Gyvenimas ir stilius

 

0.439654001512545236Ką tik išleistos knygos „Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje“ autoriai – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys ir žinomi šalies ornitologai Saulius Karalius ir Liutauras Raudonikis – ją skyrė mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šioje knygoje pateikti pastarojo šimto metų laikotarpio išsamūs duomenys apie visas retas ir naujas šalyje paukščių rūšis.

 

suniukai po_egleJei Kalėdoms planuojate vaikams padovanoti šuniuką ar kačiuką, gerai pagalvokite, apsvarstykite, pasitarkite. Pakalbėkite apie pareigas šeimoje ir vaikų elgesį su gyvūnais.

 

Tradicine silkeSenovės lietuvių buities ir papročių tyrinėtojų tvirtinimu, mūsų protėviai gerai žinojo, ką naudinga valgyti tamsiuoju metų laikotarpiu. Žuvies patiekalai ant tautiečių stalo anaiptol nebuvo egzotika, o prieškalėdiniu laikotarpiu jie tapdavo ypač svarbūs. Būtinybę per pasninką mėsos ir pieno produktus keisti žuvimi diktavo metų laikas, religiniai įsitikinimai bei fiziologiniai žmonių poreikiai. Pasirodo, ši tradicija gyva ir šiandien.

 

grybas kopustgalvis_1Vaikštinėdama netoli savo namų esančiame Macikų miškelyje Marija Ramašauskienė aptiko tikrą gamtos stebuklą - itin retą grybą kopūstgalvį raukšlių, kuris įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą. Patyrusi grybautoja tokį retą grybą pamatė pirmą kartą savo gyvenime.

Kopūstgalvį raukšlių radusią moterį ir jį mačiusius žmones stebina jo dydis, grožis ir tai, kad jis išdygo lapkričio pabaigoje, kai įprastai miškuose auga rugpjūčio mėnesį.

„Visur potvyniai, o pas mus grybai auga“, - linksmai apie gamtos stebuklą kalba Marija.

 

dovana 1Lietuvos paštas pradeda didžiausią metuose šventinių pašto siuntų ir kalėdinių sveikinimų siuntimo maratoną. Kad visos siuntos laiku ir saugiai pasiektų tikslą, verta žinoti, kaip tinkamai jas parengti.

„Rinkdami, pakuodami ir siųsdami kalėdines dovanas bei sveikinimus parodome dėmesį mylimiausiems ir artimiausiems žmonėms. Kad šventinio džiaugsmo neaptemdytų pažeista, pasimetusi ar grąžinta siunta, reikia žinoti kelis esminius dalykus, kaip užtikrinti sėkmingą siuntos kelionę iki adresato“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Lietuvos paštas, atsižvelgęs į pasikartojančias siuntėjų klaidas ir dažniausiai kylančius klausimus, dalinasi 5 svarbiausiais kalėdinių dovanų siuntimo paštu patarimais.

Butelys„Testamentas. Iš dvyliktos laidos keturiolikos abiturientų, sulaukusių aušros, kiekvienas pasirašo savo svajones, kurias numato įgyvendinti per 5 metus... 1976 metais birželio 16 dieną mes išsiskyrėme, nors sunku skirtis su klasės kolektyvu...“  


Tai ištraukos iš siuntinio, kuris praėjusią savaitę šilutiškius pasiekė iš praeities - buvo iškastas tvarkant Šilutėje, Žalgirio gatvėje esančio, apie 1975 metus statyto paminklinio akmens, kuris kadaise buvo dedikuotas sovietų kariams - išvaduotojams, prieigas.

Keturis dešimtmečius stiklo butelyje gulėjęs tų laikų mokyklinis sąsiuvinis, žinoma, pirmapradę savo išvaizdą jau yra praradęs, tačiau jame nesunkiai galima perskaityti ir tuometinių abiturientų godas, ir pasižadėjimus susitikti po 5-erių metų...

Ar jie susitiko?.. Klausimas kol kas lieka atviras.

 

siuntosLPEXPRESSArtėjant Kalėdoms sparčiai augant tiek gaunamų iš užsienio, tiek Lietuvoje siunčiamų pašto siuntų srautui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus atsakingai rinktis internetu užsisakomas prekes, kurios bus siunčiamos paštu. Tos kalėdinės dovanos, kurios patenka tarp draudžiamų paštu siųsti daiktų, adresatų gali ir nepasiekti.

 

nail-art-2688565 960_720Rudeniui jau galime pamojuoti ranka – į Lietuvą atkeliauja žiema, kurią kiekviena moteris norėtų pasitikti su gražiomis, šalčio ir žvarbumos nenualintomis rankomis, kurios būtų papuoštos gražiu manikiūru. Kaip prižiūrėti rankas ir nagus žiemos sezonu ir kokį manikiūrą pasirinkti šių metų rudens–žiemos sezonui pataria mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ tinklo vaistininkė Jurga Juknevičienė.

 

people-2557399 960_720Tėvai, išleisdami vaikus į darželį ar mokyklą, pagrįstai tikisi, kad jie ten bus visiškai saugūs, tačiau kartais nutinka kitaip. Darželinukui prispaudžiami pirštai durimis, moksleivis prasikerta lūpą slidžiame mokyklos koridoriuje, o gimnazistas dėl netvarkingo inventoriaus susižeidžia kūno kultūros pamokoje. Draudikai atkreipia dėmesį, kad žiemos laikotarpiu ir pačioje mokslo metų pradžioje vaikai ugdymo įstaigose nukenčia dažniausiai.

Ukmergės naujienos