Gyvenimas ir stilius

namines-degtines-fabrikelis-kelmes-r-pazerio-k-61657587Ketvirtadienį iki vėlaus vakaro užsitęsus Seimo posėdžiui po pateikimo pritarta Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams, kuriuos priėmus būtų įteisinta „naminukės“ gamyba ir pardavimas kaimo turizmo sodybose.

dviratisŠiltuoju metų laiku nelaimingų atsitikimų skaičius išauga 16 proc., vidutinė draudimo išmoka patyrus traumą sudaro apie 1200 litų, o dažniausiai pasirenkama nelaimingų atsitikimų draudimo suma yra 20 000 litų. Tokias tendencijas rodo draudimo bendrovės „If“ 2010–2012 m. analizė.

raudonoji technologijos ltJei norite dalyvauti Lietuvos Raudonosios knygos kūrime, teikti jai žinias – registruokitės! Aplinkos ministerijos tinklapyje dar 2008 m. sukurta veikia „Saugomų buveinių, gyvūnų ir augalų rūšių registravimo informacinė sistema“.

95 metu greicieneIr 95-erių sulaukusi ponia gali spinduliuoti grožį ir moterišką eleganciją - tai įrodo šilutiškė Petronėlė GREIČIENĖ, kurią garbaus jubiliejaus proga praėjusią savaitę sveikino visas būrys svečių: savivaldybės ir seniūnijos vadovai, socialiniai darbuotojai, artimieji.

Itin jaunai atrodanti ir šiltai visus sutikusi jubiliatė šmaikštavo, prisimindama neseniai vieno gydytojo ištartus žodžius: „Prisipažink, kiek metų prisidėjai, kad į armiją nereikėtų eiti?..“

Į armiją eiti P.Greičienei nereikėjo, tad ir metų „prisidėti“ prasmės nebuvo. Bet ji įsitikinusi, jog gyvenimą labiausiai prailgina ir grožiui pirma laiko išblėsti neleidžia du dalykai: darbas ir saikingumas.

akluju kelioneRumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejuje surengtoje Aklųjų maldos dienoje bei tuo pat metu ten vykusiame aklųjų ir silpnaregių folkloro ansamblių ir liaudiškos muzikos kapelų festivalyje - konkurse „Čiulbėk, paukštela, čiulbėk“ dalyvavo ir Šilutės aklieji ir silpnaregiai.

Kelionei juos subūrė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Šilutės filialo pirmininkė Šarūnė Urbonaitė, kai kurie dalyviai keliavo su palydovais.

Birželio 8-ąją Rumšiškių liaudies buities muziejuje surengta jau 20-oji Lietuvos aklųjų maldos diena.

JONAS BUCINSKASRajono merė Daiva Žebelienė su vicemeru Algirdu Balčyčiu pasveikino labiausiai žinomus rajono Jonus su jų vardo diena.

salyje-svenciamos-jonines-jonava-pasiskelbe-jonu-respublika2Remiantis ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, eismo įvykių Lietuvos keliuose ilgojo Joninių savaitgalio metu mažėja: pernai užfiksuota 50 procentų mažiau draudiminių eismo įvykių, nei 2011-taisiais. Vis dėlto birželio mėnesį išmokama daugiausia išmokų už fiksuotus eismo įvykius lyginant su kitais mėnesiais, o liepą registruotų įvykių kelyje skaičius 14 proc. viršija metinį vidurkį.

piknikas2Iškyla gamtoje – viena smagiausių vasaros pramogų, kurią dažnai renkasi ir lietuviai, ypač ilgaisiais savaitgaliais. Kruopščiai apgalvoję, kokius daiktus ir maisto produktus pasiims į išvyką, iškylautojai retai iš anksto apsvarsto, kaip elgsis su jų atliekomis.

Vienos didžiausių šalyje atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovių „VSA Vilnius“ duomenimis, tik labai maža dalis iškylautojų tinkamai sutvarko iškylos atliekas, kiti tai daro neteisingai ar net palieka šiukšles tiesiog stovyklavietėje.

Rugiu deiveAr žinojote, kad meilės deivė Milda globojo meilę tokią, kokia ji yra – visai nesvarbu, vedę žmonės, ar ne? Ar girdėjote pasakojimus, kad rugiai laukuose siūbuoja visai ne nuo vėjo, o po juos vaikštant Rugių deivei? Ar dar pamenate legendas apie deivę Laumę, baudžiančią gobšuolius, saugančią žmonių moralę ir globojančią užmirštus kūdikius?