Spaudos projektas

naumiescio gimnazija_savivados_dienaŽemaičių Naumiesčio gimnazijos II-IV klasių moksleiviai dalyvavo pilietiškumo pamokose, skirtose Vietos savivaldos dienai paminėti.

Gimnazistai susipažino su gimnazijos, seniūnijos ir rajono savivaldomis.

mokytoju diena_pirmojoje_gimnazijojeŠilutės pirmojoje gimnazijoje nuotaikingai paminėta Mokytojų diena.   

lenkai 22016 metų pradžios duomenimis, Šilutės rajono savivaldybėje gyvena 0,1 proc. lenkų ir baltarusių.

Ar žinojote, kad daugumą šių lenkų į mūsų regioną buvo atvežti II pasaulinio karo metais, kiti iš Vilniaus krašto čia atsikraustė gavę paskyrimą dirbti Šilutėje.

„Šilutės krašto lenkų tautinė mažuma - neatskiriama Pamario krašto kultūros dalis“, - įsitikinusi Lietuvos lenkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkė, pedagogė Alina Judžentienė.

Spalio 15 dieną Šilutės lenkai visai bendruomenei dovanoja nemokamą lenkų dainų ir šokių ansamblio „Vilija“ koncertą.
„Šilutės naujienos“ domėjosi lenkų atsiradimo istorija Pamario krašte ir dabartine jų veikla.

P1220781Pasaulinę turizmo dieną - rugsėjo 27-ąją - Šilutės H.Šojaus muziejuje vyko Lietuvos muziejų kelio šių metų programos „Dvarų kultūros atspindžiai“ baigiamasis renginys ir uždarymo konferencija, kurioje apžvelgti šių metų rezultatai ir 2017 metų planai.

Iš visos Lietuvos suvažiavusiems renginio dalyviams Šilutės muziejininkai parengė istorinių atrakcijų: visiems reikėjo pereiti per muitinę, o prie dvaro durų pasitikusi „šišioniškė tantė“ kvietė pašmekioti kafijos su pyragu ir dalyvauti muziejaus direktorės Rozos Šikšnienės organizuotoje ekskursijoje po H.Šojaus dvarą.

skautaiŠiemet vasarą didžiausios Lietuvoje jaunimo organizacijos - Lietuvos skautijos - savanoriai suorganizavo per 15 vasaros stovyklų, kuriose dalyvavo net 2456 skautai iš visŲ 44 Lietuvos savivaldybių.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kaip vasara prabėgo Pamario krašto skautams. Šiandien Šilutės rajone veikia tik Švėkšnos skautai. Kadaise daug jaunimo sutraukdavęs Šilutės skautų tuntas savo veiklą yra sustabdęs. Skautiškas entuziasmas išblėso ir Usėnuose.
Kodėl taip atsitiko?

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt