Gyvenimas ir stilius

Zuvies fileNe paslaptis, kad savo sultingu rausvumu ir nauda sveikatai lašiša jau kuris laikas užkariavusi lietuvių širdis. Specialistai vienareikšmiškai pripažįsta šios žuvies naudą sveikatai. Vis dėlto ar taip pamilę lašišą, ne be reikalo pamirštame itin vertingą baltąją žuvį?

dr. Jono_Basanaviiaus_porstretas_sukurtas_i_pato_enklIš apyvartos išimti ir netrukus galioti nustosiantys lito nominalo pašto ženklai tapo originaliu meno kūriniu. Savo unikaliais piešiniais, sukurtais iš netradicinių medžiagų, stebinanti menininkė Jolita Vaitkutė iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijavo tautos patriarcho – dr. Jono Basanavičiaus – portretą. Paveikslas eksponuojamas Vilniaus centriniame pašte.

AtvirlaiskiaiGruodį startavo „Misija Sibiras“ organizuota akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija“. Akcijos tikslas – Sibire gyvenantiems lietuviams nusiųsti lietuvišką šventinį sveikinimą, taip siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Prie akcijos galėjo prisidėti visi norintys. Susidomėjimas buvo neįtikėtinai didelis – šiandien su Lietuvos pašto pagalbą į Sibirą iškeliavo net 900 atvirukų, skirtų Viktorijai ir kitiems Sibiro lietuviams.

tortasArtėjančios gražiausios metų šventės šeimininkes kasmet verčia sukti galvą, kaip namo sugužėjusius šeimynykščius sutikti prie šventinio stalo, kuris būtų ir skanus, ir netikėtas, ir tuo pat metu tradicinis.  Iš kartos į kartą perduodami receptai – svarbi švenčių dalis. Visgi šventės yra puiki proga išmėginti ir naujus, sveikesnius ir nenuobodžius skonius, paragauti netradiciškai pagamintų patiekalų.

suo sniegeImunitetas – organizmo apsaugos būdas, kurio pagrindinė užduotis – išsaugoti organizmą ir apsiginti nuo viso to, kas jam genetiškai svetima. Imuniteto veiklos pagrindas – atpažinti „sava“ ir „svetima“. Šias gyvūnų (ar žmogaus) organizmo apsaugines funkcijas atlieka speciali imuninė sistema, kuri ir lemia organizmo gebėjimą apsisaugoti nuo mikroorganizmų, virusų, parazitų, svetimų audinių, ląstelių, baltymų bei kitų genetiškai svetimų medžiagų – antigenų. Organizmo imuninė sistema skirstoma į dvi grupes: įgimtą (natūralųjį) arba rūšinį ir įgytą imunitetą.

KuznecovaGruodžio 3-iąją Klaipėdos dramos teatre buvo rodomas jaunos choreografės Ingos Kuznecovos premjerinis šokio spektaklis vaikams „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos“. Linksmas, įžvalgus, intymus ir estetiškai gražus pasirodymas jau sulaukė teigiamų atsiliepimų, o jame kažką sau rado ne tik mergaitės, bet ir berniukai ar vaikus atlydėję tėvai.

Iš Šilutės kilusi ir į Klaipėdą šokio studijų atviliota, dabar šiuolaikinio šokio teatro „Padi Dapi Fish“ kolektyve ne vienerius metus šokanti I.Kuznecova pripažino, kad iš jos statytų spektaklių tai pirmoji premjera, po kurios jautėsi tikrai gerai, nors taip pat tikino, kad choreografės vardas jai dar nėra įprastas.

SantuokosPateikiame informaciją apie artimiausiu metu įvyksiančias santuokas, registruojamas Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje.

optika 10x5Didžiųjų žiemos švenčių laukiame visus metus, tačiau joms artėjant neretai kalėdinę nuotaiką temdo įtampa. Ypač nerimą kelia kasmetinė kalėdinių dovanėlių pirkimo dilema. Juk šių gražių švenčių proga norisi maloniai nustebinti visus artimuosius. Išties - kokios Kalėdos be dovanų po eglute? Tad „Optikos pasaulis“ siūlo vyti prieššventinę įtampą šalin ir apsilankyti jų optikos salone, kuriame be vargo išrinksite dovanėlę tiek artimajam, tiek sau.

Untitled-2 copyŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi du šviesuliai: tai kino, televizijos ir teatro aktorė, knygų autorė Nijolė Narmontaitė ir vadybininkas, lektorius, derybų konsultantas, „Tūkstantmečio odisėjos“ XI etapo jachtos „Ambersail“ vienas iš kapitonų Paulius Kovas. Šias įdomias asmenybes pažįsta daugelis, todėl į renginį prigužėjo pilnutėlė salė.

Ukmergės naujienos