Gyvenimas ir stilius

Moteris automobilyje. / femita.com nuotr.Devynis metus ir ne ilgiau – tiek beveik pusė lietuvių pasiryžę važinėti vienu automobiliu, rodo portalo Autoplius.lt šių metų rugsėjo mėnesį portale atlikta apklausa. 46 procentai respondentų automobilį keičia kas 4 – 9 metus. Ilgiau nei 10 metų tą patį automobilį vairuoja tik kas dešimtas lietuvis.

“Jeigu vairuotojas mėgsta dažniau keisti automobilį, geriausia rinktis populiariausias markes. Jų kaina paprastai būna kiek didesnė, tačiau per laiką jie nuvertėja mažiau. Vidutiniškai kas penkerius metus automobilis atpinga perpus. Visiškai naujų automobilių vertė jau po pirmųjų metų krenta apie 20 – 30 procentų”, - sako Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.

Šiuo metu turistai vyksta į Platelius, Nidą, Vilnių ir kt., o ne į Šilutės kraštą, kuris, pasak E.Gentvilo, itin unikalus ir patrauklus. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr. Vakar savivaldybėje diskutuota aktualia Šilutės rajonui turizmo tema. Savivaldybės merė Daiva Žebelienė, merės pavaduotojas Šarūnas Laužikas, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis priėmė Klaipėdos uosto generalinį direktorių Eugenijų Gentvilą.

Uosto direktorius papasakojo apie uosto veiklą, finansinius pajėgumus, apžvelgė turizmo plėtrą Šilutės krašte.

 

poskaMilijonierius UAB „Mėslita“ direktorius Saulius Poška buria visuomeninį judėjimą „Tiesos ir mėsos“, su kuriuo kandidatuos Seimo rinkimuose.

lapynu kaimas viktorasSustojau pasitikslinti, kur gyvena Viktoras K. iš vieno Saugų seniūnijos kaimo. „Ar ant šieno su juo gulsi?!“ - pasipiktino ir kartu sarkastiškai išsišiepė užkalbinta kaimo moteris.

„Eina čia ir eina „šniūrais“ tos moteriškės, nesuprantu, kaip jis jas sugundo...“ - atsidūsta šalimais stovintis vyras, bet parodo, kur gyvena mano būsimas pašnekovas.

Kai įsuku į Viktoro kiemą, prasilenkiu su policija.

Internete Viktoras - „Karštas666“ arba „Viktoras26“, laikraščio skelbime - 26-erių vaikinas, auginantis vaiką, ieškantis moters be žalingų įpročių rimtai draugauti.

Kaimo žmonės šneka kitaip: „Jis apvaisins visą Lietuvą! Prie jo tvoros reikėtų prilipinti užrašą kaip piktas šuo - „Mergaitės, saugokitės!!!“ Ir prašė užrašyti tris šauktukus.

90metis gecasRugsėjo pradžioje 90-metį atšventęs Katyčių seniūnijos Uikšių kaimo gyventojas Povilas GEČAS gausiems savo svečiams pasakojo prieš keturis dešimtmečius čigonės ištartą pranašystę, jog 90-mečio tikrai sulauksiąs.

Tuomet dabartinis ilgaamžis čigone nepatikėjo, mat šioji nesugebėjusi teisingai atspėti jo vardo. Bet laikas bėgo ir šiandien jis svarsto, jog teisi ir protinga buvusi toji pranašautoja...

E. Petrauską sukrėtė Siera Leonės vaikų likimai. / UNICEF nuotr. Evaldo dienoraštis. 4 diena.

Šiandien ryte man pasakė, kad berniukas, kurį vakar lankėme ligoninėje, mirė.

Daugiau nerodykite man šių vaikų. Negaliu. Sunku. Jie nieko neturi. Namuose skylės, jie neturi normalaus maisto. Nieko neturi.

Jau važiuoju į Lietuvą.

petrauskas leonejeE.Petrausko dienoraštis. 3 diena. Šiandien rytas prasidėjo anksti. Kėlėmės 7 val. 30 min. ir ėjome pusryčiauti. Aš pusryčiams gėriau arbatos. Vėliau keliavome į ligoninę, kur sergančius vaikus slaugo slaugės ir kiti daktarai. Šią dieną pamačiau tikrai negerų vaizdų. 

Visi vaikai ligoninėje buvo išsekę dėl maisto stokos, vieni sirgo viena liga, kiti - kita. Net buvo tokių vaikų, kurie buvo be mamų. Sunku buvo matyti tokius vaizdus. Niekada nenorėčiau, kad mano vaikas bent panašiai augtų.

Tie vaikai maitinasi tik ryžiais ir vandeniu, gauna kelis bananus. Galiausiai nukeliavome į kaimą, kuriame gyvena vaikas be mamos – našlaitis. Radome jį labai sunkios būklės, jis neturėjo nei tinkamo maisto, nei galimybės apsilankyti pas gydytojus.

 Lietuviai su UNICEF misija Siera Leonėje domisi, kaip gyvena šios skurdžios Afrikos šalies vaikai. / Asmeninio archyvo nuotr. Evaldo Petrausko dienoraštis. 2 diena. Šiandien mano rytas prasidėjo anksti. Kėlėmės 7 val. 30 min. ir ėjome pusryčiauti, paskui vykome į UNICEF Siera Leonės biurą, ten mus supažindino su visa gyventojų aplinka, gyvenimu.

Po susitikimo vykome į kaimą pažiūrėti, kaip gyvena vietiniai. Beveik visą kelionę, kuri užtruko daugiau nei 2 valandas, aš pramiegojau, o prabudęs ir atvykęs į tą kaimelį pamačiau ne itin malonų širdžiai vaizdą.

Mus prie vietinių sveikatos centro sutiko visas kaimas. Čia gyvena labai daug vaikų, suaugusiųjų mažai. Labai keista, kad 14 metų merginos jau pačios turi po vaiką. Jų gyvenimo sąlygos labai blogos, jie gyvena namuose be elektros, aplink jokios civilizacijos, net nėra ryšio su miestu. Aš tokio tikrai nemačiau, o aplink visą kaimą - grynos džiunglės.

TurizmoDienaŠeštadienį, rugsėjo 29 d., asociacija „Nemuno deltos namai“ kviečia į dviračių žygį į Rusnę, Tarptautinei turizmo dienai paminėti.

Tarptautinė turizmo organizacija 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje rugsėjo 27 dieną paskelbė Pasauline turizmo diena. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt