Spaudos projektas

 

SutartinesŠilutėje pirmą kartą įvyko unikalus renginys - sutartinių giedojimo vakaras. Šilutiškius į užburiantį giedojimo ritualą įtraukė žinoma folkloro atlikėja Laurita Peleniūtė, kuri yra profesionali atlikėja, grupės „Marga muzika“ bei „Maros rijos“ narė, 15 metų kūrusi kartu su grupe „Žalvarinis“. Jau daugiau nei metus Laurita vysto projektą „Promočių giesmės“, kuris puoselėja svarbų mūsų protėvių palikimą - sutartines.

Sutartinių vakarą šilutiškiams dovanojo architektė Alma Čepienė. Jos pageidavimu, sutartinių dainavimas turėjo būti dovana tiems, kurie susiduria su tam tikrais sunkumais gyvenime - senjorams, žmonėms su negalia, sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

jankaus mokykla_suniuk_kirpykla_6Artėjant didžiosioms metų šventėms, kai žodis „svajonė“ užburia visus ir sklando ore,  negali nepasidžiaugti išsipildžiusia svajone, kurią savo rankomis sukūrė viena šeima. Meilė gyvūnams ir  realybė, kai prieš 10 metų į jų namus atkeliavo jorkšyro terjerų kalytė, išaugo į puikią šuniukų kirpyklą „Pėdučių takas“, kuri 2017 vasarą Sodų g. 2 name atvėrė duris augintiniams ir jų šeimininkams.

4 pasysiu_biblioteka_paskaitaŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale kartu su rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru surengtas susitikimas su VšĮ Individualaus augimo centro psichologe Lilija Vitkauskiene.  

2 juknaiciu_biblioteka_tautinis_kostiumasLapkričio mėnesį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale pristatyta fotodokumentikos paroda „Spalvų ir raštų pynė tautiniame kostiume“, skirta Tautinio kostiumo metams paminėti. Parodą parengė Pašyšių filialo bibliotekininkė Danutė Adomavičienė.

2 astrauskieme_literaturiniai_skaitymaiMąsliai nuteikiančiose lapkričio darganose, draugija „Tėviškė“ pakvietė į literatūrinius Rudens skaitymus Švėkšnoje, pasineriant į fotografijų, poezijos ir muzikos erdvę su jaunosios kartos kūrėju Mindaugu Valiuku. Klaipėdiškis pristatė savo kūrybą, bendravo su publika, o menininką kalbino ir renginį moderavo draugijos pirmininkė Violeta Astrauskienė.

Prieš porą metų įvykęs susitikimas su Mindaugu Valiuku ir Gitana Gugevičiūte, Klaipėdos teatro „Lino lėlės’ atstovais, buvo lemtingas. Tuomet išgirdus apie paruoštą projektą - teatro ir kino kūrybines dirbtuves „Krašto kinas“, kuriam skirtas Lietuvos kultūros tarybos finansavimas, švėkšniškius sudomino ir netrukus buvo pradėtas kurti trumpametražis filmas. Pagrindinius vaidmenis, M.Valiuko režisuotame filme atliko Nijolė Kairienė, Vaidotas Didžiūnas, Klara Pozingienė, Petras Būdvytis, Alfonsas Šeputis, Eugenijus Šuldiakovas, Linas Žaliauskas, Simonas Rimkus, Roberta Bernotaitė ir kiti. Kuriant filmą dalyvavo apie 40 švėkšniškių. Per kelis mėnesius buvo sukurtas pusvalandžio trukmės filmas „Senojo malūno vaiduoklis“.

Ukmergės naujienos