Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Image - Mėlynių „šukavimas“ – didžiulė skriauda gamtai

Įsibėgėjant mėlyniavimo sezonui, aplinkosaugininkai primena, kad mėlynes leidžiama rinkti – nesvarbu, ar valstybiniame, ar privačiame miške – tik rankomis. Deja, kasmet netrūksta uogautojų, kurie jas renka draudžiamu būdu – vadinamosiomis

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Image - Atviras laiškas paminklo Nepriklausomybės signatarui K.S.Šauliui projektuotojams

Antradienį Šilutėje surengtas Švėkšnos centre numatyto pastatyti paminklo 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės signatarui Kazimierui Steponui Šauliui, kilusiam iš Stemplių kaimo (netoli Švėkš- nos), viešas projekto svarstymas.Jame dalyvavo dvi švėkšniškės, aktyvios

Trečiadienis, 5 Liepa Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Image - S.Tamašauskienė nusižengė ir pati save nubaudė

Liepos 29 dieną Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje oficialiai iš opozicijos lyderės bei Antikorupcijos komisijos pirmininkės pareigų atsistatydino konservatorė Sandra Tamašauskienė.“Šilutės naujienos” jau rašė, kad taip pasielgti ji nusprendė, kai

Ketvirtadienis, 6 Liepa Komentarai (0)

Problema

Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Image - Muziejaus pastato dilema - privatizuoti ar palikti - tęsiasi

Opozicijos politikai dar griebiasi šiaudo gelbėdami visuomenininkams, kad senasis muziejus išvengtų privatizacijos. Pasiremdami gegužinėje surinktais poros šimtų žmonių parašais, devyni politikai bandė skubos tvarka registruoti birželio 29 dienos savivaldybės Tarybos

Penktadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Savivaldybėje

Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Image - Plinta naujas sukčiavimo būdas – „globoti“ neteisėtai nusavintus augintinius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukia iš gyventojų informacijos apie neteisėtus gyvūnų augintinių nusavinimo

Ketvirtadienis, 20 Liepa Komentarai (1)

Seniūnijose

Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Image - Katytiškiai kuria gyvenimą ir laukia sugrįžtančių žemiečių

Katyčių miestelio šventėje „Sugrįžimai“ iš dalyvių lūpų kaip malda dažnai skambėjo frazė: „Mes čia kuriame gyvenimą ir sveikiname sugrįžtančius“. Juk kaip ir visoje Lietuvoje, dažnoje katytiškių šeimoje yra iškeliavusiųjų gyventi

Šeštadienis, 15 Liepa Komentarai (1)

Aktualijos

toddler-hand-1893255 960_720UAB „Šilutės šilumos tinklai“ svetainėje jau paskelbta informacija apie centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandės kainas birželio mėnesį.

Kadangi LR Seimas nuo birželio 1 dienos panaikino centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą gyventojams (PVM buvo 9 proc., dabar bus 21 proc.), tai ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ klientai už centralizuotą šilumą ir karštą vandenį birželio mėnesį mokės 12 procentų daugiau.

Karšto vandens kubinis metras gyventojams birželio mėnesį kainuos 6,22 euro - 0,69 Eur brangiau nei gegužės mėnesį.

Šilumos kaina gyventojams buvo 5,18 ct/kWh, dabar su 21% PVM bus 5,75 ct/kWh.

traukinio avarija_juknaiciaLietuvoje kasmet užfiksuojama šimtai atvejų, kai pavojų sau ir kitiems sukelia geležinkelio bėgiais vaikštantys ar net ant jų užmigę piliečiai, kartais - net žaidimų vieta geležinkelį pasirinkę vaikai ar raudonam signalui degant per pervažą važiuojantys vairuotojai.

Kasmet Lietuvoje užregistruojama apie 15 eismo įvykių, kurių metu pervažose žūva ar sužeidžiami žmonės. Šilutės rajonas - ne išimtis, ir čia kasmet po traukiniais žūsta ar yra sužalojami žmonės.     

Bandydami išvengti beprasmių žūčių ir dar kartą priminti saugumo pervažose ir ties geležinkeliais svarbą, geležinkelininkai jau keli metai organizuoja akcijas miestų pervažose.

 

Tokia akcija Šilutėje vyks birželio 7 dieną.

nerukantis akcija_obuolysŠiemet gegužės 31-ąją pasaulis jau 28 kartą paminėjo Pasaulinę dieną be tabako. Jau daug metų nuošalėje nelieka ir šilutiškiai. Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės, vadovaujamos direktorės Virginijos Vaivadaitės, prie pasaulinės akcijos prisidėjo jau 9-ąjį kartą: kaip kasmet, Šilutės ligoninėje aplankė ir apdovanojo gimusius kūdikius, po obuolį įteikė ir gatvėse sutiktiems rūkaliams.

silute-atviruteNuo šio savaitės Šilutėje transliacijas pradėjo radijo stotis „Relax FM“. Didelę dalį šalies teritorijos dengiantis radijas pagaliau bus girdimas ir Šilutės miesto, jo apylinkių gyventojams bei krašto svečiams. Dabar šilutiškiai savo radijo imtuvuose jau gali susirasti 94.3 FM dažnį ir mėgautis populiariausia pastarųjų dešimtmečių užsienio bei Lietuvos muzika, naujausiomis žiniomis bei kita, kasdien aktualia bei įdomia informacija.

 MINISTRASSPenktadienį Šilutės rajono kaimo turizmo verslininkai, Savivaldybės specialistai nemažai tikėjosi iš susitikimo su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku. Tačiau ministro palydovai nenorėjo gvildenti mūsų krašto aplinkosaugos problemų: tik priekaištavo Pamario turizmo verslininkams, kad prastai priima paukščių stebėtojus, net nesudaro galimybių jiems normaliai pernakvoti.

Tokie kaltinimai klausytojus ne tik vertė stebėtis, teisintis, bet ir trinktelti durimis iš antros pusės...

SURPLYS _1Šilutės r. savivaldybės taryba paskyrė vainutiškį Marių Surplį nuo birželio 5 dienos eiti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktoriaus pareigas.

Meras Vytautas Laurinaitis įpareigotas sudaryti su juo neterminuotą darbo sutartį. M.Surpliui nustatytas tarnybinio atlyginimo koeficientas - 9,43 PABD. PABD yra pareiginės algos bazinis dydis, jis nuo š.m. vasario mėnesio yra 130,5 Eur.

18839595 10155215507323463_509239789637518293_oSeimas pritarė naujojo Darbo kodekso pakeitimams, sutartiems Trišalėje taryboje. Nuo liepos 1 d. keisis darbo santykių reglamentavimas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teikia informaciją apie svarbiausius pakeitimus darbuotojams ir darbdaviams.

sysos pliazasŠilutės rajono maudyklų vanduo pirmą kartą šį sezoną buvo tiriamas gegužės 26 dieną. Tyrimo rezultatai pradžiugins visus maudynių ištroškusius vaikus ir suaugusiuosius - vandens būklė mūsų rajono maudyklose labai gera.

erelisOrnitologai Kuršių Nerijoje aptiko tikrą lobį – lizde tupinčius du jūrinių erelių jauniklius. Šie paukščiai yra įrašyti į Raudonąją knygą, o maždaug prieš 30 metų ši rūšis Lietuvoje buvo visiškai išnykusi. Dabar skaičiuojama, kad Kuršių Nerijoje peri 8-ios jūrinių erelių poros.

Ukmergės naujienos

,,,,,