Spaudos projektas

europos diena veliavosGegužės 9-ąją Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos vasaros kiemelyje džiūgavo jaunieji šilutiškiai, švęsdami Europos dieną „Tapk Europos Sąjungos pažinimo triumfatoriumi“.

Renginio metu netrūko ne tik šypsenų, juoko, šokių, linksmybių, vaišių, bet ir interaktyvių, kūrybiškų bei intelektualių užsiėmimų.

saugu vaikams pinigai ekskursija vilniujeLietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ (www.uzsaugialietuva.lt), nuolat viešinanti geruosius pavyzdžius, kaip visuomenė prisideda prie nacionalinio saugumo stiprinimo įvairiose gyvenimo srityse, informavo ir apie vilnietės Viktorijos Grajauskienės įkurtą paramos fondą, kuris globoja Saugų vaikų globos namus.

2015 m. įsteigtas fondas organizuoja įvairius renginius Saugų vaikų globos namuose ir paramos renginius Vilniuje, pernai vasarą vaikams surengė vasaros stovyklą Kintuose. Fondo steigėja sako, kad piniginės aukos svarbu, tačiau dar svarbiau, kad atsirastų kontaktas tarp vaikų ir žmonių, kad atsirastų noras juos globoti, įsivaikinti ir padovanoti jiems dalelę savo širdies. Šių metų vasarą vyks jau antroji stovykla Kintuose, kurioje dirbs savanoriai iš Vilniaus ir Šilutės regiono.

Šiai stovyklai finansuoti V.Grajauskienė renka pinigus, sostinėje rengdama įvairius labdaros renginius.

 neigaliuju kelioneKelionių sezoną jau atidarė Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai - jie aplankė dainingąjį ir grybingąjį Dzūkijos kraštą.

monsinjoras vasiliauskas R. Sakalauskaite ir jos knygaŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnaliste Ramune Sakalauskaite bei jos knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymas.

4 juknaiciu pasysiu bibliotekos kulturos pyneKas atspindi mūsų istorijos vingius? Kur susilieja žmonių išgyvenimai? Viskas susipina kūryboje, viskas susilieja vienoje pynėje - istorijoje, literatūroje, dailėje.

Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale pedagogė, kraštotyrininkė, rašytoja Edita Barauskienė skaitytojams pristatė istorinį romaną „Žodi, nekrisk ant akmens“. Ši knyga - apie pirmosios lietuviškos knygos sudarytoją ir autorių Martyną Mažvydą.