Gyvenimas ir stilius

neringa4200557112213Nustatyta nuotolinių nuskaitymo kortelių - leidimų tvarka, pagal kurią Šilutės rajono gyventojams suteikiama teisė automobiliais nemokamai įvažiuoti į Neringos savivaldybei priklausančią valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją.

30 leidimų Šilutei kasmet išduos Neringos savivaldybė, remdamasi šių abiejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Ambrozaičio parengtas nuotolinių nuskaitymo kortelių - leidimų aprašas nustato leidimų naudojimo ir grąžinimo tvarką.

gidu dienaiAtvažiavau į Šilutę, ką veikti, ką pamatyti, kur nuvažiuoti? Informacijos labirintuose geriausiai padėtų susigaudyti gidas. Šiandien jų šventė - Tarptautinė gido diena.

Šilutėje kvalifikuotas gido paslaugas teikiančių žmonių yra tik keliolika. Jie - tikrieji mūsų krašto ambasadoriai, žinantys gausybę istorinių faktų, intriguojančių atsitikimų, vedžiojantys po įdomiausius miestelių ir kaimų kampelius, gamtos kūrybos takus. Sudomins, sužavės, paliks intrigų kitam apsilankymui - ir būriai smalsuolių vėl planuos keliones į Šilutę, Pamarį, Nemuno deltą, vilios savo viešnagių prisiminimais ir draugus pažinti mūsų kraštą.

Taigi ačiū visiems mūsų gidams už Pamario garsinimą ir visapusės sėkmės Tarptautinės gidų dienos proga!

P5207189 copyMan kiekvieno antradienio ir penktadienio rytas prasideda su kvepiančia kava ir „Šilutės naujienų“ laikraščiu. Aš prie jo taip prisirišęs, kad rimtai nervinuosi, jeigu šventinės dienos „suvalgo“ vieną ar kitą jo numerį.

policija Susitikimas su veteranais 2 0212Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius susitiko su Šilutės rajono policijos veteranų klubo nariais. Susitikimo metu buvę kolegos prie kavos puodelio aptarė pareigūnų ir policijos veteranų bendradarbiavimo klausimus.

DSCF0732Šeštadienį visa Lietuva šventė! Daug smagių, jautrių ir dvasingų minėjimų surengė ir Šilutės rajono įstaigos, kolektyvai, bendruomenės.

„Man davė širdelę Lietuvos!“, - tokiu džiaugsmu su mamyte pasidalijo Šilutės lopšelį - darželį „Žibutė“ lankanti mažoji Urtė.

Puiku, kad ir mažos širdelės, ir didelės širdys išmoksta džiaugtis, mylėti, didžiuotis Lietuva, kurią, Justino Marcinkevičiaus žodžiais tariant, kiekvienam iš mūsų „Tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyt, nes jei sustosi tik - jinai ir miršta“...

Tikime, kad nesustosime niekada. Ir kur bebūsime - Lietuvoje ar toli nuo jos, kasmet savo širdyse jausime didesnę šventę sveikindami vienas kitą su mūsų valstybės gimtadieniu.

lietuvos veliava2-794210Penktadienį Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate iškilmingai buvo paminėta Vasario 16-oji - Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.

Į didelį būrį susirinko Tauragės, Šilalės, Šilutės bei Pagėgių policijos komisariatų pareigūnai. Puoselėjant Lietuvos policijos tradicijas šiemet, kaip ir kiekvienais metais, valstybės šventės proga labiausiai tarnyboje pasižymėjusiems Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių pareigūnams buvo įteikti apdovanojimai. Tarp pagerbtųjų - penki Šilutės r. policijos komisariato darbuotojai.

P6248202Pabučiuok silkei į tešmenį - vienas iš Vaidos GALINSKIENĖS mėgstamų posakių, epizodiškai prilimpančių ant liežuvio galo. Tai - ne jos pačios kūryba. Vienintelė Lietuvoje scenoje šišioniškių tarme kalbanti moteris retą šnektą, kaip ir posakius, sugėrė iš aplinkos. Ką gavo iš tančių ir unkulių (tetų ir dėdžių), ji stengiasi populiarinti jau 17 metų.

Užvakar pagerbėme Lietuvos istorijos fenomeną, neturintį analogų pasaulyje, - knygnešystę, kuri padėjo išsaugoti gimtąją kalbą. Mūsų krašto senoji tarmė Lietuvai žinoma tik iš V.Galinskienės lūpų. Tačiau šišioniškių kalbos laukia liūdnesnis likimas - beveik nebėra ja šnekančiųjų, todėl V.Galinskienė jau dabar yra vaikščiojantis muziejus. „A jūs dar gyvi?!” - iš nuostabos išsižiojo net istorijos guru profesorius Alfredas Bumblauskas, išgirdęs jos šišioniškišką pasisveikinimą.

vaikaslempaŠie metai gali tapti puikia proga pakeisti finansiškai žalingus ir išteklių netausojančius įpročius - brangs ne tik cigaretės ir dyzelinis kuras, bet ir elektra. Primename 26 patarimus, padėsiančius sumažinti bent sąskaitą už elektrą.

Pauliukaitis Norkute Budraityte Valentino dieną, vasario 14-ąją, vienišiems žmonėms dar intensyviau draskoma žaizda. Besišypsantys įsimylėjėliai gatvėse, pliušiniai meškinai ir širdies formos šokoladiniai saldainiai parduotuvėse kelia nekasdienį susierzinimą.

Pasimatymų šou „Būk mano meile!“ laidų kūrėjai įsitikinę - meilės trūksta visiems. Todėl jie siūlo išeitį - dalyvauti laidoje ir rasti savo antrąją pusę. Partnerių rinkimasis laidoje - ne žaidimas ir kur kas pranašesnis už internetines pažintis, tikina jie.

Kraštietė, viena iš laidos vedėjų, iš Šilutės rajono Pašyšių kaimo kilusi būrėja, astrologė Vaiva Budraitytė pasidalino ne tik receptais, kaip nutraukti vienišavimo erą, bet ir atskleidė burtus, kaip mylimąjį privilioti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt