Gyvenimas ir stilius

Untitled-1 copyŠią vasarą Lietuvos policija ėmėsi neįprastos kovos - kovos su stereotipais. Kiekvieną savaitę Šiaulių apskrities policijos ir Lietuvos policijos facebook paskyras papildo nauja nuotrauka, kuri vaizduoja vieną su policija susijusį stereotipą, o gyventojai raginami atsisakyti šio stereotipo. Projektas nestokoja humoro, todėl nuotraukose policininkai slepiasi už vazoninės gėlės, neva pratina šunis uostyti kokainą, lenktyniauja su vėžliu.

Maxima saslykas_vasaraAnt žarijų keptais mėsos patiekalais įprasta puikuotis šiltesnio klimato šalyse, tačiau vienas tokių valgių jau yra tapęs kone neatsiejama lietuviškos virtuvės – ir vasaros − dalimi. Tai – šašlykas, be kurio daugelis paprasčiausiai neįsivaizduoja išvykos į gamtą, savaitgalio sodyboje, ežero ar upės pakrantėje. Daugelis iškylautojų ar šeimininkų netgi turi savą, „slaptąjį“ šašlyko receptą, ir tik pašaipiai šypsosi, kai kitas kepėjas kažką daro „ne taip“.

595b50ac248e0Lietuvės moterys nesikuklina, socialiniame tinkle „Facebook“ pasiteiravus, kokiu balu vertinate savo grožį, paaiškėjo, kad beveik pusė – 45 proc. teigia vertinančios savo grožį 10 balų iš dešimties. Dar 15 proc. skiria sau 9 balus.

baseinasVasaros metu turbūt nieko nėra smagiau už atsigaivinimą vėsiame vandenyje, tačiau ne visada yra galimybė nuvykti prie vandens telkinių. Vis dėlto, išeitis visuomet yra – karkasiniai baseinai gali būti vienas geriausių pasirinkimų. Šių lauko baseinų surinkimas nereikalauja daug įgūdžių bei patirties, du ar trys žmonės baseiną gali paruošti vos per 20 minučių. Taigi, tokia pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti viena palankiausių.

scrabble-2273910 960_720Metų žodžio rinkimų ištakos pasaulyje siekia 1971 metus, kai vokiškai kalbančiose šalyse atsirado tradicija rinkti metų žodį - kalbos vienetą, taikliausiai atspindintį ir apibūdinantį tais metais visuomenėje vyraujančias nuotaikas. Pamažu ši tradicija  išplito ir į anglakalbes šalis, ir jose jau ne vieną dešimtmetį puoselėjami metų žodžio rinkimai.

Po chaotiškų bandymų Lietuvoje rinkti Metų žodžius (2008-2010 m.), Lietuvių kalbos draugija iniciatyvą suėmė į savo rankas - lietuvių kalbos vartotojai šiemet vėl kviečiami rinkti Metų žodį.

Eiza DovydasPraėjusią savaitę portalas DELFI ir žurnalas „Reitingai“ pirmą kartą Lietuvoje sudarė vairavimo mokyklų, o vėliau - ir instruktorių reitingą.
Paaiškėjo, kad tarp geriausių vairavimo mokytojų Klaipėdos apskrityje - buvęs šilutiškis 29-erių Dovydas Eiza, dabar gyventis Klaipėdoje ir dirbantis Pajūrio vairavimo mokykloje. Vairavimo subtilybių jis moko klaipėdiečius ir šilutiškius.

„Manau, kad dar galėčiau tobulėti. Galėjau būti įvertintas ir geriau“, - savikritiškai ketvirtąją vietą Klaipėdos apskrities vairavimo instruktorių reitinge vertina D.Eiza.

„Šilutės naujienoms“ jis atskleidė, kaip įveikti vairavimo baimę, kas lemiasėkmę per vairavimo egzaminą ir kodėl jis jau tris mėnesius nesikerpa plaukų.

Jonas su_vainikuŠilutiškis Jonas Jasas prieš beveik 23 metus miesto centre atidarė parduotuvę „Jonaiva“, kuriai vėliau patys klientai „prilipdė“ dar vieną pavadinimą - „1000 smulkmenų“. Jono parduotuvėje rasi visko - nuo smulkios elektronikos prietaisų iki populiariųjų suktukų.

Joninėms artėjant, „Šilutės naujienos“ nutarė pakalbinti Joną - „Jonaivos“ savininką. O pokalbis su juo Jonų temą išvystė dar labiau.

Vaikystę Jonas Jasas praleido Skuode, esančiame 4 kilometrai nuo Latvijos pasienio, kur nuo seno Joninės švenčiamos kur kas labiau. Abu Jono seneliai, dėdė ir tėtis buvo Jonai.

Šiandien J.Jasas truputį gailisi, kad nepratęsė tradicijos ir Jono vardo nesuteikė nė vienam iš trijų savo sūnų. „Bet juk dabar neištaisysi“,- šypteli geros nuotaikos nestokojantis vyras.

Beje, Jonukais savo vaikus pavadina vis daugiau šilutiškių. Kadaise pamirštas, dabar šis vardas - vėl ant populiarumo bangos.

LAIVAS 2Sekmadienį, birželio 18 dieną, rusniškių įmonės „Skatulė“ dirbtuvėse atkurtas medinis senovinis laivas „Vytautas Didysis“ nuleistas į Atmatos upę. Jis plukdys šių metų Nacionalinės ekspedicijos dalyvius iš Lenkijos į Lietuvą.

Laivo projektuotojas Simas Knapkis bei statybos meistras Viktoras Spiridonas Belokopytovas pagaliau įsitikino, jog laivo grimzlė tokia, kokią ir prognozavo - dugnas paniro 30 centimetrų. Įbrinkęs ir su įgula bei kroviniu, jis, tikėtina, panirs dar kelis centimetrus giliau.

Ukmergės naujienos