Gyvenimas ir stilius

bauskes fotografijos 6Turizmo sezono rajone atidarymo proga Šilutės muziejaus vadovė Roza Šikšnienė pristatė kolegų iš Bauskės miestelio Latvijoje atvežtą parodą. Šilutiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti unikalaus savo architektūra miestelio vaizdais, kuriuos nufotografavo latvių muziejininkas Raitis Abelnieks. Muziejininkai viliasi, kad eksponuojamos nuotraukos sužadins norą jose įamžintus Bauskės vaizdus išvysti ir gyvai.

zagatpurviu kapines suldekovas seputisAr daug reikia, kad mūsų apylinkės, visas mūsų kraštas taptų gražesnis? Pasirodo, visai nedaug - tereikia entuziazmo. Jei jo yra, tada jau ir idėjų, ir laiko, ir jėgų atsiranda.

Taip tvirtina Švėkšnos seniūnijos Žagatpurvių kaime gyvenantis Eugenijus ŠULDEKOVAS. Prieš keliolika metų iš Klaipėdos į atokų mūsų rajono kaimą atsikėlęs jaunas vyras kaip tik to entuziazmo ir nepristigo. Pasidairęs po apylinkes greit sumetė, jog labiausiai jo rankų prisilietimo laukia apleistos senosios kaimo kapinaitės. Ir niekam nieko nesakęs ėmėsi darbo.

olimpine veliava SiuloPiesinysPirmą kartą istorijoje geriausiems šalies sportininkams Lietuvos žmonės gali sukurti vardinę Lietuvos vėliavą. Šią savaitę startavo tautinis projektas „Lietuvos geriausi“ – jo dalyvių vardai mikro-lazeriais bus įrašyti ant siūlo, o šis - įaustas į Lietuvos vėliavą, kuri į Olimpiadą lydės už mūsų šalį kovosiančius sportininkus.

DSC 0157Šeštadienį ant Kuršių marių kranto įsikūrusiame poilsio ir laisvalaikio centro „Ventainė“ kieme į šventinį šurmulį nuo pat vidudienio rinkosi žmonės. Akivaizdu, kad „Ventainės“ šeimininkams Beatričei ir Šarūnui Laužikams tai ypatinga diena - čia, jų išpuoselėtame gamtos kampelyje, jau dešimtmetį randa užuovėją ir jaukumą visi atvykstantys svečiai - visą dešimtmetį veikia Laužikų sukurtas poilsio ir laisvalaikio centras „Ventainė“.

90meteGausaus būrio svečių sulaukė Gardamo seniūnijos Šilgalių kaime gyvenanti Leonora ŠEDIENĖ - seniūnijos atstovai, Šylių bendruomenės nariai, artimieji ir giminės skubėjo sveikinti 90-mečio sulaukusią senolę.

IMG 4538Trečiadienį rajone oficialiai atidarytas turizmo sezonas naujovėmis nepribloškė. Nors ta proga surengtoje konferencijoje smalsautojų iš pašalies nebuvo, susitikimas buvo naudingas patiems turizmo paslaugų teikėjams. Konferencijai baigiantis jie pripažino, kad bent jau šiuo metu verslininkai labiau orientuojasi į užsienio turistus, kurie į Pamarį pradeda plūsti birželio viduryje. Ir pamiršta lietuvių turistus, pramogas vaikams.

Ventės ragas. / greatbaltic.eu nuotr.Gegužę startavęs „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012” įsibėgėja. Šeštą kartą rengiamo kelionių projekto sąraše – 30 gražiausių ir įdomiausių turizmo objektų Latvijoje, Estijoje ar Lietuvoje.

Pirmieji projekto žygeiviai, tarp kurių kol kas aktyviausi lietuviai, jau spėjo aplankyti ir įsiamžinti ne vienoje turizmo vietovėje. Nuotraukos iš aplankytų objektų – svarbiausias įrodymas ir viena pagrindinių sąlygų siekiant ne tik smagiai pakeliauti, bet ir laimėti dovanų.

Šiaulietis Mindaugas Jankus kelionių projekte dalyvauja nuo 2008 m. ir vieną kartą yra tapęs pagrindiniu projekto nugalėtoju.

balciausku siemynaŠilutės rajone yra dvi vaikus globojančios šeimynos, bet ne tik šeimynose ir vaikų globos namuose auga tikrųjų savo tėvų globos netekę vaikai. Auga jie ir tiesiog globėjų šeimose, kurios ne visada skuba steigti oficialią instituciją - šeimyną. Tokių šeimų mūsų rajone yra net 103, o jose auga 140 vaikų.

Lankydamiesi naumiestiškių Romos ir Arūno BALČIAUSKŲ šeimoje sušilome. Šilumą skleidė keturias mergaites globojantys abu tėvai, šildė ir stebino laisvas pačių mergaičių bendravimas su jais, su svečiais ir vienos su kita. Regis, gėrėme ramybę, sklindančią ir iš mamos, ir iš tėčio, viso pokalbio metu prie savęs glaudusių dvi paaugles ir dvi pradinukes.

Nebeliko abejonių - tie, kam bent kartą teko matyti meile spinduliuojančias visų šios šeimos narių akis, nesuabejos - globojamos mergaitės čia ne svetimos. Jos - savos dukros.

Islandija. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuviai kasdieniniame gyvenime dažnai vadovaujasi liaudies patarle roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą. Moksleiviai ir studentai dar nepabaigę šių  mokslo metų jau galvoja apie ateinančius, automobilių savininkai stengiasi pigiau įsigyti geriausias žiemines padangas, o į kelionių agentūras užsukę žmonės teiraujasi ne apie vasaros, bet apie būsimos žiemos keliones.

Nieko nuostabaus – susirūpinus jau dabar, galima nemažai sutaupyti, o žinant, kad laukia įsimintinos atostogos, – taip gera ir nekantru jų laukti.