Gyvenimas ir stilius

IMG 4538Trečiadienį rajone oficialiai atidarytas turizmo sezonas naujovėmis nepribloškė. Nors ta proga surengtoje konferencijoje smalsautojų iš pašalies nebuvo, susitikimas buvo naudingas patiems turizmo paslaugų teikėjams. Konferencijai baigiantis jie pripažino, kad bent jau šiuo metu verslininkai labiau orientuojasi į užsienio turistus, kurie į Pamarį pradeda plūsti birželio viduryje. Ir pamiršta lietuvių turistus, pramogas vaikams.

Ventės ragas. / greatbaltic.eu nuotr.Gegužę startavęs „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012” įsibėgėja. Šeštą kartą rengiamo kelionių projekto sąraše – 30 gražiausių ir įdomiausių turizmo objektų Latvijoje, Estijoje ar Lietuvoje.

Pirmieji projekto žygeiviai, tarp kurių kol kas aktyviausi lietuviai, jau spėjo aplankyti ir įsiamžinti ne vienoje turizmo vietovėje. Nuotraukos iš aplankytų objektų – svarbiausias įrodymas ir viena pagrindinių sąlygų siekiant ne tik smagiai pakeliauti, bet ir laimėti dovanų.

Šiaulietis Mindaugas Jankus kelionių projekte dalyvauja nuo 2008 m. ir vieną kartą yra tapęs pagrindiniu projekto nugalėtoju.

balciausku siemynaŠilutės rajone yra dvi vaikus globojančios šeimynos, bet ne tik šeimynose ir vaikų globos namuose auga tikrųjų savo tėvų globos netekę vaikai. Auga jie ir tiesiog globėjų šeimose, kurios ne visada skuba steigti oficialią instituciją - šeimyną. Tokių šeimų mūsų rajone yra net 103, o jose auga 140 vaikų.

Lankydamiesi naumiestiškių Romos ir Arūno BALČIAUSKŲ šeimoje sušilome. Šilumą skleidė keturias mergaites globojantys abu tėvai, šildė ir stebino laisvas pačių mergaičių bendravimas su jais, su svečiais ir vienos su kita. Regis, gėrėme ramybę, sklindančią ir iš mamos, ir iš tėčio, viso pokalbio metu prie savęs glaudusių dvi paaugles ir dvi pradinukes.

Nebeliko abejonių - tie, kam bent kartą teko matyti meile spinduliuojančias visų šios šeimos narių akis, nesuabejos - globojamos mergaitės čia ne svetimos. Jos - savos dukros.

Islandija. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuviai kasdieniniame gyvenime dažnai vadovaujasi liaudies patarle roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą. Moksleiviai ir studentai dar nepabaigę šių  mokslo metų jau galvoja apie ateinančius, automobilių savininkai stengiasi pigiau įsigyti geriausias žiemines padangas, o į kelionių agentūras užsukę žmonės teiraujasi ne apie vasaros, bet apie būsimos žiemos keliones.

Nieko nuostabaus – susirūpinus jau dabar, galima nemažai sutaupyti, o žinant, kad laukia įsimintinos atostogos, – taip gera ir nekantru jų laukti.

R.Kuncaitis Žuvienės virimo čempionate Šilutėje. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas Robertas Kuncaitis turi ne tik trenerio darbo patirties. Šilutiškis ne vienerius jaunystės metus praleido auklėdamas jaunimą, dirbdamas kūno kultūros mokytoju. Apie tai jis papasakojo „Lietuvos ryto“ televizijai.

„Gimiau Pagėgiuose ir būdamas metukų ar dviejų atvažiavau gyventi į Šilutę“, - pasakojo R.Kuncaitis.

dulkys raso linkejimaPokalbis su krepšininku Deividu DULKIU prieš pat jam išvykstant į Lietuvos krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą Druskininkuose - Šilutės sporto mokyklos kiemelyje. Su šios mokyklos sporto sale susiję visi ryškiausi krepšininko prisiminimai iš Šilutės.

Prieš išvykdamas mokytis į Jungtines Amerikos valstijas, paskutinius dvejus metus čia jis praleisdavo po 6 valandas per dieną.

Atstovauti savo šaliai buvo D.Dulkio svajonė nuo tos dienos, kai pradėjo žaisti krepšinį. Dabar atkaklaus darbo dėka svajonė tapo pasiekiama ranka.

Grupė "Tony Betties". / myliumuzika.lt nuotr.Donato Montvydo daina „Nenuleisk akių“ jau du mėnesius populiariausia lietuviškos muzikos portalo „Myliumuzika.lt“ daina.

Balandžio mėnesį įšokusi į klausomiausių sąrašo viršūnę, eurovizinės dainos lietuviška versija ir visą gegužę išsilaikė pozicijas. Įdomu, ar ji bus taip pat aktyviai klausoma ir pasibaigus „Eurovizijos“ konkursui?

Veneros tranzitas. / "Australian Space Alliance" nuotr.Ankstų birželio 6-tosios rytą įvyks unikalus reiškinys - Veneros tranzitas - Venera praskries priešais Saulės diską. Veneros pozicija tarp Žemės ir Saulės vadinama "Veneros tranzitu". Tai antrasis ir paskutinis Veneros tranzitas per Saulę šį šimtmetį. Kitas pasikartos tik po 105 metų - 2117 m. gruodžio 11 d. ir 2125 m.

Miesto sodas. / Zitos Stankevičienės nuotr.Nors Lietuva, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, yra nedidelė šalis, kiek daug joje galima pamatyti ir aplankyti. Šalies regionai išsiskiria ne tik savita urbanistika, architektūriniais pastatais, bet ir istorija, tarmėmis, tradicijomis.

Todėl atostogauti verta ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, kur daug gražių ir įdomių vietų.