Gyvenimas ir stilius

GRUZINAI 2„Jeigu nori būti sveikas, energingas ir geros nuotaikos, valgyk gruziniškus patiekalus, nes jie gaminami be jokių sveikatai kenksmingų priedų. Mūsų patiekaluose naudojama tešla, sūris, grybai, mėsa yra ekologiški, kuo natūralesni“, - sako Džimailas (Jimali) - jau 10 metų Šilutėje gyvenantis gruzinas.

Visada mėgęs gaminti 35-erių metų vyras Šilutėje nusprendė įkurti savo verslą - Taikos gatvėje, naująjame prekybos ir paslaugų centre, atidarė „Kartveliškų patiekalų” užkandinę.

Šilutiškiai jau ragauja šašlykus, charčio sriubą, chačiapurius su mėsa, sūriu ar grybais. Rasida džiaugiasi, kad kol kas girdi tik teigiamus klientų atsiliepimus ir žada, kad meniu bus nuolat keičiamas, o kavinukės darbo laikas derinams prie šilutiškių poreikių.

 

3Nors esame įpratę manyti, kad paspirtukais naudojasi tik vaikai ir paaugliai, juos vis dažniau nusprendžia išbandyti ir suaugusieji. Tai – itin patogi transporto priemonė, leidžianti aktyviai pajudėti, išvengti laiką švaistančių kamščių ar tiesiog smagiai praleisti laisvalaikį. Nors vis dar dažnai abejojama, ar tokia priemonė yra pritaikyta vyresniųjų rinkai, galite dėl to nesijaudinti – paspirtukai suaugusiems tinka ne mažiau nei vaikams, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą variantą. Taigi prieš įsigydami naująją transporto priemonę, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus.

Himno giedojimas_MAXIMOS_parduotuvjeLietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jungiasi prie pilietinės iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ ir kviečia burtis vieningam Lietuvos himno giedojimui. Liepos 6-ąją, 21 valandą, kai lietuviai „Tautiška giesme“ apjuos visą platųjį pasaulį, vieningai Lietuvos himnas suskambės ir daugelyje šalies „Maximos“ parduotuvių.

 

shutterstock 198282107Nors dabar yra technologijų amžius, tai tikrai nereiškia, kad vaikai nebenori mėgautis pramogomis, kurios buvo populiarios ir prieš daugybę metų. Viena iš tokių pramogų yra smėlio dėžė – tai yra gamtos sukurtas „LEGO“ kaladėlių pirmtakas, kuris žadina vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą. Žaidimai smėliadėžėje gali užimti jūsų vaiką net ir visai dienai. Bet yra viena problema – smėlio dėžes prižiūrėti yra ganėtinai sunku, bet palaikyti higienišką ir malonią aplinką yra būtina. Kaip to pasiekti? Patarimais su jumis pasidalins Pigu.lt ekspertai.

 

laistymas-65437766Atėjęs pavasaris priverčia kur kas daugiau dėmesio skirti sodo ar daržo priežiūrai, tad nepavyksta apsieiti ir be papildomo inventoriaus. Nors gali skambėti neįtikėtinai, tačiau vienas iš svarbiausių atributų tuomet yra laistymo žarna – tinkamai ją pasirinkus, galima gerokai palengvinti kai kuriuos sodo darbus. Tad jeigu šiam sezonui ieškote naujo gaminio, siūlome susipažinti su patarimais, kurie padės išsirinkti geriausią variantą.

svyturys UostadvarioŠilutiškiai jau kviečiami keliauti dar trimis naujais turistiniais maršrutais, nes  Šilutės rajono savivaldybė su partneriu Neringos savivaldybe įgyvendina projektą „Pamario švyturių kelias“.

jonas lukosaitis2Vardinių dieną suvalgytas pirmasis apelsinas, pirmieji uždirbti pinigai, pirmoji meilė... ir svečių belaukiant patirta trauma, o po jos - dar ir operacija, kurią atliko gydytojas bendravardis. Tokia turtinga ir įdomi yra rytoj vardines švęsiančio Katyčių seniūno Jono Lukošaičio patirtis.

„Dažniausiai Joninės man būna didesnė šventė, negu gimtadienis“, - prisipažįsta jis.

J.Lukošaitis prisimena, kad jo vaikystės metais Joninės ypač triukšmingai būdavo švenčiamos ant Rambyno kalno - su kaukėmis, atrakcijomis, kariškių salvėmis ir fejerverkais.

Ne mažiau įspūdingos Jono varduvės yra ir dabar. Kasmet per Jonines pas jį suvažiuoja draugai, artimesni giminaičiai, kurie varduvininką apdovanoja vainiku, kartu pavakaroja prie vaišių stalo, prisimena senąsias lietuvių tradicijas ir burtus.

Katyčių seniūnas pastebi, o kartu ir džiaugiasi, kad dabar vis daugiau žmonių savo vaikus krikštija Jonukais. Juk prieš keliolika metų šis gražus vardas buvo praradęs savo populiarumą.

Smelio skulptura_SilalejeAntrus metus iš eilės Šilalėje startavo tarptautinis smėlio skulptūrų kūrybinis projektas. Net dvi smėlio skulptūras kūrė pasaulyje žymūs skulptoriai – lietuvis Andrius Petkus ir latvis Krists Zarins.

LAIKRASTIS 2Birželio 15-ąją skaitytojus pasiekė jubiliejinis - 1500-asis „Šilutės naujienų“ numeris!

Tiek laikraščio numerių išleidome nuo tada, kai 2003-ųjų vasario 16-oji sutapo su naujo Šilutės rajono leidinio gimimu, o vasario 18 dieną dienos šviesą išvydo pirmasis jo numeris. Tiesa, tuomet dar kitu pavadinimu ir vos 700 egzempliorių tiražu. Praėjus 15 metų išties turime kuo pasidžiaugti. Štai tik keletas šiandieninių skaičių.

Ukmergės naujienos