Spaudos projektas

akaini piliakalnis1Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atnaujinta edukacinė pamoka - ekskursija, skirta Šilutės rajono piliakalnių ir priešistorės tarpsnio, kuomet buvo naudojami piliakalniai, pristatymui ir gilesniam atskleidimui.

Edukacinę pamoką sudaro dvi dalys, specialiai pritaikytos tiek šiltajam, tiek šaltajam sezonams.

Šiltuoju sezono metu kviečiame dalyvauti ekskursijoje po Šilutės rajono piliakalnius. O atvėsus orams Šilutės rajono priešistorės tarpsnio, kuomet buvo naudojami piliakalniai, pristatymas vyks muziejaus patalpose naudojant „PowerPoint“ programą ir kitus informacinius šaltinius.

litexpo bendruomenesRugsėjo 3 d., kai Šilutės uoste kunkuliavo gardžios žuvienės katilai, pirmą kartą „Litexpo“ rūmuose, Vilniuje, įvyko Tarptautinė vietos bendruomenių mugė, skirta vietos Bendruomenių metams paminėti. Šioje mugėje Šilutei atstovavo 6 bendruomenių organizacijos bei Mažosios Lietuvos kultūros sostinės - Juknaičių - vokalinis moterų ansamblis „Vėjūnė“ (vad. Jūratė Šukienė) ir jaunieji kantri muzikos atlikėjai - grupė „Karčemėlė“ (vad. Vygantas Stoškus).

Šilutiškius į mugę lydėjęs asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas Vygantas Kamarauskas neslepia džiugesio, jog mūsiškiai, įsikūrę Klaipėdos regiono stende, sulaukė didžiulio dėmesio ne tik iš mugės lankytojų, bet ir Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės bei Seimo narių.

 LAUCIU SVENTE 2Kai kaimo šventė sėkmingai organizuojama jau antrus metus iš eilės, jos organizatoriai tikisi, kad ji taps tradicinė ir kasmetinė. Taip mano ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Laučiuose gyvenantis jau daugiau nei tris dešimtmečius.

Laučių bendruomenės veiklos suaktyvėjimas, pasak S.Šepučio, siejamas su Sonatos Dauskartės veikla, kuri prieš pusantrų metų stojo prie bendruomenės pirmininkės vairo.

Šiemet į šventės vietą susirinko gal du ar trys šimtai žmonių. Ko gero, pusė jų buvo įtraukti į įvairius linksmus žaidimus bei atrakcijas ir tapo Laučių linksmų žaidimų olimpiados dalyviais.

traksedziai virejai is sturmuNe šiaip sau šventė, o 380-ies metų jubiliejų prieš savaitę paminėjo Šilutės priemiesčio gyvenvientės - Traksėdžių - žmonės.

Daug sveikinimų sulaukę traksėdiškiai įtvirtino pernai pradėtą šiupinio virimo varžybų tradiciją, pasidžiaugė savo apylinkių išskirtinumu - Aukštumalos aukštapelke, bendruomenę garsinančiais savo nariais bei tik šiemet ar pernai ją papildžiusiais mažyliais, padėkojo aktyviausiems savo nariams.

nendrynu raganele rusniskiai DSCN0052Rusnės gyvenimas be teatro neįsivaizduojamas, o vasarai besibaigiant į tradicine tapusią klojimo teatrų šventę „Nendrynų raganėlė 2016“ vėl kvietė atverti duris Etnografinė žvejo sodyba.

Nors renginyje dalyvavo tik du kolektyvai, tačiau aktorių perteikiamos gyvenimiškos situacijos  skatino žiūrovus paieškoti jose savęs, savo artimo ir smagiai iš visko pasijuokti.   

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt