Gyvenimas ir stilius

Valdas LackoŠeštadienį 21 val. per LRT televiziją bus transliuojama nacionalinė „Eurovizijos 2017“ atranka, kurioje aštuntuoju numeriu pasirodys rusniškis Valdas Lacko su daina „It's So Unfair“.

juknaitiskis lukas__sediPrieš 9 metus juknaitiškis Lukas Grikšas (23 m.) kartu su tėvais išvyko gyventi už Atlanto - į Kanadą, Toronto miestą, Ontarijos provincijos sostinę, kuri neretai pavadinama kanadietiškuoju Niujorku.

Apsisprendimas palikti gimtąsias vietas jaunam vaikinui buvo tikras iššūkis, nes Šilutėje jis jau kopė į pergalingas bokso turnyrų aukštumas. Bet šiose aukštumose vaikinas pabuvojo ir gyvendamas Kanadoje, kur kelerius metus tęsė bokso treniruotes. Vėliau, pabaigęs mokslus ir įgijęs profesiją juknaitiškis apsisprendė savo verslo sumanymus sieti su Europa, tai sėkmingai šiuo metu ir daro.

90mete bartkiene_su_dukromisĮ atokiai Grabupėlių kaimo pakraštyje, tiesiog miške stovinčią sodybą prieš porą savaičių suko kaip niekada daug automobilių - tai todėl, kad šioje sodyboje gyvenanti Elena Bartkienė sausio 13-ąją šventė 90-ąjį jubiliejų.

Įsimintiną dieną gimusi senolė visus sveikintojus sutiko su šypsena, dėkojo už aplankymą ir dovanas, o išlydėjo dainuodama, mat dainų moka tiek, kad gal visą dieną galėtų jas traukti.

15778569 1607749072585580_1985326565_o35-erių Airida Žarnauskaitė - Seibert jau 17 metų gyvena Vokietijoje. Per didžiąsias metų šventes - Kalėdas ir Naujuosius metus - ji, kaip ir dauguma emigrantų, sugrįžta į gimtąją Šilutę aplankyti artimųjų.

Kad lietuviai jaukiai švenčia šeimos šventes, pastebi ir Airidos vyras Hansas Giunteris, atlydintis žmoną į Lietuvą.

Airida juokauja, kad per tiek metų jau yra „suvokietėjusi“ ir daugelį dalykų gimtinėje mato kitomis akimis. Čia - kitoks maisto skonis, čia - daugiau gamtos, čia - netgi debesys gražesni...

„Šilutė pasikeitė tik į gerąją pusę: ir aplinka, ir keliai, ir žmonės. Nesijaučia (taip, kaip anksčiau), kad esu grįžusi iš užsienio. Galbūt todėl, kad dauguma žmonių dabar keliauja, pamato pasaulio“, - pastebi Airida.

Į „Šilutės naujienų“ redakciją emigrantė užsuko iškart po Kalėdų, nešina pačios keptais sausainiais. Susėdę prie arbatos puodelio kalbėjomės apie emigraciją, toleranciją, kultūrinius skirtumus.

Gaidzio metai_Verksnys_copyPagal kinų kalendorių, sausio 28-ąją visų metų energetinį foną perima ir nuo šiol valdys Ugninis gaidys, tad jau nuo rytojaus galėsime pajusti visą šių metų valdovo energiją. Todėl, anot astrologų, svarbu pasinaudoti savybėmis, kurias mėgsta ir palaiko metų globėjas, nes tik taip turėsime sėkmingus ir visaverčius metus, išnaudosime visas jų galimybes ir potencialą.

O ką apie metų globėjo - Gaidžio charakterį mano jo augintojai?

Manome, kad Gardame gyvenančios Genutės KAMARAUSKIENĖS pasakojimas sudomins ne tik tuos, kas suka galvas ieškodami galimybių prisivilioti sėkmę, bet ir tuos, kas iki šiol neaugino nei vištų, nei gaidžių.

singapuro makaronaiKinų Naujieji metai, dar kitaip žinomi kaip kinų pavasario festivalis – nacionalinė Kinijos šventė, kiekvienais metais švenčiama vis kitą, pirmąją kinų kalendoriaus, dieną. Nuo šios dienos pradedami skaičiuoti ir tam tikro gyvūno zodiako ženklo metai, kurių kinų kalendoriuje iš viso yra dvylika. Šiais metai kinų Naujieji bus švenčiami sausio 28 d.

clannad-koncerto-akimirka-52ed32b79b399Garsus Šilutės krepšinio treneris Stepas Kairys su žmona Janina sulaukė antros anūkės, kurią padovanojo dukra Kornelija ir jos sužadėtinis grupės ŽAS narys Linas Zareckas-Choras.

IliustracijaŽiemą, kai termometro stulpelis rodo neigiamą temperatūrą, daugelis vairuotojų susiduria su sunkumais užvesti automobilį. Pagrindinėmis priežastimis įvardijami silpni akumuliatoriai, užšalęs kuras ar aušinimo skystis. Tačiau kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ tikina, kad sunkumus užvesti transporto priemonę gali sukelti ir graužikai.

zasytiene 1Jei iki šiol kuriame atokiame Švėkšnos kampelyje dar ir buvo muziejininkės Monikos ŽĄSYTIENĖS nepažįstantis žmogus, tai dabar tikriausiai ir to vieno nebeliko. Mat seniūnijos žmonės Moniką šiemet pasiūlė, o vėliau balsuodami patys išrinko rinkimų „Metų švėkšniškis 2016“ nugalėtoja.

Švėkšnos Padėkos vakaro metu, kai buvo paskelbta apie Monikos įvertinimą, ji prisipažino, jog tuo metu jai kilo tik vienas klausimas: „Už ką?..“

O ketvirtą kartą „Metų švėkšniškio“ rinkimus rengiančio internetinio laikraščio „Švėkšnos naujienos“ leidėjas Jonas Girskis sakė manantis, jog labai simboliška, kad Sausio 13-ąją vykusio renginio metu pagarbos ženklai atiduoti žmogui, kurio visa veikla susijusi su miestelio istorijos saugojimu.

Ukmergės naujienos