Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kurdami Joninių laužus nesukelkime miško gaisrų

Image - Kurdami Joninių laužus nesukelkime miško gaisrų

Artėjant Joninėms, aplinkosaugininkai primena, kad kuriant šventinius laužus gamtoje su ugnimi reikia elgtis itin

Trečiadienis, 21 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Politikų kova už jaunimo erdves Žemaičių Naumiestyje pralaimėta

Image - Politikų kova už jaunimo erdves Žemaičių Naumiestyje pralaimėta

Šilutės r. savivaldybės taryboje svarstant, ar įgyvendinti projektus „Edukacinių ir kūrybiškumą skatinančių erdvių sukūrimas Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje“ ir „Edukacinių erdvių sukūrimas Šilutės r. Vainuto gimnazijoje“, užvirė

Pirmadienis, 5 Birželis Komentarai (0)

Problema

Rusniškių pasėlius ir sodybas niokoja „Boso danieliai“

Image - Rusniškių pasėlius ir sodybas niokoja „Boso danieliai“

 „Atvažiavau į savo vasarvietę ir nustėrau: medeliai - nudraskyti, gėlynai - ištrypti, o žmonos pasodintos daržovės - nukramtytos. Dabar net nežinau, kaip apie tai papasakoti žmonai. Ją tikrai ištiks infarktas.

Ketvirtadienis, 15 Birželis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Ugniagesiai kviečiami ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti šunis, padėti neįgaliesiems

Image - Ugniagesiai kviečiami ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti šunis, padėti neįgaliesiems

Ši vasara kol kas nėra karšta ugniagesiams: pievoms sužaliavus jų degintojai nurimo, o ir pastatai dega rečiau.Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog per pastarąsias savaites užfiksuoti

Sekmadienis, 25 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Naujas Švėkšnos miestelio akcentas - skulptūra Nepriklausomybės akto signatarui K.S.Šauliui

Image - Naujas Švėkšnos miestelio akcentas - skulptūra Nepriklausomybės akto signatarui K.S.Šauliui

Lietuvos valstybės 100-metų pasitinkančią Švėkšną rudenį papuoš naujas paminklas - miestelio centre, Liepų aikštėje, iškils Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Kazmiero Stepono Šaulio skulptūra. 5,5 metro aukščio, iš bronzos ir granito

Šeštadienis, 24 Birželis Komentarai (0)

Aktualijos

gaisrininkas rolandoŠi vasara kol kas nėra karšta ugniagesiams: pievoms sužaliavus jų degintojai nurimo, o ir pastatai dega rečiau.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog per pastarąsias savaites užfiksuoti tik du rimtesni gaisrai, abu - Vainute. Kitos nelaimės buvo menkesnės arba ugniagesiai iš viso buvo atšaukti vos įpusėję kelionę į nelaimių vietas.

vejo jegaines_saulinos2018 metais planuojama Šilutės r. savivaldybės biudžeto pajamas padidinti net 680 tūkstančių eurų tiesiog iš vėjo.

Savivaldybės administracija politikams pristatė sprendimo projektą, kuriuo apmokestins didžiausiu leistinu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu (3 proc. turto vertės) atsinaujinančios energijos - vėjo, saulės ir kt. - jėgainių statinius.

Iki šiol jėgainės buvo apmokestintos 0,3 proc. tarifu.

medziotoju saudymo_varzybos_nugaletojaiŠilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugija antrą kartą surengė didžiausią rajono medžiotojų šventę - šaudymo varžybas.

Birželio 10 dieną į netoli Armalėnų esančią privačią šaudyklą suvažiavo per 100 medžiotojų iš Šilutės ir Pagėgių savivaldybių. Savo taiklumą ir rankų stabilumą tikrino 36 medžiotojai, atstovaujantys 12-ai medžiotojų būrelių ir klubų.

„Mūsų varžybų tikslas - populiarinti medžioklinio šaudymo sportą, lavinti medžiotojų šaudymo įgūdžius, pagerbti taikliausius šaulius. Buvome padarę ilgoką pertrauką - net 12 metų. Bet dabar stengsimės varžybas rengti kasmet“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo draugijos pirmininkė Nijolė Endrikaitienė.

sveksnos paminklas_signatarui_sauliuiLietuvos valstybės 100-metų pasitinkančią Švėkšną rudenį papuoš naujas paminklas - miestelio centre, Liepų aikštėje, iškils Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Kazmiero Stepono Šaulio skulptūra.

5,5 metro aukščio, iš bronzos ir granito pagaminto paminklo autorius - žymus skulptorius, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas.

Skulptūros pastatymą finansuoja privatus rėmėjas - tolimas K.S.Šaulio giminaitis, klaipėdietis verslininkas Vytautas Lygnugaris.

renovacija daugiabuciu_1Jau šiandien ir rytoj - birželio 20 ir 21 dienomis - Šilutėje bus žinomi visi 3-ojo daugiabučių namų renovacijos etapo darbus atliksiantys rangovai - šiomis dienomis vyksta paskutiniųjų namų rangos darbų pirkimai.

Šiuo metu Šilutės rajone jau yra 29 renovuoti daugiabučiai, kurių gyventojai džiaugiasi ne tik mažesnėmis sąskaitomis už šildymą, bet ir gyvenimu kur kas gražesniuose namuose.

Dar keliolikos daugiabučių gyventojai, pateikę prašymus, dar tik laukia tokios laimės, o tiksliau - IV renovacijos etapo pradžios.

terapijos sk_atidarymas_merasPrieš savaitę viename iš Šilutės ligoninės pastatų - vadinamajame Akušerijos - ginekologijos korpuse - oficialiai duris atvėrė naujai suremontuotas Vidaus ligų skyrius, kuris dabar sujungtas su kitu panašaus pobūdžio padaliniu - Nervų ligų skyriumi.

Iki šiol vienas šalia kito buvę šie du skyriai ne tik nušvito šviesiomis spalvomis, bet tarp jų nebeliko ir iki šiol buvusios pertvaros. Tad dabar vienas skyrius turi ir vieną pavadinimą - Vidaus ligų skyrius.

Tokia pertvarka atitinka 4-ąjį Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos restruktūrizavimo etapą, kurio gairėse numatyta bendrus neurologijos ir vidaus ligų skyrius steigti visose šalies ligoninėse.

Ir nors oficialių įkurtuvių ligoninės vadovai nerengė, tačiau svečių ir gražių žodžių sulaukė.

streikas miskininkuTrečiadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, piketavo visos šalies miškininkai, protestuojantys prieš, jų nuomone, skubotą ir neskaidrią urėdijų reformą.

Šilutės miškininkai šįkart į sostinėje surengtą parodomąją akciją nevyko, bet ruošiasi dalyvauti greičiausiai jau kitą savaitę vyksiančiame dar viename pikete ir prisijungti prie birželio 30 dieną numatyto visuotinio šalies miškininkų streiko.

12078 e8bd6754fe82c8c6a5b3dd10982f8544Europos Komisijos (EK) finansuojamo projekto „Fusions“ (Food Use for Social Innovation by Optimising Waste Prevention Strategies) 2016 m. duomenimis, Europos Sąjungoje (ES) kasmet išmetama apie 88 mln. tonų maisto vidutiniškai už 143 mlrd. eurų. Prarandama ar išmetama beveik trečdalis pagaminto maisto pasaulyje – tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose šalyse.

Untitled-2 copySeimo Antikorupcijos komisija tirs Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos nario socialdemokrato Artūros Skardžiaus veiklą ir galimą interesų konfliktą.

Ukmergės naujienos

,,,,,