Gyvenimas ir stilius

 silutes 100mete du dukromisBūti vyriausiai šeimoje, bet pergyventi visus 11 jaunesnių savo brolių ir seserų ir net visų jų vaikus ir sulaukti 100 metų, - tokia dalia skirta šilutiškei Vladislavai MAŠIDLAUSKIENEI.

Jubiliatė visą savaitę priiminėjo dukrų, vaikaičių ir provaikaičių sveikinimus, rajono Savivaldybės, Šilutės seniūnijos ir „Sodros“ vadovų linkėjimus 100-mečio sukakties proga. Gausiai užplūdę žurnalistai vis bandė išklausti smulkmenas apie bajorišką p.Vladislavos tėvo ir mamos - grafų Tiškevičių palikuonės - kilmę. Bet senolė noriau pasakojo apie tai, kad net aukšta kilmė neapsaugojo jos nuo juodo vargo - tokio juodo, kad net pradinio mokslo ragauti neteko.

Boksininkas Evaldas Petrauskas. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Liepos 21 dieną 17.30 val. olimpinis projektas „Lietuvos liepsna“ viešės Kintuose, kur atveš simbolinę liepsną, bei pagerbs sportininką, iš Šilutės kilusį boksininką Evaldą Petrauską. Liepsnos įteikimo ceremonija vyks Kintų Marių šventės metu.

Nuo liepos 6-osios Lietuvos televizijoje prasidėjo olimpinis projektas „Lietuvos liepsna“, skirtas 2012 metų Olimpinėms žaidynėms. Iki pat Olimpiados atidarymo liepos 27 dieną „Lietuvos liepsna“ žadins olimpinę dvasią bei pasididžiavimą tuo, kad esame Lietuvos, užauginusios tiek puikių sportininkų, dalis.

indijaŠiame globalizacijos amžiuje galimybės keliauti pasiekė savo apogėjų. Jei turi pakankamai lėšų, su keletu ar keliolika persėdimų gali nusigauti į bet kurį pasaulio kraštą.

Nepaisant to, kad prieš keliaujant į užsienį visi dažniausiai turime susidarę vienokį ar kitokį svečios šalies vaizdą ir įvaizdį (beje, labai dažnai paremtą stereotipais), atvykus vis tiek gresia patirti tikrą kultūrinį šoką. Perfrazavus liaudies išmintį – šimtą kartų girdėjęs, vis tiek nustembi pagaliau pamatęs.

ubartas filmas su seimaAkmenukais daužomi malūno langai, sesės prisiminimai apie stovėjimą futbolo vartuose, nuolat praplyšę sportbačių galai - tai tik mažos nuotrupos iš dokumentinio filmo „Pirmasis“ apie Romą UBARTĄ - pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinių žaidynių čempioną.

Nors Šilutės rajono savivaldybė visiškai neprisidėjo prie filmo apie garsųjį kraštietį kūrimo, tačiau šilutiškiams buvo suteikta garbė filmą pamatyti iškart po premjeros sostinėje.

Po žygio, kuris simboliškai sujungė tris Baltijos šalis, D.Laukevičius jautėsi pavargęs, bet laimingas. / Vytauto Petriko (klaipeda.diena.lt) nuotr.Prieš dvi savaites iš Talino į Klaipėdą baidare išplaukęs Domantas Laukevičius Klaipėdą pasiekė pėsčiomis.

Jis ant specialių ratukų paskui save tempė ištikimiausią kelionės palydovę – baidarę.

D.Laukevičius tikėjosi, kad daugiau nei 600 kilometrų jam pavyks įveikti per dvi savaites, tačiau žygis užsitęsė viena diena ilgiau.

gandrasLietuvos skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Gandrų sezonas“ ir iki rugpjūčio 27 dienos siųsti nuotraukas, kuriose įamžinti gandrai. Nepriklausoma komisija išrinks meniškiausias gandrų nuotraukas ir laimėtojus apdovanos galimybėmis pažvelgti į Žemę iš gandro skrydžio ir ramiu poilsiu „tarp gandrų“. Bus išrinkti ir gražiausi regionų gandrai.

Tempdamas baidarę pajūriu Domantas keliauja link Klaipėdos. / Asmeninio archyvo nuotr.Rusniškis Domantas Laukevičius – finišo tiesiojoje. Tačiau dėl didžiulio vėjo 700 km žygį baidare Talinas – Klaipėda jis turi užbaigti ne vandeniu, kaip suplanuota, o Baltijos jūros pakrante. Vilkdamas baidarę keliautojas nuo Palangos iki Klaipėdos eina pėsčiomis.

Keliaujant teko baidarę atkakliai tempti krantu ir kovoti su priešpriešiniu vėju. Komandos nariai, pasakoja, kad paklausus Domanto, ar ką skauda, jis atsako: "Skauda viską, tik širdies – ne".

Graikija. / flickr.com (Wolfgang Staudt) nuotr.Šią vasarą Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi keliones į Graikijos salas, o šioje šalyje gerokai išaugo vidutinė sąskaita už gydymo paslaugas. Tokias atostogų kelionių tendencijas fiksuoja Skandinavijos draudimo bendrovė „If“.

neigalieji sveksna riterienePernai konfliktais ir nepasitenkinimu rajone garsėję Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos poskyrio neįgalieji, šiemet, regis, nurimo. Šiame poskyryje stojusi ramybė sutapo su naujos pirmininkės - Ingritos RITERIENĖS vadovavimo pradžia.

Be to, poskyrio narių skaičius per tą pusmetį, nuo praėjusio lapkričio vidurio, išaugo nuo 19-os iki 76 žmonių, o tai buvo netikėtumas visai Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos vadovybei.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt