Gyvenimas ir stilius

Sveikina DSC01601Savaitės pradžioje garbų 90-metį šventusi Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Ciparių kaimo gyventoja Ona BERTULIENĖ priiminėjo ne tik gausaus artimųjų būrio, bet ir rajono bei seniūnijos vadovų sveikinimus.

Senolė labai laukė savo jubiliejinio gimtadienio, iš anksto apie būsimą šventę klausinėjo kartu gyvenančios dukters Nastazijos. O kai pamatė susirinkusią visą gausią savo šeimą, išgirdo jų sveikinimus, jos akyse suspindo ašaros...

mikolajewo 2012 1Kasmet pagerbiami respublikinio konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis“ laureatai. Šiemet šventė surengta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje.

Į Kauną susirinko pieninių ir mėsinių galvijų, avių, kiaulių, žirgų ir net dekoratyvinių paukščių ūkių šeimininkai - visas Lietuvos gyvulininkystės žiedas. Džiugu, kad tarp 14-kos geriausiųjų yra ir viena Pamario krašto gyventojų pavardė - nugalėtojų vardą pelnė Saugų seniūnijos Lankupių kaimo žirgininkai Valdas ir Valdemaras URBONAI.

„Šilutės naujienų“ pokalbis su žirgų ūkio įkūrėju Valdemaru Urbonu sukosi ir apie veislinių žirgų kainas, ir apie jų varžybas, ir apie minėtąją šventę.

Jusys stebejimaiSvarbus ir išskirtinai efektyvus ekologinio švietimo centras pamario krašte - Ventės rago ornitologijos stotis - išgyvena permainų metą. Nuo sausio 2-osios stoties vadovu paskirtas nuo 1981 metų čia vyriausiuoju ornitologu dirbęs Vytautas Jusys.

Jis pakeitė ilgametį Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejaus filialo Ventėje vedėją Leoną Jezerską.

T.Ivanausko zoologijos muziejus yra pirmoji ir vienintelė veterano 87-erių L.Jezersko darbovietė. Jame pradėjo dirbti 1947-ųjų lapkritį, miškų tyrimų srityje ir šiam mėgstamam darbui atidavė 27 metus.

Lietuvos pastas kalendorius 210x297-1Sausio 10 dieną buvo paskelbti antrojo etapo Lietuvos pašto prenumeratos akcijos nugalėtojai. Lietuvos pašto įsteigtas prizas - firminis kalendorius atiteko ir „Šilutės naujienų“ prenumeratorei E.Gailienei iš Šilutės.

Iš viso „Lietuvos paštas“ paskelbė 91 loterijos nugalėtoją, kuriems atiteko įsteigtos dovanos: firminiai kalendoriai, puodeliai ir pašto ženklų rinkiniai.

modelizmas antanasBritų laivas „Conrad“, vikingų laivas, Rusijos laivyno upių kateris, šarvuotis „Novgorod“, Kolumbo eskadros „Pinta“, skraidymo aparatas, torpedinis kateris,  burlaivis „Wodnik“, valdovų rūmai ar net lauko tualetas - visa tai modelizmo fanatiko 55-erių šilutiškio Antano POVILAIČIO kūriniai.

Delne vartant miniatiūrinį laivo žibintą su žvake viduje, valtelę ar pašto karietos ratą, nejučia kyla mintis, kad tai - stebuklingo mažinimo aparato pasekmė.

A.Povilaitį piktina nuvalkioti šablonai apie modelizmą - keistuolių užsiėmimas ar vaikų žaidimai. „Modelizmas tiek pat rimta kiek dailininko ar skulptoriaus kūriniai. Tai iš dalies - menas“, - aiškina jis. Ši kūryba autoriui suteikia neįkainojamų istorinių žinių ir intriguojančių atradimų, kurių modelistai kartais iškapsto net daugiau nei muziejininkai.

cyberneticDėl evoliucijos žmogaus kūno išvaizda ilgainiui pasikeis, ir po tūkstančio metų gyvensiantys žmonės išoriškai labai skirsis nuo mūsų, mano anatomijos specialistai.

Mokslininkų pateiktas tolimoje ateityje gyvensiančių žmonių anatomijos prognozes apžvelgė britų dienraštis „The Sun“.

Pirmiausia, mano specialistai, vidutinis tolimų mūsų palikuonių ūgis sieks nuo 1,83 iki 2,13 m. Tokią tendenciją lemia gerėjanti žmonių mityba ir medicinos pasiekimai. Pasak britų osteopato G.Trainerio, jau dabar vidutinis amerikietis yra 2,54 cm aukštesnis už praėjusio amžiaus 7-ąjį dešimtmetį gyvenusius savo tėvynainius.

Killington-Express-Ski-PackageJau prasidėjo slidinėjimo karštligė. Ši pramoga daugeliui asocijuojasi su daugybe sniego, nuostabiais kalnų vaizdais ir adrenalinu, kai su vėjeliu lekiama nuo kalno.

Ką reikėtų žinoti naujokams, kad mėgavimasis žiemos pramogomis būtų saugus ir po atostogų grįžtume sveiki?

masazine vonia copyŠilutės ligoninėje - naujovė: čia įrengta pirmoji mieste povandeninio masažo vonia.

Tie šilutiškiai, kurie jau išbandė ligoninėje teikiamą naują paslaugą, sako patyrę neapsakomą malonumą, o išlipę iš vonios pasijutę taip, lyg būtų netekę kokių 10-ties kilogramų.

O tie, kas dar neišbandė, turėtų suskubti tai padaryti, mat šis malonumas - dar ir ypač teigiamai veikia visą organizmo būklę.

DROBNIENE PIESIAJau metus Rusnės seniūnijai vadovauja Dalia Drobnienė, praėjusią savaitę minėjusi ir asmeninį auksinį jubiliejų.

Ta proga Salos etnokultūros ir informacijos centras surengė vakaronę, kurioje miestelėnai naujai pažino savo seniūnę Dalią.

Ši vakaronė - vienas iš renginių „Kas yra kas?“ ciklo, kuriuo Etnokultūros centro  direktorė Birutė Servienė bei vadybininkės Sonata Verbučianskė ir Asta Augustinienė tęsia rusniškių pažintis su žinomais salos gyventojais.