Spaudos projektas

amatu dienos_sveksnoje_Gabriel_Barkut2_copyAmatų diena Švėkšnoje - tarsi muziejus po atviru dangumi, kur skamba kaltai, ūžia žiedimo staklės, čeža karpinių popierius, kaukši žalvario papuošalai, kunkuliuoja šiupinys ir žuvienė, nuostabiais aromatais pasitinka rūkytos žuvies, sūrio bei duonos amatininkai. Tai jau 5-oji Amatų diena Švėkšnoje, šiais metais įsikūrusi svetingų verslininkų sodyboje Kalnalio kaime.

P1250537Šypsena, gerumu, energija spinduliuoja Švėkšnos seniūnijos Žagatpurvių kaime, buvusiame pasienyje tarp Didžiosios ir Mažosios Lietuvos gyvenanti Genovaitė Vyšniauskienė. Daugiau kaip 40 metų mokytoja dirbusi moteris, aktyvi Švėkšnos bendruomenės narė birželio 3 dieną šventė 90-ąjį jubiliejų.

Nedidukę, guvią ir gera nuotaika spinduliuojančią močiutę sveikino ir Šilutės rajono valdžios bei Švėkšnos seniūnijos atstovai. Ilgaamžei jie linkėjo tos visus užburiančios šypsenos, sveikatos, stiprybės, energijos, gerumo ir nesustoti judėti.

„Ji yra Švėkšnos inteligentijos atstovė - kultūringa, mandagi. Kokia bebūtų diena, bloga ar gera, bet Genutė visada šypsosi. Ta šypsena ne paprasta, bet šilta ir kitus paliečianti. Sutikus Genutę, bent jau man, diena tampa geresnė“, - gražių žodžių močiutei negailėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

silutes neigalieji_zanavyku_krastas1Šie metai savo karščiais leido Šilutės neįgaliesiems paankstinti savo kelionių maršrutus.

vestuvininkai raibysTūkstančiai muzikos mylėtojų praėjusį sekmadienį ir vėl - jau šeštąjį kartą - suko į Švėkšną, kur vyko Vestuvių muzikantų festivalis. Miestelis tiesiogine žodžio prasme buvo pilnutėlis žmonių, jau pamėgusių šį Švėkšnos entuziasto Vytauto Raibio sumanytą unikalų renginį. Vieni tik pasiklausyti smagios muzikos, kiti pasišokti, o tretieji dar ir būsimai savo šventei muzikantus išsirinkti sumaniusieji čia linksminosi nuo popietės iki vėlaus vakaro.

Vis populiarėjantis renginys šiemet ir vėl sumušė ankstesnius rekordus: jame dalyvavo beveik 30 kolektyvų ir pavienių muzikantų - iš viso apie 100 dalyvių iš visų Lietuvos kampelių. O kasmet savo renginį vis naujais akcentais praturtinantis V.Raibys ir jo talkininkai šiemet savo svečius dar ir fejerverkais nustebino.     

BALCIUVA _1Šilutės savivaldybėje vasaros švenčių maratonas prasidėjo Vainuto seniūnijoje Balčių gyvenvietėje. Šioje gyvenvietėje įsikūrusi bendruomenė pastaruoju metu smarkiai atsinaujino: pakeitė galimai dešimtmetį bendruomenei vadovavusią pirmininkę ir netgi pavadinimą, tad anksčiau buvusi Balčių kaimo bendruomanė „Kivylių žiburiai“ dabar vadinasi „Balčiuvos“ vardu.

Naujoji bendruomenės pirmininkė Genė Gofmanienė su „Balčiuvos“ nariais sugebėjo organizuoti puikią vasaros pradžios šventę Balčių, Lazduonėnų, Skiržemės bei Kivylių gyvenviečių žmonėms, kurioje kartu minėjo Vaikų gynimo ir Tėvo dienas.

Balčių gyvenvietės seniūnaitis, ūkininkas Jonas Sudeikis sveikindamas šventės dalyvius sakė, kad vis labiau įsitikina, kokią galią turi bendruomenė, ypač kai joje yra aktyvių entuziastų. „Balčiuvos“ bendruomenės sąrašuose yra apie 60 narių, o Balčiuose ir jų apylinkėse gyvena daugiau nei pusketvirto šimto žmonių, kurių mažiausiai pusė suėjo pabūti kartu ir atšvęsti trigubą vasaros pradžios šventę.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt