Gyvenimas ir stilius

karsta vasaraRodos, kaitriau jau ir nebegali būti. Ši vasara tokia dosni, kad atostogų metu nereikia ieškoti saulės ir kaitros svetimose šalyse. Beje, karščio banga dar nėra paskutinė. Anot sinoptikų, šis pirmadienis - vienas karščiausių, tai yra ši diena gali būti karščiausia per visą vasarą.

Ceslovas Zemaitis_kartu_su_zmonaKaip įprasta kiekvieną vasarą, neseniai buvo paskelbtas 30 geriausių šalies restoranų Lietuvoje reitingas. Jau antrus metus penktoje šio sąrašo vietoje - restoranas „Šturmų švyturys“, kurio šefas Česlovas Žemaitis. Tai yra vienintelis restoranas „30 geriausių restoranų“ reitinge, šiemet likęs toje pačioje vietoje kaip ir pernai.

„Šturmų švyturio“ restoranai (Kintų seniūnijoje ir Vilniuje) išskirtiniai: čia jūs negausite jokių mėsos patiekalų ar papildomų prieskonių, kurie nustelbtų tikrąjį marių žuvies skonį, o meniu čia pats trumpiausias Lietuvoje. Daugelį patiekalų šefas ruošia improvizuodamas ir derindamas tuo metų laiku vyraujančią žuvį, daržoves.

„Meilė savo darbui ir nuoseklus savo koncepcijos matymas, kaip turi atrodyti šviežios žuvies restoranas“, - kokia jo sėkmės paslaptis, atsako Šturmų kaime, Ventės rage ir sostinėje, Užupyje, restoranus su žmona Asta įkūręs Č.Žemaitis.

GAZPACHO-850x470Gaspačas arba šalta pomidorų sriuba – tai labai sveikas šviežių daržovių kokteilis. Vasarą, kai karšta, o darže noksta pomidorai ir agurkai, tai pats populiariausias patiekalas visoje Ispanijoje.

dviratis„PamatykLietuvoje.lt“ projekto sumanytojas Arvydas Dotas savaitgalį rekomenduoja praleisti keliaujant po Lietuvą. „Mini zoologijos sodai, žirgynai, lamų ir alpakų ūkiai yra populiariausi – jie vaikams teikia daug džiaugsmo“, – portalui LRT.lt sako jis. Tuo tarpu aktyvaus poilsio ir kultūrinio turizmo mėgėjai šiltą ir mažai lietingą savaitgalį turėtų leistis į Panemunę ir Biržų kraštą.

darbo vietaDvidešimt pirmas amžius įpūtė naujų vėjų – vis labiau plinta žmonių, dirbančių iš namų. Savaime suprantama, namie sunku susikaupti, mūsų dėmesį blaško namiškiai, nesuplauti indai ar naminiai gyvūnai... Puiki išeitis – tik darbui skirta zona ar net visas kambarys. Jei jūsų bute nėra galimybės įsirengti kabinetą, išeitis yra – tinkamai įrengtas kampas su rašomuoju stalu ir tam tikrais darbo atributais puikiai jus nuteiks. Jei jūsų gyvenamoji vieta erdvi, ir galite sau leisti visą darbo kambarį, štai keli patarimai, kaip susikurti tikrą darbo oazę.

uztemimasLiepos pabaiga - puikus laikas visiems astronomijos mėgėjams, nes naktį iš liepos 27 d. į 28 d., vyks ilgiausias per visą XXI a. pilnas Mėnulio užtemimas.

Astronomai tikisi, kad šis užtemimas truks 1 val. 43 min. – o kartu su daliniais užtemimas prieš ir po pagrindinio, 3 val. 55 min. Mėnulio užtemimas įvyksta tada, kai Saulė, Žemė ir Mėnulis stoja į vieną liniją ir pastarasis patenka tiesiai po Žemės šešėliu.

DSCN5375Po tikrai karštos nakties (Pamaryje buvo 21 - 22 šilumos) išaušo debesuotas ir protarpiais su lietumi penktadienis. Bet šiandien bus karšta - 28 - 29 aukščiau nulio, vėjas rytų, 4 m/s.

minges flotile_tamsojeKetvirtą kartą Pamario krašte įvyko „Mingės flotilė 2018“ - naktinis laivų paradas. Pasak vienos iš organizatorių, Mingės kaimo turizmo sodybos šeimininkės Monikos Dobrovolskytės, tai puikus renginys tiems, kurie mėgaujasi laivų vaizdais, ir tiems kurie jais plaukioja.

zemaitaitisRemigijus Žemaitaitis negalėtų tiksliai pasakyti, kada pirmą kartą įžengė į šiltnamį, tačiau tiksliai žino, kad jau nuo šešerių metų penkiuose tėvams priklausančiuose šiltnamiuose darbavosi iš peties, tad šiandien jis skaičiuoja 30 metų pomidorų auginimo patirtį. O jei rimtai, 36 metų politikas turbūt nėra pirkęs daržovių – užsiaugina keturiose lysvėse ir šiltnamyje šalia savo namo Vilniaus priemiestyje. Ir dar atsargų priruošia žiemai.

Ukmergės naujienos