Spaudos projektas

tautinis paveldsLiepos 14 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale pristatyta Kintų Vydūno kultūros centro fotografijų paroda „Pamario krašto virtuvė“.

lafaPasibaigus mokslams Šilutės atvira jaunimo erdvė kviečia maloniai praleisti laiką draugų būryje. Nuo liepos 12 d.iki rugpjūčio 30 d., kiekvieną ketvirtadienį nuo 16 val. iki 20 val. organizuojami „LA-FA ketvirtadieniai“, prie Kultūros ir pramogų centro.

Ten jaunimo laukia susitikimai su įdomiais žmonėmis, stalo žaidimai (pulas, stalo futbolas ir kt.) kitokios linksmybės ir dovanos. Norinčių pailsėti lauks patogūs sėdmaišiai.

bikavenu biblioteka_eilesLiepos 6-ąją minimos lietuvių poetės Janinos Degutytės 90-osios gimimo metinės. Ta proga liepos 5-ąją jaunieji Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialo lankytojai  pakviesti apsilankyti bibliotekoje vykusiame renginyje.

Kintu Mariu_svente_1Šiemetinių seniūnijų švenčių rengėjai - it susitarę - dalyvius stebina naujais akcentais. Nebuvo išimtis ir kintiškiai, šeštadienį surengę savo tradicinę, o kartu ir kitokią - Lietuvos 100-mečiui skirtą savo „Marių šventę“.

„Šiemet viskas kitaip“ - tokiais renginio organizatorių žodžiais trumpiausiai galima apibudinti kintiškių renginio esmę. Šiemet čia nebuvo ne tik daugybę metų įprasto gražiausių sodybų apdovanojimo, įvairių seniūnijos kaimelių gyventojų palapinių, bet net ir Kuršių marių valdovas Bangpūtys, kaip būdavo įpratęs šios šventės metu, krantan nebeišlipo.

Užtat čia susirinkusieji galėjo gėrėtis puikia Kintų muzikos festivalio įžanga - dviejų aukšto lygio chorų pasirodymu, jie išlydėjo ir sutiko grįžtančius bėgimo maratono bei plaukimo per Kuršių marių vandenis dalyvius,  bei plojo gausiam savo saviveiklininkų būriui. O jų šventės moto buvo nuo scenos nuskambėję Vydūno žodžiai: „Gyvenimo nuoboduliu serga tik nuobodūs žmonės“.

dainu sventes_pagerbimasPo visą pasaulį išsibarsčiusią lietuvių tautą visai savaitei suvienijusi Pasaulio lietuvių dainų šventė „Vardan tos...“ - jau istorija.

Dar kartą prisiminti šio unikalaus renginio akimirkas, pasidalinti dalyvavimo džiaugsmu ir dar gyvais įspūdžiais, pagaliau ištarti nuoširdų AČIŪ tiems, kas visai savaitei buvo tapę Pamario krašto amabasadoriais sostinėje, penktadienį sukviesti maždaug 400 mūsų krašto dalyvių vadovai ir išvykos organizatoriai.

H.Šojaus dvare surengtos ceremonijos metu gėlės žiedai ir Savivaldybės vadovų padėkos raštai įteikti viso gausaus Šilutės atstovų - šokėjų ir dainininkų vadovams, juos lydėjusiems mokytojams ir Švietimo skyriaus atstovams.

Ukmergės naujienos