Gyvenimas ir stilius

 zilinskis mikalauskas dainuojaLiuteronų evangelikų kunigas Mindaugas Žilinskis puikiai prisimena pirmąsias savo pamaldas Saugų bažnyčioje. Tuomet - prieš 15 metų - buvo stingdančiai šalta, o pro garais virtusį iškvepiamą orą sunkiai kas matėsi. Pamaldose dalyvavo 6 žmonės.

Prieš kelias savaites į baigiamąjį Saugų muzikos festivalio koncertą toje pačioje bažnyčioje susirinko apie 600 žmonių.

Prireikė 15-os metų, kad išsipildytų slapta M.Žilinskio svajonė - kalbėti, giedoti šioje bažnyčioje, pilnoje žmonių, ir visai nesvarbu, kad jie - skirtingų konfesijų.

Kai kunigas M.Žilinskis kartu su operos solistu Liudu Mikalausku užgiedojo giesmę, visi tie 600 žmonių liko sužavėti. Į internetą įkeltas dainos vaizdo įrašas sulaukė didžiulio dėmesio (vien „Šilutės naujienų“ „Facebook“ paskyroje per porą savaičių jis peržiūrėtas daugiau kaip 20 tūkstančių kartų). Žinia apie dainuojantį kunigą nuvilnijo per visą Lietuvą.

„Paskambinau Liudui ir pasakiau: „Kokią aš tau reklamą padariau!“, - juokiasi M.Žilinskis.

Ilgaamze Rumsiene„Daug dirbau, buvau neišalkusi ir nepersivalgiusi. Visad linksmiai reik gyventi, visus vargus stumti šalin, o džiaugsmus prisitraukti. Gyvenimas yra visoks - ir blogas, ir geras, ir nėra namų be dūmų“, - išmintimi dalijasi 95 metų jubiliejų pasitikusi Stasė Rumšienė, gyvenanti Vilkyčiuose.

Per savo amžių senolė matė visko: ir šilto, ir šalto, ir gero, ir blogo, tačiau niekada neprarado gyvenimo džiaugsmo ir humoro jausmo. Šiuos bruožus įskiepijo ir savo dukroms.

Tuo įsitikino jubiliatę pasveikinti atvykę svečiai: Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė, Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

0.855688001472804327Rugsėjo 30-ąją, kai Lietuvoje, kaip ir daugumoje kitų Europos valstybių, vyks Tyrėjų nakties renginiai, 14 šalies meteorologijos stočių atvers duris ir kvies visus susidomėjusius iš arčiau pamatyti, kaip vyksta orų stebėjimai, kaip gimsta orų prognozė ir kokie įdomūs procesai vyksta atmosferoje.

murausku sodyba seimaKol valdiškų institucijų vadovai įrodinėja, kad kurti grožį nėra pigu, kad tam reikia nemažų pinigų, kurių neskiria aukštesnės institucijos, paprasti miestelėnai, žiūrėk, ima ir sutvarko kokį kampelį taip, kad praeiviai nejučia stabteli pasigėrėti...

Taip šią vasarą nutiko Šilutėje, Kęstučio gatvėje, kur šalia savo parduotuvėlės buvusį šabakštyną tikra grožio oaze pavertė žinomas boksininkų treneris Vincas Murauskas su žmona Danute.

Tokia iniciatyva gal ir nustebintų valdininkus, lengva ranka suplojančius keliolika tūkstančių už abejotinos vertės „olandiškus“ gėlynus. Bet ji visai nestebina Murauskus pažįstančių šilutiškių, žinančių, kad ir šios šeimos sodybos aplinka jau daug metų yra viena gražiausiai puoselėjamų Šilutėje.

Atvirlaikio raymasPrasidėjus naujiems mokslo metais Lietuvos paštas dar plačiau atveria duris šalies moksleiviams. Jaunimą, norintį iš arčiau susipažinti su pašto veikla, Lietuvos paštas kviečia į „gyvas“ profesinio ugdymo pamokas ir kūrybines dirbtuves. Jose Lietuvos moksleiviai galės susikurti asmeninius atvirlaiškius.

brazas neigalusis po operacijos42-iejų Gintautas Bražas jau 17 metų sukaustytas negalios - šokdamas į upę jis susilaužė stuburą ir ilgus metus galėjo valdyti tik kairiąją ranką. Tačiau šiandien Gintautas negali net to, nes jam bandant išlipti iš lovos lūžo vienintelė sveikoji ranka.

Iškentęs operaciją ir nesenai iš ligoninės sugrįžęs vyras prašo pagalbos. Jam reikalingas specialus keltuvas, su kuriuo galėtų išlipti iš lovos į vežimėlį ir nukeliauti iki vonios ar tualeto.

„Gal atsiras gerų žmonių, galinčių padovanoti arba paremti finansiškai įsigyti tokį keltuvą, kurio kaina - apie 500 eurų. Būsiu dėkingas už bet kokią sumą“, - su pagalbos prašymu kreipiasi Gintautas.

 UraganiusLietuvos melomanų pamėgtas klaipėdietis muzikos kūrėjas UraganiuS pristato trečiąjį savo modernų kūrinį lietuvių liaudies dainos motyvais. Šįkart naujam gyvenimui prikėlė dainą „Griežlė“, o vaizdo klipui pasirinko itin originalų sprendimą.

5Paskutinę rugpjūčio savaitę saulė vis dar lepina šiluma, dangus džiugina žydru skaistumu, o vėjai ilsisi paunksmėse, bet norom ar nenorom kiekvienas pastebime artėjančio rudens ženklus: vieną kitą pageltusį medžio lapą, pakitusį rasotų pievų kvapą, raustančius šermukšnius. Tačiau visi metų laikai savotiškai žavūs, o knygoms skaityti – visuomet tinkamas metas.

Jaunieji knygų mėgėjai ketvirtadienio popietę, likus lygiai savaitei iki rugsėjo pirmosios, susirinko į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelį, kur vyko skaitymo piknikas „Vasarą palydint...“. Šildomi saulės ir geros nuotaikos dalyviai dalijosi mintimis apie laisvalaikį bibliotekoje ir knygas.

zuvieneTęsiame gražią tradiciją - artėjant Žuvienės virimo čempionatui suteikti galimybę skaitytojams panaršyti po įdomybių ir faktų katilą.

Ukmergės naujienos