Gyvenimas ir stilius

televizijaNaktį iš sekmadienio į pirmadienį buvo išjungta analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Pusantrų metų trukusi informacinė skaitmeninės televizijos plėtros skatinimo kampanija buvo sėkminga.

Spalio mėnesį atliktų tyrimų duomenimis, absoliuti dauguma – 96 proc. Lietuvos gyventojų žinojo, kad, norint žiūrėti skaitmeninę televiziją, reikia turėti atitinkamą televizorių arba TV priedėlį, o beveik trys ketvirtadaliai gyventojų teigė jau dabar galį žiūrėti TV skaitmeniniu būdu.

Šilutės kapinės per Vėlines. / Šarūno Stanciko (silutesnaujienos.lt) nuotr.Artėjant lapkričio pirmajai, artimieji skuba į kapines, darbo padaugėja ir kapų tvarkymo įmonėms, rašo „Šiaulių kraštas“.

Akmenkaliai pažymi, kad Lietuvoje žmonės daugiau pinigų skiria mirusiųjų kapams negu vaikų mokslams.

Etnologo profesoriaus Liberto Klimkos nuomone, žmonių rūpinimasis kapais yra perdėtas.

LTOK Evaldui Petrauskui įteikė 3-ios klasės BMW automobilių raktelius. / DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)Iš Londono olimpiados su bronzos medaliu sugrįžusiam boksininkui Evaldui Petrauskui (20 m.) dabar daug žmonių nori paspausti ranką, kartu nusifotografuoti. Kalbama, kad net jo dukters motina Dovilė kitaip ėmė žiūrėti į sužadėtinį. Kaip pasikeičia sportininkų gyvenimas išaušus jų žvaigždės valandai?

Evaldui, ko gero, lengviau būti užspaustam ringo kampe ir ginantis boksuoti priešininkui į veidą nei suvaldyti nuo kitų žmonių priklausantį gyvenimą.

Palikęs bokso pirštines ringe sportininkas sunkiai rinko žodžius: „Iš tikrųjų dėmesys vargina – norisi sportuoti ir laisvai gyventi kaip anksčiau.

Bet žinau, kad dabar taip nebebus, nes nuopelnų jau turiu, tad privalau būti pavyzdingesnis, nes visi į mane žiūri pro didinamąjį stiklą.”

0008647355Y-849x565Lietuvoje spalio 28-osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-ųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį, ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.

Pernai vasaros laikas buvo atšauktas diena vėliau – spalio 29-ąją.

erlickas pasirasoBesišypsantis veidas - kriminogeninis - tikina humoristas, rašytojas Juozas ERLICKAS. Būtent dėl to, kad dažnam lietuviui norisi tokiam išsišiepusiam laiminguoliui smogti. Žmonės skundžiasi, kad gyvena blogai. O štai rašytojas siūlo - pabandykite gyventi gerai. Gyvenime viską reikia išbandyti!

Pozityvių pastebėjimų, fantasmagoriškų pasakojimų, sarkastiškų įžvalgų visais gyvenimo klausimais ir nuoširdžių dainų buvo galima išgirsti Šilutėje gyvojo klasiko pasirodymo metu. Iš kandaus išminčiaus „Šilutės naujienoms“ pavyko išpešti keletą patarimų opiais šilutiškių gyvenimo klausimais.

interneto svetainePrieš metus, spalio 11 dieną, „Šilutės naujienų“ laikraštis drąsiai ir ambicingai paskelbė - naujoji interneto svetainė nebekonservuos naujienų! Pasakė - padarė. Pasikeitė ne tik svetainės išvaizda - ji tapo vizualiai modernesnė, funkcionalesnė ir estetiškesnė.

Portalas tapo operatyvia Šilutės krašto naujienų platforma, gebančia konkuruoti ir aplenkti vis gausėjantį Šilutės rajono naujienų svetainių rinkinį.

P8175499Jau beveik du dešimtmečius už ypatingus nuopelnus Švėkšnos miesteliui teikiama Jokūbėlio statulėlė, šalia įspūdingos neogotikinio stiliaus šv.Jokūbo bažnyčios jau keli metai stovinti skulptūra, sukurta sekant žymiojo Mikelandželo darbu „Pieta“, lipdiniai Genovaitės viloje, restauruotos vazos ir skulptūros Švėkšnos parke, vazos gėlėms Šilutės gatvėse, - tai tik menka dalelė kūrinių, kuriais savo miestelį ir Šilutę papuošė meistras iš Švėkšnos, tautodailininkas Kęstutis PAULAUSKAS. Beje, dauguma šių darbų padaryti matant tik nuotraukas.

„Didis dalykas turėti tokį žmogų krašte, kuriame yra daug istorinio paveldo ir mažosios architektūros kūrinių. Mums labai pasisekė“, - sako savo kraštietį pristatantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

turizmo dienaRugsėjo 27 diena yra paskelbta Pasauline turizmo diena. Baigiantis rugsėjui, po Pasaulinės turizmo dienos, sumažėja ir turistų srautai. Taip simboliškai užbaigiamas aktyvusis turistinis laikotarpis Pamario krašte.

Šie metai, po pernykščių jubiliejinių Šilutės miesto metų, neišsiskyrė renginių ir švenčių gausa, tačiau lankytojų mūsų krašte buvo nė kiek ne mažiau. Apibendrinus Turizmo informacijos centro lankomumo duomenis, matomas nežymus lankytojų padidėjimas.

Kaip TIC jau skelbė vasaros viduryje, birželio mėnesį centras sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus. Šį rugpjūtį apsilankė daugiau lankytojų nei pernai – jų skaičius išaugo nuo 495 iki 524. Iš viso šiemet gegužės – rugsėjo mėnesiais sulaukėme 1967 lankytojų (pernai 1898), t.y. kiek daugiau  kaip 3,5 proc. augimas.

Moteris automobilyje. / femita.com nuotr.Devynis metus ir ne ilgiau – tiek beveik pusė lietuvių pasiryžę važinėti vienu automobiliu, rodo portalo Autoplius.lt šių metų rugsėjo mėnesį portale atlikta apklausa. 46 procentai respondentų automobilį keičia kas 4 – 9 metus. Ilgiau nei 10 metų tą patį automobilį vairuoja tik kas dešimtas lietuvis.

“Jeigu vairuotojas mėgsta dažniau keisti automobilį, geriausia rinktis populiariausias markes. Jų kaina paprastai būna kiek didesnė, tačiau per laiką jie nuvertėja mažiau. Vidutiniškai kas penkerius metus automobilis atpinga perpus. Visiškai naujų automobilių vertė jau po pirmųjų metų krenta apie 20 – 30 procentų”, - sako Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.