Spaudos projektas

DSCN0042Kad šv. Martyno diena yra kupina džiugesio, penktadienį dar kartą patvirtino į Šilutės kultūros ir pramogų centrą susirinkę tautodailininkai bei etnografiniai ansambliai. Anot Šilutės folkloro ansamblio „Verdainė“ vadovės Reginos Jokubaitytės, būtent per šv. Martyną, arba Mažojoje Lietuvoje vadintą Ožio dieną, ūkininkai atsiskaitydavo su kerdžiais, kalviu, malūnininku ir kitais samdiniais, tądien keldavo vaišes, kurių metu jaunimas smagiai pasilinksmindavo. Ypač ši rudens šventė buvo laukiama piemenėlių, nes po jos baigdavosi ganiava ir atsirasdavo daugiau laiko mokslams.

Mažojoje Lietuvoje šv. Martyno paminėjimas neapsieidavo be tradicinio patiekalo - keptos žąsies, iš kurios krūtinkaulio žmonės spręsdavo, kokia laukia žiema. Tokią gardžią žąsį, iškeptą traksėdiškės Onutės Judžentienės, skanavo ir šilutiškiai, tad jie pirmieji ir sužinojo, ar per šv. Kalėdas šlepsėsime, ar kaukšėsime.

skulptoriai jakseviciai_publikaSpalio 22 dieną Švėkšnos muziejus paminėjo savo kraštiečio, architekto, skulptoriaus, dailininko Vincento Jakševičiaus 80-ąsias mirties metines. Švėkšniškiai užbaigė šiai datai pagerbti skirtą renginių ciklą, keliavusį per Lietuvą.

aldona gustas_portretasLapkričio 9 d. (trečiadienį) 17 val. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks Vokietijoje kuriančios poetės ir dailininkės Aldonos Gustas, kilusios iš Šilutės krašto, parodos „Moterys su burnomis“ atidarymas.

Piešinių ciklą Lietuvoje pristato Goethe-Institut (Gėtės institutas) Vilniuje kartu su Berlyno galerija „The Browse Gallery“.

Parodą atidarys Gėtės instituto Lietuvoje vadovas Detlefas Gericke, dalyvaus instituto kultūros programų koordinatorė Auksė Bruverienė. Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 6 d.

 

Diana Igare„Pasidalinsiu didele paslaptimi: svajokit - svajonės pildosi. Elkitės su kitais taip, kaip norite, kad su jumis elgtųsi, nepykit ir atleiskit ir, žinoma, būkit dėkingi“, - 10-iai tūkstančių savo „Facebook“ paskyros gerbėjų atskleidė 34-erių šilutiškė Diana Igarė.

Moteris kuria itin kruopštaus darbo reikalaujančias, smulkiausiomis detalėmis išpuoštas rankų darbo dovanas: knygas, užrašų knygeles, nuotraukų albumus, atvirukus, kvietimus ir kt.

Šiandien ji džiaugiasi įgyvendinusi savo svajonę - mėgstamą hobį pavertusi mylimu verslu. Daugumą savo rankų darbo dovanų ji parduoda Lietuvoje, tačiau keletas yra iškeliavę ir į užsienį. „Šilutės naujienoms“ ji išsakė ir dar vieną svajonę - nori Šilutėje atidaryti knygrišyklą.

Viskas skamba lyg iš pasakos, todėl jus šiek tiek suintriguosime pasakydami, kad dar prieš 3 metus vadybos ir verslo administravimo studijas baigusi moteris gyveno Kaune, ėjo regiono vadovės pareigas farmacijos kompanijoje ir tikrai negalvojo, kad jos gyvenimas taip stipriai pasikeis.

vetrungiu kelias_rastas_lobis_bitenuoseKas ta „vėtrungė“ ir kas tas „jos kelias“, jau 3 metai pamariškius ir mūsų krašto svečius bei visus istorijos mylėtojus supažindina projektą „Vėtrungių kelias“ sumanę ir įgyvendinantys Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai.

Subūrę kolegas jie ir šiemet įgyvendino jau tradiciniu tapusį istorinį - kultūrinį žaidimą.

Ukmergės naujienos