Spaudos projektas

juknaiciu svente_2Vieni pirmųjų vasaros švenčių maratoną pradėję juknaitiškiai šeštadienį ir vėl sukvietė bičiulius į savo gyvenvietės parką. Čia kunkuliavo katilai, rungėsi sportininkai, į respublikinę dainų šventę buvo išlydėti savieji šokėjai, pagerbta dar viena Garbės pilietė ir dar viena darni šeima.

Juknaičių bendruomenės nariai sako, jog šie - Lietuvai jubiliejiniai metai ir jiems buvo geri, o planų jie nestokoja ir ateičiai. Kaip to patvirtinimas į vakarėjantį dangų nuskriejo geltonos, žalios ir raudonos juknaitiškių svajonės...

biblioteka krasauskienes_tapybos_paroda1Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta kraštietės dailininkės Janinos Urbonaitės-Krasauskienės tapybos paroda, kurią autorė dedikuoja  Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui.

amatu stovykla2Kelis šimtus jaunesnių ir vyresnių mokinukų suburianti ir visų jų jau seniai pamėgta Vainuto seniūnijos Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro organizuojama „Amatų stovykla 2018“ šiemet - Lietuvos 100-mečio metais išplėtė savo geografiją - nukeliavo ir į Katyčius.

Ne tik viso Šilutės rajono, bet ir gretimo Šilalės krašto jaunimas ir vėl turėjo galimybę pabandyti savo rankomis sukurti begalę gražių dalykų iš visai paprastų, kiekvienuose namuose randamų medžiagų: šiaudų, siūlų, popieriaus, medžio ir pan. O jiems padėjo gerai senuosius amatus išmanantys kraštiečiai - tautodailininkai, kultūros darbuotojai, liaudies menininkai.

Tokias stovyklas jau daug metų organizuojantys Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro darbuotojai džiaugiasi, kad net ir negaudami papildomo finansavimo sugebėjo į savo kasmetinį renginį sukviesti daugybę vaikų ir jaunuolių bei senolių amato paslapčių norinčių išmokti jų tėvų.    

sveksna renginiu_ciklas1Birželio 14-ąją Švėkšnoje, ant Parakaunyčios kalno paminėta Gedulo ir vilties diena.

lengvoji atletikaBirželio 14-ąją minėjome Gedulo ir vilties dieną, dieną kuomet prieš 77 metus prasidėjo masinis lietuvių šeimų trėmimas į Sibirą. 1941-1952 m. laikotarpiu iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

„Tremties pamiršti neįmanoma. Atsiminimai iš Sibiro lieka visam gyvenimui. Sunkiausia buvo pati pradžia, kai mūsų šeimą areštavo, kai turėjome susikrauti lagaminus ir traukiniu išvažiuoti į nežinią arba, kaip kiti sakydavo, pas baltąsias meškas“, - savo išgyvenimais dalinasi šilutiškis Antanas Mitkus.

Jo šeima areštuota ir į tolimąją Chakasijos sritį buvo išsiųsta 1949 metais, likus trims dienoms iki 16-ojo Antano gimtadienio. Tuomet vaikinas baiginėjo ketvirtąją gimnazijos klasę, svajojo po atostogų susitikti su draugais, toliau mokytis. Tačiau jo likimas, kaip ir daugelio kitų lietuvių, buvo palaužtas...

Visgi šilutiškis sako, kad jiems pasisekė kur kas labiau nei kitiems tremtiniams, nes netoli Mongolijos sienos esanti Chakasija buvo neblogas kraštas. Ir nors žiemos buvo labai šaltos, tačiau vasaromis augo pomidorai, agurkai. Sibire šeima šiek tiek prasigyveno, buvo gerbiami ir vietinių, ir kitų atvykėlių.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt