Spaudos projektas

traksedziai virejai is sturmuNe šiaip sau šventė, o 380-ies metų jubiliejų prieš savaitę paminėjo Šilutės priemiesčio gyvenvientės - Traksėdžių - žmonės.

Daug sveikinimų sulaukę traksėdiškiai įtvirtino pernai pradėtą šiupinio virimo varžybų tradiciją, pasidžiaugė savo apylinkių išskirtinumu - Aukštumalos aukštapelke, bendruomenę garsinančiais savo nariais bei tik šiemet ar pernai ją papildžiusiais mažyliais, padėkojo aktyviausiems savo nariams.

nendrynu raganele rusniskiai DSCN0052Rusnės gyvenimas be teatro neįsivaizduojamas, o vasarai besibaigiant į tradicine tapusią klojimo teatrų šventę „Nendrynų raganėlė 2016“ vėl kvietė atverti duris Etnografinė žvejo sodyba.

Nors renginyje dalyvavo tik du kolektyvai, tačiau aktorių perteikiamos gyvenimiškos situacijos  skatino žiūrovus paieškoti jose savęs, savo artimo ir smagiai iš visko pasijuokti.   

orkestras pamarys lenkijojeŠilutės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų fanfarinis orkestras „Pamarys“ (vad. Gražvydas Raila, koncertmeisteris Edgaras Noreika) šokėjų grupė „Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė) ir vasarą garsino Pamario kraštą, dalyvaudami įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose už šalies ribų. Vienas tokių renginių įvyko rugpjūčio 19-22 dienomis Lenkijoje, Plonsko mieste, kur buvo surengtas XII Europos orkestrų paradas.

Šiame parade šilutiškiai atstovavo Lietuvai ir Šilutės kraštui bei didžiavosi galimybe būti šalies kultūros ambasadoriais: šilutiškius orkestrų parade Lenkijoje lydėjo aukštai iškeltos Lietuvos trispalvė ir Šilutės krašto vėliava.

futbolas su seniunuBaigėsi apie pusantro mėnesio vykęs vaikų gatvės futbolo turnyras, kurį organizavo VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneriai Rimas Čeliauskas ir Bronius Mackevičius.

juknaiciu svente eisenaRubokai, Blauzdėnai, Ridžiai, Mineikiai, Skoriai, Tatamiškiai, Šakūnėliai, Maželiai... Tai - pradingę Juknaičių seniūnijos kaimai, kurių atminimą juknaitiškiai įamžino skulptūroje vasaros palydėtuvių metu.

Ši šventė kvietė į tradicines žirgų konkūro varžybas, į auksarankių mugę, įvairius atrakcionus. O svarbiausias šventės akcentas buvo skulptūros, skirtos seniūnijos dingusiems kaimams atminti, atidengimas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt