Spaudos projektas

2 FOTOPrieš 95 metus mūsų krašte vyko Lietuvai svarbūs įvykiai: 1922-ųjų gruodį susikūręs Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas gruodžio 18 d. Klaipėdoje surengė pirmąjį posėdį, o netrukus būstinę perkėlė į Šilutę. Ši organizacija, sudaryta iš pasišventusių lietuvininkų, buvo svarbiausia atkurtos Lietuvos valstybės pagalbininkė atsikovojant Klaipėdos kraštą.   1923 m. sausio Klaipėdos krašto sukilimas - viena lemtingiausių Lietuvos istorijos datų, pagal savo reikšmę stovinti greta Mindaugo karūnavimo, Žalgirio mūšio, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios.

Sveksna LygnugariaiPenktadienio vakarą Švėkšnos tradicinių amatų centro salė buvo pilnutėlė, nes vyko jau tradicinis Švėkšnos padėkos vakaras. Bet nors ir tradicinis, šiemet renginys ir vėl turėjo naujų akcentų.

Svečiai šurmuliavo nekantraudami, o padėkos vakaro organizatoriai kažko delsė ir vėlavo pradėti. Pagaliau salėje užgesus šviesoms, visi sužiuro į ekraną. Prasidėjo filmas, kuriame Švėkšnos vaizdų fone, pagrindiniais herojais buvo... patys švėkšniškiai. Filmo autorius tartum iš mažų molio gabaliukų sulipdė didelį ir gražų vaizdą, apžvelgdamas visą bendruomenės veiklą per 2017-uosius.

95mete su_vaikais„Gyvenimas buvo paprastas - kartais linksmas, kartais liūdnas. Karo metu buvo ir labai sunku. Buvo visokių dienų. Tačiau viskas praėjo, ir štai dabar aš sėdžiu priešais jus, sulaukusi tokio gražaus amžiaus“, - išmintimi dalijasi gruodį 95-erių metų jubiliejų atšventusi Elena Norkienė.

Prieš Kalėdas su gražiu jubiliejumi Eleną pasveikinti atvyko Šilutės rajono valdžios atstovai - vicemeras Algis Bekeris, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kad ilgaamžės gyvenimas buvo nuspalvintas ir tamsiomis, ir šviesiomis spalvomis, įsitikinome ir patys, kai klausėmės jos atsiminimų. Elena pasakojo apie nelengvą vaikystę, kuomet į mokyklą žiemos metu eidavo 6 kilometrus, įsispyrusi į klumpes. Karo metu ji išgyveno skaudžią netektį - palaidojo pirmagimę dukrelę. Vėliau, jau dirbant kasininke, keičiantis valiutai, jai teko pilną karutį pinigų iš banko parsivežti ir pervargus vienai pardavėjai 1000 rublių per daug atiduoti. Elena ligšiol meldžiasi už tą moterį, kuri kitą dieną jai pinigus gražino.

Saugos seniunijos_kolektyvasTrijų Karalių šventės išvakarėse gerumo žvaigždės sužibo ir Saugose. Čia jau trečius metus iš eilės Saugų seniūnijos gyventojai rinkosi į tradicija tampantį Padėkos vakarą - pamatyti vieni kitus, pagirti ir pasidžiaugti drauge nuveiktais darbais.

Knapkis apdovanotas_1Praėjusių metų pabaigoje Vilniuje surengtame iškilmingame renginyje „10 metų tautinio paveldo atgimimui“ Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) apdovanojo labiausiai pasižymėjusius Lietuvos amatininkus, tradicinių amatų centrus bei pagerbė tautinio paveldo komisijos ekspertus.

Sėkmingiausiai dirbančiu tradiciniu amatininku, gaminančiu ne maisto produktus buvo išrinktas mūsų kraštietis, tradicinio amato - laivadirbystės atstovas, aktyvus savo krašto visų tradicijų puoselėtojas, Nacionalinės ekspedicijos dalyvis, sielininkų valties „Vytis“ statytojas, kurio dėka ir buvo atkurtas senasis laivadirbio amatas, rusniškis Simas KNAPKIS.

Iš viso Lietuvoje tautinio paveldo produktus gamina 630 tradicinių amatininkų ir 127 įmonės. Renginio metu buvo apdovanoti 2017 m. sėkmingiausiai dirbantys šalies amatininkai - jiems skirtos 2000 Eur piniginės premijos.

Ukmergės naujienos