Spaudos projektas

kalvystes parodaRugpjūčio 11 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks šilutiškių Ingos Šalčiūtės - Kuzminskienės fotografijų bei Romo Šalčiaus ir Manto Kuzminskio meninės kalvystės parodos atidarymas, dalyvaujant autoriams.

usenu svente perkuno vartai  DSCN0003Ribos tarp vasaros ir rudens, kuri pažymėta šv. Lauryno vardadieniu, arba Perkūno diena, jokiu būdu negalima pražiopsoti! Tai puikiai žino usėniškiai, kurie praėjusį savaitgalį į vasaros palydėtuves kvietė net tris dienas. Usėnuose vyko įvairūs edukaciniai, sporto ir pramogų renginiai, sujungę jaunus ir senus, vietinius ir svečius.

Ilgaamze Salomeja MerkevicieneSako, kad Pamario krašte gyvena stiprios ir tvirtą charakterį turinčios moterys. Salomėja Merkevičienė - neabejotinai viena iš jų.

„Per savo gyvenimą esu keturis kartus skendusi, išsigelbėjau... O sako, kad galima tik tris kartus skęsti. Esu dviese taigoje pasiklydusi - išsigelbėjau“, - likimo smūgius prisimena senolė ir pasakoja taip, kad atrodo, lyg vakar tai buvo: Salomėja Sibire įsmuko į srauniąją Angarą, tarp ledų, kruvinais pirštais kabinosi į lytis ir išsikapanojo.

Vėliau į gyvenimą teko kabintis jau sugrįžus iš tremties su ketverių metų sūneliu. Vienai, be vyro.

diskusija zudermano profesorius ir roza„Kultūrinis fašizmas“ - tai tik viena iš daugelio sunkių frazių, kuria Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimą uždaryti pasaulinio garso rašytojo Hermano Zudermano memorialinę ekspoziciją Macikuose, jo gimtajame name, apibūdino antradienio diskusijos dalyviai.

Į diskusiją susirinkę pora dešimčių šilutiškių ir svečių negalėjo suvokti, kaip Šilutės rajono valdžiai galėjo kilti mintis išvyti iš gimtojo namo patį garsiausią pasaulyje šilutiškį H.Zudermaną - Nobelio premijos nominantą, visame pasaulyje vertinamą rašytoją, kurio kūryba, meistriškai vaizduojanti ir lietuvininkų gyvenimą, iki šių dienų leidžiama daugelyje šalių, inscenizuojama garsiuose teatruose, kino studijose (tarp jų - ir Holivude).

Šis Šilutės valdžios sprendimas sukrėtė daugelį žymių Lietuvos kultūros žmonių ir Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

sveksnos dvaro svente veliava DSCN0049Paskutinį liepos savaitgalį tradiciškai didžiulė šventė subūrė visus švėkšniškius. Dailiai išpuošta Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios teritorija, iš gyvų gėlių sudėliotas seniūnijos herbas - ne kas kita, kaip rūpestingų miestelio darbštuolių - seniūnijos darbuotojų ir Neįgaliųjų draugijos narių - nuoširdus darbas, sukūręs aristokratišką atmosferą ir kiekvieną užsukusįjį į šventę privertęs pasijausti dvaro aplinkos gyventoju.

Ukmergės naujienos