Spaudos projektas

meno mokykla mokytojai DSCN0078Žmogaus gyvenime 50 metų - tai branda, pats vidurvasaris, o kolektyvo ar mokyklos veikloje - gilus ir prasmingas istorijos pėdsakas, padėjęs atrasti gyvenimo kelią ne vienai kartai. Todėl minint Šilutės meno mokyklos 50-metį skambėjo gausybė nuoširdžių padėkos žodžių, sveikinimų ir linkėjimų.

Tai, kad praėjusį ketvirtadienį Šilutės meno mokykla minėjo neeilinį gimtadienį, miestelėnai žinojo iš anksto, nes artėjant šventiniam renginiui, ant Meno mokyklos buvo iškilmingai atidengta iškaba. Ją mokyklai dovanojo vienas dosniausių įstaigos bičiulių ir partnerių - Šilutės Rotary klubas. Vėliau iškilminga eisena, lydima orkestro „Pamarys“ muzikantų ir choreografinės grupės „Pamarietė“ šokėjų, žygiuodama Lietuvininkų gatve link Šilutės kultūros ir pramogų centro nuvedė visus į jubiliejaus minėjimo koncertą.

1 saule kolektyvas alanijos festivalyjeŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvo „Saulė“ jaunimo grupė viešėjo pas Šilutės rajono savivaldybės partnerius Alanijoje (Turkija) bei dalyvavo  Turkijos tautinio suverenumo ir vaikų dienos renginiuose.

hubas bibliotekininkai protu musis DSCN9996Kitaip suburianti lankytojus ir kitaip tęsianti senąsias tradicijas - tai Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka.

Kalbėti apie šią biblioteką ir kaimiškose vietovėse veikiančius jos filialus galima ilgai, nes šie metai - ir vėl neeiliniai. 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, tad visoje Lietuvoje vyksta ypač daug bibliotekų organizuojamų ir joms skirtų renginių.
„Tai, ką darote, prilyginu gražiems stebuklams, nes, kai tu bibliotekoje praleidi laiką itin turiningai, tampi turtuoliu“, - sveikindama Šilutės rajono bibliotekininkus su švente sakė Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.

Anot jos, jei tenka kuriame nors Lietuvos krašte pasisakyti, kad esi iš Šilutės, pirmiausia aplinkiniai prisimena mūsų krašto bibliotekininkus, juos net paminėdami vardais. Štai toks mūsų rajono bibliotekininkų darbas, kuris su baltu pavydu apkalbamas kituose miestuose ir kaimuose, pristatomas kaip pavyzdys.

adomas pliateris sveksnos muziejusItin gyvas ir įdomus yra Švėkšnos muziejaus Facebook puslapis. Jame jauna iniciatyvi muziejininkė Monika Žąsytienė kone kasdien paskelbia įvairių istorinių žinių, muziejaus naujienų.

Prieš savaitę M.Žąsytienė priminė, kad balandžio 23-ąją buvo Švėkšnos grafo Adomo Alfredo Gustavo Pliaterio (1836 m. balandžio 23 d., Švėkšna, - 1909 m. gruodžio 24 d., Švėkšna) 180-osios gimimo metinės.

vytautas kaltenisLietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ su liūdesiu praneša, kad Vilniuje balandžio 29 dieną po ilgos ligos eidamas 80 metus mirė Mažosios Lietuvos kultūros tyrėjas ir puoselėtojas, Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys Vladislovas Vytautas Kaltenis.