Spaudos projektas

prie Lietuvos_skalikoBalandžio trečiąjį trečiadienį, 19-ąją, Šilutės rajono savivaldybės administracija kartu su D.Junutiene tradiciškai savivaldybės ir seniūnijų raštvedes vėl pakvietė į Raštvedžių šventę ir dovanojo kelionę. Keliauninkių būrys aplankė Telšius ir Telšių rajono savivaldybės Varnių seniūniją.

rutos magistrinis_syliu_bendruomenes_projektas_vilna_2016Rinkdamasi magistrinio darbo temą žinojau, kad rašysiu apie vietos bendruomenes. Juk daugelis mokslininkų sutinka, kad bendruomeniškumas - tai vertybė, pilietiškumo pagrindas, o susitelkę kartu žmonės gali nuveikti labai daug. Panagrinėti šį aspektą, o taip pat ir vietos bendruomenių bei Savivaldybės santykį, buvo įdomu ir man. Taip gimė magistrinis darbas „Funkcionali vietos bendruomenė savivaldybėje“.

Praktinis šio darbo tyrimas buvo atliktas Šilutėje, tad norėtųsi pasidalinti gautomis išvadomis. Beje, Šilutės rajono savivaldybės administracijos atstovai, bendruomenių lyderiai ir seniūnai sutiko dalyvauti empiriniame tyrime. Tai rodo, kad bendradarbiavimas tarp vietos bendruomenių ir Savivaldybės yra svarbus procesas.

Už pagalbą, patarimus rašant baigiamąjį darbą esu dėkinga savo darbo vadovui prof. dr. Sauliui Nefui.

plaskiu baznycia_bokstas_v_balkuno_foto_lrytas.ltTeigiamai į šį klausimą buvo atsakoma dar prieš metus, nes viena gražiausių Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčių Plaškiuose ne vieną dešimtmetį griuvo. Jos nesaugojo, o kaip tik stengėsi kuo labiau išniekinti sovietinė valdžia. Rūpesčio ir pagalbos ji nesulaukė ir nepriklausomos Lietuvos laikais.

Taip buvo iki šio pavasario.

Kovo 31 dieną būrys entuziastų, susibūrusių į Plaškių bažnyčios atkūrimo bendriją (PBAB), surengė visuotinį susirinkimą ir sudėliojo gaires, kaip būtų galima išsaugoti šį unikalios architektūros statinį ir paversti jį lankomu kultūriniu - dvasiniu objektu.

Štai kaip susirinkimo įspūdžius aprašė PBAB narys, vilnietis Algirdas Šveikauskas.

community-178148Žemaičių Naumiesčio bendruomenė pasiūlė Savivaldybei įsteigti Bendruomeninius šeimos namus, kuriuose įvairi psichosocialinė pagalba būtų teikiama viso rajono šeimoms. Šiuose namuose bus orientuojamasi ne į socialinės rizikos, o į normalias, atsakingai vaikus auginančias ir daugiau psichologinių žinių bei įgūdžių turėti norinčias šeimas.

Iniciatyvą steigti tokius namus iškėlė Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius, o imtis tokio projekto pretendavo tik dvi organizacijos: be naumiestiškių bendruomenės, konkurse dalyvavo dar viena ne mūsų rajono įstaiga.

labirintas rajono_konkursas_laimejo_vainutasJuknaičių pagrindinė mokykla sukvietė Šilutės rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų 8-10 klasių mokinių komandas į gamtos mokslų ir matematikos žinių konkursą „Praktinių žinių labirintas“.

Ukmergės naujienos

,,,,,