Gyvenimas ir stilius

Tempdamas baidarę pajūriu Domantas keliauja link Klaipėdos. / Asmeninio archyvo nuotr.Rusniškis Domantas Laukevičius – finišo tiesiojoje. Tačiau dėl didžiulio vėjo 700 km žygį baidare Talinas – Klaipėda jis turi užbaigti ne vandeniu, kaip suplanuota, o Baltijos jūros pakrante. Vilkdamas baidarę keliautojas nuo Palangos iki Klaipėdos eina pėsčiomis.

Keliaujant teko baidarę atkakliai tempti krantu ir kovoti su priešpriešiniu vėju. Komandos nariai, pasakoja, kad paklausus Domanto, ar ką skauda, jis atsako: "Skauda viską, tik širdies – ne".

Graikija. / flickr.com (Wolfgang Staudt) nuotr.Šią vasarą Lietuvos gyventojai vis dažniau renkasi keliones į Graikijos salas, o šioje šalyje gerokai išaugo vidutinė sąskaita už gydymo paslaugas. Tokias atostogų kelionių tendencijas fiksuoja Skandinavijos draudimo bendrovė „If“.

neigalieji sveksna riterienePernai konfliktais ir nepasitenkinimu rajone garsėję Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos poskyrio neįgalieji, šiemet, regis, nurimo. Šiame poskyryje stojusi ramybė sutapo su naujos pirmininkės - Ingritos RITERIENĖS vadovavimo pradžia.

Be to, poskyrio narių skaičius per tą pusmetį, nuo praėjusio lapkričio vidurio, išaugo nuo 19-os iki 76 žmonių, o tai buvo netikėtumas visai Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos vadovybei.

brosiura apie silute20110228 02Šilutės rajono savivaldybė, finansavusi reprezentacinių leidinių leidybą, didžiąją dalį tų leidinių buvo perdavusi Šilutės muziejui, kurio Turizmo informaciniame centre lankytojai galėjo tų leidinių nusipirkti.

Ežeras. / Stock.XCHNG nuotr.Lietuvoje priskaičiuojama beveik 6 000 ežerų ir mažų ežerėlių, tačiau tik prie nedidelės jų dalies galima poilsiauti ar gyventi. Šalies ežerų kadastro duomenimis, ežeringiausi Lietuvos rajonai – Zarasų, Molėtų, Ignalinos, Trakų, Elektrėnų ir Lazdijų, o vidurio Lietuvoje ir pamaryje ežerų reta. Ir tai dar ne visos kliūtys norintiems įsikurti prie ežero – būtina laikytis ir aplinkos apsaugos reikalavimų, turėti leidimą statybai. Visgi apie sklypą ant ežero kranto ar netoli jo svajoja ne tik eiliniai pirkėjai, bet ir žymūs žmonės.

Sklypas prie ežero – vienas geidžiamiausių nekilnojamojo turto objektų Lietuvoje. Finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec/Re&Solution“ ekspertų teigimu, ieškodami sklypo pirkėjai būtent jo vietą įvardija kaip patraukliausią savybę.

dviratisDažniausiai nelaimingi atsitikimai, kuriuose nukenčia dviratininkai, įvyksta dėl susidūrimo su netikėtomis kliūtimis kelyje ar praslydusių ratų.

Seesam Insurance AS Lietuvos filialo duomenys rodo, jog apie 80 proc. visų dviratininkų patiriamų nelaimių įvyksta jiems nukritus nuo dviračių būtent dėl šių priežasčių.

Tuo tarpu du trečdaliai Seesam kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) apklaustų dviratininkų teigia, jog daugiausia problemų jiems kelia nekokybiški dviračių takai ar jų nebuvimas.

Bauskės turizmo informacinis centras įrengtas naujojoje restauruotoje Bauskės rotušėje. / Šilutės TIC nuotr.Turizmo informacijos centre pats vasaros sezono įkarštis. Birželio mėnesį centras sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus, iš viso apsilankė 515 lankytojų (pernai sulaukta 318), iš jų - 293 Lietuvos piliečiai bei 222 užsienio turistai.

Balandžio ir gegužės mėnesiais Turizmo ir informacijos centrą aplankė dvigubai mažiau lankytojų (iš viso 245, iš jų 168 iš Lietuvos) nei birželio mėnesį.

Antrąjį šių 2012 metų ketvirtį pastebėtas nežymus užklausimų mažėjimas, tiek telefonu, tiek elektroniniu paštu. Telefonu sulaukta 87 (praėjusiais metais 102) paklausimų, elektroniniu paštu – 27 (praėjusiais metais 28).

Karvės ola. / greatbaltic.eu nuotr.Lietuviai aktyviausiai dalyvauja „Didžiajame žygyje po Baltijos šalis 2012“. Žaidime, prasidėjusiame gegužės 1 d. ir kviečiančiame aplankyti įdomiausius trijų Baltijos valstybių objektus, jau užsiregistravo apie 1300 dalyvių iš visų trijų Baltijos valstybių.

Pirmajame dešimtuke karaliauja lietuviai, užimantys dvi pirmąsias, taip pat šeštąją ir dešimtąją vietas. Vienintelė dešimtuke esanti estė džiaugiasi trečiąja vieta, o likę penki „dešimtukininkai“ – latviai.

Rusnės šunų parodoje. / © silutesnaujienos.ltTalentingus gyvūnus turintys šilutiškiai sekmadienį, liepos 15 d., nuo 14 valandos galės jų gabumus pademonstruoti televizijos projekto atrankos komisijai ir galbūt gaus progą pasirodyti visai Lietuvai per TV3 televiziją.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt