Spaudos projektas

saugu svente_3Kasmet viduvasarį po simboliniais malūno sparnais susiburiantys Saugų apylinkės žmonės ir šiemet nepamiršo tradicijos, bet ją praturtino ir naujomis idėjomis.

Saugiškiai pagerbė 13 savo šiemetinių 80-mečių bei į bendruomenę priėmė 22 naujus narius - per metus nuo praėjusios šventės gimusius kūdikius. Surengę konkursą jie taip pat išsiaiškino šauniausią seniūnaitiją, šauniausius grožio kūrėjus ir naujakurius, žinoma - pagerbė ir savo Mindaugus, ir 100-ąjį gimtadienį švenčiančią Lietuvą.

dainu svente_jaunimasLiepos 1-osios rytą, šokių mokytojos, vyriausios Dainų šventės baletmeistrės Ritos Kurpeikytės vadovaujamos Šilutės pirmosios gimnazijos, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos ir Žibų pradinės mokyklos tautinių šokių grupės išvyko į Vilnių ruoštis Pasaulio lietuvių dainų šventės „Vardan tos...“ šokių dienai. Kartu išvyko ir Šilutės Vydūno gimnazijos tautinių šokių grupės.

Turkija 2_muziejininkesPrieš savaitę iš saulėtosios Turkijos parvyko trijų dešimčių šilutiškių delegacija, dalyvavusi tenykštėje Alanijos mieste vykusioje tarptautinėje turizmo, kultūros ir meno šventėje. Šiemet šis grandiozinis festivalis buvo skirtas Baltijos valstybių šimtmečiui.

Tolimojoje Turkijoje lietuvių liaudies šokius pristatė Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, Šilutės ir Kintų muziejininkės vietinius ir gausius festivalio svečius vaišino Kintų kepykloje kepta duona, lietuviškais šakočiais ir sūriais, lauže keptomis bulvėmis su kastiniu ir raugintais agurkėliais, mokė pasigaminti Pamario krašto ženklus - vėtrungėles ir žuveles. Rajono savivaldybės vadovai ilgametės draugystės sutvirtinimui Alanijos miestui įteikė ąžuoliuką.

Šilutiškiai vis dar dalijasi kelionės įspūdžiais, kurios metu ne tik dalyvavo jau 18-ą kartą vykusio festivalio renginiuose, išsamiai pristatė Pamario krašto istoriją, kultūrą ir kulinarinį paveldą. Kartu jie pamatė vietos įžymybes, pažino Turkijos istoriją ir šiuolaikinį meną, susipažino su Turkijos lietuvių bendruomenės nariais.  

gardamo svente_3Klausimas kur ir kaip švęsti Petrines ir Povilines, Šilutės rajono gyventojams nebekyla jau seniai - šiai datai skirtą renginį jau daug metų dovanoja gardamiškiai. Tačiau Gardame rengiama šventė nekintanti ir yra tik tuo savo datos pastovumu, o jos turinį rengėjai sugeba kasmet praturtinti naujais akcentais.

Šiemet gardamiškius į šventės vietą kvietė net iki 1938-ųjų šio miestelio bažnyčioje skambėjusio, ir nuo tada seniūnijoje saugoto varpo dūžiai, jie išrinko pačius pačiausius savo bendruomenės narius ir pačias bendruomenes, o savo parką praturtino dar vienu ąžuoliuku.

Vetrungiu kelias_2Į jau tradicinį renginį, skirtą geriau pažinti Mažąją Lietuvą, atrasti jos istorines, įsimintinas vietas, birželio 26-ąją pakvietė Šilutės kultūros ir pramogų centras ir partneriai.

Renginio metu pristatytas sėkmingai prieš šešerius metus prasidėjęs pažintinis kultūros ir turizmo maršrutas „Vėtrungių kelias“. Šis žaidimas -  anot projekto vadovės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, jau brandžiai įsibėgėjęs - per šešerius metus surengta nemažai seminarų ir konferencijų vėtrungių tematika, parašyta daug straipsnių, surengta per 300 edukacinių užsiėmimų.

Žaidimo organizatorių džiaugsmui, „Vėtrungių keliu“ per Mažąją Lietuvą ir jos istorines vietas jau keliavo daugiau kaip 4000 smalsuolių. Žaidimo pabaiga, kaip ir kasmet, planuojama rugsėjo 27 d.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt