Gyvenimas ir stilius

DSC 1160"Šilutės naujienų" 10-mečio jubiliejaus proga kas savaitę pristatome tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir padeda šiandien.

Viktoras POCIUS, buvęs maketuotojas

Prisijungiau prie Jūsų kolektyvo labai netikėtai ir neplanuotai, taip jau nutiko, kad teko grįžti į gimtinę ir pakeisti darbo vietą. Jos rasti Šilutėje visai nesitikėjau, todėl ir neieškojau.

304822 597676273582721 1309554944 nRevoliucija - jau Šilutėje! Provokuojantis monumentalus kino projektas, kino poema vadinamas režisieriaus Karolio JANKAUS filmas „Tylioji Lietuvos revoliucija“ vasario 7 d. pristatomas Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Pažymėtas N-14 ženklu ir įspėjantis, jog žmonėms su pernelyg išvystytu kino estetikos suvokimu žiūrėti nerekomenduojama. Pats režisierius priduria, jog trumparegiškų, stereotipinių klišių suformuotiems žiūrovams filmą žiūrėti bus taip pat sudėtinga. Bet, galbūt, vertėtų, nes tai - skaudūs skiepai.

Lietuvos nepriklausomas kinas „Tyliosios Lietuvos revoliucijos“ filmavimo darbus pradėjo dar 2009 m. Nuo tol sukauptas rinkinys trumpų epizodų, vaizduojančių situaciją Lietuvoje.

Šis filmas - bandymas išvaduoti lietuvių kiną iš vaikiškų kelnaičių, o Lietuvą išmokyti pačiai nusivalyti vidurius.

Šie bei kiti režisieriaus K.Jankaus pastebėjimai - interviu „Šilutės naujienoms“ apie modernizmo epochos aidus Šilutėje ir sąsajas su mūsų kraštu nematomomis gijomis.

Jagintaviciene 2

"Šilutės naujienų" 10-mečio jubiliejaus proga kas savaitę pristatome tuos žmones, kurie mūsų laikraščiui padėjo augti, kurie talkino mums visus 10 metų ir padeda šiandien.

Lijana JAGINTAVIČIENĖ, buvusi neetatinė korespondentė

saltisssNeseniai Lietuvos rekordų agentūra įregistravo švėkšniškio Kęstučio Pricevičiaus rekordą - šalčiausios atviruose vandenyse maudynės, praneša interneto portalas sveksna.com.

Ruonis pliuškenosi esant minus 30 laipsnių C oro temperatūrai. Kaune gyvenantis švėkšniškis maudėsi Nemune ties Kaunu 2012 m. vasario 2 d.

305911 548004148562044_928697592_n117 nuotraukų, kuriose įvairiausi žiemos atspalviai. „Šilutės naujienų“ paskelbtame fotokonkurse „Žiemos grožybės“ dalyviai į žiemą įsižiūrėjo atidžiau ir pamatė ją labai skirtingą. Po mėnesį trukusio konkurso galiausiai skelbiame nugalėtojus.

keliones01Pamenu laikus, kai internetas buvo toks, kad netyčia užklydęs į gausiai nuotraukų prikrautą puslapį, galėjai ramiai judėti kaistis arbatos, išnešti šiukšles ar pavedžioti šunį. Su pusbroliu norėdamas pasidalinti giminių susitikimo nuotraukomis, įjungtą kompiuterį palikdavai nakčiai, o ryte džiūgaudavai, kad siuntinys sėkmingai pasiekė adresatą.

Šiandien tokios problemos tik nostalgiški prisiminimai – stipriai šoktelėjome į priekį ir galime drąsiai girtis po Pietų Korėjos turintys greičiausią internetą pasaulyje. Technologinis progresas atnešė galybę naudingų dalykų, visgi mane, keliones dievinantį žmogų, labiausiai džiugina įrankiai, atostogas leidžiantys suplanuoti pagal savo kišenę bei ypatingus poreikius.

Pirmosios mano išvykos tiesiog dvelkė avantiūra – pirkdavau tik kelionės bilietą, o visa kita susirasdavau nuvykęs. Tačiau laikui bėgant, norisi kuo mažiau netikėtumų, tad, dabar kaskart vykdamas svetur, detaliai viską suplanuoju. Kuo derėtų pasirūpinti, kad kelionėje neskaudėtų galvos?

Savaime aišku, bilietais pirmyn ir atgal, gyvenamąja vieta, kelionės draudimu (vykstant savo transportu – dar ir automobilio draudimu), kur saugiai palikti automobilį ir kur automobilį išsinuomoti. Apie kiekvieną jų pasistengsiu pakalbėti atskirai.

vivatur is virsausLaukinė gamta, vandens pramogos ir rūkyta žuvis šiemet Šilutės rajoną reprezentuos vasario 1-3 d. Vilniuje vykstančioje kelionių, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur“. Šilutiškiai šiemet atsiskirs nuo jungtinio Lietuvos turizmo departamento - įsirengs savo stendą.

Penktadienį parodą „Adventur“ (kuri keičia buvusią parodą „Vivattur“) aplankys Šilutės savivaldybės vadovai. Nors dvejus metus iš eilės Šilutės turizmo informacijos centrui buvo suteikiama galimybė kraštą pristatyti bendrajame stende, šiemet vėl nutarta įsikurti atskirai.

silute googleKetvirtadienį Lietuvoje pradėjo veikti "Google Maps Street View" paslauga, leidžianti stebėti Lietuvą virtualiuose žemėlapiuose internete. Tarp "Google" automobilių kamerų užfiksuotų vietovių yra ir Šilutės rajonas.

Milžiniško populiarumo sulaukusi "Street View" funkcija leidžia virtualiai keliauti miestų ir miestelių gatvėmis apžiūrinėjant panoramines nuotraukas. Panašiai taip, kaip apžiūrinėtumėte pastatus ar kitus objektus patys eidami gatve.

lenktynes ledo motociklaiPotvynio apsemtos ir ledu pasidengusios pievos tapo puikia trasa automobilių lenktynėms. Šilutiškių surengtos varžybos sutraukė 46 dalyvius ne tik iš Šilutės, bet ir Jurbarko, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Tauragės, Šakių. „Nemuno pievų ledo taurė“ tapo alternatyva taip pat savaitgalį Utenoje vykusioms vienoms garsiausių „Halls Winter Rally“ automobilių lenktynių.

Pernai ekspromtu suorganizuotos neoficialios varžybos šiemet tapo oficialiu renginiu. Vienas iš organizatorių - VšĮ Motokroso asociacijos „Šilutės greitis“ vadovas Kęstas Valančius sako, jog pavyko gauti visus leidimus iš Šilutės rajono savivaldybės bei policijos. Varžybas organizuoti taip pat padėjo automobilių mėgėjų klubo „I Made This“ nariai.