Spaudos projektas

VainutaVainuto seniūnijos salėje surengtas jau tradiciniu tapęs renginys „Kai sueina kaimynai“. Vakaro organizatoriai - Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė ir folkloro kolektyvo „Vainuta“ vadovė Loreta Mieliulytė džiaugiasi, jog  šiemet į šventę atvyko net 6 folkloro kolektyvai, tarp jų - svečiai iš Latvijos.

Knapkis 4Perplaukti Lietuvos upių tėvą Nemuną nuo pat jo aukštupio buvo sena rusniškio laivadirbio Simo Knapkio svajonė. Įgyvendinti ją pavyko šią vasarą, kuomet LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ kūrėjai pakvietė rusniškį pagaminti venterinę valtį, o vėliau ir ją vairuoti ekspedicijos metu.

Visiškai kitoks Nemunas - zigzagais lyg kardiogramoje išsiraitęs pačiame aukštupyje ir pilnas kliūčių kiek žemiau. Išdidžios senovinės ąžuolų giraitės, pakrantes apstoję žvejai, per pusę upės ištempę savo valus, vakariniai pokalbiai su Lietuvos eruditais - istoriku Alfredu Bumblausku, atlikėju Gabrieliumi Liaudansku - Svaru, LRT žurnalistu Edmundu Jakilaičiu. Tai ryškiausi Simo įspūdžiai iš šios kelionės.

„Plaukti Nemuno ištakomis nebuvo taip lengva, kaip jūs matėte TV ekranuose“, - sako S.Knapkis. Juk venterinės valties vairas - neužfiksuotas, jį reikia nuolat laikyti atsistojus, o kur dar kepinanti saulė, nuolatinės seklumos, smūgiai laivu į išvirtusius medžius...

Bet ir po visų išbandymų rusniškis nedvejodamas sako, kad plauktų dar kartą. „Labai vykęs ir kokybiškas projektas, nedaug tokių yra“, - sako jis.

eufonininkas kasparas_nogniusŠilutės meno mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyriaus mokinys Kasparas Nognius II nacionaliniame varinių pučiamųjų instrumentų solistų konkurse „Vario garsai“ užėmė II vietą.

 juknaiciu adventas_vejuneGruodžio 8-osios vakaras Juknaičių bendruomenės namų vitražų salėje buvo skirtas meilei muzikai, dainai, šokiui, meilei menui. Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vadovė Jūratė Šukienė), kaip ir kasmet, sukvietė nemažą būrį dainininkų bei žiūrovų.

SiluteHotel-Germania1945Jorkšyro nugarinė su garnyru, karštas omaras su pikantišku padažu, keptas fazanas, šparagai su olandišku padažu, varškėčiai su agrastų kompotu bei vaniliniai ledai su šiltomis vaisių sultimis... Tokie patiekalai valgyti Šilutės dvarininko Hugo Šojaus dvare 1911 metais per iškilmingus pietus.

Nepatikėsite, tačiau pramogų, teikiamų maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų atžvilgiu prieškario Šilokarčema, vėliau pavadinta Šilute, gerokai pranoko šiandieninį mūsų gyvenimą.

Minias žmonių iš Tilžės, Klaipėdos ir Didžiosios Lietuvos į Šilutę sutraukdavo garsieji žuvies turgūs. Svečiams reikėdavo ir patiems pasimaitinti, ir skanių lauktuvių parvežti.

Šias kulinarinio paveldo įdomybes mums pateikė nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas SAKAS. Tuo pačiu jis liūdnai konstatuoja, kad šiandien Šilutėje rastume vos keletą kavinių, barų ir užeigų, o turistai, ieškodami vietinės kulinarijos paveldo valgių ar gėrimų, sunkiai tokių rastų...

Šiandien kviečiame nusikelti į XX a. pradžios Šilutę ir prisiminti čia veikusius restoranus,  o vėliau „Šilutės naujienose“ jus supažindinsime su autentiškais Pamario krašto receptais.

Ukmergės naujienos

,,,,,