Gyvenimas ir stilius

pomidoraiPatyręs pomidorų augintojas Ignas iš Šilutės jau trina rankomis – taip nekantrauja greičiau pasisėti pomidorų, tačiau su mūsų jau daržininkų pamėgtos rubrikos „Pasidaryk pats“ skaitytojais jis nori pasidalinti savo pernykščio daržo pasiekimais. Deja, Ignas to stebuklo – maždaug 50 kilogramų derliaus, kurį surinko vos nuo vieno pomidorų krūmo, neįamžino, tad lieka tik įsivaizduoti, koks tai buvo gėris.

 jazbutineNuo vasario 7 d. Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas pradėjo eiti šio teismo teisėja Daiva Jazbutienė, kuri pakeitė iki šiol dvi kadencijas teismui pirmininkavusią teisėją Virginą Pankauskienę. Pastaroji pagal Teismų įstatymą pretenduoti trečiai kadencijai iš eilės nebegalėjo.

D.Jazbutienės kandidatūrą eiti Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas palaikė tiek Šilutės teismo kolektyvas, tiek Teisėjų taryba. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu šias pareigas D.Jazbutienei pavedė eiti laikinai - iki 2017 m. gruodžio 31 d., t.y. iki tada, kai įgyvendinus teismų reorganizaciją Šilutės rajono apylinkės teismas bus prijungtas prie Tauragės apylinkės teismo.

D.Jazbutienė Šilutės teisme dirba nuo 2003 metų. Prieš tai ji dirbo prokurore, o teisininko karjeros pradžioje - policijos komisariato kvotėja, tardytoja.

Naujajai Šilutės teismo vadovei pateikėme kelis klausimus.

14 gimtadienisPrieš 14 metų, tarp visų įsimylėjėlių dienos - vasario 14-osios ir Lietuvos gimtadienio - vasario 16-osios, buvo parengtas pirmasis „Šilutės naujienų“ laikraščio numeris. Dienos šviesą leidinys išvydo vasario 18 dieną.

14-ojo gimtadienio proga sulaukėme didžiausios dovanos - 14000-ojo „Facebook“ gerbėjo. Šis skaičius sako, kad žiniasklaidos srityje esame lyderiai rajone. Tai įkvepia ir kartu įpareigoja dar labiau stengtis, Jums, skaitytojai, pateikti naujausią ir aktualiausią informaciją iš Pamario krašto gyvenimo.

Kiekvienas gimtadienis priverčia apžvelgti praėjusius metus - nueitą kelią, įgytą patirtį, sutiktus žmones. Taigi pateikiame keletą įdomių faktų iš redakcijos gyvenimo.

Veliava Maxima_lietuviskumasVasario 16-oji yra svarbesnė šventė nei tą pačią savaitę minima Šv. Valentino diena, tačiau pastarajai progai ruošdamiesi lietuviai išleidžia daugiau, sako „Maxima“ pirkėjai. Palyginus su įprastu laikotarpiu, šią vasario 14-ąją pardavimai ūgtelėjo ketvirtadaliu. Lietuviai šluote šlavė šokoladą ir braškes. O Vasario 16-ąją dešimtimis kartų išaugo nacionaline simbolika puoštų suvenyrų pardavimai. Šiais metais Vasario 16 d. valstybinių vėliavų ir vėliavėlių parduota beveik vienas milijonas vienetų.

SalnaPrisijungdama prie Vasario 16-osios minėjimo renginių, „Šilutės naujienų“ redakcija skelbė fotokonkursą „Asmenukė iš Vasario 16-osios“. Jūsų akimirkų iš Lietuvos gimtadienio šventimo laukėme nuo vasario 15-osios iki vasario 20-os. Į mūsų kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė trys žmonės - Gerda Šlažaitė, Danutė Gailiūnienė ir Jūratė Leonienė.

maps„Maps.lt“ komanda pristato naują, dar detalesniais modeliais papildytą 3D Lietuvą ir kviečia Lietuvos valstybingumo šimtmetį pasitikti kuriant trimatį šalies žemėlapį.

zibaiciai dalia_ir_anatolijusBuvęs pedagogas, šilutiškis Anatolijus Žibaitis, kilęs iš Gardamo apylinkės, neseniai visuomenei pristatė naują apybraižų knygą „Gardamo istorijos vingiai“.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtose knygos sutiktuvėse dalyvavęs Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas Algirdas Gečas papasakojo apie savo įspūdžius perskaičius naująjį  leidinį.

„Esu įsitikinęs, kad ši knyga turėtų tapti Gardamo krašto žmonių knyga, liudijančia ir stiprinančia jų ryšį su gimtine. Ir ne tik gardamiškių“, - tvirtina A.Gečas ir savo įžvalgomis dalijasi su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

1 Pasysiu_biblioteka_tautodailininke_benetienePašyšių bibliotekoje vyko rusniškės tautodailininkės Violetos Benetienės delmonų, sukurtų iš veltinio, parodos „Baltų mitologinės dievybės“ atidarymas.

asmenukes prie_sojausPrisijungdama prie Vasario 16-osios minėjimo renginių, „Šilutės naujienų“ redakcija skelbia fotokonkursą „Asmenukė iš Vasario 16-osios“.

Ukmergės naujienos