Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Image - Miško želdinių apskaita, ar miškas laikomas atkurtu?

Atkūrus ar įveisus mišką Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus teritorinio poskyrio valstybiniai miškų pareigūnai atlieka želdinių ir žėlinių

Penktadienis, 14 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Image - Negyvi gyvūnai gatvėse: kieno rūpestis?

Negyvi ir likimo valiai palikti naminiai gyvūnai praėjusią savaitę piktino šilutiškius. Rugsėjo pirmosiomis dienomis visą parą praeiviai Tilžės gatvėje vaikščiojo pro partrenktą katiną. Į redakciją kreipęsi žmonės piktinosi, kad niekam

Šeštadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

Image - Po milijono eurų išlaidų - nykūs vaizdai Šilutėje

  1 147 000 eurų. Tiek valstybė paklojo už Šilutėje vis dar apgriuvusio ir vietinių gyventojų „Černobyliu” vadinamo sporto komplekso projekto rengimą. Vieta pamėgta atokiau pasislėpti mėgstančio jaunimo. Tačiau jaunuoliai vis

Trečiadienis, 19 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Aktualijos

KVEDARNA PLIUSNuo rugpjūčio 1 dienos buvusi Kvėdarnos kredito unija (KU) Šilalės rajone prijungiama prie Šilutės kredito unijos ir tampa jos 12 -ąja nutolusia kasa. Nuo tos datos buvusi Kvėdarnos KU kaip įstaiga bei jos vadovai išregistruojami, o jos  turtas bei įsipareigojimai ir nariai tampa Šilutės kredito unijos įsipareigojimais ir nariais.

Toks savanoriškas vienos unijos prisijungimas prie kaimyninės KU Lietuvoje yra pirmasis. Jungimosi procesas buvo derinamas su Lietuvos centrinės kredito unijos bei Lietuvos banko institucijomis.

isvirte medziai_3Savaitgalį tai vienur, tai kitur šniokštusios liūtys dribtelėjo darbo ir Šilutės ugniagesiams gelbėtojams, ir elektros tiekėjams. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyrams teko skubėti į miesto pakraščius, ir į atokius kaimus, kur ir nuvirtę medžiai buvo užtvėrę kelius, ir ugnis į pastatus kėsinosi. O Vileikių kaime smarkūs vėjo šuorai net nuplėšė namo ir ūkinio pastato stogus.

Elektrikams irgi teko įtemptai dirbti, nes elektros tiekimas šeštadienį buvo nutrauktas 700, o sekmadienį - jau daugiau nei 2000 mūsų rajono vartotojų.

ikiSpaudoje jau pranešėme apie vakar vakare Pamaryje prasiautusią galingą liūtį, kurios padariniai dar ir šiandien gerai matomi. Bene labiausiai Šilutės mieste nukentėjo vienas didžiausių  prekybos centrų - „Iki“. Šiame prekybos centre įgriuvo lubos, o dėl pasipylusio iš viršaus lietaus pirkėjai ir pardavėjai buvo evakuoti.

kursiu mariosePirmadienio vakarą Kuršių mariose didelės karių ir pasieniečių pajėgos ieškojo irklente išplaukusių dviejų žmonių, tačiau dingusieji krantą pasiekė patys, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Anot jos, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras apie 19 val. gavo informaciją apie dviejų žmonių dingimą Kuršių mariose.

ikiPirmadienį ne tik Vilnius sunkiai išgyveno smarkią liūtį. Antrojoje dienos pusėje liūtis atslinko ir į Pamarį, kur pridarė nemažai nemalonumų Šilutės gyventojams. Liūtis buvo tokia stipri, kad neatlaikė didžiausio miesto prekybos centro „Iki“ lubos.

 mobili scena2Nemaža dalis įvairioms Šilutės ir seniūnijų šventėms organizuoti reikalingų lėšų, gaunamų iš Kultūros rėmimo programos, įprastai nuplaukia scenos ir įgarsinimo aparatūros nuomai. Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus specialistė Jurgita Skobienė ėmėsi taisyti situaciją.

GRUDAI _11Grūdų supirkimo įmonės UAB „Šilutės girnos“ prieigose jau rikiuojasi traktoriai ir sunkvežimiai su javų kupinomis priekabomis. Atvežtieji šiuometinio derliaus rugiai ir kviečiai atrodo puikiai - aukso spalvos ir sausi.

Tačiau eilėse besirikiuojantys ūkininkai išsitaria, jog tas laukimas eilėje jiems primena loterijos rezultato laukimą. „Priduosi grūdus ir visas uždarbis priklauso nuo laboratorijos verdikto: pirma rūšis, antra rūšis, o kai kurių derlius paaiškėja tik pašarams nurašomas“, - dėsto laukiantys vyrai.

LIDL KAPSULE_3Praėjus savaitei po to, kai įvyko autobusų parko pastato statybvietės oficialus atidarymas - praėjusį penktadienį, Šilutės miesto pietinėje dalyje įleista dar vienos pradėtos statybos kapsulė. Iškeldinto autobusų parko vietoje dabar pradėta statyti naujoji autobusų stotis bei prekybos centras „Lidl“.   Į taip seniai šilutiškių lauktos statybų pradžios paminėjimą - simbolinės kapsulės įleidimą - atvyko Šilutės savivaldybės, UAB „Šilutės autobusų parkas“ vadovai bei investuotojo UAB „Projestos projektai“ ir statybos rangovo UAB „Žibai“ vadovai. Galimai dėl to, kad dėl šio objekto per pastaruosius kelis mėnesius visiems suinteresuotiems asmenims teko daug išgyvenimų ir nerimo, statybvietę ir jos iniciatorius palaiminti buvo pakviestas kunigas - Žemaičių Naumiesčio klebonas Stanislovas Anužis.

Atrodo neįtikėtina, tačiau visas trijų statybos objektų kompleksas - naujasis autobusų parkas, autobusų stotis ir prekybos centras turi būti pastatyti iki šių metų gruodžio 6 dienos. Žadama, kad prekybos centras „Lidl“ duris atvers jau šių metų Kalėdų šventei, o autobusų parkas bei naujoji stotis turi būti pastatyti dar anksčiau - paeiliui spalio ir lapkričio mėnesiais. Šių statybų finansavimui investuotojai skyrė 2,5 mln. Eur.

Labdaros krautuveYpatingą darbą dirbančios - visų geradarių aukojamus daiktus dalijančios Šilutės katalikių moterų draugijos narės savo globotinių jau laukia naujoje vietoje.

Trečiadienį, liepos 25-ąją katalikių moterų kuruojama labdaros krautuvė „Parama“ oficialiai atvėrė duris Liepų gatvės 16 name. Tad nuo šiol čia turės sukti visi, kieno namuose susikaupė dar gerų, bet nelabai reikalingų daiktų, ir kurie norėtų tuos daiktus dovanoti mažiau pasiturintiems kraštiečiams. Čia laukiami ir tie, ką šiandien spaudžia nepriteklius, ką ištiko skaudi nelaimė, kam pritrūksta net būtiniausių drabužių ar apavo, ir kam sunku suruošti atžalas mokyklon.

Visuomeniniais pagrindais jau trečią dešimtmetį šį darbą dirbančios moterys katalikės jau buvo sutarusios baigti šią savo veiklą. Tačiau kai apie tai pranešė rajono savivaldybės vadovams, sulaukė netikėto efekto - prašymų ir įkalbinėjimų dirbti toliau, nes jų darbas akivaizdžiai yra be galo reikalingas šiandienos visuomenei.

O kad tik jos sutiktų, Savivaldybės vadovai nedelsdami pažadėjo ir geresnes sąlygas - erdvesnes ir šviesesnes patalpas labdaros krautuvei.

Ukmergės naujienos