Gyvenimas ir stilius

irkluotojas gintarasŽiūrint vaizdo įrašą, kaip anglų rinktinė irkluoja Drakonų valtį, atrodo, kad vaizdelis kompiuterine programa bent kelis kartus pagreitintas. Nė velnio. Vienas iš rinktinėje irkluojančių vaikinų - 15-metis šilutiškis Gintaras KAMINSKAS savo įvertinimų kolekcijoje jau gali rikiuoti Europos Drakonų valčių čempionato apdovanojimus. Vaikinas prisipažįsta - šiuo metu negalėtų gyventi be irklavimo, be baidarių, o jei prireiktų, pirmiausia apdraustų savo rankas, nes jos laiko irklą.

Šaliai vis dar skendint euforijoje dėl olimpinio aukso ir skanduojant plaukikės Rūtos Meilutytės vardą, šilutiškiai gali džiaugtis, jog auga nauja olimpinė viltis - galbūt Gintaras galingais irklų mostais ateityje išgarsins Šilutę ir Lietuvą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir boksininkas Evaldas Petrauskas. / Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus sportininkams, Londono olimpinėse žaidynėse laimėjusiems medalius. Bronzos medalį laimėjusį šilutiškį boksininką Evaldą Petrauską šalies vadovė apdovanojo ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi.

Akiniai. / Stock.XCHNG nuotr.Kas leidžiama Jupiteriui, neleidžiama jaučiui – byloja senovės romėnų išmintis. Šią sentenciją galima drąsiai naudoti kalbant apie aukštas pareigas užimančių asmenų aprangą bei stilių.

Visi puikiai žinome, jog, tarkime, prezidentas, ministras, kokio nors departamento vadovė ar diplomatė, eidami į oficialų susitikimą, privalo vilkėti dalykinį kostiumą, kostiumėlį, mūvėti prie aprangos derančias kojines ar pėdkelnes, avėti batus su tam tikro aukščio pakulne, o džinsus, megztinius, sukneles su iškirptėmis bei aukštakulnius pamiršti. O kokie protokolo reikalavimai galioja renkantis akinius?

Kaip teigia protokolo ir etiketo ekspertas, Seimo narys Arminas Lydeka, yra nedaug taisyklių, susijusių su akiniais.

„Svarbu žinoti, jog akiniai vertinami kaip aksesuaras, tad juos renkantis, privalu laikytis bendrų tam tikro aprangos kodo keliamų reikalavimų“, - teigia A.Lydeka.

kintai MantasKą Kintuose veikė dainininkas, aktorius Mantas Jankavičius? Atsakymas: girdėjo gandą apie žvejybą su garantija, kad visuomet pagausi žuvies.

Taip dažnai mąsto tie, kurie nutaria įmerkti meškeres į UAB „Kintai“ tvenkinius.

„Garantija - žuvies yra, bet ar ją žvejui pavyks pagauti, priklauso nuo daugybės veiksnių. Ne visada kimba, čia ne parduotuvė“, - šypsosi įmonės gamybos direktorius Gintaras Višinskas.

„69 danguje“ narė Karina Krysko-Skambinė, Julija Fedotova ir Justin Xara. / Myliumuzika.lt nuotr.Liepos mėnesį lietuviškos muzikos svetainę „Myliumuzika.lt“ užplūdo naujos merginų ir jų grupių dainos. Naujus kūrinius pristatė „Pinup girls“, Mia, populiarių Lietuvos dainininkių grupė „Pop Ladies“ (Natalija Bunkė, Katažina Niemycko, Liepa Mondeikaitė, Oksana Pikul), Katažina Niemycko ir Karina Krysko-Skambinė.

Karina, įrašiusi netipiško jai stiliaus naują dainą kartu su elektrininės muzikos kūrėjais Julija Fedotova ir Justin Xara, susilaukė didžiausio dėmesio. House stiliaus kūrinys „My time“ sugebėjo prasibrauti į pačią sąrašo viršūnę ir pastumti Eglės Jakštytės dainą „Skrendu“ iš pirmosios vietos birželio mėnesį į antrąją.

Kirgizija. / flickr.com nuotr.Kirgizijoje liepos 27 dieną įsigaliojus įstatymui „Dėl bevizio režimo įvedimo kai kurių valstybių piliečiams laikotarpiui iki 60 dienų“, Lietuvos piliečiai į šią Vidurinės Azijos šalį gali vykti be vizų.

Šiuo įstatymu Kirgizija vienašališkai paskelbė bevizį režimą 44 valstybių piliečiams, tarp jų ir Lietuvos.

Idėjos autorius A.Balčytis ir skulptorius L.Leščiauskas mano, kad skulptūra - žuvis, įdėta į karutį ir vežama per tiltelį, - puikiai atspindi Šilutės miesto ir krašto specifiką. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės rajono savivaldybė klausia visuomenės, kur pastatyti merų dovaną Šilutei - skulptūrą žuvį ant karučių. Metalo plastinės skulptūros autorius - klaipėdietis kalvis - skulptorius Linas Leščiauskas.

Šiuo metu skulptūra stovi prie H.Šojaus dvaro, netoliese prie miesto mecenato skulptūros.

H.Šojaus dvaras. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilutės muziejus kviečia į edukacinę gidų mokyklą "Genius loci. Hugo Šojaus dvasia miesto parke".

P6200494 graslebene prekybos centre 2Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, vadovaujamas Astos Sapetkienės, reprezentavo Šilutės kraštą Vokietijoje. Birželio viduryje šokėjai dalyvavo Graslebeno miesto šventėje, su koncertine programa pasirodė Helštate. Vokietijos senjorų šokių klubas pažadėjo kitąmet atvykti į „Šalnos“ 10 metų jubiliejų.

Švėkšniškiai draugystę su vokiečiais užmezgė prieš 7 metus ir plėtoja ją iki šiol. Vokietijoje lietuviai buvo šiltai priimti, gyveno šeimose. „Šalna“ Vokietijoje koncertavo 4 kartus, paruošė 16 šokių koncertinę programą.