Gyvenimas ir stilius

Mikutyte 1Įsivaizduokite, kad visa informacija apie Šilutės krašto istorinius, kultūrinius objektus, turistines schemas, lankytinas vietas, vieno mygtuko paspaudimu jums atsirastų kaip ant delno. Smalsaujate objektą patyrinėti iš arčiau? Prašom - bakstelėkite pirštu, ir prieš akis atsivers senos bei naujos nuotraukos, objekto aprašymas.

Visa tai - ne miglota ateities vizija, o realybė, sugulusi šilutiškės Vilniaus dailės akademijos absolventės Eglės MIKUTYTĖS baigiamajame bakalauro darbe „Atrask Šilutės kraštą“.

Diplominį darbą pristačiusi praėjusių metų birželio mėnesį, mergina išvyko į Švediją. Šiandien ji tikriausiai jau Londone. „Šilutės naujienoms“ pasikalbėti su Egle pavyko, jai vos kelioms dienoms grįžus į gimtuosius namus iš pažintinės kelionės Libane.

Fotolia 11193093 Subscription XLDantis valomės kasdien, ir ne po vieną kartą. O ar žinojote, kad dantų pastą galima panaudoti ir kitaip?

- Jeigu įkando uodas, užtepkite toje vietoje truputį pastos - patinimas sumažės, nustos niežtėti.

- Dantų pasta padės susidoroti su nemaloniais pojūčiais nusideginus (tačiau tepti ant atvirų žaizdų jos negalima!) - išvengsite pūslių ir sumažinsite skausmą.

534623 10150897934539896 733689895 13102083 1631488882 nDažniausiai kiaušinių lukštai išmetami į šiukšlių arba komposto dėžę. Antrasis variantas yra visai neblogas, tačiau yra kur kas originalesnių būdų, kaip juos panaudoti.

* Jei balti drabužiai papilkėjo, prieš skalbiant į skalbyklę įdėti drobinį maišelį su sutrintais kiaušinių lukštais.

draugo letenaKinologijos vystymu besirūpinančių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų iniciatyva įsteigtas gyvūnų globos klubas “Draugo letena”.

Klubo, veikiančio kaip asociacija, nariai sieks tinkamai pasirūpinti sienos apsaugos ir kitose specialiosiose tarnybose atitarnavusiais keturkojais, suteikti pagalba juos gydant, išlaikant ir dresuojant. Taip pat ketinama plėtoti domėjimąsi tarnybinių šunų priežiūros ypatumais, dresūra, propaguoti mėgėjišką ir sportinę veiklą su gyvūnais kaip aktyvų laisvalaikį.

Prezidente Dalia Grybauskaite Velykinis sveikinimas 20130328Mieli Lietuvos žmonės,

sveiki sulaukę gražiausios pavasario šventės – šventų Velykų!

kelioniu ispudziai servieneTurizmo informaciniame centre šilutiškiai dalijasi kelionių įspūdžiais

Hugo Šojaus dvare jau antrą kartą rinkosi tie, kurie nori išgirsti šilutiškių įspūdžius apie keliones.

Antrajame susitikime Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė, gidė, Pamario krašto papročių puoselėtoja Birutė Servienė pasakojo apie poilsinę - pažintinę kelionę į Ispanijai priklausančią Tenerifės salą.

velyku kepiniaiArtėjančios šv. Velykos ketvirtadaliui lietuvių bus pirmoji proga šiemet namuose iškepti pyragą. Būtent tiek Lietuvos gyventojų tam prisiruošia vos keletą kartų per metus – prieš didžiąsias šventes. Kas penktas lietuvis išsikepti namuose pyragą imasi gerokai dažniau – bent kartą per mėnesį.

UAB „Dr. Oetker Lietuva“ užsakymu šių metų kovo mėnesį atlikta reprezentatyvi viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad pyragus namuose Lietuvoje kepa šiek tiek daugiau nei pusė gyventojų. Beveik dešimtadalis apklaustųjų tuo užsiimti ketina ateityje, o 38 proc. teigė, jog pyragų namuose nekepa ir to daryti neketina.

1213787579 eggs10Artėja viena gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykos. Neatsiejamas šios šventės atributas – velykiniai margučiai. Jau senovėje žmonės vertino unikalias kiaušinių savybes.

Kiaušiniai – vienas vertingiausių maisto produktų, juose daug žmogaus organizmui reikalingų medžiagų. Tačiau šiandienos pasiūlos gausoje vartotojai dažnai nebežino, kaip išsirinkti norimos kokybės kiaušinius. Ar kiaušinių maistinės savybės priklauso nuo lukšto spalvos ar vištų auginimo būdo, pašarų? Kaip atskirti netinkamus vartoti kiaušinius ir kiek ilgai juos galima saugoti šaldytuve?

Į šiuos ir kitus klausimus atsako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Jonas Stanius.

kanklininkes„Šie metai mums derlingi“, - apie laurus skinančias Šilutės meno mokyklos kanklininkes džiaugsmo ir pasididžiavimo neslėpdama kalbėjo jų mokytoja Angelė Alšauskienė.

Jaunosios atlikėjos sublizgėjo net dviejuose konkursuose. Respublikiniame 11-ajame Jono Švedo liaudies instrumentų muzikiniame konkurse laureatėmis tapo Viktorija Gečaitė ir Indrė Montvydaitė.

1-ojoje Žemaitijos ir Klaipėdos krašto jaunųjų kanklininkų olimpiadoje „Skambiosios stygos“ savo meistriškumą įrodė bei prizines vietas užėmė Marija Gutauskaitė, Radvilė Šidlauskaitė ir Aistė Beinorytė.

Abiejose konkursuose kanklininkėms fortepijonu akompanavo koncertmeisterė Irena Filičkinienė.