Gyvenimas ir stilius

 

dovana 1Lietuvos paštas pradeda didžiausią metuose šventinių pašto siuntų ir kalėdinių sveikinimų siuntimo maratoną. Kad visos siuntos laiku ir saugiai pasiektų tikslą, verta žinoti, kaip tinkamai jas parengti.

„Rinkdami, pakuodami ir siųsdami kalėdines dovanas bei sveikinimus parodome dėmesį mylimiausiems ir artimiausiems žmonėms. Kad šventinio džiaugsmo neaptemdytų pažeista, pasimetusi ar grąžinta siunta, reikia žinoti kelis esminius dalykus, kaip užtikrinti sėkmingą siuntos kelionę iki adresato“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Lietuvos paštas, atsižvelgęs į pasikartojančias siuntėjų klaidas ir dažniausiai kylančius klausimus, dalinasi 5 svarbiausiais kalėdinių dovanų siuntimo paštu patarimais.

Butelys„Testamentas. Iš dvyliktos laidos keturiolikos abiturientų, sulaukusių aušros, kiekvienas pasirašo savo svajones, kurias numato įgyvendinti per 5 metus... 1976 metais birželio 16 dieną mes išsiskyrėme, nors sunku skirtis su klasės kolektyvu...“  


Tai ištraukos iš siuntinio, kuris praėjusią savaitę šilutiškius pasiekė iš praeities - buvo iškastas tvarkant Šilutėje, Žalgirio gatvėje esančio, apie 1975 metus statyto paminklinio akmens, kuris kadaise buvo dedikuotas sovietų kariams - išvaduotojams, prieigas.

Keturis dešimtmečius stiklo butelyje gulėjęs tų laikų mokyklinis sąsiuvinis, žinoma, pirmapradę savo išvaizdą jau yra praradęs, tačiau jame nesunkiai galima perskaityti ir tuometinių abiturientų godas, ir pasižadėjimus susitikti po 5-erių metų...

Ar jie susitiko?.. Klausimas kol kas lieka atviras.

 

siuntosLPEXPRESSArtėjant Kalėdoms sparčiai augant tiek gaunamų iš užsienio, tiek Lietuvoje siunčiamų pašto siuntų srautui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus atsakingai rinktis internetu užsisakomas prekes, kurios bus siunčiamos paštu. Tos kalėdinės dovanos, kurios patenka tarp draudžiamų paštu siųsti daiktų, adresatų gali ir nepasiekti.

 

nail-art-2688565 960_720Rudeniui jau galime pamojuoti ranka – į Lietuvą atkeliauja žiema, kurią kiekviena moteris norėtų pasitikti su gražiomis, šalčio ir žvarbumos nenualintomis rankomis, kurios būtų papuoštos gražiu manikiūru. Kaip prižiūrėti rankas ir nagus žiemos sezonu ir kokį manikiūrą pasirinkti šių metų rudens–žiemos sezonui pataria mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ tinklo vaistininkė Jurga Juknevičienė.

 

people-2557399 960_720Tėvai, išleisdami vaikus į darželį ar mokyklą, pagrįstai tikisi, kad jie ten bus visiškai saugūs, tačiau kartais nutinka kitaip. Darželinukui prispaudžiami pirštai durimis, moksleivis prasikerta lūpą slidžiame mokyklos koridoriuje, o gimnazistas dėl netvarkingo inventoriaus susižeidžia kūno kultūros pamokoje. Draudikai atkreipia dėmesį, kad žiemos laikotarpiu ir pačioje mokslo metų pradžioje vaikai ugdymo įstaigose nukenčia dažniausiai.

 

Kaledos Maxima_2017_1Šventiniai papročiai ir tradicijos grįžta į madą, rodo jau ketvirtus metus atliekama lojalių „Maximos“ pirkėjų apklausa. Pirkėjai sako, jog tradicijas pirmiausiai puoselėja gamindami lietuviškus patiekalus ir prisimindami švenčių esmę, puošdami namus šiaudais ar vaškiniais žaisliukais, žaisdami senovinius žaidimus. Tačiau ruošdami šventinį stalą ieško ir naujovių – prie tradicinių patiekalų deda ir visiškai naujų ar bent atnaujina dalį patiekalų ingredientų.

„Pastaraisiais metais jaučiame, kad lietuviai iš naujo žadina, vis labiau jaukinasi lietuviškas tradicijas. Pastebime tikrą lietuviško maisto ir kitų lietuviškų prekių renesansą. Auga lietuviško maisto paklausa, o stengdamiesi patenkinti pirkėjų poreikius, tiek mes, tiek tiekėjai tradiciniams patiekalams suteikiame vis naujų, įdomesnių, modernesnių skonių. Ne tik maisto, bet ir kituose – pramonės prekių, drabužių – skyriuose auga ir lietuviškų prekių paklausa, ir pasiūla. Pastebėjome, jog ir tautinių vėliavų, kitos nacionalinės atributikos kasmet nuperkama vis daugiau,“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

 

kalediniai zenklaiŠį šeštadienį, lapkričio 25 dieną, pasirodys šventiniai pašto ženklai, skelbsiantys apie artėjančias didžiąsias metų šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Šiųmečiai šventiniai Lietuvos pašto ženklai bus išskirtiniai. Jie kvepės imbieriniais sausainiais.

„Tradiciškai su išleidžiamais šventiniais pašto ženklais prasideda ir kalėdinių sveikinimų siuntimas. Kalėdiniu laikotarpiu atvirlaiškius, pašto korespondenciją ir dovanų siuntas puoš pirmąkart Lietuvos filatelijos istorijoje išleisti kvapieji pašto ženklai.

 

1Artėjant gražiausioms žiemos šventėms žinoma atlikėja Irena Starošaitė savo gerbėjams parengė ne vieną siurprizą. Dainininkė ruošia jaukias šventines programas, netrukus pristatys savo naująją dainą, be to, tapo ir mados fotosesijos veidu.

I. Starošaitė prisipažino, kad pozuoti mados fotosesijai jai teko pirmą kartą. Vertinanti patogius ir praktiškus rūbus, Irena sutiko dalyvauti kailių ir odos mados namų „Eksa“ fotosesijoje. „Pirmenybę teikiu judesių nevaržantiems ir praktiškiems drabužiams, nes dažnai tenka praleisti laiką automobilyje, tad mano spintoje ilgų kailinių nerastumėte.

Luca gamina_makaronus „Tokio lygio restoranas yra kažkas vau ne tik Šilutėje, bet ir visoje Lietuvoje. Tokią vietą sunkiai atrastum netgi Vilniuje“, - apie naująjį itališko stiliaus restoraną Šilutėje „Kitchen Inn“ sako italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco.

Luca vadovauja ne vienam restoranui Vilniuje, yra televizijos laidų žvaigždė, o šilutiškių verslininkų Jurgitos ir Aurimo Pikelių prašymu tapo ir restorano „Kitchenn Inn“ virtuvės šefu.

Kokybiškiems itališkiems patiekalams gaminti Šilutėje Lucai yra sukurtos tobulos sąlygos: čia įrengta unikali picų kepimo krosnis, mėsos brandinimo spintos, pastos gaminimo aparatas, ledų gaminimo laboratorija.

Kiekvieną rytą restorane gaminama šviežia pasta (itališki makaronų gaminiai), picų tešla brandinama mažiausiai parą, o mėsa kepama ant grilio. Produktų spalva išgaunama natūraliais dažais, pavyzdžiui sepijų rašalų ar anglies tabletėmis.

Praėjusią savaitę Luca visus šilutiškius kvietė į vakarienę, kurios metu pristatė „Kitchen Inn“ virtuvę ir papasakojo apie itališkų patiekalų ypatumus. Norinčiųjų buvo tiek daug, kad vakarienę teko surengti ir  kitą vakarą.

Ukmergės naujienos