Spaudos projektas

4 pasysiu_biblioteka_teatro_vakarasKlysta manantys, kad labiausiai pasiseka tik verslus turintiems žmonėms. Verslas visų neišgelbės.

Žmonėms reikia kurti. Mes sutverti tam, kad grožėtumėmės aplinka, mokėtume iš gyvenimo pasiimti tai, kas geriausia. Tik leisdami sau jausti išliksime savimi ir būsime laimingi.

Žmonėms reikia teatro kaip atokvėpio, atramos, atsvaros nuo kasdienybės. Šilutės rajone savo kūryba džiugina Šilutės kamerinis dramos teatras ir 4 mėgėjų dramos teatrai. Vienas iš jų - Juknaičių mėgėjų dramos teatras.

suomijoje violeta_Ekskursija_po_TurkuŠvėkšniškė kūrėja Violeta ASTRAUSKIENĖ grįžo iš tarptautinio poezijos festivalio „ePublisher“, kuris balandžio 6-7 dienomis vyko Suomijos Turku mieste.

Ji pasidalijo įdomios viešnagės įspūdžiais.

bibliotekos paslaugos_bebaimiu_kambaruo_atidarymasPastaraisiais metais jau tapo įprasta, kad Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykdomos ne vien su knygomis susijusios veiklos. Čia gausu įvairių kitokių renginių: užsiėmimai su konstruktorių rinkiniais, trimatėmis modeliavimo programomis ir 3D spausdintuvu, interaktyvūs šokiai, boulingas, kt.

Bibliotekininkai plėtoja vis naujas idėjas, stengdamiesi pritraukti miesto ir rajono jaunuomenę į biblioteką. Taip gimė inovatyvūs projektai „Išbandymų kambario šturmas“ bei „Bibliotekos iššūkis jaunimui - ateik, priimk, įveik!“

Muziejaus gaideliaiPrasidėjo gražiausios pavasario šventės - Velykų laukimo Didžioji savaitė. Mūsų krašte ši savaitė vadinta Tykiąja, per ją ir per pačias Velykas anksčiau reikėjo laikytis daugelio draudimų, patarimų ir pamokymų. Pavyzdžiui, Velykų rytą, prieš saulės tekėjimą, reikia plikam stubą iššluoti ir tada sąšlavas per kaimyno rubežių permesti, kad blusų tą metą nebūtų.

Ar žinojote, lietuvininkai išsprogusiomis beržų šakelėmis plakdavo ne Verbų sekmadienį, bet antrą, o kai kur - pirmą Velykų dieną? O dovanas vaikams čia atneša ne Velykų bobutė, bet Zuikis?

Apie tai ir dar daugiau mūsų krašto velykinių papročių šeštadienį papasakojo Šilutės Hugo Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė, o pavaduotoja Natalija Kučinskaja mokė velykinių sausainių dekoravimo.

seminaras katyciuoseMūsų kalba, mūsų dainynas, apranga, mūsų tradicijos tarsi medžio rievėse sukaupta tautos istorija, pasaulėjauta. Daugybė spaudinių, daugybė internetinių puslapių, įvairių žiniasklaidos priemonių kalba apie lietuvių tautos praeitį, istoriją, etninę kultūrą. Ne paskutinėje vietoje - ir gyvas žodis, savyje nešantis galingą pažinimo jėgą.

Ukmergės naujienos