Spaudos projektas

sveksnos darzelis_adventas_mamosŠvėkšnos lopšelio - darželio ugdytinių tėveliai bei jų artimieji susirinko į jau tradicija tapusią adventinių vainikų pynimo popietę „Nupinsiu advento vainiką“.

bikavenu tautosaka_rusniskiu_sklada_DSC08758Lapkričiui besibaigiant tryliktus metus iš eilės į Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centrą sugužėjo jaunieji pasakoriai, dainininkai, šokėjai iš Mažosios Lietuvos bei Žemaitijos pakraščio. Šventėje „Pažinsi tautosaką - atrasi save“ vėl tarmiškai skambėjo įvairūs pasakojimai, prisiminti protėvių tikėjimai, prietarai, senieji amatai.

Renginį vedusi ir žemaitiškai „rokavusi“ Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė sakė, kad šių metų šventės idėja - Pažinimo sodas - turi ypatingą prasmę. Tai - ne tik obels šakos su vaisiais, kuriomis papuošta renginio scena, bet ir tarsi dalyvių pasivaikščiojimas po tautosakos sodą, ieškojimas to ypatingo tautosakos obuoliuko, kuris kiekvieną paragavusįjį iškart užburia savo skoniu ir pakviečia ieškoti atradimų toliau.

knygnesiu kelias_publikaŠilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko projekto „Knygnešių kelias interaktyvioje erdvėje“ pristatymas vietos bendruomenei. Pristatyme dalyvavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, mokyklos - darželio, Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus, asociacijos „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“, seniūnijos atstovai.

teatru apziura_lekis_DSCN0174Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Juknaičiai pamažu atsisveikina su visus metus brangintu ir puoselėtu titulu. Vienas paskutiniųjų renginių į miestelio kultūros namus kvietė praėjusį penktadienį - čia  surengta Šilutės rajono suaugusiųjų dramos mėgėjų kolektyvų apžiūra „Lėkis 2016“.

Scenoje skambėjo juokas, padėkos, nuo susijaudinimo virpėjo sparnus išauginusios širdys. Kitaip ir būti negali, nes, anot vakaro vedėjos, Usėnų seniūnijos etnografinio mėgėjų teatro vadovės Jūratės Daugalienės, teatras - tai žodžio, muzikos bei dailės sintezė, kuri, apsigyvenusi širdyje, žmogų paverčia paukščiu.

DSCN0042Kad šv. Martyno diena yra kupina džiugesio, penktadienį dar kartą patvirtino į Šilutės kultūros ir pramogų centrą susirinkę tautodailininkai bei etnografiniai ansambliai. Anot Šilutės folkloro ansamblio „Verdainė“ vadovės Reginos Jokubaitytės, būtent per šv. Martyną, arba Mažojoje Lietuvoje vadintą Ožio dieną, ūkininkai atsiskaitydavo su kerdžiais, kalviu, malūnininku ir kitais samdiniais, tądien keldavo vaišes, kurių metu jaunimas smagiai pasilinksmindavo. Ypač ši rudens šventė buvo laukiama piemenėlių, nes po jos baigdavosi ganiava ir atsirasdavo daugiau laiko mokslams.

Mažojoje Lietuvoje šv. Martyno paminėjimas neapsieidavo be tradicinio patiekalo - keptos žąsies, iš kurios krūtinkaulio žmonės spręsdavo, kokia laukia žiema. Tokią gardžią žąsį, iškeptą traksėdiškės Onutės Judžentienės, skanavo ir šilutiškiai, tad jie pirmieji ir sužinojo, ar per šv. Kalėdas šlepsėsime, ar kaukšėsime.

Ukmergės naujienos

,,,,