Spaudos projektas

 

Diana Igare„Pasidalinsiu didele paslaptimi: svajokit - svajonės pildosi. Elkitės su kitais taip, kaip norite, kad su jumis elgtųsi, nepykit ir atleiskit ir, žinoma, būkit dėkingi“, - 10-iai tūkstančių savo „Facebook“ paskyros gerbėjų atskleidė 34-erių šilutiškė Diana Igarė.

Moteris kuria itin kruopštaus darbo reikalaujančias, smulkiausiomis detalėmis išpuoštas rankų darbo dovanas: knygas, užrašų knygeles, nuotraukų albumus, atvirukus, kvietimus ir kt.

Šiandien ji džiaugiasi įgyvendinusi savo svajonę - mėgstamą hobį pavertusi mylimu verslu. Daugumą savo rankų darbo dovanų ji parduoda Lietuvoje, tačiau keletas yra iškeliavę ir į užsienį. „Šilutės naujienoms“ ji išsakė ir dar vieną svajonę - nori Šilutėje atidaryti knygrišyklą.

Viskas skamba lyg iš pasakos, todėl jus šiek tiek suintriguosime pasakydami, kad dar prieš 3 metus vadybos ir verslo administravimo studijas baigusi moteris gyveno Kaune, ėjo regiono vadovės pareigas farmacijos kompanijoje ir tikrai negalvojo, kad jos gyvenimas taip stipriai pasikeis.

vetrungiu kelias_rastas_lobis_bitenuoseKas ta „vėtrungė“ ir kas tas „jos kelias“, jau 3 metai pamariškius ir mūsų krašto svečius bei visus istorijos mylėtojus supažindina projektą „Vėtrungių kelias“ sumanę ir įgyvendinantys Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Subūrę kolegas jie ir šiemet įgyvendino jau tradiciniu tapusį istorinį - kultūrinį žaidimą.

1 rusnes_pleneras_tiltaiRusnės salos etnokultūros ir turizmo informacijos centro vadovės Birutės Servienės iniciatyva įvyko šiųmetis - penktasis - Rusnės pleneras „Tiltai“. Dalyviams jis buvo įdomus ir turtingas kuriančiomis asmenybėmis ir pažintiniais renginiais.

Capas Dedes_ir_dedienes_7_foto-D.Matvejevas„Man Rusnė - kaip legenda. Kartais apie ją pasakodamas kitiems, pagalvoju, ar iš tikrųjų taip buvo, ar nebuvo. Didžiausi jaunystės džiaugsmai yra iš šio krašo“, - atvirauja Mindaugas Capas, žinomas kino ir teatro aktorius.

Ne ką mažesnius sentimentus nei gimtoji Rusnė jam kelia Vilniaus Mažasis teatras, kuriame vaidina nuo 1990-ųjų.

Būtent su šio teatro trupe spalio 26 dieną M.Capas lankysis Šilutėje ir vaidins spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“. Dabartiniame etape aktoriui tai vienas šauniausių ir gyviausių spektaklių, širdyje uždegantis nesumeluotą kibirkštėlę, kad pasirodymo dieną įvyks kažkas ypatinga.

Pasak M.Capo, laimė - tarytum mozaika - susideda iš mažų gabalėlių, kuriuos reikia pastebėti kasdienybėje. Tikriausiai vieną tokių gabalėlių jis ras ir atvažiavęs į Pamario kraštą: ryte gal nulėks iki Nemuno, pastovės prie tilto, tyliai pasidžiaugs, bet nekrykštaus... O vakare visą savo širdį atiduos gimtojo krašto publikai.

jokubo kelias_sv_Jokubo_statula_pagr_altoriujeVienas garsiausių katalikų piligriminių kelių pasaulyje yra Šv. Jokūbo kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo ankstyvųjų viduramžių - daugiau nei 1000 metų.

1993 m. Šv. Jokūbo kelias įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o šiemet į Europos Šv. Jokūbo kelių tinklą įsijungė ir Lietuva. Šventojo Jokūbo kelio ženklu - kriaukle - žymimos visos 11 Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių ir kitos šventovės. Tarp jų - ir Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia.

Apie šv. apaštalą Jokūbą, jo reikšmę Švėkšnai pasakoja šio krašto istorijos puoselėtoja, švėkšniškė Violeta ASTRAUSKIENĖ.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt