Spaudos projektas

vainuto advento_popiete1Gruodžio 9-osios pavakarę Vainuto seniūnijos gyventojai rinkosi į bendruomenės salę, kur vyko Advento popietė, o po jos - ir eglutės įžiebimo šventė. Nors oras buvo labiau rudeniškas nei žiemiškas, tai netrikdė šventiškos nuotaikos - salė buvo pilnut pilnutėlė žiūrovų ne tik iš Vainuto miestelio, bet ir iš Balčių, Aušbikavio, Gorainių, Bikavėnų.

VainutaVainuto seniūnijos salėje surengtas jau tradiciniu tapęs renginys „Kai sueina kaimynai“. Vakaro organizatoriai - Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė ir folkloro kolektyvo „Vainuta“ vadovė Loreta Mieliulytė džiaugiasi, jog  šiemet į šventę atvyko net 6 folkloro kolektyvai, tarp jų - svečiai iš Latvijos.

Knapkis 4Perplaukti Lietuvos upių tėvą Nemuną nuo pat jo aukštupio buvo sena rusniškio laivadirbio Simo Knapkio svajonė. Įgyvendinti ją pavyko šią vasarą, kuomet LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ kūrėjai pakvietė rusniškį pagaminti venterinę valtį, o vėliau ir ją vairuoti ekspedicijos metu.

Visiškai kitoks Nemunas - zigzagais lyg kardiogramoje išsiraitęs pačiame aukštupyje ir pilnas kliūčių kiek žemiau. Išdidžios senovinės ąžuolų giraitės, pakrantes apstoję žvejai, per pusę upės ištempę savo valus, vakariniai pokalbiai su Lietuvos eruditais - istoriku Alfredu Bumblausku, atlikėju Gabrieliumi Liaudansku - Svaru, LRT žurnalistu Edmundu Jakilaičiu. Tai ryškiausi Simo įspūdžiai iš šios kelionės.

„Plaukti Nemuno ištakomis nebuvo taip lengva, kaip jūs matėte TV ekranuose“, - sako S.Knapkis. Juk venterinės valties vairas - neužfiksuotas, jį reikia nuolat laikyti atsistojus, o kur dar kepinanti saulė, nuolatinės seklumos, smūgiai laivu į išvirtusius medžius...

Bet ir po visų išbandymų rusniškis nedvejodamas sako, kad plauktų dar kartą. „Labai vykęs ir kokybiškas projektas, nedaug tokių yra“, - sako jis.

eufonininkas kasparas_nogniusŠilutės meno mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokinys Kasparas Nognius II nacionaliniame varinių pučiamųjų instrumentų solistų konkurse „Vario garsai“ užėmė II vietą.

 juknaiciu adventas_vejuneGruodžio 8-osios vakaras Juknaičių bendruomenės namų vitražų salėje buvo skirtas meilei muzikai, dainai, šokiui, meilei menui. Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vadovė Jūratė Šukienė), kaip ir kasmet, sukvietė nemažą būrį dainininkų bei žiūrovų.

Ukmergės naujienos