Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pirmą kartą Ventėje sugauta liepsnotoji pelėda

Image - Pirmą kartą Ventėje sugauta  liepsnotoji pelėda

Šis ruduo Ventės rago ornitologams svarbus ne tik rekordiniais kiekiais paukščių, bet ir netikėtais laimikiais gaudyklėse. Spalio 19 dieną pirmą kartą ornitologinės stoties darbo istorijoje buvo sugauta liepsnotoji pelėda. “Naktį begaudydamas

Antradienis, 30 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

Image - Opozicija ruošia V.Pavilonio atstatydinimą, o A.Jakas siūlo „per veidą“ V.Laurinaičiui

 Šilutės savivaldybės tarybos opozicijos politikai, remdamiesi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamu tyrimu dėl savivaldybės mero, jo pavaduotojo, Šilutės autobusų parko direktoriaus bei Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo

Pirmadienis, 12 Lapkritis Komentarai (1)

Problema

Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Image - Sveikas vaikų maitinimas vis dar kelia diskusijas

Gausiai padažu aplieti ir džiūvėseliuose apvolioti kotletai, spirgais apipilti cepelinai ir kitas nesveikas maistas nuo rugsėjo gujamas lauk iš šalies lopšelių-darželių ir mokyklų. Ne išimtis ir Šilutės rajonas. Deja, ir

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Kovoje su kontrabanda padeda net kormoranai: numušė droną su cigaretėmis

Image - Kovoje su kontrabanda padeda net kormoranai: numušė droną su cigaretėmis

  Po to, kai buvo išguldytos stambiausios Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šilutės miestų grupuotės, situacija pasienyje su Rusija per pastarąjį dešimtmetį gerokai pasikeitė, nors grėsmės liko tos pačios – kontrabanda, nelegalus bandymas

Antradienis, 13 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Aktualijos

sinagogos remontasŠvėkšnos gyventojai džiūgauja - aplink miestelio centre stovinčią žydų sinagogą pagaliau triūsia darbininkai. Tai - „Pamario restauratoriaus” žmonės, savaitės pradžioje pradėję ilgai lauktus šio istorinio paminklo konservavimo darbus.

Tačiau dideliam džiaugsmui dar per anksti, mat šiame - pirmajame etape bus atliekami tik sinagogos stogo keitimo ir avarinės būklės likvidavimo darbai. Tiesa, ir jie kainuos gana nepigiai - apie 110 tūkstančių eurų.

 

mesos konservaiEuropos Komisijos skelbiamais duomenimis, Europos Sąjungoje (ES) kasmet išmetama apie 88 mln. tonų maisto atliekų, su tuo susiję sąnaudos siekia 143 mlrd. eurų. Prarandama ar išmetama beveik trečdalis pagaminto maisto pasaulyje – tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose šalyse.

SOC VICEMINISTREŠilutės savivaldybėje lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė ir ją lydintys Lietuvos darbo biržos vadovė Ligita Valalytė bei Telšių, Klaipėdos ir Šilutės padalinių vadovai.

sirenos copy... KARAS?.. Kur bėgti?.. Kur slėptis?.. Kaip greičiau susirinkti  vaikus iš darželių ir mokyklų?.. - tokios mintys žaibo greičiu skriejo šimtų ir tūkstančių šilutiškių galvose antradienį, prieš pat vidurdienį. Ir joms rastis buvo rimtas pagrindas, - netikėtai mieste pradėjusios kaukti apie pavojų įspėjančios sirenos.

Ne vienam šilutiškiui kūnas akimirksniu „nuėjo pagaugais“, ir galvose susikūrę pačius baisiausius scenarijus, jie suskubo rinkti gaisrininkų, redakcijų, Savivaldybės ir dar kitų institucijų telefonus, jungėsi respublikinius portalus. Tačiau... atsakingų pareigūnų telefonai neatsakė, o portaluose nebuvo nė žinutės apie tai, kad štai jau tuoj tuoj Šilutę nuo žemės paviršiaus nušluos cunamis, tiesiai į mūsų miestą rėšis meteoritas ar kažkur gretimai ką tik sprogo atominė bomba... Dar gražiau - nieko negalėjo paaiškinti net Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 atsiliepę specialistai...

Ši situacija - ne pramanas, ir antradienis buvo ne balandžio 1-oji. Ir tik kur kas vėliau paaiškėjo tikroji daugybę žmonių išgąsdinusio kauksmo priežastis.  
 

 

Susitikimas su_Popieziumi_kunigas_Remigijus_2„Popiežiaus Pranciškaus vizitas - dovana visiems Lietuvos žmonėms, nesvarbu tikintiems ar netikintiems. Nes Jis atvažiavo ne maldų mokyti, ne tikėjimo doktrinas skelbti, bet visiems atvežė viltį ir šilumą, parodė, kaip reikia gyventi vienybėje. Manau, tai svarbiausias Popiežiaus vizito akcentas“, - mintimis po susitikimo su Pontifiku dalinosi Šilutės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Remigijus Saunorius.

Dalyvauti Šventojo Tėvo aukojamose Šv. Mišiose Kauno Santakos slėnyje važiavo ir Šv.Kryžiaus bažnyčios parapijiečiai - Šilutės piligrimai. Klebono R.Saunoriaus žiniomis, iš viso Šilutės dekanato (kuriam priklauso ir Pagėgiai) važiavo apie 500 žmonių. Tačiau tikrasis skaičius yra kur kas didesnis, nes nemažai šilutiškių važiavo savo automobiliais, nesibūrė į grupes, kurias vežė autobusai.

Popiežiaus aukojamose Šv. Mišiose Kauno Santakos slėnyje dalyvavo apie 100 000 žmonių iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių, jas aukojo daugiau kaip 800 kunigų, giedojo 260 choristų.

ZUVIENES AUKOS_2Antradienį Šilutės savivaldybės vadovų rugsėjo mėnesio veiklos spaudos konferencijoje buvo paskelbta suma, kuri surinkta Žuvienės virimo čempionato metu: tądien aukoti pinigų Šilutės neįgaliųjų draugijos nariams buvo pakviestos visos 57 žuvienę virusios komandos ir jų kiemeliuose apsilankę svečiai.

Paaiškėjo, kad šventės metu iš viso suaukota 824,52 Eur, kurie artimiausiu metu bus atiduoti Šilutės neįgaliesiems.

Geliu kilimai_1„Šimtmečio dovanos“ - vienas iš Valstybės atkūrimo šimtmečio projektų, kviečiantis skirti savo laiką bendruomenei ir šaliai.

Savo dovaną Lietuvai su nuoširdžiausia meile paskyrė ir Švėkšnos neįgaliųjų draugija.

lietuvos respublikos_konstitucijos_egzaminasTęsdama tradiciją Teisingumo ministerija jau dvyliktus metus organizuoja visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją - Konstitucijos egzaminą. Egzamino dalyviai turės galimybę pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas.

Spalio 4 dieną visoje Lietuvoje - savivaldybėse, mokyklose, universitetuose, kitose institucijose - rengiamas I egzamino etapas. Geriausias konstitucines žinias pademonstravę I etapo dalyviai dėl nugalėtojo vardo susigrums II etape, vyksiančiame spalio 18 dieną. Tradiciniu tapusį projektą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

DARBININKAI _1Šilutės savivaldybės vadovai ketvirtadienį, rugsėjo 20 dieną susitiko su seniūnais ir Darbo biržos atstovais, kad aptartų situaciją darbo rinkoje, Darbo biržos teikiamas paslaugas, sužinotų nedarbo lygio prognozes.

Kaip informavo Šilutės darbo biržos atstovai, šiandien Šilutės rajono savivaldybė pagal nedarbo lygį gali būti lyginama su Kauno ir Alytaus miesto, Tauragės, Vilniaus rajono savivaldybėmis.

Šilutės darbo biržos l. e. vadovo pareigas Inga Girdenienė pranešė, kad situacija Šilutėje keičiasi į gerąją pusę: nedarbo lygis nuo šių metų gegužės mėnesio palaipsniui mažėja, o pasibaigus vasaros sezonui, planuojama, kad bedarbių bus ne daugiau kaip iki 9 proc.
Bedarbystė labiausiai sumažėjo Šilutės, Kintų ir Vainuto seniūnijose.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt