Spaudos projektas

 

etnokultura juknaiciuose skalviaiŠiemet sukanka 240 metų, kai pasaulį išvydo prūsų lietuvių visuomenės veikėjas, tautosakininkas Liudvikas Rėza. Minėdami šios iškilios asmenybės gimimo metines, į Juknaičių pagrindinę mokyklą atvykusius respublikinės konferencijos „Etnokultūra mokykloje“ dalyvius folkloro ansamblio „Skalviai“ nariai (vad. Rasa Gailiuvienė) oficialiąją renginio dalį atidarė būtent L.Rėzos dainomis ir linksmais pasakojimais šišioniškių tarme.

Pristatydama konferencijos idėją ir džiaugdamasi, kad mokykloje jau nuo 2007-ųjų sėkmingai ir tikslingai etnokultūra integruojama į veiklą, Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė pacitavo etninės kultūros mokytojos ekspertės Virginijos Rudavičienės žodžius, jog etninė kultūra yra ne močiutės vilnonė skarelė muziejuje ir ne verpimo ratelis kaimo turizmo sodyboje. Etninė kultūra yra gyvenimo būdas čia - savo žemėje.

beatos virtuveje saugiskiaiBeatos virtuvės patalpose įvyko trečiasis Viktorijos Grajauskienės paramos fondo organizuojamas seminaras, skirtas surinkti lėšas Saugų vaikų globos namų vasaros stovyklai. Šį kartą moterims sveiko maisto gaminimo subtilybes ne tik dėstė, bet ir rodė studijos „Sulieknėk sveikai“ maisto gamybos vadovė Aistė Švetkauskė. O kitą dieną Beatos virtuvėje Saugų globos namų vaikai gamino kartu su Beata.

bendruomeniu projektai deguciaiKetvirtadienį (balandžio 14 dieną) Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) paskelbė bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimo 2016 metais atrankos konkurso rezultatus.
Projektus šiam konkursui pateikė per dvidešimt Šilutės rajono bendruomeninių organizacijų, o finansavimą gavo septynios: Žemaičių Naumiesčio bendruomenė, Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, Pempiškių kaimo bendruomenė „Želvesys“, Laučių kaimo bendruomenė, Kintų bendruomenė, Degučių bendruomenė „Rytdiena“ ir Leitgirių kaimo bendruomenė. Jos pasidalins 44 733 Eur.

Šis naujas bendruomenių finansavimo modelis pakeitė Vietos bendruomenių savivaldos 2013-2015 metų programą, pagal kurią lėšos būdavo paskirstomos pagal gyventojų skaičių savivaldybėse. Tuomet Šilutės rajono bendruomenės kasment gaudavo apie 30 tūkst. eurų ir tas lėšas po trupinėlį išdalindavo visų seniūnijų kelioms dešimtims bendruomenių.

1„Šilutės naujienų“ žurnalistė, Mykolo Romerio universiteto (MRU) magistrantė Rūta Ežerinskė trečiadienį dalyvavo jau aštuntą kartą Vilniuje surengtoje konferencijoje „Efektyvumas viešajame sektoriuje: kuo vadybos teorijos gali pasitarnauti ir ką praktikai gali patarti“.

Ji skaitė pranešimą „Bendruomenių ir valdžios bendradarbiavimas Šilutės rajone“.

„Bandau pramušti sieną, kad universitetuose kalbėtų praktikai, o juos girdėtų mokslininkai ir taip atsiras mokslo ir praktikos ryšys vadyboje (administravime)“, - sakė vienas iš renginio organizatorių ir Rūtos magistrinio darbo vadovas prof. dr. Saulius Nefas, paklaustas, kodėl nusprendė pakviesti šilutiškę į šią konferenciją.

ateities technologijosVykdant projektą „Bendruomenės „HubÆas“ bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“ Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale vyko mokymai „3D modeliavimas“ Pašyšių pagrindinės mokyklos mokiniams.