Spaudos projektas

muzikos festivalis saugosSaugų bendruomenė šią vasarą turės išskirtinį kultūrinį renginį - vietos evangelikų liuteronų parapija, kurioje tarnauja kunigas Mindaugas Žilinskis, inicijavo Saugų muzikos festivalį „Muzikos malūnas“ ir praėjusį sekmadienį surengė pirmąjį profesionalios muzikos koncertą.

Saugiškius, šilutiškius ir kitų vietovių gyventojus sužavėjo valstybinio choro „Vilnius“ koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“, diriguojamas Giedriaus Pavilionio.

Me photo-Reda Mickeviciute„Šilutė man - vaikystės didmiestis“, - atvirauja Vytautas Lukočius, Lietuvos publikos labai mylimas orkestro „Vilnius Sinfonietta“ dirigentas, muzikas, populiarių muzikinių projektų muzikos vadovas. Jis diriguoja ne tik Lietuvos, bet ir užsienio scenose, akompanuoja žinomiems dainininkams.

Nustebsite išgirdę, kad profesionaliosios muzikos žvaigždė turi daugybę sąsajų su Šilutės kraštu: Lazduonėnuose, pas senelius, prabėgo daugelis berniukiškų Vytauto vasarų, mūsų rajone gyvena jo giminaičiai.

Birželio 19-ąją V.Lukočius trumpam sugrįš į savo vaikystės didmiestį, kur koncertuos Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyksiančiame „Muzikinės verdenės 2016“ festivalyje.

„Šilutės naujienos“ su garsiu dirigentu bendravo telefonu. Ypatingu humoro jausmu garsėjantis pašnekovas kaipmat užkrėtė gera nuotaika, o atsakinėdamas į klausimus šmaikštavo kaip įpratęs...

Ramuciu svente 3Birželio 11-ąją savo šventėje „Mes ir vėl susitikome” beveik rudeniško oro nepabūgę vėl susitiko Gardamo seniūnijos Ramučių kaimo žmonės.

Nors ir negavę savo šventei nė euro Savivaldybės paramos, ramutiškiai patys jai suaukojo, patys ir linksminosi: pagerbė gražiausiai besitvarkančius ir gandrų sulaukusius kaimynus, plojo iš visos Lietuvos suvažiavusiems žirgų konkūro dalyviams ir atlikėjams.

zemaiciu naumiestis gedulo ir vilties diena3Birželio 14 dieną, kaip ir kiekvienais metais, Žemaičių Naumiesčio tremtiniai ir bendruomenė buvo pakviesti paminėti Gedulo ir vilties dieną.

gedulo diena stotis DSCN0009Prieš 75-erius metus, birželio 14-osios ankstų rytą, Lietuva pasruvo ašaromis ir ilgiems dešimtmečiams paskendo skausme. Būtent tuomet raudonieji okupantai iš savų namų, gimtosios tėvynės, į Sibirą išvarė tūkstančius žmonių - vienmarškiniai, basi, be duonos kąsnio, nešini mažamečiais vaikais ar vedantys žilagalvius senolius.

Prisimindami šią giliai širdyse skausmu tebepulsuojančią dieną, jos išvakarėse, birželio 13-ąją, Šilutės geležinkelio stotyje susirinko buvusieji tremtiniai, kaliniai ir jų artimieji.

Ukmergės naujienos