Gyvenimas ir stilius

Palangoje susituokė V.Martinaitis ir K.Servaitė. / Gedimino Žilinsko nuotr.Palangoje ištekėjo iš Šilutės kilusi, profesionalus modelis Kristina Servaitė. Jos išrinktasis - verslininkas Vytautas Martinaitis, rašo lrytas.lt.

Ne vienerius metus draugavusi pora aukso žiedus sumainė Palangoje. Šventė su būriu draugų persikėlė į šalia kopų esantį prabangų viešbutį „Villa Chateau Amber“. Terasoje įrengta lauko palapinė pokyliui.

90 metisRugpjūčio 26-ąją garbingą 90 metų jubiliejų atšventęs Šilutės senelių globos namų gyventojas Bronius KATAUSKAS pirmadienį sulaukė netikėtų svečių.

Su gėlėmis ir gomurį pasaldinančiomis dovanėlėmis jį aplankė rajono merė Daiva Žebelienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ir p.Broniaus sūnėnas - savivaldybės Tarybos narys Vladas Kainovaitis.

mitkus namuosePagal pokario metų sovietų įstatymus, į tolimosios Rusijos platybes buvo tremiami ne tik stambūs, daug žemės turėję ūkininkai ar vadinamieji „banditai“ (partizanai). Už tūkstančių kilometrų, į Sibirą, palikę viską, ką buvo užgyvenę, prievarta iškeliavo ir tie, kurių giminės buvo, pavyzdžiui, partizanų ryšininkai.

Taip 1949-ųjų kovo pabaigoje nutiko ir tuomet, paauglystėje, dar Rietave gyvenusio, o dabar jau daug metų šilutiškio Antano MITKAUS šeimai - tėvams, močiutei ir keturiems vaikams. Užteko to, kad du tėvo broliai buvo partizanų ryšininkai, kartais dalyvaudavo kovinėse operacijose ir buvo nuteisti kalėti po 25 metus.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininko pavaduotojas, ilgametis choro „Pamario aidas“ dainininkas A.Mitkus savo tų dienų prisiminimais pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

Jurgio obuolių pyragas. / Organizatorių nuotr.Ir vėl, ir dar kartą, ir dar tūkstantį kartų obuolių pyragas kartojamas bus. Neįsivaizduoju, kaip be jo gyventi. Neįmanoma. Be abejonės, tai ne tik mano, bet, manau, ir daugelio jūsų pirmas iškeptas kepinys vaikystėje. Atsimenu, kai mūsų namuose atsirado toks šiuolaikinės virtuvės stebuklas kaip mikrobangų krosnelė, tai pyragų kepimui nebuvo galo, ypač tų, kurie su obuoliais...

Nebadykite pirštais ir negrūmokite, tai buvo labai seniai, dar tik tik Nepriklausomybės pirmai aušrai išaušus, kai mikrobangų krosnelė ir vaizdo magnetofonas buvo beveik pasaulio stebuklai. O tuos pyragus, paskaičius krosnelės instrukcijoje, iškepti buvo galima žaibo greičiu...

kuzma jaunysteRašyti straipsnį apie žmogų, apie kurį turi būti rašomos knygos - sudėtinga. Praėjusią savaitę Amžinybėn iškeliavęs menininkas Stanislovas KUZMA juknaitiškių atmintyje išliks kaip žmogus legenda. Kūrėjas iš didžiosios raidės, bei dvasingumo etalonas, kuris paliko savo pėdsaką skulptūrose.

„Juknaičiai pakeitė mano gyvenimą“, - yra sakęs S.Kuzma, gyvenvietės parke palikęs išskirtinių kūrinių, vėliau tapusių Juknaičių simboliais. Šį gyvenimo periodą menininkas visuomet prisiminė su ypatinga šiluma.

„Gražiausias mano gyvenimo tarpsnis liko ten, Juknaičiuose...“ - nostalgiškai prisipažino. Menininko skleistą šviesą prisimena visi, kuriems teko su juo bendrauti, ir dėkoja likimui, kuris juos suvedė.

improvizacine sokio fotosesija foto Aruno StaponoŠokis gali būti ne tik saviraiškos forma ir malonumas, bet ir gyvenimo variklis. Šilutiškę Ingą KUZNECOVĄ šokio sūkurys įsuko nuo mažumės ir nepaleido iki šiol. Choreografė, šokio mokytoja ir atlikėja yra įsimylėjusi Lietuvoje dar tik populiarėjantį ir ne visiems įprastą šokio stilių - šiuolaikinį šokį.

Daugelis, pirmą kartą išvydęs ją šokančią, lygina su kosmonaute, tačiau Ingai tai kelia šypseną ir dar didesnį norą išpopuliarinti ir supažindinti žmones su šokiu.

Jauna kūrėja jau spėjo parodyti du savo kūrybos šokio spektaklius ir šiuo metu kuria trečiąjį, kurio tema aktuali kiekvienam lietuviui - spektaklis bus apie krepšinį.

E.Petrausko sutiktuvės Šilutėje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Euforija, prasidėjusi po Londono olimpinių žaidynių, Lietuvoje vis dar neslūgsta. Tiesa, viešumoje girdimi ne tik skambūs sveikinimai, padėkos, bet ir čempionų priekaištai mūsų valdžiai ar netgi treneriams.

Tačiau antradienio vakarą „Karamelinės naujienos” nukeliavo ten, kur vis dar tvyro tikras olimpinis triumfas – į Trakasėdžius, esančius Šilutės rajone. Daugelis žino: čia gimė, augo ir savo sportinę karjerą pradėjo boksininkas Evaldas Petrauskas.

irkluotojas gintarasŽiūrint vaizdo įrašą, kaip anglų rinktinė irkluoja Drakonų valtį, atrodo, kad vaizdelis kompiuterine programa bent kelis kartus pagreitintas. Nė velnio. Vienas iš rinktinėje irkluojančių vaikinų - 15-metis šilutiškis Gintaras KAMINSKAS savo įvertinimų kolekcijoje jau gali rikiuoti Europos Drakonų valčių čempionato apdovanojimus. Vaikinas prisipažįsta - šiuo metu negalėtų gyventi be irklavimo, be baidarių, o jei prireiktų, pirmiausia apdraustų savo rankas, nes jos laiko irklą.

Šaliai vis dar skendint euforijoje dėl olimpinio aukso ir skanduojant plaukikės Rūtos Meilutytės vardą, šilutiškiai gali džiaugtis, jog auga nauja olimpinė viltis - galbūt Gintaras galingais irklų mostais ateityje išgarsins Šilutę ir Lietuvą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir boksininkas Evaldas Petrauskas. / Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus sportininkams, Londono olimpinėse žaidynėse laimėjusiems medalius. Bronzos medalį laimėjusį šilutiškį boksininką Evaldą Petrauską šalies vadovė apdovanojo ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi.