Gyvenimas ir stilius

kaledos pas sarunaLietuvoje 2013-ieji - tarmių, sveikatingumo, Dariaus ir Girėno skrydžio, 1863 metų sukilimo, Mažosios Lietuvos ir kitokių sukakčių metai.

Šie metai ypatingi ir „Šilutės naujienų“ redakcijai: šiemet - mūsų jubiliejus! Tad skelbiame 2013-uosius laikraščio 10-mečio metais ir pakviesime visus į mažiausiai dešimt renginių.

2003 metų vasario viduryje skaitytojus pasiekė naujo laikraščio pirmasis numeris. 10 metų šis laikraštis neša į skaitytojų namus didžiausią naujienų bangą Šilutės rajone, o redakcija džiaugiasi, kad daugėja ir skaitytojų, norinčių gauti tradicinį „Šilutės naujienų“ laikraštį, ir interneto svetainės silutesnaujienos.lt lankytojų.

90mete dargiene su dukra lescinskieneĮvairiausius burtus artėjant Kalėdoms bandančios ponios ir panelės, akivaizdu, dar nebuvo girdėjusios vieno - kaip iki gilios senatvės išlaikyti lygią ir skaisčią veido odą. Jos turėtų paklausyti juknaitiškės Zofijos DARGIENĖS gyvenimo istorijos: gruodžio 22-ąją 90-ties metų jubiliejų atšventusi močiutė sako, jog jai išvengti raukšlių pavyko tik todėl, kad itin dažnai gyvenime teko ašaromis vilgyti veidą...

Senatvės dienas p.Zofija leidžia Juknaičių savarankiško gyvenimo namuose. Čia ją ir lankė gausūs būriai sveikintojų.

medikes primamasisKūčios, šv. Kalėdos ar Naujieji metai daugeliui yra šeimos susibūrimo, linksmybių ir malonumų metas. Į šį šventinį sūkurį pakliūna ne visi. Medikai sako, jog dirbti per šventes - tiesiog pareiga.

Šiemetinės penkios šventinės paros prieš Kalėdas ir po jų budėjimo režimu - tai vienas sunkiausių išbandymų per visą darbo praktiką tekęs Šilutės ligoninės Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus medikams.

Dažnai per šventes vaikai prisimena, kad turi ligotus tėvus, ir suveža juos į ligoninę, priimamajame neblaivūs ligoniai mojuoja kumščiais ir koneveikia, dar kiti - koketuoja ir kviečia į vakarėlį. Vos prasidėjus pirmajai Naujųjų metų valandai ima plūsti fejerverkų ir (per)gėrimo aukos.

naujagimiai saugiskiaiIštikimiausi mūsų skaitytojai jau žino, jog kasmet, tuoj po didžiųjų švenčių, mes juos supažindiname su praėjusius metus Šilutės ligoninėje palydėjusiais ir naujuosius pasitikusiais naujagimiais.

Tradicijai nenusižengsime - jau aplankėme ligoninės Akušerijos - ginekologijos skyriuje priešpaskutinę Drakono metų dieną pasaulį išvydusius Andrėją ir Mantą ir šiemet sausio 2-ąją gimusį bei Gyvatės metus pradėjusį Matą. Beje, šiuos du berniukus ir vieną mergaitę vienija tai, kad visi jie savo šeimose - pirmagimiai.

2013 Snake logo 300Wx278TKartu su naujų metų pradžia baigiasi perėjimas į Vandenio epochą, ir ji įsigali bei žada didžiules permainas pasaulyje ir žmonijos sąmonėje. Tai, kas dabar realu, virtualu, dvasiška, pamažu taip persipins ar net susikeis vietomis, kaip šiuo metu net negalime įsivaizduoti.

Žmonės išmoks betarpiškai semti informaciją iš kosminės sąmonės vandenyno ir kt. Tačiau tai įvyks ne per vienerius metus, - Eltai sakė astrologė Sidonija Kulikauskienė. Tuo tarpu 2013-ųjų pirmą pusmetį gyvensime panašiai, kaip pragyvenome praėjusius metus, o antras pusmetis žada daugiau permainų, ir tuo metu svarbiausiu prioritetu taps šeima, giminė, gimtinė, patriotizmas.

Regis, naujieji metai privers taupyti, apskaičiuoti, elgtis racionaliai, branginti asmeninius santykius. Kita vertus, tikėtini neramumai pasaulyje, kibirkščiuos revoliuciniai židiniai, nekontroliuojamos jėgos gali pakeisti gyvenimus. Gali trūkinėti stambios sisteminės struktūros, būti išardyti korupciniai dariniai. Trūkinės ir seni daugystės ryšiai, grės netikėti finansiniai nuostoliai.

sventinis talas juros gerybesRemiantis prekybos tinklo MAXIMA duomenimis, paskutinės metų dienos pardavimai ūgtelėjo iki 6 procentų, o kalėdiniai pardavimai išliko tokie patys kaip ir prieš metus. Kalėdų ir Naujųjų metų šventiniam stalui lietuviai rinkosi šviežią žuvį, vištieną, gurmaniškus užkandžius ir tortus.

health-sciencesSeimo sprendimu 2013-ieji paskelbti šešių skirtingų progų minėjimo metais.

Parlamentarai atskirais savo sprendimais 2013-uosius yra paskelbę Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą, sveikatingumo, tarmių, 1863 metų sukilimo, edukologės Meilės Lukšienės, Klaipėdos krašto atgavimo metais.

to-do-list-long1Sausio 2-ąją lrytas.lt pavadino metų darbų planavimo diena.

Sveiki visi, po ilgų švenčių susirinkę į darbovietes! Tegu per visus metus darbai Jums sekesi puikiai! Bet svarbiausia - tarp darbų raskite laiko sau - ne dieną ir ne dvi, o savaitę - kitą...

Prague Astronomical Clock by LarxzissBelaukiant Naujųjų metų šventės, dažnam iškyla klausimas: kaip palydėti paskutinę metų dieną, kad kitais metais viskas klostytųsi sėkmingai? 2013-ieji yra juodosios vandens Gyvatės metai.

Gyvatė nekelia didelių reikalavimų dėl vietos ir būdo, kaip sutikti Naujus metus. Jūs galite švęsti tiek šeimos rate, tiek restorane draugų kompanijoje, išvykti į kelionę arba romantiškai praleisti laiką su mylimu žmogumi kokioje nors užmiesčio sodyboje. Tačiau Naujųjų metų išvakarėse reikėtų vengti didelio triukšmo, nes gyvatė - toks gyvūnas, kuris mėgsta ramybę.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt