Gyvenimas ir stilius

 batu sepeciaiRugsėjį net 17 Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų darželinukams paruošė malonią staigmeną. Prie įėjimų į darželius įrengė neįprastos akiai konstrukcijos batų šepečius. Jau antrą mėnesį šios įstaigos dalyvauja eksperimente - diegia  vaikams švarių batų kultūrą bei stebi, kaip šią naujovę priima suaugusieji ir įstaigų darbuotojai.

Valstybe100Lietuvos paštas pradeda leisti valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą pašto ženklų seriją. Pirmasis pašto ženklų blokas, kuriuo bus įamžinamas lietuvių tautinio atgimimo patriarcho dr. Jono Basanavičiaus ir pirmosios lietuviškos spaudos atminimas, apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, lapkričio 5 dieną.

Rasuole Andruliene_vz.lt_nuotrPlanai Lietuvą, kaip patrauklią turistinę kryptį, reklamuoti žinomuose pasaulyje televizijos kanaluose, tokiuose kaip CNN ar „Travel Channel“, žingsnis po žingsnio virsta kūnu. Turizmo departamento užsakymu jau filmuojami du reklaminiai vaizdo klipai apie Lietuvos turizmo galimybes.

2-22Pateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje.

mcdonald rasa_ir_graemeGyvenime niekas nevyksta šiaip sau.

Prieš kelias dešimtis metų aukštąjį mokslą baigusi Šilutės rajono gyventoja Rasa patyrė vienišos moters bei motinos dalią, girtuokliaujančio ir psichologiškai smurtaujančio vyro terorą.

„Didelis darbo krūvis mokykloje, nuolatinės problemos namuose kėlė vidinę sumaištį, vedė link beprotybės“, - šiandien prisipažįsta Rasa Mcdonald. Ji nubraukė 18 metų biologijos mokytojos patirtį, paliko darbą tuometinėje Žemaičių Naumiesčio vidurinėje mokykloje ir išvažiavo geresnio gyvenimo ieškoti užsienyje.

Apie į gerą išėjusius pokyčius šiandien sufleruoja ir nelietuviška Rasos pavardė - McDonald. Moteris daugiau nei prieš metus iš Australijos grįžo gyventi į gimtąjį kraštą. Čia parsivežė grynakraujį australą, su kuriuo kursto laimės židinį, baigia įsirengti naujus namus bei vaiskrūmiais apsodinti išdirbtus laukus. Negana to, Rasa yra aktyvi kaimo bendruomenės „Želvesys“ pirmininkė.

rusnes kapines_rimkieneArtėja Vėlinės, kai vėl skubėsime aplankyti artimųjų kapų, juos puošime gėlių žiedais, degsime atminimo žvakes. Ne paslaptis, kad dėl lietuvišku krauju perduotų tradicijų dar iki tos dienos vis užsukame į kapines, kruopščiai tvarkome amžinybėn atgulusių brangių žmonių poilsio vietas.

Juk nenorime, kad didieji darbai - neišneštų lapų, nudžiuvusių gėlių ir nulūžusių šakų krūvos - užkluptų būtent tą rimties ir susikaupimo dieną, kuri kviečia prisiminti išėjusiuosius, jiems mintimis nusiųsti savo šilumą ir meilę.

Tad artėjant ypatingai rudens dienai neatsitiktinai užsukome į vienas seniausių Pamaryje kapinių, esančių Rusnės saloje, pasukus link Pakalnės kaimo. Tai pagrindinės salos gyventojų kapinės, įkurtos dar XIX a. ir menančios įvairių tautų žmonių tradicijas, kuriose persipina senieji vietos ir atėję iš kitur nauji papročiai.

1 Meksika_naktis_kapinse_ShutterstockVisame krikščioniškame pasaulyje lapkričio mėnesio pirmosiomis dienomis yra minima Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, šios dienos suprantamos kaip rimties ir susikaupimo metas, kai lankomi mirusiųjų kapai, deginamos žvakės ir meldžiamasi. Tačiau kituose kraštuose įprasti mirusiųjų pagerbimo papročiai europiečius gali ne tik nustebinti, bet ir šokiruoti.

sveikino ilgaamzi_Toliusi„Kol kas aš negaliu rūgoti, bėdos nėra“, - apie dabartinį savo gyvenimą kalba Juknaičiuose gyvenantis Edvardas Toliušis, spalio 10 dieną šventęs 90-ąjį jubiliejų. Tądien su gimtadieniu jį sveikino ne tik šeimos nariai, bet ir Šilutės rajono savivaldybės, Juknaičių seniūnijos atstovai.

Tomas Gabrielius_KuzasBesirūpinančios savo nagais damos vieningai teigia, kad apsilankiusios pas vienintelį Lietuvoje vaikiną manikiūrininką Tomą Garbrielių Kuzą įsitikina, kad nėra ne vyriškų profesijų. Manikiūro, pedikiūro ir antakių priežiūros specialistas savo amatą tikrai išmano.

Ukmergės naujienos

,,,