Gyvenimas ir stilius

H.Šojaus dvaras. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės muziejus kviečia į edukacinę gidų mokyklą "Genius loci. Hugo Šojaus dvasia miesto parke".

P6200494 graslebene prekybos centre 2Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, vadovaujamas Astos Sapetkienės, reprezentavo Šilutės kraštą Vokietijoje. Birželio viduryje šokėjai dalyvavo Graslebeno miesto šventėje, su koncertine programa pasirodė Helštate. Vokietijos senjorų šokių klubas pažadėjo kitąmet atvykti į „Šalnos“ 10 metų jubiliejų.

Švėkšniškiai draugystę su vokiečiais užmezgė prieš 7 metus ir plėtoja ją iki šiol. Vokietijoje lietuviai buvo šiltai priimti, gyveno šeimose. „Šalna“ Vokietijoje koncertavo 4 kartus, paruošė 16 šokių koncertinę programą.

muzikante irena grupe varnosGyvenimas pilnas išdaigų. Neretai jis mus nubloškia visai priešinga linkme, nei tikėjomės. Panašiai nutiko ir kraštietei Irenai ŽILAKAUSKAITEI.

Irena iki devintos klasės nedainavo, muzikos teorijos nemokėjo, siaubingai bijojo žmonių... Tad nenuostabu, kad niekas tuo metu nebūtų pagalvojęs, kad ji savo gyvenimą susies su muzika.

Tačiau įgimtas talentas šiandien Ireną veda ne kokiu kitu, o būtent muzikos keliu. Dabar ji - muzikinės grupės įkūrėja ir vokalistė, dainų autorė ir kompozitorė, smuiku ir klavišiniais grojanti, be muzikos neįsivaizduojanti nė vienos savo gyvenimo dienos mergina!

alpinistas6Jei alpinistas, aukštalipys Arnoldas SIRVYDIS laikytųsi įprasto plano - prieš žurnalistams klausiant, „koks tai jausmas?“, juos pakeltų į aukštybes, - interviu tikriausiai vyktų sėdint ant Rusnės tilto atbrailos ar kybant ant virvių nuo Šilutės vandens bokšto viršūnės.

Po nelaimingo šuolio parašiutu Arnoldas krito iš beveik 20 metrų aukščio, balansavo ant gyvybės ir mirties slenksčio ir išgyveno tik per stebuklą.

Nors sunkūs sužeidimai jaučiasi ir dabar, alpinistas nepasidavė - iššūkiu sau pačiam tapo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžio atnaujinimas. „Kai kabu ore, nejaučiu negalios“, - prisipažįsta jis.

D.Pukis su akiniais nuo saulės. / Kadras iš vaizdo įrašoEuropos čempionų Lietuvos 20-mečių vaikinų krepšinio rinktinės sutiktuvėse Vilniaus oro uoste netrūko geros nuotaikos, pokštų ir džiaugsmingų akimirkų. Atsipalaidavę krepšininkai maloniai bendravo ne tik su gerbėjais, bet ir žurnalistais.

Pasak portalo DELFI, ryškiausiai švietė rinktinės nario Deivido Pukio žvaigždė. Krepšininkas kelis kartus nusiėmė ir užsidėjo akinius nuo saulės demonstruodamas, kaip keičiaisi jo veido forma.

kintu patiekalai seimininkeKintų miestelio centre veikianti kavinė „Kuršiai“ lankytojams labiausiai žinoma dėl išskirtinių patiekalų iš žuvies, kuriuos virtuvėje besisukanti savininkė Audra Rimkienė ruošia šiek tiek patobulinusi iš vietos gyventojų išgirstus receptus.

Paskanauti kraštui būdingų patiekalų važiuodami į Klaipėdą užsuka net vilniečiai, dažnai telefonu prieš kelias valandas paskambinę ir paprašę paruošti jiems „tos žuvies, kuri sukišama į tarkuotą bulvę“.

bibliotekininku isvyka balanausko kleteleKaip ir kasmet vasarą, Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai išvyko į dviejų dienų studijinę kelionę. Kodėl studijinę? Ogi todėl, kad smalsu ne tik pamatyti, bet ir pasimokyti.

Pirmoji aplankyta Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešoji biblioteka - modernių komunikacinių technologijų centras. Prieš 4 metus rekonstruotas ir 4 kartus „ūgtelėjęs“ (3800 kv. m) pastatas parodoje „Lietuvos architektūra 2005-2007“ apdovanotas kaip geriausiai realizuotas projektas.

 silutes 100mete du dukromisBūti vyriausiai šeimoje, bet pergyventi visus 11 jaunesnių savo brolių ir seserų ir net visų jų vaikus ir sulaukti 100 metų, - tokia dalia skirta šilutiškei Vladislavai MAŠIDLAUSKIENEI.

Jubiliatė visą savaitę priiminėjo dukrų, vaikaičių ir provaikaičių sveikinimus, rajono Savivaldybės, Šilutės seniūnijos ir „Sodros“ vadovų linkėjimus 100-mečio sukakties proga. Gausiai užplūdę žurnalistai vis bandė išklausti smulkmenas apie bajorišką p.Vladislavos tėvo ir mamos - grafų Tiškevičių palikuonės - kilmę. Bet senolė noriau pasakojo apie tai, kad net aukšta kilmė neapsaugojo jos nuo juodo vargo - tokio juodo, kad net pradinio mokslo ragauti neteko.

Boksininkas Evaldas Petrauskas. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Liepos 21 dieną 17.30 val. olimpinis projektas „Lietuvos liepsna“ viešės Kintuose, kur atveš simbolinę liepsną, bei pagerbs sportininką, iš Šilutės kilusį boksininką Evaldą Petrauską. Liepsnos įteikimo ceremonija vyks Kintų Marių šventės metu.

Nuo liepos 6-osios Lietuvos televizijoje prasidėjo olimpinis projektas „Lietuvos liepsna“, skirtas 2012 metų Olimpinėms žaidynėms. Iki pat Olimpiados atidarymo liepos 27 dieną „Lietuvos liepsna“ žadins olimpinę dvasią bei pasididžiavimą tuo, kad esame Lietuvos, užauginusios tiek puikių sportininkų, dalis.

Ukmergės naujienos