Spaudos projektas

katyciu reformacija_instaliacija_atidengimas2017-aisiais metais Lietuva, kaip ir daugelis krikščioniškų šalių visame pasaulyje, švenčia 500-ąsias Reformacijos metines, pažymint 1517-uosius, kai Martynas Liuteris paskelbė savo tezes.

Gražiai jubiliejų paminėjo ir Katyčių seniūnijos  bendruomenė.

amatu dienaBirželio 2-oji diena Švėkšnoje buvo amatų, darbų ir pramogų diena. Renginys „Amatų diena“ buvo tarsi gyvas muziejus, kuriame visi dalyviai lankė amatininkų dirbtuves, dirbo su amatininkų įrankiais, susipažino su kūrybiniu procesu.

 Sekmines eisenaJau devintą kartą švenčiamoje ir išgarsėti spėjusioje Žemaičių Naumiesčio kultūrininkų organizuojamoje Sekminių šventėje šiemet buvo visko: ir tradicinis sodybų puošimas berželiais, kuriuo užsiėmė vietos mokinukai, ir sveikinimų, ir liaudiškų dainų bei šokių. Buvo, deja, ir šaukštas (tiksliau - visa valanda) deguto, dar iki šventės pradžios nuotaiką sugadinęs ir jos organizatoriams, ir daugeliui dalyvių. Paskelbtos šventės pradžios teko laukti net 1,5 valandos, todėl kai kas pasuko namolio nesulaukę tradicinės šventinės eisenos.

Gal dėl tos „deguto valandos“, o gal dar ir todėl, kad tądien rajone vyko dar du renginiai, šiemet svečių ant Žaliojo kalno buvo itin reta, nors organizatoriai padarė viską, kad atvykusieji turėtų kuo ir sielą, ir kūną pamaloninti, ir žiniomis apie krašto tradicijas praturtėję namo išvyktų.

95 mizgiriene_su_dukra_vienuoleNedaug Saugų seniūnijoje yra žmonių, perkopusių aštuoniasdešimt metų, o ką jau kalbėti apie dešimtą dešimtį įpusėjusius...

Gegužės 20-ąją Alkos kaimo gyventoja Juzefa Rupeikaitė - Mizgirienė sulaukė 95-ojo savo gimtadienio. Praėjusią savaitę jubiliatę sveikino vaikai, seniūnė Dalia Rudienė, socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė ir moterų vokalinio ansamblio „Vakarė” vadovė Danguolė Žilionienė.

Sukaktuvininkė, trykštanti nuoširdumu, sutiko sveikintojus su žvalia šypsena ir grodama armonika.

bociai panemuneGegužės 24 dieną Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus senjorai, vadovaujami pirmininko Zenono Karnausko, išvyko į ekskursiją po žymias Jurbarko rajono vietas.

Ukmergės naujienos