Gyvenimas ir stilius

Audi A8_foto tūkst. eurų. Kokį automobilį galima įsigyti už tokią sumą? Tikėtina, kad tai bus senesnė transporto priemonė, tačiau, rinkos ekspertų teigimu, ne pačios blogiausios būklės. Už tokią sumą galima rasti automobilį, kuriuo galėsite važiuoti dar ilgai, tačiau prieš perkant teks kruopščiai jį apžiūrėti ir įvertinti nusidėvėjimą.

Šiuo metu transporto priemonių skelbimų portale Autogidas.lt parduodama beveik 10 tūkst. automobilių, kurių kaina siekia iki 3 tūkst. eurų. Dauguma jų pagaminti prieš 15-20 metų, vadinasi, jau tarnavę kitiems šeimininkams ir dažnas įveikęs kelis šimtus tūkstančių kilometrų.

Automobilių rinkos ekspertų teigimu, apžiūrint tokį automobilį, pirkėjui svarbu žinoti kelias taisykles, kurios padės išsirinkti geriausią įmanomą variantą. Kokios jos?

Azukaitis gydytojas_kabinete_oKodėl vaikystėje lėtine inkstų liga sirgę vaikai dažnai miršta nuo širdies kraujagyslių sistemos ligų sulaukę vos 30-40 metų? - atsakymo į šį klausimą, o kartu ir būdų, kaip padėti tokiems pacientams, ieško šilutiškis Karolis AŽUKAITIS, vaikų inkstų ligų specialistas.

27-erių metų gydytojas yra Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos Vaikų ligoninės rezidentas, Vilniaus universiteto doktorantas, Lietuvos ir Europos vaikų nefrologų draugijų narys.

 

Jau trejus metus Karolis kartu su Vokietijos Heidelbergo universitetu vykdo mokslinį projektą vaikų nefrologijos srityje, yra šio projekto regiono koordinatorius, atsakingas už tyrimų eigą šešiose šalyse.

Jaunas vyras dar yra penkių tarptautinių mokslinių publikacijų bendraautorius, iš anglų kalbos išvertęs dalį medicininės knygos, gelbstinčios sergantiems kraujo vėžiu. Jis taip pat dirba įvairiuose mažesniuose projektuose.

Karolis sako, kad daug ką jo gyvenime sudėliojo atsitiktinumas - buvimas reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Bet pripažįsta, kad siekiant mokslų reikia žinoti, ko tu nori, ir orientuotis ne į rezultatą, o tikslą, dar daug dirbti. Tada tikrai pavyks.

pas-kalvi-viliu„Kviečiu visiems drauge pajausti, kokia jėga slypi senosiose lietuvių dainose, atgaivinti ir pažinti mūsų protėvių paliktus turtus. Pasiklausę įrašų ar pagal natas pabandysime sudainuoti Pamario krašte L. Rėzos surinktas ir kitas lietuvių liaudies išsaugotas dainas. Renkamės pas Darių Vilių. Jaukiai gurkšnodami arbatą pasimėgausime prasmingu vakaru...“

Vasario 18 dieną Darius Vilius vilkytiškius kvietė į dainų vakarą - pabūti, pabendrauti, „išdainuoti tamsumus“. Kvietė praleisti vakarą jo namuose - be svaigalų, be pykčio, su daina ir darna.

„Dainos skambėdavo visur, visomis progomis. Apdainuojami buvo darbai, namai, santykiai, išgyvenimai, vargai... Viskas sutilpdavo dainose. Sielos ramybę, proto skaidrumą, pasaulio pažinimą, istoriją, - viską protėviai išdainavo mums“, - sako vilkytiškis.

1-dsc-0339 origVasario 26 dieną Švėkšnos gyventoja Zuzana Beržanskienė sulaukė garbingo amžiaus - 102 metų.Neoficialiais duomenimis, ši garbaus amžiaus senolė - laikoma seniausia Švėkšnos seniūnijos gyventoja.

Starkus ir_Radzevicius_2Kovo 3 dieną Šilutė sulauks ypatingų svečių - populiariausių XXI amžiaus Lietuvos keliautojų Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus. Šiemet sukanka 10 metų, kai prasidėjo šių dviejų vyrų kelionės po pasaulį. Žurnalistai, rašytojai, TV laidų vedėjai savo titulų bagažą papildė dar vienu skambiu pavadinimu - kelionių didmeistriai. Mūsų mieste jie žada papasakoti istorijų, kurių neparodė TV, šilutiškiams siūlo daugiau nei dvi valandas gerų emocijų, vertingų patarimų susiruošusiems keliauti ir išskirtinių dovanų. Laukdami jų Šilutėje, nusiuntėme keletą klausimų, į kuriuos atsakė V.Radzevičius.

Spalvoti lietiniaiKą bendro turi Viljamas Šekspyras ir blynai? Kodėl vartant blynus reiktų turėti monetą? Įdomūs faktai bei virtuvės šefo Ruslano Bolgovo rekomenduojami blynų torto bei spalvotų blynų receptai.

pomidoraiPatyręs pomidorų augintojas Ignas iš Šilutės jau trina rankomis – taip nekantrauja greičiau pasisėti pomidorų, tačiau su mūsų jau daržininkų pamėgtos rubrikos „Pasidaryk pats“ skaitytojais jis nori pasidalinti savo pernykščio daržo pasiekimais. Deja, Ignas to stebuklo – maždaug 50 kilogramų derliaus, kurį surinko vos nuo vieno pomidorų krūmo, neįamžino, tad lieka tik įsivaizduoti, koks tai buvo gėris.

 jazbutineNuo vasario 7 d. Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas pradėjo eiti šio teismo teisėja Daiva Jazbutienė, kuri pakeitė iki šiol dvi kadencijas teismui pirmininkavusią teisėją Virginą Pankauskienę. Pastaroji pagal Teismų įstatymą pretenduoti trečiai kadencijai iš eilės nebegalėjo.

D.Jazbutienės kandidatūrą eiti Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas palaikė tiek Šilutės teismo kolektyvas, tiek Teisėjų taryba. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu šias pareigas D.Jazbutienei pavedė eiti laikinai - iki 2017 m. gruodžio 31 d., t.y. iki tada, kai įgyvendinus teismų reorganizaciją Šilutės rajono apylinkės teismas bus prijungtas prie Tauragės apylinkės teismo.

D.Jazbutienė Šilutės teisme dirba nuo 2003 metų. Prieš tai ji dirbo prokurore, o teisininko karjeros pradžioje - policijos komisariato kvotėja, tardytoja.

Naujajai Šilutės teismo vadovei pateikėme kelis klausimus.

14 gimtadienisPrieš 14 metų, tarp visų įsimylėjėlių dienos - vasario 14-osios ir Lietuvos gimtadienio - vasario 16-osios, buvo parengtas pirmasis „Šilutės naujienų“ laikraščio numeris. Dienos šviesą leidinys išvydo vasario 18 dieną.

14-ojo gimtadienio proga sulaukėme didžiausios dovanos - 14000-ojo „Facebook“ gerbėjo. Šis skaičius sako, kad žiniasklaidos srityje esame lyderiai rajone. Tai įkvepia ir kartu įpareigoja dar labiau stengtis, Jums, skaitytojai, pateikti naujausią ir aktualiausią informaciją iš Pamario krašto gyvenimo.

Kiekvienas gimtadienis priverčia apžvelgti praėjusius metus - nueitą kelią, įgytą patirtį, sutiktus žmones. Taigi pateikiame keletą įdomių faktų iš redakcijos gyvenimo.

Ukmergės naujienos

,,,