Spaudos projektas

Syliu Gandro_sodybosGandras Lietuvoje - mylimas ir pavasarį bene labiausiai laukiamas paukštis, o labiausiai sugrįžtančių šių sparnuočių laukia Gardamo seniūnijos Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenė. Kaip nelauks, jei šie raudonsnapiai kasmet apdovanoja šio krašto šeimas kūdikiais, o atsidėkodama bendruomenė vasaros pabaigoje surengia gandrams smagias išleistuves.

Praėjusį šeštadienį šyliškiai atsisveikino su savo mylimiausiais paukščiais  iki kitų metų, surengę kasmetinę šventę „Gandro dovanos“. Šventėje bendruomenės „Švylys“ aktyvas tradiciškai pagerbė gražiausiai besitvarkančias šeimas, už pagalbą dėkojo aktyviausiems savo nariams, pasidžiaugė sportininkų pasiekimais ir pirmą kartą sugiedojo „Šylių himną“.

Vilkyciu svente_senoliaiVasarai riedant į antrąją pusę tradiciškai Žolinės dieną „Vilko pėdomis“ nužygiuoja ir Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės. Šiemet ši aktyvi bendruomenė irgi surengė  savo kasmetinę šventę, kurios metu ir vėl pasidžiaugė gražiu būreliu savo ilgaamžių bei juos keičiančių ir bendruomenę praturtinančių naujagimių, gražiausiai sodybas besitvarkančiais bei dainuojančiais ir šokančiais savo žmonėmis.

Be to, jie praturtėjo žiniomis apie vasaros brandos šventę - Žolinę, visą dieną pramogavo ir tiesiog bendravo su seniai matytais kaimynais, o vakare gėrėjosi... ekologiškais fejerverkais.

MUZIEJUS 3Galimybę dalyvauti „atkuriant” Klaipėdos krašto perdavimo Lietuvai ceremoniją ir „tapti” tikrais Mažosios Lietuvos savanorių stovyklavietės dalyviais, pamatyti ir paliesti prieš 100-metį naudotus pinigus, ginklus ir net kulkosvaidį „Maksim” - tokią galimybę rugpjūčio 11-ąją šilutiškiams dovanojo išradingieji Šilutės muziejaus darbuotojai.

Hugo Šojaus dvaro prieigose vyko Muziejų kelio renginys „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai”, kurio dalyviai buvo nukelti į tuos beveik 100-mečio senumo laikus, kuomet šiame krašte vyko įsimintinieji 1923-ųjų metų įvykiai.

Kintu svente_BangputysKad ir kaip stengėsi Kintų Marių šventės organizatoriai pabėgti nuo lietaus (renginį savaitei nukėlė), tai jų neišgelbėjo - liepos 8-ąją vykusi šventė vis tiek buvo gerai palaistyta.

Bet kintiškiai dėl to, regis, nesijaudino: kaip ir reikalavo juos aplankęs kasmetinis svečias Bangpūtys, jie stengėsi „būti linksmi, geranoriški, bendrauti ir taip šypsotis, kad atrodė, jog jų padangėje saulė šviečia“... O lietus, anot šventės rengėjų, tikriems kintiškiams netrukdo ir liudija tik tai, jog jie puikiai su Bangpūčiu sutaria.

Skirkeviciu seima_asmeninis_archyvasLeidykla „Terra Publica“ neseniai išleido knygą „Kulinarinės kelionės“, kurioje pristatyti Lietuvos regionai su tradiciniais valgiais. Apie savo gimtąsias vietas pasakoja žymūs žmonės, jie dalijasi tradiciniais receptais.

Pamario kraštui atstovauja žinomas vaistininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius. Jis jau 30 metų gyvena Šilutės rajone, kaip pats sako, unikaliame Lietuvos krašte.

„Čia mus supantys vandenys sukuria ypatingą atmosferą. Iš daugelio vietų alsuoja krašto istorija nuo Prūsijos laikų, gausu tvirto lietuvininkų charakterio pėdsakų. Nors pats užaugau Panevėžyje, jau 30 metų esu šilutiškis, šį kraštą prisijaukinau ir pamilau. Tik čia pajuntu pavasario budimą, atgyjančią gamtą ir nuostabius rudens rūkus“, - poetiškai apie Pamarį kalba vyras.

Ukmergės naujienos