Spaudos projektas

savanoriai saugu_vaiku_namuose1Saugų vaikų globos namuose - ypatingi svečiai: jau savaitę čia gyvena ir su globotiniais įvairias veiklas vykdo grupė studentų iš užsienio.

AIESEC programos savanoriai - po vieną studentą iš Honkongo, Tuniso, Turkijos ir Prancūzijos, bei viena studentė iš Anykščių su Saugų vaikų globos namuose gyvenančiais vaikais leidžia laisvalaikį, moko juos užsienio kalbų, pristato savo šalių kultūrą, istoriją, kartu gamina valgį ir supažindina su savųjų kraštų kulinariniu paveldu.

Saugų vaikų globos namų pedagogai džiaugiasi matydami, kad toks bendravimas su užsieniečiais labai patinka globotiniams: vaikai noriai bendrauja su studentais, noriai kartoja anglų kalbos žodžius, nes jau suprato, kaip yra sunku, kai negali susikalbėti su svečiais, o jų valstybių ieško žemėlapiuose.  

Turkija lietuviai_5Kone visuotine tapusios lietuvių emigracijos laikais apie 80 milijonų gyventojų turinčioje saulėtoje Turkijoje gyvena vos apie 600 mūsų tautiečių. Skaičius tikrai menkas, palyginus su emigrantų Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ar Airijoje skaičiais.

Geriausiai šią saviškių bendruomenę pažįstanti Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta DANILEVIČIUTĖ sako, jog burti lietuvius nėra lengva.

Apie tai, ir apie mūsiškių išvykimo į šią šalį priežastis kalbėdama jau 16 metų Turkijoje gyvenanti Rūta pabrėžia, jog dauguma tenykščių lietuvių - moterys, čia sukūrusios mišrias šeimas. Tačiau jos nenori būti vadinamos „meilės emigrantėmis“, nes turi savo veiklas ir nėra tik namų šeimininkės. Todėl meilės temą, taip įprastą pokalbiuose su užsienio lietuviais, šįkart aplenkiame.  

abiturientaiPrasmingas renginys išskirtinėje vietoje - taip pavadinta aukščiausius - 100 balų įvertinimus už brandos egzaminus gavusių rajono abiturientų pagerbimo valanda, liepos 17-ąją įvykusi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Freskų salėje. Šiemet 11 mūsų krašto jaunuolių, besimokančių trijose skirtingose gimnazijose, į Šilutės krašto kraičio skrynią sudėjo net 14 šimtukų.

Išties vieta, kurioje per daug metų lankėsi daugybė aukštų svečių - prezidentų, patriarchų ir užsienio šalių atstovų, kur vyksta patys iškilmingiausi šio krašto renginiai, bene labiausiai tinka pagerbti tuos, kurie dar tik kyla skrydžiui, ir kuriems, neabejotinai priklauso krašto ateitis.

Į gyvenimą išeinantiems jaunuoliams linkėta sėkmingo skrydžio, o baigus studijas ir įgijus gerą išsilavinimą nepamiršti gimtojo krašto - grįžti į Šilutę. Jiems, o taip pat jų mokytojams įteiktos Savivaldybės dovanos ir gėlės.

tautinis paveldsLiepos 14 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale pristatyta Kintų Vydūno kultūros centro fotografijų paroda „Pamario krašto virtuvė“.

lafaPasibaigus mokslams Šilutės atvira jaunimo erdvė kviečia maloniai praleisti laiką draugų būryje. Nuo liepos 12 d.iki rugpjūčio 30 d., kiekvieną ketvirtadienį nuo 16 val. iki 20 val. organizuojami „LA-FA ketvirtadieniai“, prie Kultūros ir pramogų centro.

Ten jaunimo laukia susitikimai su įdomiais žmonėmis, stalo žaidimai (pulas, stalo futbolas ir kt.) kitokios linksmybės ir dovanos. Norinčių pailsėti lauks patogūs sėdmaišiai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt