Spaudos projektas

SiluteHotel-Germania1945Jorkšyro nugarinė su garnyru, karštas omaras su pikantišku padažu, keptas fazanas, šparagai su olandišku padažu, varškėčiai su agrastų kompotu bei vaniliniai ledai su šiltomis vaisių sultimis... Tokie patiekalai valgyti Šilutės dvarininko Hugo Šojaus dvare 1911 metais per iškilmingus pietus.

Nepatikėsite, tačiau pramogų, teikiamų maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų atžvilgiu prieškario Šilokarčema, vėliau pavadinta Šilute, gerokai pranoko šiandieninį mūsų gyvenimą.

Minias žmonių iš Tilžės, Klaipėdos ir Didžiosios Lietuvos į Šilutę sutraukdavo garsieji žuvies turgūs. Svečiams reikėdavo ir patiems pasimaitinti, ir skanių lauktuvių parvežti.

Šias kulinarinio paveldo įdomybes mums pateikė nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas SAKAS. Tuo pačiu jis liūdnai konstatuoja, kad šiandien Šilutėje rastume vos keletą kavinių, barų ir užeigų, o turistai, ieškodami vietinės kulinarijos paveldo valgių ar gėrimų, sunkiai tokių rastų...

Šiandien kviečiame nusikelti į XX a. pradžios Šilutę ir prisiminti čia veikusius restoranus,  o vėliau „Šilutės naujienose“ jus supažindinsime su autentiškais Pamario krašto receptais.

sveksnos darzelis_adventas_mamosŠvėkšnos lopšelio - darželio ugdytinių tėveliai bei jų artimieji susirinko į jau tradicija tapusią adventinių vainikų pynimo popietę „Nupinsiu advento vainiką“.

bikavenu tautosaka_rusniskiu_sklada_DSC08758Lapkričiui besibaigiant tryliktus metus iš eilės į Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centrą sugužėjo jaunieji pasakoriai, dainininkai, šokėjai iš Mažosios Lietuvos bei Žemaitijos pakraščio. Šventėje „Pažinsi tautosaką - atrasi save“ vėl tarmiškai skambėjo įvairūs pasakojimai, prisiminti protėvių tikėjimai, prietarai, senieji amatai.

Renginį vedusi ir žemaitiškai „rokavusi“ Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė sakė, kad šių metų šventės idėja - Pažinimo sodas - turi ypatingą prasmę. Tai - ne tik obels šakos su vaisiais, kuriomis papuošta renginio scena, bet ir tarsi dalyvių pasivaikščiojimas po tautosakos sodą, ieškojimas to ypatingo tautosakos obuoliuko, kuris kiekvieną paragavusįjį iškart užburia savo skoniu ir pakviečia ieškoti atradimų toliau.

knygnesiu kelias_publikaŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko projekto „Knygnešių kelias interaktyvioje erdvėje“ pristatymas vietos bendruomenei. Pristatyme dalyvavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, mokyklos - darželio, Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus, asociacijos „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“, seniūnijos atstovai.

teatru apziura_lekis_DSCN0174Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Juknaičiai pamažu atsisveikina su visus metus brangintu ir puoselėtu titulu. Vienas paskutiniųjų renginių į miestelio kultūros namus kvietė praėjusį penktadienį - čia  surengta Šilutės rajono suaugusiųjų dramos mėgėjų kolektyvų apžiūra „Lėkis 2016“.

Scenoje skambėjo juokas, padėkos, nuo susijaudinimo virpėjo sparnus išauginusios širdys. Kitaip ir būti negali, nes, anot vakaro vedėjos, Usėnų seniūnijos etnografinio mėgėjų teatro vadovės Jūratės Daugalienės, teatras - tai žodžio, muzikos bei dailės sintezė, kuri, apsigyvenusi širdyje, žmogų paverčia paukščiu.

Ukmergės naujienos