Gyvenimas ir stilius

cepelinai Klumpeje_1Šilutiškiai neabejotinai žino, kad pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama Pasaulinė cepelinų diena, nes apie tai kasmet primena ir „Šilutės naujienos“. Šiemet tokią dieną minėjome jau ketvirtus metus iš eilės.

Originalią akciją „Pavaišink senjorus cepelinais“ ta proga sumanė tinklaraštininkas ir restoranų kritikas „Riebus katinas“. Jis iš anksto pranešė žinantis, kur Lietuvoje gaminami gardžiausi cepelinai.

Bent jau taip, anot jo, rodo tris mėnesius vykęs balsavimas už geriausius didžkukulius. Tad tai ne maisto kritikų, ne virtuvės šefų, o paprastų cepelinų valgytojų nuomonė. Ir ypač džiugu, kad tame „Riebaus katino“ pagal skaitytojų nuomones išreitinguotame dešimtuke įstaigų, kuriose verdami gardžiausi didžkukuliai, yra ir Šilutės kavinė „Klumpė“. Ji stovi šalia tokių žymių maitinimo įstaigų, kaip „HBH“ Palangoje, Kretingos „Kryžkelė“, Klaipėdos „Lietuviškų patiekalų“ ar „XXL cepelinų“ Karmėlavoje.

O sekmadienį „Klumpėje“ buvo ypač karšta: čia taip pat pavaišinti 10 senjorų ir net sumuštas per sekmadienį išvirtų cepelinų kiekio rekordas...

 

Pelkiu zygis_Jurates_sen_nuotraukaVasario 3 dieną, minint Pasaulinę pelkių dieną, Nemuno deltos regioninis parkas kartu su Lietuvos gamtos fondu surengė žygį po vieną didžiausių ir įspūdingiausių pelkių Lietuvoje - Aukštumalos aukštapelkę.

„Šiemet pavirsti durpe būtų buvę nesudėtinga“, - juokavo pelkių žygio dalyviai. Tokiems juokams buvo pagrindo, nes šiemet pelkė yra prisisotinusi vandens, o ir įšalo nebuvo, tad ne vietoje pastačius koją išsimaudyti buvo labai lengva. Dėl šios priežasties visiems dalyviams buvo privalomi guminiai batai. Kas jų neturėjo, žygio organizatorių buvo išprašyti namo.

Tie kas ryžosi eiti, žygio pabaigoje buvo pavaišinti cepelinais ar šiupiniu ir papuošti Lietuvos šimtmetį simbolizuojančia sege - trispalve spanguole.

 

still-2609682 960_720Žiemą žmonės dažniausiai patenka į situacijas, kai netikėtos aplinkybės sutrukdo apsilankyti iš anksto suplanuotame koncerte, sporto varžybose ar kitame renginyje. Draudikai atkreipia dėmesį, kad dažniausios priežastys šaltuoju metų laiku, kuomet bilietai į renginius lieka nepanaudoti – ligos ir traumos.

 

5a7814ad0258aArtėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo proga elektronikos ir buitinės technikos prekybos tinklas „Topo centras“ pagrindinėse savo parduotuvėse įrengė stendų, kuriuose artimiausius metus bus pristatomi lietuvių gamintojų sukurti įrenginiai ir paslaugos. Į šią platformą patekę prekybai parengti inovatyvūs produktai turės galimybę pasiekti šimtamilijoninę „Euronics International“ klientų auditoriją.

 

Asociatyvinuotr1pexelscomPasak žymaus lenkų sociologo ir filosofo Zygmunto Baumano, „šiandien mes visi esame vartotojai vartotojiškoje visuomenėje“. Todėl visai nekeista, kad vyraujančią vartojimo kultūrą lydi ir su besaikiu vartojimu susiję įpročiai. Kai perkame pagauti akimirkos susižavėjimo ar tai, ko iš tikrųjų nenorime ir ko mums visai nereikia. Ko gero visi esame patyrę, kai įsigyti daiktai nebeteikia jokio pasitenkinimo.

 

juoda duona_2Nuo seno lietuviai tikėjo, kad Šv. Agotos dieną pašventinta duona saugo nuo gaisrų, žaibų ar ligų. Šventinti duoną populiaru ir šiandien. Apie šį kasdienį, visų mėgstamą produktą kalbamės su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiąja specialiste Vida Jarošiene.

 

bulvesAr žinojote, kad kasmet pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama Pasaulinė cepelinų diena? Šiemet tokią dieną minėsime jau ketvirtus metus iš eilės, o tai reiškia, kad ant stalų pats metas patiekti cepelinus. Tradicinių cepelinų receptas su mėsa, varške ar grybais, ko gero, ragautas ir įprastas kiekvienam, tad apetitą keliančios šventės proga į lietuvišką patiekalą siūlome pažvelgti originaliai – neįprastais cepelinų receptais dalijasi patyręs virtuvės guru, „Maximos“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas.

 

5a741627e503bAr išdrįstumėte atvykti vieni į svetimą šalį? Kokius jausmus išgyventumėte, jei tektų atsidurti tarp keturiasdešimt svetimšalių iš daugiau nei dvylikos pasaulio šalių? Puikiai šį jausmą pažįsta lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursų dalyviai.

 

kate radiatoriusŽiemiški orai reiškia ir didesnes sąskaitas už būsto šildymą, todėl žmonės nuolat ieško įvairių būdų sutaupyti. Radikaliausiems sprendimams ekspertai priskiria šildymo išjungimą ar sąmoningą per žemos temperatūros palaikymą ir rekomenduoja jokiu būdu to nedaryti žiemą: nei vos kelioms dienos, nei juo labiau savaitei ar ilgiau.

„Sausį kaip tik sulaukėme tikros žiemos – prisnigo, paspaudė rimtesnis šaltukas, todėl būstai bei patalpos buvo šildomi intensyviau. Kartu žiema yra ir laikas, kuomet vykstama slidinėti arba į šiltus kraštus, todėl gali kilti pagunda pataupyti užsukus, arba iki minimumo sumažinus šilumą. Esą jei manęs nėra namie, tai ir būsto šildyti nėra reikalo. Tačiau taip daryti nepatartina dėl kelių svarbių priežasčių“, – teigia mineralinės vatos gamintojo „ROCKWOOL“ techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Ukmergės naujienos