Spaudos projektas

plaskiu baznycia_bokstas_v_balkuno_foto_lrytas.ltTeigiamai į šį klausimą buvo atsakoma dar prieš metus, nes viena gražiausių Mažosios Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčių Plaškiuose ne vieną dešimtmetį griuvo. Jos nesaugojo, o kaip tik stengėsi kuo labiau išniekinti sovietinė valdžia. Rūpesčio ir pagalbos ji nesulaukė ir nepriklausomos Lietuvos laikais.

Taip buvo iki šio pavasario.

Kovo 31 dieną būrys entuziastų, susibūrusių į Plaškių bažnyčios atkūrimo bendriją (PBAB), surengė visuotinį susirinkimą ir sudėliojo gaires, kaip būtų galima išsaugoti šį unikalios architektūros statinį ir paversti jį lankomu kultūriniu - dvasiniu objektu.

Štai kaip susirinkimo įspūdžius aprašė PBAB narys, vilnietis Algirdas Šveikauskas.

community-178148Žemaičių Naumiesčio bendruomenė pasiūlė Savivaldybei įsteigti Bendruomeninius šeimos namus, kuriuose įvairi psichosocialinė pagalba būtų teikiama viso rajono šeimoms. Šiuose namuose bus orientuojamasi ne į socialinės rizikos, o į normalias, atsakingai vaikus auginančias ir daugiau psichologinių žinių bei įgūdžių turėti norinčias šeimas.

Iniciatyvą steigti tokius namus iškėlė Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyrius, o imtis tokio projekto pretendavo tik dvi organizacijos: be naumiestiškių bendruomenės, konkurse dalyvavo dar viena ne mūsų rajono įstaiga.

labirintas rajono_konkursas_laimejo_vainutasJuknaičių pagrindinė mokykla sukvietė Šilutės rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų 8-10 klasių mokinių komandas į gamtos mokslų ir matematikos žinių konkursą „Praktinių žinių labirintas“.

sojaus dvaras_1915Šilutės kultūros ir pramogų centras skelbia konkursą „Mano kraštas - Mažoji Lietuva“, skirtą iš Šilutės kilusio pasaulinio garso rašytojo Hermano Zudermano 160-osioms gimimo metinėms, ir kviečia Šilutės rajono savivaldybės mokyklų 9-12 klasių mokinius dalyvauti - kurti trumpo metražo filmus ar filmuotus siužetus. Video darbai priimami iki š.m. rugsėjo 12 dienos.

4 pasysiu_biblioteka_teatro_vakarasKlysta manantys, kad labiausiai pasiseka tik verslus turintiems žmonėms. Verslas visų neišgelbės.

Žmonėms reikia kurti. Mes sutverti tam, kad grožėtumėmės aplinka, mokėtume iš gyvenimo pasiimti tai, kas geriausia. Tik leisdami sau jausti išliksime savimi ir būsime laimingi.

Žmonėms reikia teatro kaip atokvėpio, atramos, atsvaros nuo kasdienybės. Šilutės rajone savo kūryba džiugina Šilutės kamerinis dramos teatras ir 4 mėgėjų dramos teatrai. Vienas iš jų - Juknaičių mėgėjų dramos teatras.

Ukmergės naujienos

,,,,,