Gyvenimas ir stilius

oldwomanSena kaip pasaulis tiesa - nesutarimai ir kivirčai tarp giminių dažniausiai kyla dėl turto ir pinigų. Vienas toks ginčas neseniai spręstas Šilutės r. apylinkės teisme. Teismą pralaimėjusioji pusė asmeninį šeimos gyvenimą nusprendė paviešinti ir laikraštyje. Tačiau vienos tiesos, kaip žinia, nebūna, tad nenuostabu, kad antroji pateikė visai kitokią įvykių versiją.

Kas teisesnis, teismas jau nusprendė. Motinos niekada nemylėtas sūnus įrodė, kad lazda visada turi du galus: meilės sūnui nuo jo kūdikystės nerodžiusi ir leidusi jį skriausti mama gyvenimo saulėlydyje iš sūnaus nesulauks ne tik globos ir meilės, bet ir finansinės paramos.

Tačiau panašu, kad istorija tuo nesibaigs ir giminės dar bylinėsis aukštesnės instancijos teisme.

skaitoNuo šiol skaityti laikraštį „Šilutės naujienos“ dar patogiau! Negyvenate Šilutės rajone, bet norite žinoti, kuo alsuoja Jūsų mylimas kraštas? Prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją ir skaitykite „Šilutės naujienas“ bet kurioje pasaulio vietoje anksčiau už visus!

sveksnos senoleKlausantis 90-metės Elenos JANČAUSKIENĖS pasakojimų apie Švėkšną, kurioje ji praleido visą savo gyvenimą, kaip kinematografinėje juostoje atgyja miestelio istorija. Galima užuosti didžiojo gaisro dūmus, pajusti vaikų baimę, kurie paveikti prietarų vengė žydų, ar net išvysti po parką vaikščiojantį grafą Pliaterį.

Senolė kikena, kad praeitį atsimena kur kas geriau, nei kur neseniai pasidėjo lazdelę.

miskininkai uredas bairasauskasYpatingą šventę savaitės pradžioje minėjo gausus Šilutės urėdijos miškininkų kolektyvas: kartu su visos šalies miškininkais jie sulaukė žinios, jog Lietuva pripažinta geriausiai miškus saugančia valstybe pasaulyje. Tai paaiškėjo Jeilio (JAV) universiteto mokslininkams paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą.

O pirmadienį miškininkai sveikino savo vadovą - urėdą Stepą Bairašauską, mat tądien suėjo 20 metų, kai jis vadovauja urėdijai.

beataTV3 televizija, paskelbusi jubiliejinės, dešimtosios, „Išsipildymo akcijos 2012“ startą, kulinarinių atradimų laidoje „Beatos virtuvė“ kviečia tapti visuotinės iniciatyvos – „Pyragų diena“ – nariais!

Beata Nicholson visus savo gerbėjus lapkričio 6-osios išvakarėse kviečia iškepti skaniausią pyragą, leisti jam per naktį „subręsti“ ir atsinešti į darbą, pavaišinti visus bendradarbius.

Kapiniu tvarkymas„Aš matau tiktai žemę, o į tai, kas apačioje, aš nesigilinu“, - pristatydama savo darbo specifiką juokauja Violeta. Moteris, save vadinanti menininke, kuria ne drabužius ar interjero dizainą, o... kapų aplinką.

Šilutės, Klaipėdos bei aplinkinių rajonų kapinėse jau penktus metus besidarbuojanti verslininkė sako, kad jos darbo sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, vos išėjus įšalui, ir baigiasi lapkritį, kuomet žemę sukausto šaltis ir sniegas.

Energijos ir geros nuotaikos nestokojanti Violeta Vėlinių išvakarėse „Šilutės naujienoms“ papasakojo apie savo darbą, dabartines kapų tvarkymo tendencijas bei susidūrimus su anapusiniu pasauliu.

briuselyje turizmo centras EDEN konferencijaEuropos Komisija jau 6 metus vykdo projektą EDEN (European Destinations of Excellence). Lietuvoje EDEN projektą koordinuoja Valstybinis turizmo departamentas ir 5 metus iš eilės jis vykdė projektą „Patraukliausios turizmo  vietovės“.

Nemuno deltos regioninis parkas 2009 metais buvo vienas iš šio konkurso laimėtojų. Tuomet projektui Šilutės kraštą ir Nemuno deltos regioninį parką pristatė tuometinis VšĮ Šilutės turizmo ir verslo informacinis centras.

televizijaNaktį iš sekmadienio į pirmadienį buvo išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Pusantrų metų trukusi informacinė skaitmeninės televizijos plėtros skatinimo kampanija buvo sėkminga.

Spalio mėnesį atliktų tyrimų duomenimis, absoliuti dauguma – 96 proc. Lietuvos gyventojų žinojo, kad, norint žiūrėti skaitmeninę televiziją, reikia turėti atitinkamą televizorių arba TV priedėlį, o beveik trys ketvirtadaliai gyventojų teigė jau dabar galį žiūrėti TV skaitmeniniu būdu.

Šilutės kapinės per Vėlines. / Šarūno Stanciko (silutesnaujienos.lt) nuotr.Artėjant lapkričio pirmajai, artimieji skuba į kapines, darbo padaugėja ir kapų tvarkymo įmonėms, rašo „Šiaulių kraštas“.

Akmenkaliai pažymi, kad Lietuvoje žmonės daugiau pinigų skiria mirusiųjų kapams negu vaikų mokslams.

Etnologo profesoriaus Liberto Klimkos nuomone, žmonių rūpinimasis kapais yra perdėtas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt