Spaudos projektas

tautinis paveldas_ingos_rukykleleŠiemet birželio 26-ąją sueina 10 metų, kai Lietuva priėmė tautinį paveldą saugantį įstatymą ir buvo pradėta gryninti mūsų tautinį paveldą.

Šilutės rajone yra 19 amatininkų, gaminančių 38 tautinio paveldo produktus, ir viena tautinio paveldo paslaugą teikianti įmonė. Visoje Lietuvoje tokių produktų, gaminamų pagal autentiškas tradicijas ir žymimų tautinio paveldo sertifikatu, priskaičiuojama 2895.

Artėjant įstatymo priėmimo 10-mečiui ekspertai diskutuoja, jog reikia garsiau kalbėti apie tautinį paveldą, populiarinti jo produktus ir taip šviesti visuomenę.

Šilutės kraštui tai irgi labai svarbu, nes tautinis paveldas - tas masalas, kuris gali pritraukti daugiau turistų, vadinasi, - ir duoti pajamų mūsų žmonėms.

DSC00363Birželio 7-ąją Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras Bikavėnuose (Vainuto seniūnija) tapo tikra amatininkų stovyklaviete.

Stovykloje su įvairiausiais liaudies amatais susipažino daugiau kaip 200 moksleivių iš Šilutės ir Šilalės rajonų mokymo įstaigų.

pleneras zydi_scyles_katyciai_ziurovaiŽydinčių scylių jūra, pavasarį mėlynai nuspalvinusi Katyčius, šiuo metu vėl mėlynuoja. Tik dabar - plenero „Žydintys Katyčiai“ dailininkų kūriniuose.

Birželio 3 dieną Katyčių evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusio renginio, skirto Reformacijos 500 metų jubiliejui pažymėti, metu žiūrovai pirmą kartą išvydo plenero darbus.

siksniaus knygos_pristatymasKelionę pas skaitytojus pradėjo dešimtoji poeto ir prozininko Audriaus Šikšniaus knyga „Žiemojantis angelas II”. Šilutės rajono literatūrinę F.Bajoraičio premiją pelnęs kraštietis joje tęsia  pasakojimą apie nepriklausomoje prieškario Lietuvoje klestėjusios Monikos Jurkuvienės šeimos likimą sovietmečiu.

„Žmonių likimus sovietinė santvarka pažymėjo kitaip. Tiek materialines, tiek moralines jų puses. Ar Monika prie jų prisitaikys?”, - atsakymus į tuos klausimus skaitytojus ragina surasti viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė ir užsimena apie slidžiais sovietinės valdžios laiptais kylantį Monikos sūnų Augustą.

jonas jonaitis_95metisUnikalią idėją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui sugalvojo mūsų kraštiečio Mariaus Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Tai projektas „100 metų kartu“, kuriame gimtinės istoriją ir 100 metų jos raidą papasakos apie 30 mūsų šalies 100-mečių.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui skirta idėja šalies bendraamžių lūpomis atskleis autentiškus pasakojimus bei visą valstybingumo raidą, tai bus padaryta fotografijomis ir kino kadrais. „Juk Lietuva - tai mes visi, kasdien ją kuriantys žmonės“, - tokia yra projekto sumanytojų nuostata.

Šilutės rajone taip pat ieškota 100-mečių, kurie dokumentinio kino kadruose ir fotografijose galėtų pasidalinti viso gyvenimo prisiminimais. Projekto organizatoriai ketina aplankyti keturis mūsų šimtamečius.

Ukmergės naujienos