Gyvenimas ir stilius

uztemimasLiepos pabaiga - puikus laikas visiems astronomijos mėgėjams, nes naktį iš liepos 27 d. į 28 d., vyks ilgiausias per visą XXI a. pilnas Mėnulio užtemimas.

Astronomai tikisi, kad šis užtemimas truks 1 val. 43 min. – o kartu su daliniais užtemimas prieš ir po pagrindinio, 3 val. 55 min. Mėnulio užtemimas įvyksta tada, kai Saulė, Žemė ir Mėnulis stoja į vieną liniją ir pastarasis patenka tiesiai po Žemės šešėliu.

DSCN5375Po tikrai karštos nakties (Pamaryje buvo 21 - 22 šilumos) išaušo debesuotas ir protarpiais su lietumi penktadienis. Bet šiandien bus karšta - 28 - 29 aukščiau nulio, vėjas rytų, 4 m/s.

minges flotile_tamsojeKetvirtą kartą Pamario krašte įvyko „Mingės flotilė 2018“ - naktinis laivų paradas. Pasak vienos iš organizatorių, Mingės kaimo turizmo sodybos šeimininkės Monikos Dobrovolskytės, tai puikus renginys tiems, kurie mėgaujasi laivų vaizdais, ir tiems kurie jais plaukioja.

zemaitaitisRemigijus Žemaitaitis negalėtų tiksliai pasakyti, kada pirmą kartą įžengė į šiltnamį, tačiau tiksliai žino, kad jau nuo šešerių metų penkiuose tėvams priklausančiuose šiltnamiuose darbavosi iš peties, tad šiandien jis skaičiuoja 30 metų pomidorų auginimo patirtį. O jei rimtai, 36 metų politikas turbūt nėra pirkęs daržovių – užsiaugina keturiose lysvėse ir šiltnamyje šalia savo namo Vilniaus priemiestyje. Ir dar atsargų priruošia žiemai.

Pauki stebjimas_pamaryjePasaulis būtų geresnė vieta, jeigu visi būtume paukščių stebėtojai ir suprastumėme bei rūpintumėmės gamta”, - sakė Robertas Batemanas, Kanados gamtos tapytojas.

Šilutės turizmo informacijos centras siekia, kad Šilutės rajono savivaldybės gyventojai bei svečiai domėtųsi ir rūpintųsi gamta, stebėtų ir vis daugiau sužinotų apie paukščius, gyvenančius bei perinčius mūsų regione.

dienaPo šiltos antradienio nakties (Šilutėje buvo 17 - 19 aukščiau nulio) Pamaryje išaušo giedras antradienis. Nedideli debesys padangėje gali pasimatyti tik pavakarę, o šilumos šiandien bus apie 26. Vėjas šiaurės vakarų, 3 - 5 m/s.

Desert ingredientas_-_arbzasJokia karšta vasara neįsivaizduojama be saldaus ir sultingo arbūzo. Tą įrodo ir didžiausio šalyje prekybos tinklo „Maxima“ atskleidžiamas faktas: iš viso per metus nuperkama iki 10 tonų arbūzų, o šiltuoju sezonu jų paklausa išauga net iki 10 kartų. Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas dalijasi idėjomis, kaip galima originaliai panaudoti arbūzą ir paruošti gaivinančius vasaros desertus.

Keliautoja Rima_Nausedaite_2„Kai kelionėmis užsikreti, tai tampa priklausomybe. Būna grįžtu iš kelionės, dvi savaites pabūnu namuose, padirbu ir galvoju, kur važiuoti toliau“, - kalba šilutiškė Rima Nausėdaitė.

Keliauja Rima dažniausiai viena, o kelionėmis rimtai užsikrėtė prieš keletą metų. Per pastaruosius porą metų ji aplankė Berlyną, Barseloną (du kartus), Varšuvą, Stambulą.

32 metų moteris juokauja, kad jos namuose yra tik būtiniausi baldai, o nešioja ji ne pačias brangiausias sukneles, nes visas santaupas išleidžia kelionėms.

Ieškodama pigesnių būdų ištyrinėti šalis, Rima atrado kaučsurferių (angl. couchsurfing) bendruomenę, jungiančią daugiau kaip 4 milijonus narių visame pasaulyje. Tokiu būdu po pasaulį keliaudami žmonės apsistoja vieni kitų namuose. Pas Rimą jau lankėsi svečiai, vėliau tapę ir draugais, iš Ispanijos, JAV, Kanados, Olandijos. Pasisvečiuoti pas keletą iš jų buvo nuvažiavusi ir ji pati.

desrainisLiepos 23 – ąją dieną visas pasaulis švenčia tarptautinę dešrainių dieną. Daugiau nei prieš šimtą metų JAV ir Vokietijoje išpopuliarėjęs dešrainis (angl. hot dog) šiandien yra žinomas dėl išskirtinio – bandelėje įspraustos dešrelės – pateikimo būdo. Prekybos tinklo IKI maisto ekspertė Vilma Juodkazienė pasakoja, kaip šio patiekalo receptus per šimtmetį ištobulino skirtingos šalys ir kviečia šią dieną atšvęsti namuose pasigaminant tobulo skonio dešrainį.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt