Spaudos projektas

proza SveksnojeKasmetinė Švėkšnos literatūros šventė „Proza skaitoma rudenį“ šiemet dedikuota žymaus, bet anksti mus palikusio kraštiečio prozininko Antano Ramono (1947-1993) atminimui.

AVIZINISIdėja Lietuvai - iniciatyva, skirta išgryninti tris pagrindines idėjas, kurias įgyvendinus Lietuva turėtų galimybę klestėti visus ateinančius 100 metų.

Visi norintys pateikti idėjas Lietuvai, gali tai padaryti tinklapyje www.idejalietuvai.lt iki lapkričio 20 dienos.

Savas idėjas generuoja ir viešina vis daugiau žinomų politikos, verslo ir šou pasaulio atstovų. Tad kuo blogesni šilutiškiai? „Šilutės naujienos“ nutarė, jog turime išminties ir gyvenimiškos patirties nestokojančių žmonių, kurie galėtų pasidalinti savo idėjomis Lietuvai.

Pokalbiui pakvietėme žinomą krašto pedagogą, ilgametį Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorių, o dabar - Šilutės trečiojo amžiaus universiteto rektorių Praną AVIŽINĮ. Pasirodo, idėjų jis turi ne tik Lietuvai ir jos vyriausybei, bet ir Šilutei, ir sako, jog tobulėti mums reikėtų keliomis kryptimis. Išgirskime.

simtmecio grilis_3Likus 100 dienų iki Vasario 16-osios, kuomet visa Lietuva minės valstybės atkūrimo šimtmetį, Šilutė originaliai paskelbė šimtmečio šimtadienio startą, nuvilnijusį per visą Lietuvą.   Projekto „Šilutė švenčia šimtmečio šimtadienį“ sumanytojai vėlų antradienio vakarą kvietė apkabinti Tėvynę  žodžiais naktiniuose poezijos skaitymuose „Šimtmečio eilės Non-Stop“.  

Trečiadienio rytą į išskirtinę kelionę laiku pakvietė „Šimtmečio autobusas“. Kelionės dalyviai išgirdo unikalių istorijų apie Šilutės krašto žmones ir jų indėlį atkuriant bei išsaugant Lietuvos valstybingumą.  

 

Ar įmanoma atlikti šokių judesius pagal lietuvių liaudies muziką? Šilutiškiai įrodė, kad taip! Trečiadienio vidurdienį profesionalūs instruktoriai pravedė linksmą treniruotę pagal aranžuotą lietuvių liaudies muziką.

Šimtmečio šimtadienio renginių ciklą Šilutėje užbaigė „Šimtadienio grilis“, kuriame miestiečiai ir seniūnijų gyventojai kartu kepė grilio patiekalus, dainavo ir šoko, išbandė jėgas įvairiose rungtyse.

 

zudermano draugija_vytautas_toleikis_sveciuoseNenustojančio lietaus merkiamą antradienio vakarą pasaulinio garso rašytojo Hermano Zudermano gimtajame name, Macikuose, švietė jo memorialinio kambario langai, kvepėjo kava. Čia Reformacijos dieną (spalio 31-ąją) susitiko istorijos ir kultūros puoselėtojai iš Šilutės ir Vilniaus.

Šilutės H.Zudermano draugijos nariai į gimtuosius rašytojo namus pakvietė Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokytojo, eseisto, istorijos tyrėjo Vytauto Toleikio suburto „Vaikščiotojų“ klubo narius, kurie šią savaitę paskyrė ekspedicinei veiklai - lanko krašto senbuvius, gyvenančius Pagėgių, Šilutės, Klaipėdos savivaldybėse, ir užrašo jų atsiminimus apie šviesios atminties Šilutės evangelikų liuteronų kunigą Ernstą Rogą (1929-2010), apie Klaipėdos krašto gyventojų likimus.

Velines Naumiescio_2Žemaičių Naumiestyje jau tapo tradicija, kad kiekvienais  metais artėjant Vėlinėms mokyklų bendruomenės, seniūnijos darbuotojai bei bendruomenės aktyvas tvarko kapines, lanko užmirštus kapus. Tarp jų yra ir nusipelniusių Žemaičių Naumiesčiui žmonių - kultūros ir meno šviesuolių, vienuolių, kareivių - ar tiesiog čia gyvenusių naumiestiškių užmiršti kapai.

Ukmergės naujienos