Gyvenimas ir stilius

mezgejaMezgimas Lietuvoje žinomas nuo senų senovės. Apie tai byloja archeologiniai radiniai - megztų daiktų fragmentai, kelių tūkstančių metų senumo beveik sveika moteriška kepuraitė. Mūsų protėviai baltai mezgė mediniu ir kauliniu, o vėliau - ir metaliniu vąšeliu, kauliniais ir metaliniais virbalais. Tai patvirtina ne tik lietuvių, o, latvių, prūsų, skalvių, kitų genčių ir tautų kapinynai. Buvo mezgamos juostos kojoms apvynioti, vėliau kojinės ir pirštinės, megztiniai, liemenės, riešės, kepuraitės, apavas, austinių drabužių dalys.

Lietuvos bibliotekininkų draugijai šiemet paskelbus 13-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!“, Saugų bibliotekininkė Regina Juškienė savo skaitytojus pakvietė į susitikimą - edukacinį užsiėmimą su mezgėja ir mezgimo paslapčių žinove saugiške Birute Nedzinskiene.

Motinos dienaŠiemet Lietuvos paštas visas mamas Motinos dienos proga kviečia pasveikinti išsiunčiant sveikinimo atviruką su specialiu šiai dienai skirtu pašto ženklu. Motinos dienos progai skirtas pašto ženklas ypatingas tuo, jog ženkle pavaizduoto piešinio autorė – trimetė Grytė Kučinskaitė.

„Konkurso sąlygos buvo tokios, kad Motinos dienai skirtam pašto ženklui turėjo būti panaudoti vaikų piešiniai. Kadangi mano dukterėčia labai mėgsta piešti, nusprendžiau būtent jos piešinį perkelti į pašto ženklą.

mediku diena steponkus pikzirnienePenktadienio vakare boulingo klube „Jazz bowling„ karaliavo medikai - Medicinos darbuotojų dienos proga visus kolegas čia sukvietė Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) Šilutės filialo pirmininkė Audronė Pikžirnienė.

Beveik 130 susirinkusių gydytojų ir slaugytojų išklausė sveikinimų, plojo skrabalų virtuozui Regimantui Šilinskui, rankos taiklumą išbandė boulingo takeliuose ir tiesiog pabendravo vieni su kitais neformalioje aplinkoje.

orkestrassPenktadienį šilutiškiams Kultūros ir pramogų centre suteikta tikra sielos terapija. Salė tądien skendo pučiamųjų fanfarų, mušamųjų ritmų ir solistų dainų susiliejusiose gaidose.

Nenuostabu, kad žiūrovų susirinko didžiulė minia - visi jie atvyko pasveikinti 15-ąją veiklos sukaktį švenčiantį garsųjį Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestrą „Pamarys“ ir nuo jo neatsiejamą šokėjų kolektyvą „Pamarietė“.

Šiuos kolektyvus į neginčijamą pripažinimą ne tik mūsų rajone, bet ir šalyje atvedė talentingų pedagogų ir kūrėjų šeima - Gražvydas ir Judrė Railos.

getŠiltuoju metų laiku padaugėja automobilių stiklų žalų. Nors dažniausiai įdužus stiklui vairuotojai ieško, kas jį galėtų pakeisti, populiarėja ir automobilių stiklų remontas.

Šios paslaugos apimtis praėjusiais metais, palyginti su 2011 m., išaugo du kartus. Tokią tendenciją užfiksavo draudimo bendrovė „If“ ir stiklų remonto bei keitimo bendrovė „Carglass“. Prognozuojama, kad šiemet pavyks pasiekti ne mažesnį augimą.

Zilvinas prie irangos„Mano pažintis su fizika įvyko vaikystėje, kuomet tėtis pamokė lituoti mikroschemas, parodė pagrindinius elementų jungimo į elektros grandinę principus.

Supratau, kad atrandant įdomius dalykus kartais galima ir pirštus nusvilti“, - šypsosi šiandien jau fizikos mokslų daktaras Žilvinas Ežerinskis, Fizinių ir technologijos mokslų centre tyrinėjantis 129-ąjį jodo izotopą, kuris yra radioaktyvus.

Kurpeikyte su gelemisŠiemet kartu su pavasariu į Pamario kraštą parskrido ir „Aukso paukštė“, o nutūpė ji į potvynio vardu vadinamos Šilutės pirmosios gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Atlaja“ narių ir vadovės Ritos Kurpeikytės rankas.

vilma zecieneVertingiausia kiekvieno žmogaus gyvenime yra įgyta patirtis, kuria jis gali pasinaudoti kurdamas savo ateitį, bręsdamas ir tapdamas tikra asmenybe, ir žmonės, kurie parodo daugybę kelių, padeda pažinti pasaulį, susivokti jame, atskirti, kas yra gėris, o ko reikėtų vengti.

Lauko prekyba fotoAtšilus orams, žmonės vis labiau domisi lauko augalais, jų priežiūros priemonėmis, sodininkystės įrankiais. Prekybos tinklo MAXIMA atstovai pastebi, kad kasmet klientai įsigyja daugiau balkonuose auginamų gėlių – našlaičių, ledinukų, petunijų. Prie MAXIMA parduotuvių šią savaitę įkurtose lauko prekybos zonose siūlomas gausus ne tik šių lauko augalų, bet ir vaismedžių, sodinukų pasirinkimas.