Spaudos projektas

koncertas ziurovaiŠvėkšnoje yra tvenkinys keistoku, nuostabą atvykėliams keliančiu pavadinimu - Kalės prūdas. Istoriniai šaltiniai teigia, kad tvenkinys radosi XVII a., kai kairysis Švėkšnalės intakas Šalna, prasidėjęs rytiniame Švėkšnos pakraštyje, ties tiltu kelyje į Žemaičių Naumiestį buvo užtvenktas, o Kalės pavadinimą gavo nuskendus mylimai grafų Pliaterių kalaitei.

Tvenkinys būtų miestelio puošmena, jei nedumblėtų jo vanduo, o augančios žolės nepasiglemžtų vis daugiau vandens telkinio. Norėdamas į tai atkreipti dėmesį, tvenkinio pakrantės gyventojas Vaidotas Didžiūnas organizuoja „Tyliosios muzikos“ koncertus - akcijas.

emerichas publika„Tiltams, kuriuos žmonės turėtų nutiesti tarp šalių, padėtas tvirtas pamatas“, - 1991 metų gegužės 26-ąją pasakė tuometinis Emmericho (Vokietija) meras Willi Heering, pasirašydamas su Šilutės miesto meru Antanu Krušnausku miestų bendradarbiavimo sutartį.

Taigi oficialiai šilutiškių ir emerichiečių draugystė tęsiasi jau 25 metus, ir jos didelę reikšmę Šilutei ir jos žmonėms dar kartą priminė Šilutės - Emericho miestų bendradarbiavimo draugijos nariai, Šilutės gimtadienio išvakarėse susirinkę į draugystės 25-mečio minėjimą.

geriausi mokiniai visiŠilutėje yra graži tradicija pagerbti tuos moksleivius ir jų mokytojus, kurie pasiekė aukščiausių laimėjimų mokslo, meno ir sporto srityse ir garsino rajono vardą, dalyvaudami įvairiose olimpiadose, varžybose ir turnyruose.

Birželio 2-ąją vėl į savivaldybę sukviesti geriausieji,  jų pasiekimais džiaugėsi ir padėkos raštus bei dovanėles įteikė rajono vadovai.  Didžioji savivaldybės salė vos talpino visus susirinkusiuosius - tiek gabių mokinių, sportininkų ir menininkų šiais mokslo metais subrandino rajono mokyklos.

katyciu giesmiu svente eisenaŠeštadienį Katyčiuose vyko Lietuvos evangeliškų chorų bei ansamblių tradicinė Giesmių šventė.

moliugu daigaiSmagiu šūkiu „Čiupk daigiuką - užaugink moliūgiuką - pagerinkime žibintų rekordą“ jauna Švėkšnos verslininkė, kepyklėlės „Katu katu“ vadovė Viktorija Toliušytė skatina savo miestelio žmones užauginti kuo daugiau moliūgų, kad Vėlinių išvakarėse rengiama akcija „Mes už šviesą“ vėl būtų rekordinė ir Švėkšnos parką nušviestų ne mažiau kaip 1750 moliūgų - žibintų.

Ukmergės naujienos