Spaudos projektas

1 rusnes_pleneras_tiltaiRusnės salos etnokultūros ir turizmo informacijos centro vadovės Birutės Servienės iniciatyva įvyko šiųmetis - penktasis - Rusnės pleneras „Tiltai“. Dalyviams jis buvo įdomus ir turtingas kuriančiomis asmenybėmis ir pažintiniais renginiais.

Capas Dedes_ir_dedienes_7_foto-D.Matvejevas„Man Rusnė - kaip legenda. Kartais apie ją pasakodamas kitiems, pagalvoju, ar iš tikrųjų taip buvo, ar nebuvo. Didžiausi jaunystės džiaugsmai yra iš šio krašo“, - atvirauja Mindaugas Capas, žinomas kino ir teatro aktorius.

Ne ką mažesnius sentimentus nei gimtoji Rusnė jam kelia Vilniaus Mažasis teatras, kuriame vaidina nuo 1990-ųjų.

Būtent su šio teatro trupe spalio 26 dieną M.Capas lankysis Šilutėje ir vaidins spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“. Dabartiniame etape aktoriui tai vienas šauniausių ir gyviausių spektaklių, širdyje uždegantis nesumeluotą kibirkštėlę, kad pasirodymo dieną įvyks kažkas ypatinga.

Pasak M.Capo, laimė - tarytum mozaika - susideda iš mažų gabalėlių, kuriuos reikia pastebėti kasdienybėje. Tikriausiai vieną tokių gabalėlių jis ras ir atvažiavęs į Pamario kraštą: ryte gal nulėks iki Nemuno, pastovės prie tilto, tyliai pasidžiaugs, bet nekrykštaus... O vakare visą savo širdį atiduos gimtojo krašto publikai.

jokubo kelias_sv_Jokubo_statula_pagr_altoriujeVienas garsiausių katalikų piligriminių kelių pasaulyje yra Šv. Jokūbo kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo ankstyvųjų viduramžių - daugiau nei 1000 metų.

1993 m. Šv. Jokūbo kelias įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o šiemet į Europos Šv. Jokūbo kelių tinklą įsijungė ir Lietuva. Šventojo Jokūbo kelio ženklu - kriaukle - žymimos visos 11 Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių ir kitos šventovės. Tarp jų - ir Švėkšnos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia.

Apie šv. apaštalą Jokūbą, jo reikšmę Švėkšnai pasakoja šio krašto istorijos puoselėtoja, švėkšniškė Violeta ASTRAUSKIENĖ.

saugu mokykla_koses_dienaSiekdami skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių  Lietuvos grūdų perdirbimo įmonių UAB „Malsena Plius“, organizavo akciją, skirtą paminėti pasaulinę Košės dieną.

 Katyciu biblioteka_teatras_3Penktadienį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių ir Degučių filialų laikytojai bei bendruomenės turėjo galimybę pamatyti Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos Klaipėdos Viltis teatro „Drugelis“ spektaklį vaikams ir ne vaikams „Istorija, kuri išsipildė žemėje...“ pagal vokiečių pasaką.

Ukmergės naujienos