Gyvenimas ir stilius

lapynu kaimas viktorasSustojau pasitikslinti, kur gyvena Viktoras K. iš vieno Saugų seniūnijos kaimo. „Ar ant šieno su juo gulsi?!“ - pasipiktino ir kartu sarkastiškai išsišiepė užkalbinta kaimo moteris.

„Eina čia ir eina „šniūrais“ tos moteriškės, nesuprantu, kaip jis jas sugundo...“ - atsidūsta šalimais stovintis vyras, bet parodo, kur gyvena mano būsimas pašnekovas.

Kai įsuku į Viktoro kiemą, prasilenkiu su policija.

Internete Viktoras - „Karštas666“ arba „Viktoras26“, laikraščio skelbime - 26-erių vaikinas, auginantis vaiką, ieškantis moters be žalingų įpročių rimtai draugauti.

Kaimo žmonės šneka kitaip: „Jis apvaisins visą Lietuvą! Prie jo tvoros reikėtų prilipinti užrašą kaip piktas šuo - „Mergaitės, saugokitės!!!“ Ir prašė užrašyti tris šauktukus.

90metis gecasRugsėjo pradžioje 90-metį atšventęs Katyčių seniūnijos Uikšių kaimo gyventojas Povilas GEČAS gausiems savo svečiams pasakojo prieš keturis dešimtmečius čigonės ištartą pranašystę, jog 90-mečio tikrai sulauksiąs.

Tuomet dabartinis ilgaamžis čigone nepatikėjo, mat šioji nesugebėjusi teisingai atspėti jo vardo. Bet laikas bėgo ir šiandien jis svarsto, jog teisi ir protinga buvusi toji pranašautoja...

E. Petrauską sukrėtė Siera Leonės vaikų likimai. / UNICEF nuotr. Evaldo dienoraštis. 4 diena.

Šiandien ryte man pasakė, kad berniukas, kurį vakar lankėme ligoninėje, mirė.

Daugiau nerodykite man šių vaikų. Negaliu. Sunku. Jie nieko neturi. Namuose skylės, jie neturi normalaus maisto. Nieko neturi.

Jau važiuoju į Lietuvą.

petrauskas leonejeE.Petrausko dienoraštis. 3 diena. Šiandien rytas prasidėjo anksti. Kėlėmės 7 val. 30 min. ir ėjome pusryčiauti. Aš pusryčiams gėriau arbatos. Vėliau keliavome į ligoninę, kur sergančius vaikus slaugo slaugės ir kiti daktarai. Šią dieną pamačiau tikrai negerų vaizdų. 

Visi vaikai ligoninėje buvo išsekę dėl maisto stokos, vieni sirgo viena liga, kiti - kita. Net buvo tokių vaikų, kurie buvo be mamų. Sunku buvo matyti tokius vaizdus. Niekada nenorėčiau, kad mano vaikas bent panašiai augtų.

Tie vaikai maitinasi tik ryžiais ir vandeniu, gauna kelis bananus. Galiausiai nukeliavome į kaimą, kuriame gyvena vaikas be mamos – našlaitis. Radome jį labai sunkios būklės, jis neturėjo nei tinkamo maisto, nei galimybės apsilankyti pas gydytojus.

 Lietuviai su UNICEF misija Siera Leonėje domisi, kaip gyvena šios skurdžios Afrikos šalies vaikai. / Asmeninio archyvo nuotr. Evaldo Petrausko dienoraštis. 2 diena. Šiandien mano rytas prasidėjo anksti. Kėlėmės 7 val. 30 min. ir ėjome pusryčiauti, paskui vykome į UNICEF Siera Leonės biurą, ten mus supažindino su visa gyventojų aplinka, gyvenimu.

Po susitikimo vykome į kaimą pažiūrėti, kaip gyvena vietiniai. Beveik visą kelionę, kuri užtruko daugiau nei 2 valandas, aš pramiegojau, o prabudęs ir atvykęs į tą kaimelį pamačiau ne itin malonų širdžiai vaizdą.

Mus prie vietinių sveikatos centro sutiko visas kaimas. Čia gyvena labai daug vaikų, suaugusiųjų mažai. Labai keista, kad 14 metų merginos jau pačios turi po vaiką. Jų gyvenimo sąlygos labai blogos, jie gyvena namuose be elektros, aplink jokios civilizacijos, net nėra ryšio su miestu. Aš tokio tikrai nemačiau, o aplink visą kaimą - grynos džiunglės.

TurizmoDienaŠeštadienį, rugsėjo 29 d., asociacija „Nemuno deltos namai“ kviečia į dviračių žygį į Rusnę, Tarptautinei turizmo dienai paminėti.

Tarptautinė turizmo organizacija 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje rugsėjo 27 dieną paskelbė Pasauline turizmo diena. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

muziejus kaune muitineŠilutės muziejaus specialistai Kaune pristatė programą „Kaip senieji lietuvininkai gyveno“, kuri surengta pagal Lietuvoje vykdomą Muziejų metų programą „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“.

Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus kiemelyje vykusiame renginyje Šilutės muziejininkai kauniečiams vedė tris edukacines programas, sulaukė daugiau nei 70 svečių. Šilutiškių renginys susidėjo iš dviejų etapų: „Linksmųjų muitinės procedūrų“ ir „Lietuvininkų buities atkarpų“ pristatymo.

 Išsikeitėme pinigus. Rankose - 5 milijonai! / Asmeninio archyvo nuotr.Evaldo Petrausko dienoraštis. 1 diena. Ryte pirmas atvykau į oro uostą, visi po truputį susirinko, ir ta mūsų kompanija, su kuria vykstame į Siera Leonę, puiki. Visi linksmi, neužsidarę ir labai malonu su visais bendrauti.

Kelionė buvo varginanti, ilgai skridome, bet su Šuklinu buvome viso skrydžio metu, ir laikas gan greitai prabėgo. Perskaičiau Kalėdos knygos „Auksaviriai“ 68 puslapius - daug linijų, apie Žemaitijos gyvenimą rašo. 

Kai atvykome į Siera Leonę, pamačiau tokius vaizdus, kurių nebuvau niekur matęs, čia visi gyvena labai prastai, bent kiek mačiau.

Lietuvoje "bomžai" geriau apsirūpinę nei čia žmonės.

E.Petrausko sutiktuvės Šilutėje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Olimpinio bronzos medalio laimėtojas Evaldas Petrauskas (20 m.) nesiskiria su mėgstama pliušinių žaislų kolekcija ir mielai demonstruoja įspūdingą tatuiruotę — motinos dovaną 16-ojo gimtadienio proga. “Nuo... iki...” (LNK) kūrybinę grupę jis pakvietė į seniai namais tapusį bendrabučio kambarį.

Kai grįžusius iš Londono olimpiečius sveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, o susirinkusi minia skandavo: “Ačiū! Ačiū!”, vargu ar kas nors nutuokė, kad bronzos medalio laimėtojo sąskaitoje — vos keli litai.

Vaikino biudžetą netrukus papildys 150 tūkstančių litų. Tai — premija už laimėjimą. O už sutaupytus pinigus įsigytą nenaują jo “Audi A4” pakeis naujutėlaitis BMW. Svajonių automobilis — tai dovana už medalį Lietuvai.