Spaudos projektas

traksedziu biblioteka_knygu_skirtuku_parodaTraksėdžių bibliotekoje pristatyta šilutiškės Birutės Morkevičienės knygų skirtukų paroda „Pasislėpę tarp knygų“, skirta Gimtosios kalbos dienai (vasario 21 d.) ir Knygos skirtuko dienai (vasario 25 d.).

Susitikime dalyvaujantiems mokiniams ir skaitytojoms nebuvo naujiena, kad buvusi ilgametė Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė B.Morkevičienė kolekcionuoja skirtukus. Juos pati gamino su savo mokiniais, dalyvavo konkursuose, mėgo dovanoti ir iki šiol tai daro.

D. Ambrozeviit1Kovo 11-oji - atgimusios Lietuvos šventė, garbės ir orumo atkūrimo diena, kuri kiekvieno lietuvio širdyje yra ne tik istorinė data, bet ir visų kartų ateities šauklys.

Istoriku sueiga_moderatoriaiPenktadienį Šilutėje įvyko Mažosios Lietuvos istorijos mokytojų sueiga, skirta Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Pasidalinti žiniomis, padiskutuoti surinko istorijos žinovai iš Klaipėdos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajono, Šilalės, Pagėgių ir Šilutės.

„Šiandien mes esame ne šiaip sueigoje, o esame giliai istorinėje aplinkoje - H.Šojaus dvare, kuriame praėjusiame amžiuje apsilankė visi Lietuvos prezidentai, daug žymių žmonių, kurie priklausė Vokietijos kultūriniam politiniam elitui.

Manau tai sueigą pakylėja į aukštesnį lygmenį“, - sakė šios sueigos moderatorius Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojas ekspertas Algirdas Gečas.

IMG 001Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su farologu, marinistikos, švyturių istorijos tyrinėtoju ir jūrinės kultūros puoselėtoju Aidu Jurkštu. Jis šilutiškiams plačiau pristatė 2017 m. publikuotą knygą „Lietuvos švyturių istorija“.

Tai vienintelė išsami Lietuvoje išleista knyga apie švyturius, gausiai iliustruota fotografijomis, schemomis, brėžiniais, istorine dokumentika, paties autoriaus piešiniais, stebinanti laivybos ir švyturių istorijos faktų gausa. Pats autorius yra nupiešęs per 1 500 Baltijos jūros švyturių, surengęs apie 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. A.Jurkštas yra atvirukų rinkinio „Senieji Lietuvos švyturiai“ (2010) bei knygos „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015) autorius.

fotografijos apie_aukstumalaNesvarbu, kad už lango sniego kalnai ir spigina šaltis, - pavasaris jau ne už kalnų. Tuoj atgims gamta, sujudės upių vanduo, grįš paukščiai. Ne veltui neseniai paminėta pavasario pranašo Vieversio diena. Pasitinkant pavasarį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos  Rusnės filiale vasario 26 dieną atidaryta Karolinos Ambraškienės fotografijų paroda apie unikalią, vieną iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Aukštumalos pelkę.

Ukmergės naujienos