Spaudos projektas

Duonos svente_2Vasario 5 - ąją nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą - duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona gelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų, nuo blogos akies (nužiūrėtoms karvėms grąžina pieną, atkeri nužiūrėtus žmones), padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo gyvatės įkandimo (reikia neštis kišenėje kai eini į mišką). Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Duona šią dieną pradėta šventinti bažnyčiose.

Devintąjį kartą Švėkšnos neįgaliųjų draugija organizavo Duonos pagerbimo šventę, kurioje dalyvavo ne tik švėkšniškiai, bet ir gausus būrys svečių. Spalvingai - dainomis, šokiais, pašmaikštavimais, prisiminimais, patarlėmis ir mįslėmis buvo nusilenkta duonai.

ilgaamze Bukauskiene„Visą gyvenimą daug dirbau ir mažai valgiau“, - atskleidžia šilutiškė Janina Bukauskienė, sausio 28-ąją atšventusi 90-ąjį gimtadienį.

Pasveikinti jos su garbiu jubiliejumi atvyko Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina. Svečiai negalėjo patikėti, kad Jadvygai tiek metų suėjo, ir kalbėjo, jog skaičių 90 būtų galima drąsiai apversti į kitą pusę ir sakyti, kad jai suėjo 60 metų.

Jadvyga stebino ne tik savo puikia išvaizda, bet ir iškalba, savo kūrybos eilėmis, vaišingumu.

knygos pristatymas_4_Elena_Povilaitien_Val_Ragauskait_Bernardas_AleknaviiusŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko fotožurnalisto, kraštotyrininko, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Bernardo Aleknavičiaus knygos „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ pristatymas, dalyvaujant autoriui.

gardamo biblioteka_karpiniu_paroda2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale pristatyta tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių paroda „Tai, kas artima ir miela“.

naktinis sukileliu_zygisPraėjusį savaitgalį tūkstančiai žmonių naktiniu žygiu iš Palangos į uostamiestį pagerbė 1923 metų Klaipėdos sukilimo dalyvius, kurie prisidėjo, kad Klaipėdos kraštas būtų prijungtas prie Didžiosios Lietuvos. Šių metų žygis skirtas ir Lietuvos kariuomenės 100-mečio jubiliejui.

Tradiciniame pėsčiųjų naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“ žygiavo ir nemažas būrys šilutiškių: keliasdešimt Vydūno gimnazijos gimnazistų su mokytojais Lilija ir Sauliumi Zdanevičiais bei Virginija Bartkuviene; Šilutės šaulių kuopos narių su vadovu Donatu Jauniumi. Žygyje taip pat aktyviai dalyvavo Šilutės savanoriai ir kiti asmenys, susibūrę į komandas.

Ukmergės naujienos