Gulbių skrydis

Gulbiu skrydisPagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.

Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas Borisas Belchevas svečiavosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengtas tiesioginis pokalbis su ekspedicijos lydere Sacha Dench. Vydūniečiai taip pat prisijungė prie 11 šalių apimančios akcijos, raginančios moksleivius domėtis gamtos ir paukščių apsauga, parengė laišką Lenkijos mokyklai, kurioje jau netrukus lankysis moterimi gulbe tituluojama Sacha Dench.

mazoji gulbe_skrenda„Pasakosiu jums apie vieną paukštį - tą, kurį matot nuotraukoje. Daugumai jūsų tai - tik gulbė. Kai kurie jau esat pasikaustę ir žinot, kad čia - ne paprasta gulbė, o kažkokia kitokia, kaip baba pasakytų, navatna tokia. Taigi būkit pažįstami - čia mažoji gulbė“, - „Facebook“ paskyroje „Čepulio fotoklajonės“ apie mažąją gulbę kalba ornitologas, gamtos fotografas Marius Čepulis.

Ankstesniuose „Šilutės naujienų“ numeriuose ne kartą rašėme apie ekspediciją „Gulbių skrydis“, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sparčiai nykstančias mažąsias gulbes. Drąsi Didžiosios Britanijos gamtininkė ir sportininkė Sacha Dench parasparniu skrenda mažųjų gulbių migracijos keliais. Ji yra pasiryžusi įveikti 7000 km, skrisdama per 11 šalių.

Per 5 savaites Sacha jau nuskrido daugiau kaip 2000 km ir pagaliau nusileido Estijoje. Ekspedicijos komanda tikisi Nemuno deltą pasiekti jau šį penktadienį.

gulbiu skrydis_3Leho ir Daisy Clarke - tai dvi mažosios gulbės - nykstančios rūšies atstovės. Kasmet iš savo perimviečių arktinėje Rusijoje į žiemojimo vietas Šiaurės Vakarų Europoje jos, kaip ir kitos gentainės, nuplasnoja išbandymų kupiną 4000 km kelią.
Deja, mažosios gulbės sparčiai nyksta - per pastaruosius 20 metų jų populiacija sumažėjo 40 proc.

Siekdama išsaugoti mažųjų gulbių rūšį, garsi Didžiosios Britanijos gamtininkė ir sportininkė Sacha Dench šiemet ryžosi prisijungti prie šių paukščių kelionės ir rugsėjo 19 dieną parasparniu Rusijos tundroje ji pakilo į dangų keliauti paskui gulbes.

Spalio pabaigoje, jeigu oro sąlygos leis, ji nusileis Nemuno deltoje - Ventėje. Apie tikslų laiką bus žinoma likus savaitei iki nusileidimo. Naujausią informaciją nuolat pateiks „Šilutės naujienos“ ir ekspedicijos partneriai Lietuvoje.

 gulbes skrydis Sacha with swans portraitRytoj pasaulyje garsi Didžiosios Britanijos gamtininkė ir sportininkė Sacha Dench parasparniu pakils į ekstremalų žygį - drąsi moteris ketina per 3 mėnesius nuskristi 7 tūkstančius kilometrų per 11 šalių tam, kad išsaugotų sparčiai nykstančią mažąją gulbę.

Spalio mėnesį gamtininkė pasieks Lietuvą ir ketina trumpam sustoti Ventės rage, pabendrauti su žmonėmis.

„Šilutės naujienos“ tapo šios ekspedicijos informaciniu partneriu Lietuvoje ir kartu su „Baltijos aplinkos forumo“ specialistais, padedančiais įgyvendinti šį unikalų žygį mūsų šalyje, laikraštyje ir laikraščio interneto svetainėje www.silutesnaujienos.lt nuolat skelbs žinias apie ekspediciją.

Taip pat ekspediciją Lietuvoje įgyvendinti padeda Lietuvos ornitologų draugija, Gamtos tyrimų centras bei parasparnininkų atstovas Aivaras Akramas. Aktyviai dalyvaus ir Ventės rago ornitologinė stotis.