Gyvenimas ir stilius

baby-17357 960_720Praėjus pirmajam 2017 metų pusmečiui, šiemet gimusiems berniukams dažniausiai registruojamas Mato vardas, mergaitėms – Emilijos. Šie vardai išstūmė 2016 m. antrąjį pusmetį populiariausiais tarp naujagimių buvusius Luko ir Liepos vardus.

pasirpinkite siuntomisLietuvos paštas primena, kaip pašte atsiimti gautą registruotąjį laišką ar siuntinį, kai pats gavėjas to padaryti neturi galimybių. Išvykstant atostogauti, gyventojai raginami iš anksto apie tai informuoti paštą arba įgalioti kitą asmenį gautoms pašto siuntoms atsiimti. Registruotuosius laiškus ir pašto siuntas ar paprastąsias siuntas, kurios netelpa į laiškų dėžutes, atsiimti paštuose gali tik jų gavėjai, pateikę galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

1707 Surimi_schemaDaugelis lietuvių jau žino, kad jų pamėgtos krabų lazdelės, gabalėliai ar kąsneliai gaminami ne iš pačių krabų, o iš surimio. Vis tik pasiteiravus, kas gi yra tasai surimis, daugelis tik skėsteli rankomis ar dar blogiau – pažeria keletą tikrovės neatitinkančių tiesų. Todėl pateikiame dažniausių mitų apie šį žuvies produktą dešimtuką ir čia pat juos paaiškiname.

Untitled-1 copyŠią vasarą Lietuvos policija ėmėsi neįprastos kovos - kovos su stereotipais. Kiekvieną savaitę Šiaulių apskrities policijos ir Lietuvos policijos facebook paskyras papildo nauja nuotrauka, kuri vaizduoja vieną su policija susijusį stereotipą, o gyventojai raginami atsisakyti šio stereotipo. Projektas nestokoja humoro, todėl nuotraukose policininkai slepiasi už vazoninės gėlės, neva pratina šunis uostyti kokainą, lenktyniauja su vėžliu.

Maxima saslykas_vasaraAnt žarijų keptais mėsos patiekalais įprasta puikuotis šiltesnio klimato šalyse, tačiau vienas tokių valgių jau yra tapęs kone neatsiejama lietuviškos virtuvės – ir vasaros − dalimi. Tai – šašlykas, be kurio daugelis paprasčiausiai neįsivaizduoja išvykos į gamtą, savaitgalio sodyboje, ežero ar upės pakrantėje. Daugelis iškylautojų ar šeimininkų netgi turi savą, „slaptąjį“ šašlyko receptą, ir tik pašaipiai šypsosi, kai kitas kepėjas kažką daro „ne taip“.

595b50ac248e0Lietuvės moterys nesikuklina, socialiniame tinkle „Facebook“ pasiteiravus, kokiu balu vertinate savo grožį, paaiškėjo, kad beveik pusė – 45 proc. teigia vertinančios savo grožį 10 balų iš dešimties. Dar 15 proc. skiria sau 9 balus.

baseinasVasaros metu turbūt nieko nėra smagiau už atsigaivinimą vėsiame vandenyje, tačiau ne visada yra galimybė nuvykti prie vandens telkinių. Vis dėlto, išeitis visuomet yra – karkasiniai baseinai gali būti vienas geriausių pasirinkimų. Šių lauko baseinų surinkimas nereikalauja daug įgūdžių bei patirties, du ar trys žmonės baseiną gali paruošti vos per 20 minučių. Taigi, tokia pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti viena palankiausių.

scrabble-2273910 960_720Metų žodžio rinkimų ištakos pasaulyje siekia 1971 metus, kai vokiškai kalbančiose šalyse atsirado tradicija rinkti metų žodį - kalbos vienetą, taikliausiai atspindintį ir apibūdinantį tais metais visuomenėje vyraujančias nuotaikas. Pamažu ši tradicija  išplito ir į anglakalbes šalis, ir jose jau ne vieną dešimtmetį puoselėjami metų žodžio rinkimai.

Po chaotiškų bandymų Lietuvoje rinkti Metų žodžius (2008-2010 m.), Lietuvių kalbos draugija iniciatyvą suėmė į savo rankas - lietuvių kalbos vartotojai šiemet vėl kviečiami rinkti Metų žodį.

Ukmergės naujienos