Spaudos projektas

 zudermano gimtine_maciku_dvarasAkivaizdu, jog Hermanno Sudermanno (1857-1928) žvaigždžių valanda praėjo sykiu su jo gyvenamuoju laiku. Tačiau akivaizdu ir tai, kad šio rašytojo dar nesame deramai perskaitę ir suvokę, atsisakydami dėkingos galimybės pasijusti pasaulinės literatūros dalimi.

Savo šaknimis jis priklauso paribio kultūrai, atstovauja vadinamajai Heimatdichtung (tėviškės literatūros) tradicijai. Iš dviejų šiame paribyje sąveikaujančių kultūrų viena yra didelė ir įtakinga, o kita - maža ir pažeidžiama.

Didelei vokiečių literatūrai H.Sudermannas yra vienas iš daugelio (jis  netgi neįtraukiamas į kai kuriuos reprezentacinius rašytojų sąvadus), o nedidelei lietuvių - unikalus ir nepakeičiamas, nesvarbu, kad rašė ne lietuviškai.

Būtent toks, lietuviškai receptuojamas H.Zudermanas (kaip užrašyta pavadinime) turėtų būti mūsų kultūrinio sąmoningumo rūpestis ir tautinio orumo laidas. Be jo neturėtume Ievos Simonaitytės - tokios, kokia ji susiformavo skaitydama Heimatdichtung autorius. Tad mums ignoruoti šį autorių reikštų savo valia skurdinti tautinę savimonę, riboti jos kultūrinį akiratį, varžyti literatūrinę patirtį ir kūrybinę vaizduotę.

Išsamesnių žinių apie šį autorių iki šiol stinga, laikas pildyti spragas.

gydytojai klounai_15590425_597665280442313_3785140557212970784_nApie tai, kad rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje Šilutės prekybos centre „Maxima” pirkėjus pasitikdavo raudonomis nosimis pasipuošę jaunuoliai, jau rašėme. Tuo metu mūsų mieste buvo vykdoma informacinė akcija, kurios metu Šilutės rajono mokinių tarybos suburti jaunimo savanoriai sutiktiems pirkėjams pasakojo apie organizaciją „Raudonos nosys. Gydytojai klounai”.

rusnes egles_iziebimas_dainuoja_IMG_0030Pirmadienio pavakarę, kai Atmatos krantus apgaubė gruodžio tamsa, širdingos adventinės giesmės suskambo Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Susikaupimo metą ir artėjančių švenčių laukimo nuotaikas pajausti padėjo kunigo Valdo Miliausko palaiminimas ir etnografinio ansamblio „Sklada“ koncertas.

Vakarą tęsė ir sakralinėje aplinkoje nuraminti širdis kvietė Salos etnokultūros ir informacijos centro darbuotojos Sonata Verbučianskė bei Dalia Kubilienė, kurios skaitė adventines eiles, neliko skolinga ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, kuri visiems geradariams, nuveikusiems per metus daug gražių ir gerų darbų, išsakė padėkos žodžius.

3 betliejaus_ugnis_sveksnaBetliejaus Taikos ugnis keliauja po visą pasaulį. Švėkšnos A.Rugytės skautų draugovės nariai, vadovaujami vadovių Violetos Stonienės ir Danutės Šneideraitienės, jau ne pirmus metus šią ugnelę parveža ir į Švėkšną.

Penktadienį šeši skautai ir aštuoni kandidatai į skautus vyko į Klaipėdos laivų terminalą pasitikti Betliejaus Taikos ugnies.

 2 gardamo_biblioteka_edukacija_adventasBaigiantis antrajai advento savaitei Gardamo bibliotekininkė Diana Formanikaitė kartu su socialine darbuotoja Jūrate Mockiene surengė šeimoms edukacinį advento rytmetį. Šių užsiėmimų tikslas buvo padėti šeimoms pasipuošti savo aplinką ir padovanoti gerą nuotaiką vaikams.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt