Spaudos projektas

Emalis 2Jau šešioliktąjį kartą Kintų Vydūno kultūros šiemet centre susirinko profesionalūs menininkai į  tradicinę emalio meno kūrybinę stovyklą „Pamario ženklai“. 2018 metai ypatingi Lietuvai, Latvijai ir Estijai - šios šalys švenčia Nepriklausomybės šimtmečio jubiliejų. Todėl šių metų tema išskirtinai skirta bendrai kūrybinei akcijai „Šimtmetis“.

asveleGali būti, kad Švėkšnos krašte gimė dar viena tradicija - liaudiškos muzikos kapelų šventė. Šį kartą pasistengė inkakliškiai, tiksliau, kapela „Ašvelė“ ir jos vadovė Virginija Rukšnaitienė. Moteris, paraginta susirinkusių žiūrovų, pažadėjo, kad šventė, pavadinta „Suskambėkim“, vyks ir kitais metais.

Pliateriu dvarai_3Dvarai ir pilys - reikšmingi istorijos liudininkai, savo gyvavimo laikotarpiu buvę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugoję ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų šeimų istorijas, bei jų gyvenimo būdą. Nuotraukos - galimybė pažinti vertingą istorinį paveldą - kai kur atgimstantį ir naujai pasitinkantį lankytojus.

USENU 2Gamta ir šiemet išsaugojo tradiciją Usėnuose švenčiamą seniūnijos vasaros šventę atvėsinti lietumi,  kuris pliūptelėjo šeštadienį, kai tik įpusėjo valdžios vyrų ir moterų sveikinimai ir dovanų dalybos usėniškiams. Visiems teko traukti skėčius ar lįsti po medžiais ir į palapines. Tačiau tai nesugadino usėniškių geros nuotaikos, nes jie jau žino - švenčiant Žolinių - Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę nuolat taip nutinka.

Šventinę dieną usėniškiai ir sportavo, ir meškerėmis žuvis iš tvenkinio traukė, ir meldėsi už visus esamus ir buvusius usėniškius.

Liepio paroda_2Penktadienį Rusnės biblioteka savo lankytojus pakvietė į susitikimą su žinomu krašto verslininku Stanislovu Liepiu, kuris tądien pristatė savo fotografijų parodą.