Spaudos projektas

madaŠilutės muziejininkai didžiuojasi, kad nuo praeitos savaitės H.Šojaus dvare eksponuojama paroda „Miestas ir mada“, pristatanti XIX a. pab. - XX a. pr. europietišką miestiečių aprangos stilių. Kiekvienos iš 30 šioje parodoje eksponuojamų suknelių restauracija įvertinta mažiausiai 3000 eurų. Unikalius drabužius papildo daugiau kaip 100 aksesuarų.

Iš Maskvos parodos pristatyti atvykęs kolekcijos savininkas žymus mados guru Aleksandras Vasiljevas papasakojo daugybę įdomių dalykų apie mados istoriją nuo 1880 m. iki 1914 m. Pasirodo tuo laikotarpiu moters talijos etalonas buvo 48-55 cm.

Anuometinės damos neryškindavo akių ir lūpų, nes dekoratyvinė kosmetika atsirado tik kartu su pirmosiomis nespalvotomis kino juostomis. Tais laikais dėl mados buvo nužudoma daugybė gyvūnų - stručių, gyvačių, vėžlių...

Šią unikalią parodą H.Šojaus muziejuje galite aplankyti ir jūs, ji veiks iki rugsėjo 24 dienos, o šiandien kviečiame susipažinti su to laikotarpio mados įdomybėmis, kurias išgirdome iš žymaus mados istoriko.

poezijos zygisŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su poezijos mėgėjais. Organizuota atvira literatūrinė vakarienė „Skonio reikalas“, literatūriniai pašnekesiai prie arbatos puodelio ir poezijos spektaklis „Vakaras O“, kartu su „Teatro P“ aktoriais Baliu Ivanausku ir Artūru Dubaka. Šis susitikimas - viena iš bibliotekos veiklų, vykdant projektą „Prie knygos versmės: kurk, švęsk, pažink“, finansuotą Kultūros rėmimo fondo ir Šilutės rajono savivaldybės. Taip siekiama sutelkti vietos bendruomenę į vienijančius knygos renginius, skatinti skaitymą.

Marguciu pievele_2Saugų seniūnijos žmones penktadienį pasiekė džiugi naujiena: jie sužinojo, jog šiemet pasiekė dar vieną rekordą. Agentūra „Factum“ pranešė, jog Velykų šventėms susibūrę visi Saugų seniūnijos ir bendruomenių nariai sukūrė rekordinį skaičių butaforinių margučių - 1006.  
 

Saugiškiams bus įteiktas šį faktą paliudijantis diplomas.

pasysiu biblioteka_suaugusieji_edukacinis1Išmokyti kuo daugiau rankdarbių technikų ir sudominti bibliotekos lankytojas - tokiu tikslu organizuojamos įvairios edukacinės veiklos suaugusiems. Tad ir papuošalų iš odos gaminimo edukacinis užsiėmimas „Moteriški niekučiai“, vykęs Pašyšių bibliotekoje, buvo viena iš kūrybinių ieškojimų „skrynelių“.

1karpiniu paroda_traksedziaiTraksėdžių bibliotekoje atidaryta Ritos Užgalienės paroda „Karpinių magija“, skirta Europos dienai paminėti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt