Spaudos projektas

7Rugpjūčio 15-ąją Lietuvos vėliava iš gėlių pražydo Traksėdžiuose. Žiedus šiai trispalvei sunešė į Žolinių šventę, kuri buvo skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti, susirinkę gyventojai ir jų svečiai.

Gamta traksėdiškiams dovanojo saulėtą dieną, o šventė buvo puiki proga pabendrauti, sudalyvauti sportinėse rungtyse, pasigėrėti „Vėtrungės Peugeot“ ir motociklų „Šilutės greitis“ klubų pasirodymais, akis paganyti į danguje skraidančius aviamodelius.

Šventės organizatoriai džiaugiasi pavykusia švente, kuri visiems paliko gerus įspūdžius.

Vilkyciai 5_naujagimiai„Vilko pėdomis“ kasmet žingsniuojantys Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo gyventojai šiemet tradicinę to paties pavadinimo savojo kaimo šventę surengė naujoje vietoje - išpuoselėtame gyvenvietės parke. Čia užteko vietos ir žirgų konkūrui, kuris itin paįvairino šį Žolinės dienos renginį, ir liepaičių bei ąžuoliukų alėjai, kurią sodino naujagimių tėvai, ir savivaldybės vadovų pasodintam ąžuoliukui, ir energingu zumbos ritmu judėjusioms moterims, ir žinoma, iš visos plačios apylinkės suvažiavusiems žiūrovams, kuriuos iš dangaus nulijo... saldainių lietus.

Susirinkusieji ne tik gėrėjosi vietinių bei šalyje žinomų šokėjų ir dainininkų koncertais, bet ir pasveikino savo jubiliatus, padėkojo gražiausiai besitvarkantiems savosios bendruomenės nariams, atidarė atnaujintą tiltelį per parko tvenkinį, kurį šiemet naujais turėklais papuošė vietos kalvis Darius Vilius. O vakare parką nušvietė neįprasti kitų vietovių gyventojams fejerverkai - tądi en paaukotos kelios šiaudinės skulptūros, kurias neseniai sukūrė čia jau penktą kartą surengto šiaudinių skulptūrų plenero dalyviai.   

38975593 221411408550928_530790436604739584_nRugpjūčio 15-oji - švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena, nuo V amžiaus žinoma viena seniausių švenčių, išlikusi iki šių dienų. Ji reiškia naujo derliaus šventinimą, dėkojimą. Tądien bažnyčiose buvo šventinami laukiniai augalai ir gėlės, vaistažolės, daržovės, nes tikėta, kad tai turi magiškų galių apsaugoti namus nuo perkūno, piktųjų dvasių, gaisrų ar ligų.  Anuomet susirinkdavo visa giminė, nes pasak patarlės: „kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą nieko neturės“. Tad kartu pašventindavo naujo derliaus vartojimo pradžią, ragavo derliaus vaisių ir 12 patiekalų, iš naujojo derliaus kepdavo duoną, aukodavo gyvulius, pasveikindavo naujai susikūrusias šeimas ir naujagimius, prisimindavo mirusiuosius.

Emalis 2Jau šešioliktąjį kartą Kintų Vydūno kultūros šiemet centre susirinko profesionalūs menininkai į  tradicinę emalio meno kūrybinę stovyklą „Pamario ženklai“. 2018 metai ypatingi Lietuvai, Latvijai ir Estijai - šios šalys švenčia Nepriklausomybės šimtmečio jubiliejų. Todėl šių metų tema išskirtinai skirta bendrai kūrybinei akcijai „Šimtmetis“.

asveleGali būti, kad Švėkšnos krašte gimė dar viena tradicija - liaudiškos muzikos kapelų šventė. Šį kartą pasistengė inkakliškiai, tiksliau, kapela „Ašvelė“ ir jos vadovė Virginija Rukšnaitienė. Moteris, paraginta susirinkusių žiūrovų, pažadėjo, kad šventė, pavadinta „Suskambėkim“, vyks ir kitais metais.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt