Spaudos projektas

RUSNEJE 6Rugsėjo 2-ąją, sekmadienį daugiau nei pora šimtų žmonių suėjo į vasaros pabaigtuves Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje Rusnėje. Čia ant Atmatos upės kranto kaimo turizmo organizatoriai, kartu su renginių vedėju Vygantu Stoškumi, jau trečius metus taip užbaigia vasaras Rusnėje.

Pasak V.Stoškaus, vargu ar kas Rusnėje turi dar patogesnę ir erdvesnę sodybą ant Atmatos upės kranto, kurioje galėtų susirinkti toks būrys žmonių. Žmonės čia susirenka tiesiog papramogauti, pažaisti, pasiklausyti populiarios liaudiškos ir estradinės muzikos. Renginys nemokamas, muzika ir žuvienė - šeimininkų, visiems nemokamos ir atrakcijos, ir daugelis žaidimų. Tačiau jeigu kas nori kokio nors iš toli atvežto niekučio ar gardesnio rūkytos žuvies kasnio, tai prekybininkams tenka ir susimokėti.

Tradicijos sveksnojeKiekvienais metais nuo 1989-ųjų, rugsėjo 1 dieną  Švėkšnos mokytojai  su puikia nuotaika ir gėlėmis ateina į šventę. Jų jau nelaukia mokiniai,  nekviečia skambutis. Jie laukia vieni kitų, kad galėtų pasidžiaugti metų darbais ir prisiminimais.

Syliai 7_sodybosKasmetinėmis gandrų palydėtuvėmis garsus Gardamo seniūnijos Šylių kaimas padėkos šiam paukščiui renginį „Gandro dovanos“ ir vėl surengė savaitgalį. Tik va - bėda: regis dėkoti nacionaliniu lietuvių paukščiu vadinamam sparnuočiui nelabai buvo už ką, mat jis kasmet šioje apylinkėje dirba vis prasčiau, o šiemet ir visai tingėjo - per metus atnešė šyliškiams vos tris kūdikius...

Bet šio renginio organizatoriai niekada neapsiriboja vien gandrų ir naujagimių sulaukusių šeimų pagerbimu. Ir šiemet šyliškiai papuošė savo kaimą nauju Lietuvos 100-mečiui skirtu akcentu - koplytstulpiu, pagerbė visą būrį darbščių saviškių - gražiai tvarkomų sodybų šeimininkų bei sportinėse rungtyse nepatingėjusių dalyvauti vietinių ir atvykėlių. O vakaro koncertui jie prisiviliojo net garsiąją kaimynę - latvę Samantą Tiną.

SAJUDZIO _3Rugpjūčio 23 - 24 dienomis Šilutėje, Hugo Šojaus muziejuje, prie Kultūros ir pramogų centro bei F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimai su tais mūsų kraštiečiais, kurie prieš tris dešimtmečius tapo Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio Šilutės iniciatyvinės grupės steigiamojo susirinkimo nariais, bei dalyvavo Baltijos kelio ir Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti renginiuose. Į susitikimus susirinko tie šilutiškiai, kuriems tos dienos brangios lig šiol.   

Renginių oficialiuoju organizatoriumi ir vedėju tapo pedagogas, žiniasklaidininkas Saulius Sodonis. Jis priminė, kad jam ir anuomet teko būti įvairių Persitvarkymo sąjūdžio susirinkimų ir renginių organizatoriumi, ir pasidžiaugė, kad tuo metu Sąjūdžio iniciatyvinės grupės pirmininku bei žmogumi, kuris tuomet ėmėsi svarbiausių darbų, buvo Virgilijus Skirkevičius. O kartu su juo Lietuvos labui dirbo dar daug kitų žmonių.

bikavenaiSavaitgalį ir vėl nuskambėjo tradicinė ir seniai tarptautine tapusi vasaros šventė Bikavėnuose „Grajikit Bikavos žiogeliai“. Į šiemetinį renginį suvažiavo 10 meno kolektyvų.

Renginys, kaip jau įprasta, prasidėjo šventomis mišiomis Bikavėnų šv. Roko koplyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Dainoras Židackas. Vėliau svečiai lipo į vežimaičius ir dardėjo link Bikavėnų centro.

Į šį renginį suėję vietiniai, suvažiavę jų svečiai kalbėjo, kad vasara jau artėja į pabaigą, jau baigiami nudirbti vasaros darbai, tad galima ir gerai pasilinksminti.    

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt