Spaudos projektas

Ilgaamzis Dotas„Tėtis darbštus buvo, visą gyvenimą daug dirbo, pats ir namą Šilutėje pasistatė”, - apie Jokūbą Dotą, birželio 17 dieną šventusį 90 metų jubiliejų, kalba jauniausia jo dukra Alma.

Gražaus jubiliejaus proga, praėjusią savaitę ilgaamžį aplankė ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

Jonines SveksnojeJoninių šventė Švėkšnos seniūnijos Gedminaičių kaime tikrai daug pastangų reikalaujantis projektas, mat Ingritos ir Arvydo Riterių noras nustebinti šventės dalyvius naujais sumanymais nemažėja. Jie, kartu su Švėkšnos neįgaliųjų draugijos aktyvu, stengiasi padaryti kuo gražesnę ir turiningesnę šventę savo išpuoselėtoje sodyboje.

vainuto jonines_2Vainutas pelnytai gali vadintis rajono Joninių sostine. Praėjusį šeštadienį čia suplaukė tūkstantinė minia žmonių. Pasak šventės vedėjo Vytauto Laurinavičiaus, žmonėms kilusiems iš Vainuto jau nereikia daug galvoti, kada aplankyti gimines, draugus, klasiokus. Rasų šventė - Joninės yra geriausia proga visiems susirinkti gimtinėje ir kartu praleisti ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį.

Dažnas šventės svečias rankose turėjo skėtį, nors dėl lietaus jo beveik neprireikė, gausiau, apie porą dešimčių minučių, nulijo vos tik šventei prasidėjus. Tačiau skėčiai labai pravertė, tuomet, kai Šilutės aviatoriai iš dangaus papylė Vainuto seniūno Vitalijaus Mockaus dovaną - saldainių lietų.

zemaiciu naumiesti_fotomenininkas8Žemaičių Naumiestyje lankėsi  fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinio meno katedros profesorius Romualdas Požerskis.

selemonas bibliotekojeF.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankęsi didelio populiarumo sulaukusio LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai atvėrė nepažintus Lietuvos istorijos klodus. Tik šįkart istorinių atradimų maršrutas driekėsi ne Lietuvos, o Lenkijos teritorija, ir jo ašimi tapo ilgiausia Lenkijos upė - Vysla.

Prieš metus F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta pirmoji nacionalinės ekspedicijos knyga „Nemunu per Lietuvą“.

Leidinys tapo perkamiausia pažintine knyga Lietuvoje. „Vysla per Lenkiją“ - antroji serijos „Nacionalinė ekspedicija“ dalis.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt