Gyvenimas ir stilius

blusturgisPagaliau sulaukėm! Jau nuo gegužės 6 dienos senamiestį kiekvieną sekmadienio rytą budins trečiąjį gyvavimo sezoną skaičiuojantis Klaipėdos blusų turgus!

Kviečiami klaipėdiečiai ir miesto svečiai turiningai praleisti laiką bei kartu kurti šventinę nuotaiką.

Kviečiami visi – Blusų turgus šiais metais miestelėnus džiugins kaskart vis nauja programa, bus organizuojamos dekupažo pamokėlės, gatvės šachmatų turnyrai. Naujovė – meniška skelbimų lenta, kurioje kiekvienas norintis prekiauti, bet neturintis tam laiko, galės paskelbti savo žinutę.

laimingasDidžioji dalis internautų mano, kad gyvenimas yra nuostabus – tokią išvadą galima daryti suskaičiavus, kiek kartų ir kokiais savo jausmais lankytojai pasidalino internetinėje svetainėje www.kaipjautiesi.lt. Visų jausmams atviros svetainės kūrėja, emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“, žada, jog svetainėje išreikšti jausmai neliks pamiršti – jie bus surašyti į lietuviškų jausmų žodyną.

Per pirmąsias tris svetainės www.kaipjautiesi.lt veikimo savaites jos lankytojai jau įrašė daugiau nei pusketvirto šimto skirtingų jausmų ar jų apibūdinimų. Iš viso jausmais pasidalinta daugiau nei 1000 kartų. Dažniausiai svetainės lankytojai rinkosi frazę „gyvenimas nuostabus“ – taip savo jausmą apibūdino kas dvyliktas jausmais pasidalinęs www.kaipjautiesi.lt lankytojas.

Katės akių formos akiniai. / normakamalicollection.com nuotr.Balandžiui pravėrus duris į pavasarį ir saulės spinduliams sušildžius mūsų kūnus, „Sveikatos šaltinis“ suskubo domėtis naujausiomis šių metų saulės akinių naujovėmis. Ir... sužinojo, kad jau pavėlavo.

Pasirodo, šiuolaikiški, ekstravagantiški, o svarbiausia - savo sveikatai neabejingi šilutiškiai jau seniai pravėrė „Optikos“ salono duris ir išsirinko stilingus akinius, saugančius akis nuo pažeidimų.

Jaunimas. / Stock.XCHNG nuotr.Vis daugiau Lietuvos moksleivių susipažįsta su mainų programų teikiamomis galimybėmis. Jie praleidžia mokslo metus, pusmetį ar vasarą svečioje šalyje, mokosi kalbos, lanko vietinę mokyklą bei gyvena šeimose. Tačiau tik nedaugelis žino, kad moksleiviai iš užsienio šalių taip pat noriai vyksta ir į mūsų kraštą.

Pagal moksleivių mainų organizacijos “Youth for Understanding” programas, kurias organizuoja asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ (YFU Lietuva), kasmet į Lietuvą atvyksta 5-6 užsieniečiai ir kasmet mūsų organizacija ieško jiems priimančiųjų šeimų.

godaIš Šilutės kilusi penkiolikmetė Goda Paulavičiūtė prieš metus apsilankė „Image group“ ir lrytas.lt organizuojamoje atrankoje. Nors patekti tarp išrinktųjų mergina tikrai nesvajojo, Goda prisipažįsta, kad mados pasaulis ją visada labai žavėjo.

Ir jos svajonei buvo lemta išsipildyti. Egzotiškos išvaizdos merginą ne tik pastebėjo mados agentai, bet ir pasiūlė padirbėti Milane. Godai pirmoji kelionė nebuvo lengva – nepažįstamas miestas, didelės žmonių spūstys, klaidinanti transporto sistema. O už rankos niekas nevedžiojo.

adma baltutieneŽemaičių krašto etnokultūros centro etnografę Admą BALTUTIENĘ pirmiausia ne pamatai, o išgirsti. Kaip upelis srūvančia greitakalbe moteris žeria žemaitiškos išminties perlus tokiu greičiu, kad ne viską spėji galvon įsidėti ar pasižymėti.

Bet to, ką ji pasakoja, paklausyti verta. Per namus vaikščiodama ir senolius kalbindama ne vieno meno kolektyvo vadovė sukaupė itin vertingų žinių apie gimtąjį kraštą - žemaitiškąją Žemaičių Naumiesčio seniūniją.

Duok labasIš Šilutės rajono Pašyšių kaimo kilusi Būrėja Vaiva Budraitytė jau seniai nesistebi, kai prie savo namų slenksčio randa žmonių paliktą gyvūną. Aplink gyvenantys žmonės žino, kad geraširdė būrėja nepaliks likimo valiai benamio ar sužeisto gyvūno, paukštelio.

Kartą Vaiva prie durų rado net egzotišką vėžlį, kurį atidavė į Kauno zoologijos sodą, o už tokią vertingą dovaną galėjo net metus nemokamai grožėtis Zoologijos sodo gyventojais su visa šeima.

15Švėkšniškiai džiaugiasi savo garsaus Švėkšnos kraštotyrininko, pedagogo, esperantininko Petro Čeliausko įvertinimu - jis tapo respublikinio konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2012“ nominacijos „Kaimo knygnešys“ nugalėtoju.

autobusasES ketina geriau apginti ir autobusais bei laivais keliaujančiųjų teises

Artėjanti vasara – kelionių metas. Tam, kad netikėti rūpesčiai nesugriautų kruopščiai planuotų atostogų, prieš keliaujant svarbu pasidomėti savo, kaip keleivių, teisėmis. Tai tampa ypač aktualu, kai sužinome, kad greitai jų turėsime daugiau – jau liepos mėnesį Europos Sąjunga balsuos dėl keleivių teisių didinimo.

Taigi, ką verta žinoti prieš keliaujant lėktuvu, autobusu, traukiniu ar laivu?