Gyvenimas ir stilius

rukyta zuvisJei neragavote Pamaryje rūkytos žuvies ar tikros žvejiškos žuvienės, jei nevažiavote Duonos keliu, jei Pieno kelyje neįlipote į pieno vonią, jei Medaus kelyje jo neprisilaižėte iki soties ir neklaidžiojote Alaus kelyje, vadinasi, dar nepatyrėte tikrojo Lietuvos skonio.

Gali būti, kad paragauti Lietuvos jums pavyks sausio 20–22 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje jau penktojoje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“.

Šiais metais pasaulio ir gimtinės skonio, garsių šalies virtuvės šefų gamintų, unikalias savybes išsaugojusių ir pagal ypatingus receptus ruoštų patiekalų parodoje bus ypač daug.

deimante medziotoja_su_sunimisJei kam atrodo, kad medžioklė yra tik vyrų laisvalaikio praleidimo būdas, tikrai klysta. Gruodį Lietuvoje buvo surengtos pirmosios dvi medžioklės, kuriose dalyvavo vien moterys.

Tarp moterų medžiotojų buvo ir Deimantė Karlonienė iš Saugų seniūnijos Čiūtelių kaimo. Ji sutiko apie savo pomėgį papasakoti ir „Šilutės naujienų“ skaitytojams.

4Vilnius, kuriame studijavo, iš Šilutės rajono kilusio Mindaugo Šimkaus neužbūrė. Todėl baigęs mokslus jis parvyko į Prycmų kaimą. Dabar 30-metis čia plėtoja senąją bitininkystę ir tikisi, kad 2017-ieji bus paženklinti sėkmės, – visuose 82 aviliuose dūgs bitės.

valdas lacko_geriausios_puko_dainosDaugelio tautiečių pamėgta lietuviškos muzikos radijo stotis „Pūkas“ kasmet prieš Kalėdas rengia šioje stotyje skambėjusių populiariausių dainų koncertą. Į 2016 metų geriausių „Pūko“ dainų koncertą buvo pakviestas ir rusniškis atlikėjas Valdas Lacko.

Pasak Valdo, koncerte jo laukė staigmena: radijo stoties vadovai įteikė padėkos raštą, pažymintį, kad „Pūko“ radijo klausytojai ir „Pūko“ TV žiūrovai Valdą išrinko geriausiu atlikėju.

Klinkerio plytos labai vertinamos dėl visapusiško jų panaudojimo. Lietuvos rinkoje jos nėra siūlomos labai ilgą laiką, tačiau dėl savo funkcionalumo ypač greitai išpopuliarėjo.

peledaLietuvos zoologijos sodas 2017-uosius metus pasitiko savo auginamų gyvūnų kolekciją papildęs įspūdingu paukščiu – baltąja pelėda (lot. Bubo scandiacus). Baltosios pelėdos patelė išsirito 2015 m. liepą ir į Kauną atkeliavo iš Talino zoologijos sodo. Naujoji gyventoja drąsiai elgiasi naujuose namuose, ramiai reaguoja į lankytojus bei darbuotojus.

DEIKAIKiek daugiau kaip prieš 60 metų už poliarinio rato esančiame Igarkos mieste niekam nieko nesakę susituokė du jaunuoliai tremtiniai Leonardas ir Janina. Tik po dviejų savaičių, Naujųjų metų išvakarėse, apie savo priesaiką vienas kitam jie pranešė šeimai, artimiausiems draugams ir giminaičiams.

„Vienas kitam padėdami, pasiglostydami, be didelių piktumų ir išgyvenome visus tuos metus, taip dienas leidžiame ir šiandien“, - sako Leonardas ir Janina.

Dabar, prieš Naujuosius, deimantinė pora vėl švęs vestuves - suvažiuos pulkas vaikų, vaikaičių, provaikaičių.

AstrologijaPagal kinų kalendorių, Ugninio (arba raudonojo) Gaidžio metai prasidės 2017 metų sausio 28 dieną. Tuomet įvyks pirmoji 2017 metų mėnulio Jaunatis. Būtent nuo to momento pajusime tikrąją metų valdovo energiją.

Gaidys - apsigimęs karjeristas. O Ugnies stichijos dominavimas ateinančiais 2017 metais jam suteiks lyderio savybių. Metai iškels į aukštumas vadovus ir lyderius, visuomeninius veikėjus.

Sanchajaus gyventojaiŠvenčių dienomis, kai jaukiuose namuose sėdome prie gardžiausiais valgiais nukrautų stalų, jie sėdėjo ant palaikiais skudurais pridengtų dėžių ar senų baldų liekanų. Ant stalų dėjo nežinia ką, bet tikrai ne išmanių šeimininkių keptus pyragus ir troškintas žąsis. Dėjo silkės puselę, duonos kriaukšlę arkokią konservų dėžutę. Nebuvo ant stalų ir šventiškai padabintos eglės šakutės, o jei kur ir buvo, tai tiesiog nuo čia pat augančių spygliuočių nulaužta, bet jokio blizgučio nemačiusi.

Dar vienas „būtinas dalykas“ buvo ant jų stalų - butelis stipresnio gėrimo, nes tie vyrai tikino, kad iš kur nors jį vis tiek „susivairuos“: nutemps į „metalinę“ čia pat besimėtančio metalo gabalų - va jau ir bus už ką švęsti...

Tokio vargo ir to metalo apsčiai matėme dar prieškalėdžiu pasukę į pastaruoju metu liūdnai garsėjantį vakarinį Šilutės pakraštį - „Šanchajaus“ garažų rajoną. Garsėjantį todėl, kad nežiūrint į tai, jog čia daugelį metų tie garažai buvo kai kurių šilutiškių gyvenamasis rajonas, prieš kelis mėnesius buvo pradėtas „Šanchajaus“ sunaikinimo procesas. Bet... pinigai baigėsi, procesas sustojo, o keletas vyrų garažuose kaip gyveno, taip ir tebegyvena.

Tik va - Kalėdų pas juos, kad ir kaip ieškojome, neradome...

Ukmergės naujienos