Gyvenimas ir stilius

Kalbu kursaiJau po savaitės naujos šilutiškių grupės pradės mokytis šnekamųjų anglų ir vokiečių kalbų. Tokius kursus vėl organizuoja vertimų ir kalbų kursų biurą „Amo linguas“ įsteigusios Živilė Pakalniškytė - Vingienė ir Ingrida Nasvytė.

Abiejų kalbų grupės bus ir pradedantiesiems, ir daugiau pažengusiems lankytojams. Vertėjų praktika rodo, kad tų mokinių amžius svyruoja nuo 18 iki 70 metų.

Lietuvininkų g. 61 name įsikūrusiam kalbų ir vertimų biurui „Amo linguas“ ką tik suėjo metukai, bet jo savininkės jau gali pasidžiaugti patirtimi. Per tuos metus jos išleido 12 grupių, kuriose šnekamosios užsienio kalbos išmoko apie 100 Šilutės rajono gyventojų.

Balcytis su Makacino ploksteleLygiai prieš 502 m., vasario 22 d. Klaipėdos miesto komtūras Michaelis von Švabas suteikė Jurgiui Talaičiui privilegiją „laikyti šile karčemą“ su laukais, miškais, įdirbtomis dirvomis ir su teise laisvai žvejoti Kuršių mariose. Taip rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą buvo paminėtas Šilokarčemos vardas.

Prieš porą metų, pasitinkant Šilutės 500 metų jubiliejų, ši data pagerbta dainų apie Šilutę konkursu, kuriame varžėsi gabiausi rajono muzikiniai kolektyvai bei atlikėjai.

„Kur senas Rambynas, kur Nemunas mėlynas“, - pirmosios dainos apie Pamario kraštą žodžiai, virpinantys daugelio šilutiškių širdis ir įsirėžę tiek jauno, tiek seno atmintyse. Šios dainos autorius ir pirmasis atlikėjas - buvęs Šilutės meno mokyklos mokytojas Tomas BALČYTIS, išugdęs daugybę gabių pučiamųjų instrumentų atlikėjų.

DSC 001610 metrų riestainių, fantastiškas gimtadienio šokis, „Šilutės naujienų“ kolektyvui skirtas eilėraštis, dailininko drobėje įamžintas Turgaus aikštės kampelis su redakcijos pastatu, saldainių krepšiai, kiekvienam darbuotojui skirtos gimtadienio skrybėlės, meilę mūsų laikraščiui liudijančios nuotraukos, padėkos raštai, gėlės, vaisiai, apkabinimai, bučiniai ir netgi 10 milijonų prizas, kurį būtinai turėtume išlošti loterijoje...

Visa ta neįtikėtina meilės jūra antradienį užklupo mus, „Šilutės naujienų“ redakciją, 10-mečio proga pakvietusią šilutiškius į svečius. Kvietėme pabendrauti, kartu paskanauti lauke virtos košės, arbatos ir sulaukėme tiek nuoširdžių svečių, mūsų skaitytojų, kad buvome sujaudinti iki širdies gelmių.

kalbosVakar pasaulis minėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Šventajame rašte teigiama, kad žmonės senais laikais kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanė pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.

Kalbininkai taip pat tvirtina, kad visos dabartinės pasaulio kalbos išsirutuliojo iš vienos prokalbės.

neringa4200557112213Nustatyta nuotolinių nuskaitymo kortelių - leidimų tvarka, pagal kurią Šilutės rajono gyventojams suteikiama teisė automobiliais nemokamai įvažiuoti į Neringos savivaldybei priklausančią valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją.

30 leidimų Šilutei kasmet išduos Neringos savivaldybė, remdamasi šių abiejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio parengtas nuotolinių nuskaitymo kortelių - leidimų aprašas nustato leidimų naudojimo ir grąžinimo tvarką.

gidu dienaiAtvažiavau į Šilutę, ką veikti, ką pamatyti, kur nuvažiuoti? Informacijos labirintuose geriausiai padėtų susigaudyti gidas. Šiandien jų šventė - Tarptautinė gido diena.

Šilutėje kvalifikuotas gido paslaugas teikiančių žmonių yra tik keliolika. Jie - tikrieji mūsų krašto ambasadoriai, žinantys gausybę istorinių faktų, intriguojančių atsitikimų, vedžiojantys po įdomiausius miestelių ir kaimų kampelius, gamtos kūrybos takus. Sudomins, sužavės, paliks intrigų kitam apsilankymui - ir būriai smalsuolių vėl planuos keliones į Šilutę, Pamarį, Nemuno deltą, vilios savo viešnagių prisiminimais ir draugus pažinti mūsų kraštą.

Taigi ačiū visiems mūsų gidams už Pamario garsinimą ir visapusės sėkmės Tarptautinės gidų dienos proga!

P5207189 copyMan kiekvieno antradienio ir penktadienio rytas prasideda su kvepiančia kava ir „Šilutės naujienų“ laikraščiu. Aš prie jo taip prisirišęs, kad rimtai nervinuosi, jeigu šventinės dienos „suvalgo“ vieną ar kitą jo numerį.

policija Susitikimas su veteranais 2 0212Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius susitiko su Šilutės rajono policijos veteranų klubo nariais. Susitikimo metu buvę kolegos prie kavos puodelio aptarė pareigūnų ir policijos veteranų bendradarbiavimo klausimus.

DSCF0732Šeštadienį visa Lietuva šventė! Daug smagių, jautrių ir dvasingų minėjimų surengė ir Šilutės rajono įstaigos, kolektyvai, bendruomenės.

„Man davė širdelę Lietuvos!“, - tokiu džiaugsmu su mamyte pasidalijo Šilutės lopšelį - darželį „Žibutė“ lankanti mažoji Urtė.

Puiku, kad ir mažos širdelės, ir didelės širdys išmoksta džiaugtis, mylėti, didžiuotis Lietuva, kurią, Justino Marcinkevičiaus žodžiais tariant, kiekvienam iš mūsų „Tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyt, nes jei sustosi tik - jinai ir miršta“...

Tikime, kad nesustosime niekada. Ir kur bebūsime - Lietuvoje ar toli nuo jos, kasmet savo širdyse jausime didesnę šventę sveikindami vienas kitą su mūsų valstybės gimtadieniu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt