Gyvenimas ir stilius

DSCF8614Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 305 kuopoje kovo vidury atidarytas lauko pratybų sezonas. Ginklo valdymo testai, statutai, taktikos teorija, dėstoma klasėje, tiek senam, tiek jaunam kariui pabosta ir visiems norisi ištrūkti į mišką.

Kovinio šaudymo pratybos Kairių poligone kuopos jaunimui kėlė nerimą, kai kuriems iš jų tai - pirmos tokios pratybos. Kuopos senbuviai nepraleidžia progos jauniesiems pasakoti būtas ir nebūtas istorijas, vykusias poligone. Tačiau atėjus laikui visi surimtėja: šaudymo pratybų vadovo kpt. Gedimino Lapinsko instruktažas, griežti šaudmenų išdavimo punkto viršininko srž. Rolando Čekanausko nurodymai ir veiksmas prasideda.

ren tv mistikaĮvairios pasaulio religijos, ekstrasensai, šamanai teigia, kad žmogaus siela nemirtinga ir po mirties palieka žmogaus kūną. Yra teorijų, kad siela turi masę. Mokslininkai netgi ginčijasi - ji sveria 21 ar 7 gramus. „Kūną“ turinti siela. Kas tai - mistika ar mokslinė tiesa?

cocaineabuse„Neimk ir nebandyk nei taurelės, nei cigaretės, nei žolės, nei kitokių svaigalų. Tai žlugdo svajones. Bandysi - svajonių nebepasieksi, o gyvenimas taps nebevaldomas...“, - tokiais žodžiais į šiandienos paauglius norėtų kreiptis Robertas ir išsakyti savo skausmą dėl savo paties nebevaldomu tapusio gyvenimo, dėl prarastų dešimtmečių, prarastos meilės ir galimybės dirbti, dėl 7 teistumų...

„Man buvo tik 14 metų...“, - prisimena dabar 33-ejų vyras, kurio smilkinius jau nubalino pirmoji šarma, o akyse sustingo begalinis skausmas.

Jam buvo tik 14 ar gal 15 (koks gi skirtumas?), kai pakėlė pirmąją taurelę. Paauglystė. Begalinis noras išbandyti viską, tapti „kietu“ ir „suaugusiu“ bendraamžių akyse. Pažįstamas jausmas?

preschool emotions 1Nors Singapūras ir Filipinai išsidėstę tame pačiame geografiniame Žemės kampelyje, šių šalių gyventojų emocionalumas skiriasi labai ryškiai. Naujas „Gallup“ tyrimas parodė, kad Singapūro gyventojai, kaip ir lietuviai, yra mažiausiai emocingi. Tuo metu Filipinuose emocijos veržiasi per kraštus.

Tyrime dalyvavo 150 valstybių, kuriose buvo atlikti telefoniniai ir asmeniniai interviu. Kiekvienais metais nuo 2009 iki 2011 metų šiose šalyse buvo apklausiama po 1000 gyventojų, vyresnių nei 15 metų amžiaus. Jų buvo klausiama, ar praėjusią dieną jautė kurių nors emocijų iš 10 išvardintų. Penkios išvardintos emocijos buvo negatyvios (pyktis, stresas, liūdesys, fizinis skausmas ir nerimas) ir 5 iš jų buvo pozityvios (gero poilsio jausmas, daug šypsojimosi ir juoko, iš kitų asmenų sulaukiama pagarba, mėgavimasis kuo nors ir įdomių dalykų mokymasis arba darymas), „Live Science“ cituoja LRT.lt.

Cesnu 65 vestuvesIr džiaugsme. Ir varge. Taip jau šešiasdešimt penkerius metus kartu. Laiko tėkmė nusinešė nemažai sunkumų ir išbandymų, bet meilę ir gerumą vienas kitam paliko. Šiandien Elvyra ir Antanas Čėsnos švenčia 65-ąsias - geležines - vestuvių metines.

Kalbantis su jubiliatais akivaizdu, kad 1948 metų balandžio 4-ąją Degučių parapijos bažnyčioje duotų santuokos įžadų jie laikosi lig šiol. Pozuodamas nuotraukai Antanas meiliai apsikabina žmoną, o nuo šios veido viso pokalbio metu nedingsta šypsena.

„Abipusė kantrybė, pagarba ir ramybė, pasisemiama iš maldos“,  - štai kokia poros išvesta ilgos ir laimingos santuokos formulė.

Užauginę šešis vaikus, turėdami būrį anūkų bei proanūkių, šiandien Antanas ir Elvyra yra nepamiršti ir mylimi. Tradiciškai jų namuose visa šeima susirenka per gimtadienius, didžiąsias metų šventes.

rusnes teatras 1Rusnės saviveiklinio teatro žymūnė, režisierė Virginija Gajauskienė nustebino rusniškius spektakliu „Vedybos“, pastatytu pagal prieš pusantro šimto metų N.Gogolio sukurtą veikalą. Šis spektaklis per šešis Rusnės teatro gyvavimo dešimtmečius scenoje atkurtas, ko gero, jau ketvirtą kartą.

Rusnės teatro 60-mečio proga Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė bei vadybininkė Sonata Verbučianskė surengė seminarą „(Ne)nauji režisūriniai sprendimai mėgėjų teatre“.

Pasidalinti žiniomis ir patirtimi atvyko vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorius Valentinas Masalskis bei klaipėdietė aktorė, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto scenos kalbos dėstytoja Virginija Kochanskytė.

fire-buring-234412889851633DkJau kelerius metus naujų automobilių pardavimai auga gana lėtai, todėl Lietuvos keliais važinėjančių automobilių parkas sensta. „PZU Lietuva“ duomenimis, senstant automobiliams daugėja jų savaiminių gaisrų. Vidutiniškai gaisras atneša 22 640 Lt nuostolį, o didžiausia išmokėta suma siekė 156 000 Lt.

„Ne paslaptis, kad savaime užsidega senesni automobiliai, kurių įranga gerokai susidėvėjusi. Sudegusių lengvųjų automobilių amžiaus vidurkis siekia 9 metus, užsidegusių krovininių mašinų amžius – 11 metų.

id149 img1 maxiLietuviai yra dažni restoranų, kavinių ir maitinimo įstaigų svečiai - restoranuose nepietauja ir nevakarieniauja vos 5 proc. tautiečių. Renkantis maitinimo įstaigą didžiausia reikšmė teikiama ne kainai ar akcijoms, o maisto kokybei ir geram aptarnavimui, rodo atlikta apklausa.

"Vapiano" užsakymu tyrimų bendrovės "Mindshare" atliktos gyventojų nuomonės apklausos duomenimis, respondentų buvo paprašyta atsakyti, kaip dažnai jie pietauja ar vakarieniauja ne namuose.
10 proc. apklaustųjų teigė, kad restoranuose jie valgo kiekvieną dieną, ketvirtadalis (24 proc.) - kelis kartus per savaitę, beveik trečdalis (31 proc.) - kelis kartus per mėnesį. 30 proc. pažymėjo, jog tą daro rečiau nei kelis kartus per mėnesį ir 5 proc. teigė iš viso nesilankantys restoranuose.

pavasaris ar ziemaDraudimo bendrovė „If“ suskaičiavo besibaigiančio šaltojo metų laiko kainą. Iš viso 2012 m. lapkritį–2013 m. kovą asmenims, turtui ir automobiliams kilusiems nuostoliams kompensuoti buvo išmokėta apie 6,6 mln. litų.

Draudimo išmokos labiausiai išaugo dėl nuostolių automobiliams. Tokių išmokų suma šią žiemą, palyginti su 2011–2012 m. tuo pačiu metų laiku, išaugo 27 proc.