Spaudos projektas

kristinos sveikauskienes nauja knygaRugsėjo 23 dieną kraštietis Aurelijus Noruševičius, leidyklos „Kalendorius“ įkūrėjas ir vadovas, atvyksta į žinomos šilutiškės Kristinos Šveikauskienės knygos „Nebaigtas giminės laiškas“ pristatymą F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Ta proga A.Noruševičių kalbino Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkė, kultūros savaitraščio „Nemunas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Gražina Viktorija Petrošienė.

saugu maluno renginys cekis kuniguiSaugų malūnas ir senoji lentpjūvė tampa kultūrinių renginių vieta. Pastatų savininkas Vidas Mauricas, bendradarbiaudamas su nevyriausybinėmis organizacijomis, Saugų bendruomene, „Saugų artuma“ ir Saugų šeimos klubu, surengė antrąją kultūrinę vakaronę.

Verslininkas V.Mauricas ir bendruomenės narys, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Zigmantas Jaunius įsteigė piniginį prizą, kuris skirtas Saugų vardo ir bendruomenės darbų garsinimui. Tą vakarą jie paskelbė, kad 1000 eurų prizas bus skirtas tęsti šiemet didžiulio susidomėjimo sulaukusį vasaros festivalį „Saugų muzikos malūnas“ ir kitąmet. Festivalį ir kitą vasarą ketina rengti Saugų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis.

akaini piliakalnis1Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atnaujinta edukacinė pamoka - ekskursija, skirta Šilutės rajono piliakalnių ir priešistorės tarpsnio, kuomet buvo naudojami piliakalniai, pristatymui ir gilesniam atskleidimui.

Edukacinę pamoką sudaro dvi dalys, specialiai pritaikytos tiek šiltajam, tiek šaltajam sezonams.

Šiltuoju sezono metu kviečiame dalyvauti ekskursijoje po Šilutės rajono piliakalnius. O atvėsus orams Šilutės rajono priešistorės tarpsnio, kuomet buvo naudojami piliakalniai, pristatymas vyks muziejaus patalpose naudojant „PowerPoint“ programą ir kitus informacinius šaltinius.

litexpo bendruomenesRugsėjo 3 d., kai Šilutės uoste kunkuliavo gardžios žuvienės katilai, pirmą kartą „Litexpo“ rūmuose, Vilniuje, įvyko Tarptautinė vietos bendruomenių mugė, skirta vietos Bendruomenių metams paminėti. Šioje mugėje Šilutei atstovavo 6 bendruomenių organizacijos bei Mažosios Lietuvos kultūros sostinės - Juknaičių - vokalinis moterų ansamblis „Vėjūnė“ (vad. Jūratė Šukienė) ir jaunieji kantri muzikos atlikėjai - grupė „Karčemėlė“ (vad. Vygantas Stoškus).

Šilutiškius į mugę lydėjęs asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkas Vygantas Kamarauskas neslepia džiugesio, jog mūsiškiai, įsikūrę Klaipėdos regiono stende, sulaukė didžiulio dėmesio ne tik iš mugės lankytojų, bet ir Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės bei Seimo narių.

 LAUCIU SVENTE 2Kai kaimo šventė sėkmingai organizuojama jau antrus metus iš eilės, jos organizatoriai tikisi, kad ji taps tradicinė ir kasmetinė. Taip mano ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Laučiuose gyvenantis jau daugiau nei tris dešimtmečius.

Laučių bendruomenės veiklos suaktyvėjimas, pasak S.Šepučio, siejamas su Sonatos Dauskartės veikla, kuri prieš pusantrų metų stojo prie bendruomenės pirmininkės vairo.

Šiemet į šventės vietą susirinko gal du ar trys šimtai žmonių. Ko gero, pusė jų buvo įtraukti į įvairius linksmus žaidimus bei atrakcijas ir tapo Laučių linksmų žaidimų olimpiados dalyviais.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt