Spaudos projektas

spaudosŠilutės naujienų“ redakcija, dalyvavusi Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo konkurse valstybės teikiamai dalinei finansinei paramai kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams gauti, šiemet laimėjo finansavimą dviem spaudos projektams - ir viso 8500 eurų.

spauda siluteje_Stahl_knygynas_ir_knygrisyklaAr norite sužinoti, kokį indėlį Mažoji Lietuva įnešė į visos lietuvių tautos kultūrinį lobyną. Kiek spaustuvių buvo senojoje Šilutėje?

Jei taip, tai vasario 16 d. 13 val. visus kviečiame į Hugo Šojaus muziejų, kur atsukę istorijos ratą galėsite susipažinti su Mažosios Lietuvos spaudos raida, senosiomis Šilutės (Šilokarčemos) spaustuvėmis. Žinoma, šią svarbią dieną „knygų fabrike“ veiks ir senoji spausdinimo mašina, kuria atspausime jūsų parašytus linkėjimus Lietuvai. 

atlikejai viktorija__ir_martynas_15319301_1026557464137565_3265608956034891452_nJuos supažindino muzika ir šia pažintimi suteikė galimybę atrasti tą stebuklingą sėkmę, kuri kaskart pasirodžius naujam muzikiniam kūriniui sulaukia vis daugiau gerbėjų.

Iš Šilutės kilusi Viktorija Rupeikytė (23 m.) ir juknaitiškis Martynas Liulys (22 m.) dabar gyvena mėgaudamiesi sėkmės jausmu, kuris ant bangos neša toliau ir padeda sėkmingai kurti naują, dar iki šiol Lietuvoje neišpopuliarintą pop elektroninę muziką.

Šių kūrėjų bei atlikėjų kraitėje viso labo - dar tik 6 kūriniai, bet tai nėra mažai. Nuo pirmojo kūrinio gimimo ir sėkmingo „sprogimo“ internete, kai vos per kelias dienas jis sulaukė keliolika tūkstančių peržiūrų, praėjo vos pusė metų. Šiandien peržiūrų skaičius jau perkopęs gerokai per milijoną. Panaši istorija kartojasi ir su kitomis Viktorijos ir Martyno sukurtomis dainomis. Taigi jaunųjų melomanų publika ištiesusi rankas laukia, kuo dar  nustebins šie jauni ir perspektyvūs kūrėjai.

 zudermano gimtine_maciku_dvarasAkivaizdu, jog Hermanno Sudermanno (1857-1928) žvaigždžių valanda praėjo sykiu su jo gyvenamuoju laiku. Tačiau akivaizdu ir tai, kad šio rašytojo dar nesame deramai perskaitę ir suvokę, atsisakydami dėkingos galimybės pasijusti pasaulinės literatūros dalimi.

Savo šaknimis jis priklauso paribio kultūrai, atstovauja vadinamajai Heimatdichtung (tėviškės literatūros) tradicijai. Iš dviejų šiame paribyje sąveikaujančių kultūrų viena yra didelė ir įtakinga, o kita - maža ir pažeidžiama.

Didelei vokiečių literatūrai H.Sudermannas yra vienas iš daugelio (jis  netgi neįtraukiamas į kai kuriuos reprezentacinius rašytojų sąvadus), o nedidelei lietuvių - unikalus ir nepakeičiamas, nesvarbu, kad rašė ne lietuviškai.

Būtent toks, lietuviškai receptuojamas H.Zudermanas (kaip užrašyta pavadinime) turėtų būti mūsų kultūrinio sąmoningumo rūpestis ir tautinio orumo laidas. Be jo neturėtume Ievos Simonaitytės - tokios, kokia ji susiformavo skaitydama Heimatdichtung autorius. Tad mums ignoruoti šį autorių reikštų savo valia skurdinti tautinę savimonę, riboti jos kultūrinį akiratį, varžyti literatūrinę patirtį ir kūrybinę vaizduotę.

Išsamesnių žinių apie šį autorių iki šiol stinga, laikas pildyti spragas.

gydytojai klounai_15590425_597665280442313_3785140557212970784_nApie tai, kad rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje Šilutės prekybos centre „Maxima” pirkėjus pasitikdavo raudonomis nosimis pasipuošę jaunuoliai, jau rašėme. Tuo metu mūsų mieste buvo vykdoma informacinė akcija, kurios metu Šilutės rajono mokinių tarybos suburti jaunimo savanoriai sutiktiems pirkėjams pasakojo apie organizaciją „Raudonos nosys. Gydytojai klounai”.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt