Gyvenimas ir stilius

laiskasŠiais laikais visuomenė neįsivaizduoja kasdienybės be moderniųjų technologijų, kurios palengvina gyvenimą, paspartina darbus.

Viena naujųjų technologijų yra elektroninis paštas, kuris pagreitina žmonių bendravimą, tačiau palaipsniui sumažina popierinių laiškų populiarumą.

Kita vertus, šiame kibernetiniame amžiuje ranka rašytas laiškas vis dar išlieka vertybe, tai gražus būdas dalytis šiluma.

Nors dabar ranka rašyti laiškai nebėra tokia populiari bendravimo priemonė kaip XX amžiuje, vis dėlto nemažai žmonių siunčia popierinius laiškus, kurie turi nenuginčijamai didesnę sentimentalią vertę negu elektroniniai laiškai ar trumposios SMS žinutės.

sveksnos 90meteSvarbių svečių iš rajono ir seniūnijos sulaukė Švėkšnoje gyvenanti Elena OŽELIENĖ. Sulaukė todėl, kad data buvo svarbi - balandžio 17-ąją močiutė šventė 90-metį.

Pas sūnų seniūnijos specialistą Bronių Oželį miestelio centre gyvenančią senolę supa gausus būrys artimųjų. Visai netoli - Švėkšnoje, Šilutėje ir Klaipėdoje įsikūrė 5 jos sūnūs ir dukra, padovanoję jai 12 vaikaičių ir 11 provaikaičių.

keramikas valciukas su zmona salneKeramiko, skulptoriaus Audriaus VALČIUKO namus supainioti su kitų sudėtinga, mat jau prie durų pasitinka molinukas. Kintų seniūnijos Suvernų kaimelyje gyvenantis tautodailininkas pastebi, kad jį supanti gamta, aplink siaučiančios stichijos nuramina, įkvepia ir sukuria harmoniją. Trūksta laiko - tai vienintelė priežastis, iki šiol neleidžianti talentingam menininkui prie kitų pomėgių pridėti dar kelis: išmokti groti ir buriuoti.

Kuo susijusi šiemetinė „Eurovizijos“ daina ir lietuviškas identitetas? Audrius paaiškina.

blusturgisPagaliau sulaukėm! Jau nuo gegužės 6 dienos senamiestį kiekvieną sekmadienio rytą budins trečiąjį gyvavimo sezoną skaičiuojantis Klaipėdos blusų turgus!

Kviečiami klaipėdiečiai ir miesto svečiai turiningai praleisti laiką bei kartu kurti šventinę nuotaiką.

Kviečiami visi – Blusų turgus šiais metais miestelėnus džiugins kaskart vis nauja programa, bus organizuojamos dekupažo pamokėlės, gatvės šachmatų turnyrai. Naujovė – meniška skelbimų lenta, kurioje kiekvienas norintis prekiauti, bet neturintis tam laiko, galės paskelbti savo žinutę.

laimingasDidžioji dalis internautų mano, kad gyvenimas yra nuostabus – tokią išvadą galima daryti suskaičiavus, kiek kartų ir kokiais savo jausmais lankytojai pasidalino internetinėje svetainėje www.kaipjautiesi.lt. Visų jausmams atviros svetainės kūrėja, emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“, žada, jog svetainėje išreikšti jausmai neliks pamiršti – jie bus surašyti į lietuviškų jausmų žodyną.

Per pirmąsias tris svetainės www.kaipjautiesi.lt veikimo savaites jos lankytojai jau įrašė daugiau nei pusketvirto šimto skirtingų jausmų ar jų apibūdinimų. Iš viso jausmais pasidalinta daugiau nei 1000 kartų. Dažniausiai svetainės lankytojai rinkosi frazę „gyvenimas nuostabus“ – taip savo jausmą apibūdino kas dvyliktas jausmais pasidalinęs www.kaipjautiesi.lt lankytojas.

Katės akių formos akiniai. / normakamalicollection.com nuotr.Balandžiui pravėrus duris į pavasarį ir saulės spinduliams sušildžius mūsų kūnus, „Sveikatos šaltinis“ suskubo domėtis naujausiomis šių metų saulės akinių naujovėmis. Ir... sužinojo, kad jau pavėlavo.

Pasirodo, šiuolaikiški, ekstravagantiški, o svarbiausia - savo sveikatai neabejingi šilutiškiai jau seniai pravėrė „Optikos“ salono duris ir išsirinko stilingus akinius, saugančius akis nuo pažeidimų.

Jaunimas. / Stock.XCHNG nuotr.Vis daugiau Lietuvos moksleivių susipažįsta su mainų programų teikiamomis galimybėmis. Jie praleidžia mokslo metus, pusmetį ar vasarą svečioje šalyje, mokosi kalbos, lanko vietinę mokyklą bei gyvena šeimose. Tačiau tik nedaugelis žino, kad moksleiviai iš užsienio šalių taip pat noriai vyksta ir į mūsų kraštą.

Pagal moksleivių mainų organizacijos “Youth for Understanding” programas, kurias organizuoja asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ (YFU Lietuva), kasmet į Lietuvą atvyksta 5-6 užsieniečiai ir kasmet mūsų organizacija ieško jiems priimančiųjų šeimų.

godaIš Šilutės kilusi penkiolikmetė Goda Paulavičiūtė prieš metus apsilankė „Image group“ ir lrytas.lt organizuojamoje atrankoje. Nors patekti tarp išrinktųjų mergina tikrai nesvajojo, Goda prisipažįsta, kad mados pasaulis ją visada labai žavėjo.

Ir jos svajonei buvo lemta išsipildyti. Egzotiškos išvaizdos merginą ne tik pastebėjo mados agentai, bet ir pasiūlė padirbėti Milane. Godai pirmoji kelionė nebuvo lengva – nepažįstamas miestas, didelės žmonių spūstys, klaidinanti transporto sistema. O už rankos niekas nevedžiojo.

adma baltutieneŽemaičių krašto etnokultūros centro etnografę Admą BALTUTIENĘ pirmiausia ne pamatai, o išgirsti. Kaip upelis srūvančia greitakalbe moteris žeria žemaitiškos išminties perlus tokiu greičiu, kad ne viską spėji galvon įsidėti ar pasižymėti.

Bet to, ką ji pasakoja, paklausyti verta. Per namus vaikščiodama ir senolius kalbindama ne vieno meno kolektyvo vadovė sukaupė itin vertingų žinių apie gimtąjį kraštą - žemaitiškąją Žemaičių Naumiesčio seniūniją.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt