Gyvenimas ir stilius

jaunius kariuomenes dienaPlyšti į tris dalis - šeima, ūkis ir jaunieji šauliai - toks jausmas kartais apima Šilutės jaunųjų šaulių vadą saugiškį Donatą JAUNIŲ. Didelė dalis jo laisvalaikio šiuo metu padovanota jaunimo ugdymui, padedant jiems atrasti tikrąsias vertybes.

Savanoriškas darbas neišmatuojamas jokiais matais ir vertinant jį pragmatiškai apkarsta. Tačiau Donatui su jaunaisiais šauliais praleistas laikas yra itin svarbi gyvenimo dalis.

Lietuvos kariuomenės dienos proga „Lietuvos karžygio“ apdovanojimuose D.Jauniui šiemet įteiktas apdovanojimas „Už pasiaukojimą ugdant jaunuosius šaulius“. Tai jis vertina kukliai ir sako, kad šis apdovanojimas skirtas ne jam, o Šilutės šauliams, nes būtent jų veiklumas, iniciatyvos yra tokios ryškios ir svarbios, kad neliko nepastebėtos šalies mastu.

saruno suvenyraiGalvoskausmis ir galvosūkis, ką padovanoti artimiesiems Kalėdų proga, artėjant didžiosioms metų šventėms intensyvėja. Šis klausimas darosi vis sunkesnis, nes įdomiausių dovanų idėjos jau įgyvendintos pernai, užpernai, prieš penkerius metus... Kuo dar galima nustebinti?

Jeigu norisi ko nors ypatingesnio už dar vieną nereikalingą statulėlę iš prekybos centro, kuri tik kaups dulkes namuose, „Šarūno reklama“ darbuotojai gali padėti sukurti originalią dovaną, pritaikytą specialiai mylimam žmogui.

Rajono socialinių darbuotojų būrys kasmet renka geriausią savo dasocialine vainuto geriausia juzaitiene copyrbuotoją. Šiemet taip įvertintas Vainuto seniūnijos socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeimomis Linos JUZAITIENĖS darbas.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Virginija Paulauskienė sako, jog Lina išties verta geriausiosios vardo. Tai iniciatyvi jauna moteris, nebijanti savojo darbo sunkumų, nuolat ieškanti naujovių, patirtimi besidalijanti su kolegėmis, nebijanti ir jų klausti patarimo.

Su Lina kalbamės jau nurimus profesinės šventės šurmuliui, bet, žinoma, apie darbą. Darbą, kuriame savo globotinius jai tenka mokyti elementariausių higienos ir vaikų priežiūros įgūdžių, ir kuris išmokė ją nebesiekti maksimumo, bet suprasti, kad minimaliausias pasiektas rezultatas jau yra maksimumas.

burbuliatoriusLeidykla „Terra Publica“ išleido knygą „Lietuva. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“. Į leidinį įtraukti spalvingiausi įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantys renginiai, vienas jų - „Burbuliatorius“.

Rima Olberkyte StankusLapkričio 21-ąją minimos Pasaulinės televizijos dienos proga paprašyta duoti interviu TV3 televizijos rinkodaros ir viešųjų ryšių direktorė ir „Išsipildymo akcijos“ vadovė Rima OLBERKYTĖ - STANKUS sureaguoja žaibiškai. „Kaip malonu gauti laišką iš Šilutės! Šį savaitgalį su šeima trumpam į ją užsuksime aplankyti tėvų, bus gera“, - atskrieja šiltas atsakymas.

Darbuose paskendusi kraštietė Šilutėje - retas svečias. Įsisukusi į paramos projektą „Išsipildymo akcija“ ir kitosveiklos, Rima prisipažįsta, kad iš šeimos ir draugų pavogtą dėmesį stengiasi su kaupu grąžinti per atostogas ir keliones, kurias šeima be galo mėgsta. Tačiau ir televizijos jai trūktų kaip oro.

Vilniuje įsikūrusią šilutiškę rytais pažadina ne gardus kavos aromatas, o mintis skubiai keltis ir pažiūrėti, kiek pinigų per parą žmonės suaukojo „Išsipildymo akcijos“ globojamiems ligoniukams.

juknaiciaiVieno žmogaus idėja - įamžinti visos Lietuvos miestus, miestelius bei kaimus. Informacinių technologijų specialistas Aurimas RAPEČKA mintį išgrynino iki realaus nekomercinio projekto. Jis vaizdo medžiagoje, filmuotų pasivažinėjimų po gyvenvietes pavidalu, užfiksavo Lietuvos gyvenamamąsias vietoves. Planuojama, kad jų bus apie 1500.

Specialiai projektui sukurtoje interneto svetainėje Vietoves.lt galima rasti ir 26 Šilutės rajono gyvenamasias vietas. A.Rapečka aplankė ir nufilmavo Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio seniūnijas.

Nuo šiol silutesnaujienos.lt VIDEO skiltyje, kategorijoje "Virtualūs turai po Šilutės rajoną" rasite visus filmukus iš kelionių.

Kviečiame paskaityti interviu su projekto autoriumi A.Rapečka.

Milasiu jubiliejus 1 copyŠiandien kaip reta triukšminga bus Šilutės seniūnijos Tarvydų kaime gyvenančių Aldonos Brigitos ir Apolinaro MILAŠIŲ namuose: 55-ąjį - smaragdinį - vestuvių jubiliejų švenčiančius tėvus sveikins gausus būrys vaikų su šeimomis.

„Jei jau suėjot, prieš Dievą prisiekėt, per vargą ir skausmą turite kartu gyventi, kol mirtis jus išskirs“, - tokiais žodžiais prieš 55-erius metus prie altoriaus Aldoną Brigitą ir Apolinarą išlydėjo jų tėvai, tokį priesaką jie ir patys vėliau išsakė septyniems savo vaikams.

Ir patys sutinka, kad toks priesakas, pagarba tėvų ir senolių puoselėtoms vertybėms ir vienas kitam padėjo drauge įpusėti šeštą dešimtį.

Darius„Oh, galvojau, kad manęs neatpažinsi!“ - nusistebėjo „Šilutės“ vyrų krepšinio komandos legionierius, amerikietis Darius BRENTS, susitikęs mane kavinėje.

„Tavęs sunku nepastebėti“, - atsakau, sveikindamasi su juodaodžiu vaikinu.

Tarptautinės tolerancijos dienos proga „Šilutės naujienos“ kalbina išskirtinį krepšininką. 24 metų 187 cm įžaidėjas papasakojo apie gyvenimą, anot jo, miniatiūrinėje Šilutėje, buvimą šiek tiek kitokiu, kultūrinius skirtumus ir, be abejo, krepšinį.

Naktinė Šilutė. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, vykdydama informacinę saugaus eismo kampaniją „Susiprask", inicijuoja internetinį projektą „Tamsios gatvės". Jo metu interneto tinklapyje adresu http://susiprask.lt/tamsiosgatves/ esančiame žemėlapyje lankytojai kviečiami pažymėti neapšviestas ir todėl, jų manymu, nesaugias pėstiesiems ir dviratininkams gatvių ir kelių atkarpas.

Žymėjimus galės matyti visi tinklalapio lankytojai – tikimasi, kad tai paskatins juos būti atidesnius šiose vietose ir segėti atšvaitus keliaujant pėsčiomis ar dviračiais.