Gyvenimas ir stilius

loveArtėjant vasario mėnesiui, „Šilutės naujienų“ redakcija jį skelbia MEILĖS mėnesiu. Šis mėnuo daugeliui svarbus ne tik dėl to, kad minėsime Vasario 14-ąją, šv. Valentino dieną, bet ir nenumaldomai savo širdimis bei laukimu artėsime prie pavasario.

Senoji SiluteDabartinės Lietuvos teritorijoje šimtmečiais gyvena ne tik lietuviai, bet ir daugybė kitų tautų – totoriai, karaimai, žydai, romai ir daugelis kitų. Šių tautų atstovai gyvena šalia mūsų, bet, ar  mes juos pažįstame? Ar žinome jų istoriją, tradicijas ir papročius? Pagaliau, ar tai, kad šios tautos gyvena šalia, galima panaudoti turizmui Lietuvoje plėsti?

sveksnos sveikuolis_rekordininkas_priceviciusKaune gyvenantis švėkšniškis Kęstutis Pricevičius daugeliui jau žinomas kaip rekordininkas. 2013 m. Lietuvos rekordų agentūra įregistravo jo pasiektą šalčiausių maudynių atviruose vandenyse rekordą: drąsuolis 2012-ųjų vasario 2-ąją Nemune išsimaudė lauke esant 30 laipsnių šalčio.

Valdas Lacko_2Šeštadienio vakarą LRT televizijos studijoje surengtas antrojo šių metų „Eurovizijos“ atrankos koncertas. Paskutinysis ant scenos pasirodė praėjusių metų „Eurovizijos“ atradimas Valdas Lacko. Komisija nusprendė, jog ir ši daina verta kito etapo.

knygos airijai_copyVyksta akcija „Dovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams“

„Kaip sunku Airijoje gauti paskaityti lietuviškų knygų! O taip norisi...“ Tokį Airijos lietuvių apgailestavimą išgirdo Šilutės Soroptimos klubo prezidentė Loreta Alsė ir kartu su dviem dešimtimis klubo narių nusprendė inicijuoti akciją „Dovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams“.

Soroptimistės be galo dėkingos Šilutės r. F.Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorei Laimai Dumšienei ir visam kolektyvui, nes būtent viešoji biblioteka ir visi jos filialai sutiko tapti akcijos partneriais ir bibliotekose priimti gyventojų dovanojamas knygas.

 Pasveikino ilgaamzeBuvusios Gaidelių mokyklos pastate šiandien gyvena mokytoja Monika Strazdienė. Praėjusią savaitę 95-metį atšventusi mokytoja mena tuos laikus, kai čia sugužėdavo keliasdešimt mokinių. Savo darbą mokytoja labai mėgo ir į jokį kitą iškeitusi niekada nebūtų.

„Tegul visi ateinantys jubiliejai būna dar džiaugsmingesni, tegul visada užtenka sveikatos ir energijos“, - linkėjo mokytoją aplankyti atvykę svečiai.

 jb-73404182Kino ir teatro aktorius, iš Švėkšnos kilęs Juozas Budraitis (76 m.) sako, kad gimė slampinėtoju. Vaikystėje, kai, vedamas už rankos, stabtelėdavo patyrinėti įdomaus pasaulio, tėtis timptelėdavo: „Nesižvalgyk po pašalius“; ūgtelėjusiam dėl žioplinėjimo kliūdavo nuo mamos šepečiu. Kai paaugliui į rankas pateko fotoaparatas, su šiuo nebesiskyrė; negrįžtančio laiko ženklus įamžinantis palydovas menininką lydi visose fizinėse bei dvasinėse kelionėse.

rukyta zuvisJei neragavote Pamaryje rūkytos žuvies ar tikros žvejiškos žuvienės, jei nevažiavote Duonos keliu, jei Pieno kelyje neįlipote į pieno vonią, jei Medaus kelyje jo neprisilaižėte iki soties ir neklaidžiojote Alaus kelyje, vadinasi, dar nepatyrėte tikrojo Lietuvos skonio.

Gali būti, kad paragauti Lietuvos jums pavyks sausio 20–22 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje jau penktojoje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“.

Šiais metais pasaulio ir gimtinės skonio, garsių šalies virtuvės šefų gamintų, unikalias savybes išsaugojusių ir pagal ypatingus receptus ruoštų patiekalų parodoje bus ypač daug.

deimante medziotoja_su_sunimisJei kam atrodo, kad medžioklė yra tik vyrų laisvalaikio praleidimo būdas, tikrai klysta. Gruodį Lietuvoje buvo surengtos pirmosios dvi medžioklės, kuriose dalyvavo vien moterys.

Tarp moterų medžiotojų buvo ir Deimantė Karlonienė iš Saugų seniūnijos Čiūtelių kaimo. Ji sutiko apie savo pomėgį papasakoti ir „Šilutės naujienų“ skaitytojams.

Ukmergės naujienos

,,,,