Spaudos projektas

hubas bibliotekininkai protu musis DSCN9996Kitaip suburianti lankytojus ir kitaip tęsianti senąsias tradicijas - tai Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka.

Kalbėti apie šią biblioteką ir kaimiškose vietovėse veikiančius jos filialus galima ilgai, nes šie metai - ir vėl neeiliniai. 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, tad visoje Lietuvoje vyksta ypač daug bibliotekų organizuojamų ir joms skirtų renginių.
„Tai, ką darote, prilyginu gražiems stebuklams, nes, kai tu bibliotekoje praleidi laiką itin turiningai, tampi turtuoliu“, - sveikindama Šilutės rajono bibliotekininkus su švente sakė Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.

Anot jos, jei tenka kuriame nors Lietuvos krašte pasisakyti, kad esi iš Šilutės, pirmiausia aplinkiniai prisimena mūsų krašto bibliotekininkus, juos net paminėdami vardais. Štai toks mūsų rajono bibliotekininkų darbas, kuris su baltu pavydu apkalbamas kituose miestuose ir kaimuose, pristatomas kaip pavyzdys.

adomas pliateris sveksnos muziejusItin gyvas ir įdomus yra Švėkšnos muziejaus Facebook puslapis. Jame jauna iniciatyvi muziejininkė Monika Žąsytienė kone kasdien paskelbia įvairių istorinių žinių, muziejaus naujienų.

Prieš savaitę M.Žąsytienė priminė, kad balandžio 23-ąją buvo Švėkšnos grafo Adomo Alfredo Gustavo Pliaterio (1836 m. balandžio 23 d., Švėkšna, - 1909 m. gruodžio 24 d., Švėkšna) 180-osios gimimo metinės.

vytautas kaltenisLietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ su liūdesiu praneša, kad Vilniuje balandžio 29 dieną po ilgos ligos eidamas 80 metus mirė Mažosios Lietuvos kultūros tyrėjas ir puoselėtojas, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys Vladislovas Vytautas Kaltenis.

 

etnokultura juknaiciuose skalviaiŠiemet sukanka 240 metų, kai pasaulį išvydo prūsų lietuvių visuomenės veikėjas, tautosakininkas Liudvikas Rėza. Minėdami šios iškilios asmenybės gimimo metines, į Juknaičių pagrindinę mokyklą atvykusius respublikinės konferencijos „Etnokultūra mokykloje“ dalyvius folkloro ansamblio „Skalviai“ nariai (vad. Rasa Gailiuvienė) oficialiąją renginio dalį atidarė būtent L.Rėzos dainomis ir linksmais pasakojimais šišioniškių tarme.

Pristatydama konferencijos idėją ir džiaugdamasi, kad mokykloje jau nuo 2007-ųjų sėkmingai ir tikslingai etnokultūra integruojama į veiklą, Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė pacitavo etninės kultūros mokytojos ekspertės Virginijos Rudavičienės žodžius, jog etninė kultūra yra ne močiutės vilnonė skarelė muziejuje ir ne verpimo ratelis kaimo turizmo sodyboje. Etninė kultūra yra gyvenimo būdas čia - savo žemėje.

beatos virtuveje saugiskiaiBeatos virtuvės patalpose įvyko trečiasis Viktorijos Grajauskienės paramos fondo organizuojamas seminaras, skirtas surinkti lėšas Saugų vaikų globos namų vasaros stovyklai. Šį kartą moterims sveiko maisto gaminimo subtilybes ne tik dėstė, bet ir rodė studijos „Sulieknėk sveikai“ maisto gamybos vadovė Aistė Švetkauskė. O kitą dieną Beatos virtuvėje Saugų globos namų vaikai gamino kartu su Beata.

Ukmergės naujienos