Spaudos projektas

 

zudermano draugija_vytautas_toleikis_sveciuoseNenustojančio lietaus merkiamą antradienio vakarą pasaulinio garso rašytojo Hermano Zudermano gimtajame name, Macikuose, švietė jo memorialinio kambario langai, kvepėjo kava. Čia Reformacijos dieną (spalio 31-ąją) susitiko istorijos ir kultūros puoselėtojai iš Šilutės ir Vilniaus.

Šilutės H.Zudermano draugijos nariai į gimtuosius rašytojo namus pakvietė Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokytojo, eseisto, istorijos tyrėjo Vytauto Toleikio suburto „Vaikščiotojų“ klubo narius, kurie šią savaitę paskyrė ekspedicinei veiklai - lanko krašto senbuvius, gyvenančius Pagėgių, Šilutės, Klaipėdos savivaldybėse, ir užrašo jų atsiminimus apie šviesios atminties Šilutės evangelikų liuteronų kunigą Ernstą Rogą (1929-2010), apie Klaipėdos krašto gyventojų likimus.

Velines Naumiescio_2Žemaičių Naumiestyje jau tapo tradicija, kad kiekvienais  metais artėjant Vėlinėms mokyklų bendruomenės, seniūnijos darbuotojai bei bendruomenės aktyvas tvarko kapines, lanko užmirštus kapus. Tarp jų yra ir nusipelniusių Žemaičių Naumiesčiui žmonių - kultūros ir meno šviesuolių, vienuolių, kareivių - ar tiesiog čia gyvenusių naumiestiškių užmiršti kapai.

2 ramuciu_biblioteka_astrauskienes_parodaF.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko švėkšniškės fotomenininkės Violetos Astrauskienės darbų parodos „Čia gyveno ir kūrė menininkai Jakševičiai“ pristatymas, kuriame dalyvavo ir pati autorė.

budraitis juozas_arlauskiene_1Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, tęsdama kūrybinių susitikimų ciklą su žinomais rašytojais, įvairių meno šakų kūrėjais, nusipelniusiomis asmenybėmis, galinčiomis pasidalinti gyvenimo bei veiklos patirtimi, vėl pakvietė kultūros renginių lankytojus į susitikimą.

Visada ypač malonūs yra susitikimai su kraštiečiais, kurių gyvenimas ar kūryba siejasi su Pamario kraštu bei Šilutės miestu. Šį kartą bibliotekoje svečiavosi buvęs švėkšniškis, legendinis kino, televizijos ir teatro aktorius, fotografas, kultūros diplomatas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Juozas Budraitis.

Obuoline svente„Be kirminų, gražiai pribrendusios ir auksinės“, - šmaikščiai prisistatė „Auksių“ komanda, dalyvavusi pirmą kartą Rusnėje surengtoje Obuolinėje šventėje, kuri įvyko spalio 20 dieną. Burtis į komandas ir išbandyti obuolines užduotis bei rungtis, linksmai pavakaroti skanaujant obuolinius pyragus, kvietė Salos etnokultūros ir informacijos centras.

„Ruduo visada asocijuojasi su obuolių derliumi, šviežiai spaustomis sultimis, obuolių pyrago kvapu namuose“, - sakė kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė.

Tačiau obuolys rusniškiams ypatingas ir istoriškai - nuo seno obelys saloje būdavo sodinamos ypatingu būdu.

Ukmergės naujienos