Spaudos projektas

 NEMUNU _PERKad ir kiek daug mūsų šalies miestų ir kaimelių būsi aplankęs, bet taip pažinsi tik pusę Lietuvos. Kad pažintum visą Tėvynę, reikia ją pamatyti ir iš upės. Tokios mintys kyla po LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“ knygos pristatymo.

Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje ir Salos etnokultūros ir informacijos centre viešėjęs knygos „Nemunu per Lietuvą“ autorius, biologas, 2015 ir 2016 metų Nacionalinių ekspedicijų dalyvis Selemonas Paltanavičius kartu su ekspedicijose dalyvavusiu rusniškiu Simu Knapkiu dalijosi kelionių įspūdžiais, sudėtais knygoje, ir pikantiškais nuotykiais, kurie nepateko į knygos puslapius.

Rusniškiams savimeilę glostė ne tik faktas, kad Nacionalinės ekspedicijos valčių - senovinių vytinių - laivavedžiai buvo rusniškiai Simas Knapkis bei Vykintas Laukevičius. Dar svarbiau, kad 2016 metų ekspedicijos laivus „Vytis“ ir „Rusnietis“ suprojektavo S.Knapkis ir juos pagamino kartu su Rusnės UAB „Skatulė“ meistru Viktoru Spiridonu Belokopytovu bei jo pagalbininkais.

Dabar Rusnės laivavedžiai baigia pastatyti šių metų ekspedicijos laivą - didžiulę vytinę (plokščiadugnį burinį upės laivą), kuriuo vasaros pradžioje iš Lenkijos plauks Narevo, Vyslos ir Nogato upėmis į Aismares.

vaikams kulturos_paveldasKultūros paveldas, jo vertė ir išsaugojimas dažnas diskusijų objektas mūsų visuomenėje.

Diskutuojant šia tema dažnai prieinama prie išvados, kad pažintis su kultūros paveldu turi prasidėti kuo anksčiau, dar mokykloje, taip ugdant pilietiškas, savo šaknis žinančias ir vertinančias asmenybes.

I vieta_komandaiG_brysGegužės 9-ąją šventė, skirta Europos Sąjungos (ES) gimtadieniui, prasidėjo triukšminga ir spalvinga eisena nuo vaikų darželio „Raudonkepuraitė”. Joje dalyvavo ir kitų darželių auklėtiniai kartu su bibliotekininkų, organizavusių renginį, komanda.

Gerai nusiteikę, su daina, per Laisvės alėją visi atžygiavo į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką, kur kasmet minima Europos diena. Šiemet renginiai vyko pagal projektą „Europos dienos kodas - 60+30+10“(vadovė - bibliotekos direktorė Laima Dumšienė).

 LavasteKuo skiriasi lietuviai nuo suomių? Kuo ypatingos jų moterys, jų kapinės ir ar tokie jau skirtingi alkoholio vartojimo įpročiai? Kada Lietuvoje prasidėjo mokytojų darbo nuvertinimo ir nepagarbos žinioms laikmetis ir kodėl rašyti knygą apie vyrų jausmus yra pavojingas šachtininko darbas? Ko Lietuvos žmonės nesužinojo apie garsiuosius Garliavos įvykius ir kodėl tai yra juoda dėmė Lietuvos žurnalistikoje bei teisėsaugoje?

Savus atsakymus į visus šiuos ir daug kitų šilutiškių klausimų pateikė žinoma žurnalistė ir knygų autorė Laima LAVASTE. Šį susitikimą Spaudos atgavimo, kalbos ir kygos dienos proga šilutiškiams surengė Šilutės bibliotekininkai.

„Linksma knyga apie suomius ir Suomiją“, „Skersgatvis dviem“, „Mes. Lietuviai. Vadovėlis, kaip suprasti lietuvius ir jais naudotis“ ir „Kalės istorija“, - į šias keturias knygas visą savo ilgamečio žurnalistinio darbo bei dažnų kelionių patirtį sudėjusi L.Lavaste šilutiškius pakerėjo atvirumu ir savitu požiūriu į daugelį dalykų.

knygu muge_Rasytojo_P_Juodisiaus_studijaŠilutės F.Bajoraičo viešojoje bibliotekoje vyko strateginis Šilutės rajono kultūros renginys ir pagrindinis 17-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „#tuesibiblioteka“ renginys - tarptautinė vaikų knygos mugė 2017 „Kviečia baltos knygų burės!“.

Pagrindiniai jo rėmėjai - rajono savivaldybė bei labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

Ukmergės naujienos